Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 232 informacji. Wszystkie poniżej.

Powiat zetnie topole  »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie MP
Pochylona nad drogą na odcinku Bolesławiec-Nowe Jaroszowice topola stwarza realne zagrożenie życia kierowców i pieszych. W przeciwieństwie do instytucji, które powinny zająć się wycinką drzewa, świadomi zagrożenia są kierowcy i mieszkańcy. Bolesławianin Roman Kowalik bezskutecznie, wielokrotnie zgłaszał ten problem. Po naszej interwencji Zarząd Dróg Powiatowych usunie topole.
Zdjęć: 7  

Fiskus dla spóźnialskich »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie MP
Wielu bolesławian każdego roku boryka się z wypełnieniem zeznania podatkowego za rok 2009. Dziś o północy mija termin rozliczeń z fiskusem.
Zdjęć: 1  

Majówka z policją  »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
W związku ze zbliżającym się długim weekendem, od 30 kwietnia do 4 maja bolesławieccy policjanci prowadzić będą wzmożone działania, które zapewnią bezpieczeństwa w mieście i drogach naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Mieszkanie na weekend  »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie KPP w Bolesławcu
Złodzieje wykorzystują różne okazje, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Wyjeżdżając na świąteczny wypoczynek zabezpieczmy odpowiednio mieszkanie.

Olimpijska konstytucja »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie MP
Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by przypomnieć młodzieży znaczenie takich słów jak: Ojczyzna i Patriotyzm. I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu przygotowało przedstawienie, które przybliżyło uczniom pewne fakty z historii Polski.
Zdjęć: 4  

Płoną trawy  »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie MP
W okolicach Łazisk trwa gaszenie pożaru traw. Jazda samochodem w tamtych okolicach jest znacznie utrudniona.
Zdjęć: 1  

Koniec średniej  »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie MP
Ponad 700 uczniów bolesławieckich szkół średnich po raz ostatni usłyszało dziś szkolny dzwonek. Nauczyciele, dyrektorzy i pozostali uczniowie uroczyście pożegnali tegorocznych maturzystów.
Zdjęć: 3  

Maj, energia, De Press »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie UM Bolesławiec
Masz zamiar wyjechać podczas długiego weekendu poza Bolesławiec? Nie warto – miasto przygotowało dla nas mnóstwo imprez. Będzie można posłuchać piosenek Elvisa, wsłuchać się w kanonadę artylerzystów czy przejechać konno. Na koniec – największa atrakcja – występ królów folkowej energii, czyli zespołu De Press.

Dodatnie stopnie  »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie red.
Dzisiejsza pogoda zachęca do spacerów. Słońce przez cały dzień będzie świecić nad Bolesławcem.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie red.
"Zemsta" z udziałem Jerzego Radziwiłowicza, Oratorium Dawid i Batszeba, Nordic Walking i kino - na te imprezy można wygrać bilety z Tygodnikiem Wrocławskim.

Mistrzostwa lekkoatletyczne  »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie MOS/opr.MP
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu zwyciężyli w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Czworoboju Lekkoatletycznym. Przed nimi zawody w Zgorzelcu.
Zdjęć: 4  

Małe granty – duże możliwości »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie UM Bolesławiec/opr.MP
Chcesz zdobyć środki z Europejskiego Funduszu Społecznego na działania integracyjne, szkoleniowe, edukacyjne dla Twojej wsi bądź małego miasta?Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza na spotkania informacyjne „Małe granty – duże możliwości”, organizowane w ramach Regionalnego Ośrodka EFS w Jeleniej Górze.
Zdjęć: 1  

Międzynarodowy Dzień Tańca  »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie MDK/opr.MP
Miłośnicy tańca mogą wybrać się dziś na widowisko taneczne organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury.
Zdjęć: 1  

LI sesja Rady Miasta »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie UM Bolesławiec
Przewodnicząca Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 5 maja 2010 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. sala nr 201 odbędzie się LI sesja Rady Miasta Bolesławiec zwołana na wniosek Prezydenta Miasta.

Między kabaretem, musicalem, a farsą… »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie BOK-MCC/MP
Największy humorystyczny hit „Klimakterium... i już”, przyciągający rzesze widzów w każdym wieku, znany już na wielu scenach w kraju i za granicą, przedstawiony zostanie w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki. Przypominamy o możliwość wygrania 2-óch pojedynczych wejściówek na spektakl.
Zdjęć: 1  

Sukcesy Taekwondoków »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie UKS Ilyo/opr.MP
Bolesławieccy zawodnicy taekwondo osiągają sukcesy w Polsce, a także na arenie międzynarodowej. Z Niemiec przywieźliśmy 10 medali, a w Ciechanowie dwa razy stanęliśmy na podium.
Zdjęć: 6  

3D w Forum  »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie MP
Na projekcje filmów cyfrowych i 3D bolesławianie nie muszą już wyjeżdżać do Legnicy, Lubina, czy Wrocławia. W kinie Forum trwa właśnie montaż projektora cyfrowego. Premierowa projekcja planowana jest na 7 maja.
Zdjęć: 3  

W pogoni za żelazem »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Nie lada fantazji trzeba, by dzisiaj wyobrazić sobie życie w świecie pozbawionym metali, a zwłaszcza poczciwego, ukrytego najczęściej w różnorakich stopach żelaza. Takie cofnięcie się myślami do czasów sprzed poznania przez człowieka tego pożytecznego pierwiastka i rozpoczęcia jego wykorzystywania w codziennej egzystencji jest także niezwykle pouczające.
Zdjęć: 2  

II LO poleci w kosmos? »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie MP
W ramach europejskiego projektu „Fizyka jest ciekawa” w II LO odbył się wykład profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, heliofizyka Pawła Rudawego.W spotkaniu wzięli udział młodzi adepci fizyki.
Zdjęć: 4  

III miejce komendanta »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu reprezentując naszą policję w zawodach strzeleckich wywalczył III miejsce.
Zdjęć: 1  

Mali leśnicy  »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie MP
Edukację leśną można prowadzić zawsze i wszędzie, nie tylko w szkołach, na oficjalnych spotkaniach, czy prelekcjach. Najbardziej skuteczna jest ona we właściwym w miejscu pracy leśnika, wtedy bowiem najlepiej zapada w pamięci. Nadleśnictwo Bolesławiec prowadząc zajęcia z dziećmi pokazuje świat, który do tej pory mógł ich przerażać.
Zdjęć: 3  

Kołłątaja do remontu  »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie UM Bolesławiec
22 kwietnia Urząd Miasta w Bolesławcu przekazał plac budowy na wykonanie remontu drogi ul. Hugo Kołłątaja. Zakończenie prac przewidziane jest na lipiec.
Zdjęć: 1  

Problem z kotłownią w Czeczenii  »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie MP
Publikacja artykułu „Skargi Czeczenów” wywołała oburzenie mieszkańców Trzebienia. Zgłosił się do nas z prośbą wyjaśnienia sprawy przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni i jednocześnie mieszkaniec osiedla Leśna, Pan Czernatowicz. Jak się okazuje największy problem tkwi w mentalności mieszkańców.
Zdjęć: 16  

Majowy koncert De Press  »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie BOK-MCC/opr.MP
W poniedziałek, 3 maja w Bolesławcu wystąpi polsko – norweska grupa De Press. Jako suport zagra Jacek ‘Orzeł’ Band.
Zdjęć: 4  

Weekend w Bolesławcu  »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie BOK-MCC/opr.MP
Początek maja obfitować będzie w wiele wydarzeń. Przedstawiamy harmonogram imprez zaplanowanych na pierwszy majowy weekend.

Filmy do dyskusji  »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie BOK-MCC/opr.MP
Dyskusyjny Klub Filmowy dkf bok w maju poleca poruszające i ważne filmy zachęcające do dyskusji, budzące refleksje i emocje… tytuły dostępne dla widzów Sieci Kin Studyjnych! Obowiązuje stała formuła i atrakcyjna cena biletów! Karnet na cały miesiąc kosztuje tylko 25 zł.
Zdjęć: 1  

71 mandatów za przekroczenie prędkości  »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu/opr.MP
Wczoraj, 26 kwietnia w godzinach 6.00 – 22.00 bolesławieccy policjanci prowadzili na drogach powiatu akcję „Prędkość”.
Zdjęć: 1  

Poeta z Tomisławia  »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie MP
Poezja jest sposobem opisywania otaczającej nas rzeczywistości. Józef Herbut to poeta już znany w Bolesławcu i okolicach. Pisze o życiu, o codziennych troskach i o tym czego nie dostrzegają inni. Katastrofa pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób wstrząsnęła poetą z Tomisławia i stała się inspiracją do napisania kolejnego wiersza.
Zdjęć: 1  

Laureaci subregionalnego konkursu  »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie MP
Do rywalizacji w subregionalnym konkursie „Uczę się Bezpiecznie Żyć” napłynęła w tym roku rekordowa liczba zgłoszeń. Do rywalizacji przystąpiło ponad 400 zespołów z dolnośląskich szkół podstawowych i gimnazjów. To rekord w 6-letniej historii tego konkursu. Najmłodsi bolesławianie ze Szkoły Podstawowej nr 2 Oddziału „0” wykazali się ogromną wiedzą, która pozwoliła im zająć 3 miejsce.
Zdjęć: 7  

Handlówka posadziła drzewka »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie ZSHiU/opr.MP
Bolesławiecka „handlówka” zasadziła kilka drzewek. Szkoła chce w ten sposób kształtować wrażliwości u uczniów.
Zdjęć: 8  

Pijani skakali po samochodach  »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie Straż Miejska/opr.MP
Piątkowa noc okazała się wyjątkowo niekorzystna dla dwóch mężczyzn. Strażnicy miejscy wykorzystując miejski monitoring doprowadzili do zatrzymania nietrzeźwych wandali.
Zdjęć: 1  

Las-czysto i przyjemnie? »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie MP
Śmieci pozostające po egzystencji człowieka spotkać można niemal, w każdym fragmencie lasu. Zamiast jagód i grzybów pojawiają się koła samochodów, sprzęt AGD, książki i puszki. Śmieci są różne tak jak różni są ich właściciele. Nadleśnictwo Bolesławiec nie ukrywa, że w nasze lasy traktowane są jak wysypisko.
Zdjęć: 7  

Upawiał konopie w domu »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
Mężczyźnie zatrzymanemu przez Straż Miejską grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało w domu uprawiał konopie indyjskie.
Zdjęć: 2  

Sprzedaż bizuterii na autostradzie  »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
Obywatel Rumunii za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na autostradzie otrzymał karę grzywny w wysokości 2900 złotych.
Zdjęć: 1  

Wrocław pożegnał Olę »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie KT
- Przychodzi mi pożegnać osobę, Olę Natalli-Świat, która dla naszego środowiska była niezwykle ważna, była niezastąpiona – mówił w poniedziałek Jarosław Kaczyński nad grobem tragicznie zmarłej posłanki.
Zdjęć: 16  

Wybudowali most  »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie MP
Zabawą, śmiechem i tańcem można zbliżyć do siebie wiele osób, można także pomóc potrzebującym. Koncert charytatywny „Spotkanie na moście” jest tego najlepszym przykładem.
Zdjęć: 10  

Powstanie Dom Spokojnej Starości  »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie MP
W Bolesławcu powstanie Dom Spokojnej Starości. Jak sama nazwa wskazuje, zapewni on spokój mieszkańców podczas ich jesieni życia, jednocześnie da poczucie bezpieczeństwa, nad którym czuwać będzie grupa opiekunów. Prezydent Piotr Roman podpisał dziś z wykonawcą Przedsiębiorstwem INTER-SYSTEM umowę na realizację tej inwestycji. W spotkaniu wzięli udział podopieczni Domu Dziennego Pobytu.
Zdjęć: 16  

Bilet do wojska »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie AS
Pan Marcin Gawenda w Wilekiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wylicytował jednodniowy pobyt w wojsku.
Zdjęć: 5  

Na ratunek dzieciom »
Tekst opublikowany 2010-04-24, opracowanie tom
Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z ubiegłorocznym podatkiem. Coraz więcej z nas przekazuje procent ze swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Jedną z nich jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego.
Zdjęć: 2  

Pisarki odwiedziły bibliotekę »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie MP
Roksana Jędrzejewska-Wróbel – znana i wielokrotnie nagradzana pisarka książek dla dzieci gościła wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu. Było to wydarzenie z cyklu „BOLSŁAWIECKIE BIBLIONALIA”. Poprzednim gościem MBP była także znana pisarka i ilustratorka książek, Eliza Piotrowska.
Zdjęć: 9  

Zareaguj – koncert dla Trytona »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie opr.MP
Michał „Big Man Tryton” Krauze był znanym na scenie regge dj`em, wokalistą i organizatorem imprez. Działał aktywnie w zielonogórskim promotoringu reggae BBN, wraz z którymi zorganizował kilkadziesiąt niezwykle udanych imprez w grodzie Bachusa.
Zdjęć: 3  

Aktywni bezrobotni  »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie MP
Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu duży nacisk kładzie na aktywizację zawodową – pojawiły m.in się szkolenia, Klub Pracy i poradnictwo zawodowe. Dziś w holu Starostwa Powiatowego Izabela Pasieka przedstawia wszystkim zainteresowanym usługi i instrumenty rynku pracy.
Zdjęć: 1  

Z nami bezpieczniej  »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie Straż Miejska/opr.MP
W dniach 20-22 kwietnia w sali konferencyjnej Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Bolesławcu odbył się konkurs „Z Nami Bezpieczniej 2010”. Jego przeprowadzenie planowane było w dniach 13-15 kwietnia, lecz z uwagi na ogłoszoną żałobę narodową, termin jego przeprowadzenia został przeniesiony. Konkurs wpisał się już w tradycję organizowanych i prowadzonych przez Straż Miejską w Bolesławcu imprez o charakterze edukacyjnym.
Zdjęć: 4  

Kontrola busów »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
Bolesławieccy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu akcję „Bus”. Wzmożone kontrole miały na celu poprawę bezpieczeństwa przewożonych osób oraz innych uczestników ruchu drogowego. Akcja została przeprowadzona 21 kwietnia.
Zdjęć: 1  

Strefa euro w rozsypce »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Rozpad strefy euro pół roku temu wydawał się większości ekonomistom niemożliwy. Dzisiaj przed takim scenariuszem przestrzegają międzynarodowe instytucje i największe banki, a fundusze hedgingowe obstawiają osłabienie euro.
Zdjęć: 1  

Zwłoki na Zabobrzu  »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie MP
21 kwietnia znaleziono ciało zaginionego w ubiegłym roku mężczyzny. Sprawę prowadzi bolesławiecka policja.
Zdjęć: 1  

Książka na scenie teatru  »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie BOK-MCC/opr.MP
„Książka nie tylko do czytania” to tytuł ekspozycji, która pozwala spojrzeć na książkę w nowy sposób. Odwiedzając galerię Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki można zobaczyć prace autorstwa: Moniki Cichoń, Ewy Granowskiej, Natalii Nowackiej i Stanisława Karolewskiego.
Zdjęć: 4  

Mityng lekkoatletyczny w Świętoszowie  »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie GOKiS Osiecznica/opr.MP
20 kwietnia na stadionie przy Zespole Szkół w Świętoszowie odbył się IV Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych i Ponadgimnazjalnych o Profilu Wojskowym, który został objęty patronatem Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Osiecznicy.
Zdjęć: 3  

21 ciał wróciło do Polski  »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie opr.MP
10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem doszło do katastrofy samolotu prezydenckiego. Zginęło 96 osób. Dziś do Polski wróciły ciała 21 osób.

Trzy jedynki Boga? »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Marta Gołębiowska
Tragedia pod Smoleńskiem wstrząsnęła wszystkimi Polakami i wielu zmieniła... przynajmniej na kilka dni. Towarzyszące jej emocje były o wiele większe, niż podczas śmierci Jana Pawła II. Na odejście papieża byliśmy przygotowani, informacja o śmierci prezydenta i elity państwa spadła na nas nagle. Według wielu psychologów i socjologów tego typu wydarzenia są sprawdzianem – na człowieczeństwo, wrażliwość, empatię... Jak przeszliśmy test? Rozmowa Marty Gołębiowskiej z dr Ewą Kalecińską-Adamczyk z Katedry Eksperymentalnej Psychologii Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Ogólnopolskie sukcesy bolesławian  »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie BOK-MCC/opr.MP
Michał Żak i Justyna Pankowska to młodzi bolesławianie, którzy mogą pochwalić się ogólnopolskim sukcesem. Są oni laureatami konkursu filmowego i plastycznego.
Zdjęć: 2  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie red.
Maraton Noc Polskiego Kina, oratorium Dawid o Batszeba, nordic walking to tylko niektóre z naszych propozycji dla czytelników.

Światowy Dzień Fotografii Otworkowej »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie BOK-MCC/opr.MP
BOK - MCC już po raz drugi przyłącza się do międzynarodowej imprezy, organizowanej w celu promowania sztuki fotografii otworkowej. Warsztaty odbędą się w dniach 24 - 25 kwietnia, w holu Kina Forum w godzinach 9.00 - 18.00.
Zdjęć: 1  

Odzyskajmy twarz Nikoli  »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie MP
Nikola Osińska ze Szprotawy (woj.lubuskie) urodziła się z naczyniakiem limfatycznym twarzy. Choroba oszpeciła jej buzie. Rodzina potrzebuje 10 tysięcy euro na operację w Berlinie. Bolesławianie mogą pomóc dziewczynce przynosząc zwykłe nakrętki po napojach do Sali Animacji Orzeł. Można także wpłacać pieniądze na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
Zdjęć: 2  

Chciwy traci podwójnie »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie MP
Coraz więcej osób wykorzystuje możliwości jakie daje internet. Od dawna służy on nie tylko do wyszukiwania informacji, ale także do robienia zakupów. Sklepy internetowe i aukcje dają możliwość szybkiego kupowania bez wychodzenia z domu. Ten ogromny e-rynek przyciąga jednak oszustów liczących na naiwność i niewiedzę internautów.
Zdjęć: 1  

Rywalizacja pod okiem policji »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu/opr.MP
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Bolesławiec, w dniu 20 kwietnia w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu przeprowadzili Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym (etap powiatowy).
Zdjęć: 4  

Dni otwarte bajki »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Monika Grzyb/MP
„Spotkanie z bajeczką” to tytuł i motyw przewodni wczorajszego dnia otwartego Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Na przedstawienie przygotowane przez dzieci z klasy I c wspólnie z wychowawczynią Moniką Grzyb, zostały zaproszone m.in. sześciolatki z bolesławieckich przedszkoli z rodzicami.
Zdjęć: 7  

Ja – kreator przyszłości »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie opr. RW
Akademia Techniki zaprasza gimnazjalistów z całej Polski do udziału w konkursie „Ja – kreator przyszłości”. Oprócz doskonałej zabawy gwarantowanej przy tworzeniu prac konkursowych na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Aby mieć szansę na wygraną wystarczy jedynie puścić wodze fantazji!

Szybka, tania pożyczka? »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Najtańsze kredyty gotówkowe znajdziemy w BNP Paribas Fortis, Volkswagen Banku direct i w Polbanku – wynika z rankingu Open Finance.
Zdjęć: 1  

Dotacje dla mikrofirm »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
100, 200 lub 300 tys. zł – na takie bezzwrotne wsparcie mogą liczyć mikroprzedsiębiorstwa działające na wsiach i w małych miasteczkach. Zmienione właśnie przepisy powinny sprawić, że dostęp do łącznej puli 307 mln euro będzie w tym roku łatwiejszy, niż w ubiegłorocznym naborze.

Mistrzostwa Pamięci »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie opr. RW
Chcesz zbliżyć się do granic swojej pamięci?? Chciałbyś zmierzyć się z najlepszymi „mózgami pamięciowymi"?? Poczuć dreszczyk emocji, sprawdzając możliwości pamięci?? Fundacja „Wiatrak” wraz z organizatorami zaprasza na III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci, pod protektoratem World Memory Sport Council oraz Tony Buzan’a – światowej sławy prekursora mnemotechnik - skierowane są do mieszkańców całego kraju w każdym wieku. Odbędą się one w Bydgoszczy 22 maja w Wyższej Szkole Gospodarki.
Zdjęć: 1  

Koncert muzyki filmowej  »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie UM Bolesławiec/opr.MP
Gmina Miejska Bolesławiec i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego zaprasza na koncert Orkiestry Miast Partnerskich Bolesławiec - Česká Lipa.
Zdjęć: 1  

Sesja online »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie UM Bolesławiec
Urząd Miasta w Bolesławcu przystępuje do transmitowania online sesji Rady Miasta.
Zdjęć: 1  

Uwięzieni rodacy »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Dorota Przybylak
Ponad 4 tys. Polaków uwięzionych jest za granicami naszego kraju. Nie mogą wrócić do domu z powodu zamknięcia strefy powietrznej nad całą Europą. Samoloty z wrocławskiego lotniska nie wylatują od soboty. Wszystko wskazuje na to, że szybko nie polecą.
Zdjęć: 1  

Absolutorium prezydenta  »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie MP
Głównym punktem dzisiejszej L sesji Rady Miasta były głosowania nad przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu miasta raz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi Piotrowi Romanowi z tytułu wykonania budżetu za 2009 rok.
Zdjęć: 2  

Rondo Kaczyńskiego i Szmajdzińskiego  »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie MP
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta podjęto ważną decyję, która w sposób szczególny upamiętni katastrofę pod Smoleńskiem.
Zdjęć: 1  

Znieważył flagę narodową »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Straż Miejska/opr.MP
Mężczyzna w okresie trwania żałoby narodowej zerwał jedną z flag. Straż Miejska zatrzymała sprawcę.
Zdjęć: 1  

Znana pisarka w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie MBP/opr.MP
Roksana Jędrzejewska-Wróbel – znana i wielokrotnie nagradzana pisarka książek dla dzieci będzie gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu. Jest to wydarzenie z cyklu „BOLSŁAWIECKIE BIBLIONALIA” – dofinansowane w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zdjęć: 1  

Laur Gospodarności »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie opr. red.
Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu „Laur Gospodarności”. Jego adresatem są gminy wiejskie i miejsko-wiejskie korzystające z zewnętrznego wsparcia finansowego oraz organizacje pozarządowe aktywnie działające na terenach wiejskich.
Zdjęć: 1  

Zostało tylko 10 dni »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wielkimi krokami zbliża się 30 kwietnia – ostatni dzień w którym należy złożyć zeznanie podatkowe za rok 2009. Ten przykry obowiązek ciąży także na inwestorach.
Zdjęć: 1  

Bez ograniczeń »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Dawid Synówka
Prędkość jest jednym z najbardziej pasjonujących elementów jazdy samochodem. Tymczasem przepisy drogowe nie pozwalają w pełni się nią cieszyć. Są jednak miejsca, w których nie obowiązują żadne ograniczenia. Gdzie można legalnie zasmakować prędkości?
Zdjęć: 1  

Deweloperzy w natarciu. Pozornym »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Według GUS, liczba mieszkań, których budowę rozpoczęli deweloperzy w pierwszym kwartale, wzrosła o 53 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku.

Smolarska „gorzałka” »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Olbrzymie lasy – a w nich mnogość drzew iglastych, porastających okolice Osiecznicy - od wieków pozwalała na pozyskiwanie żywicy i produkcję dość prostymi metodami doskonałej smoły. Ta z kolei znajdywała zastosowanie nie tylko tam, gdzie trzeba było uszczelniać łodzie pływające po okolicznych stawach, ale także przy produkcji lin, powróseł, naprawach dachów i innych obiektów. Już w zamierzchłych czasach funkcjonowało na terenie gminy kilka takich wytwórni, między innymi pracujących pod Kliczkowem, Tomisławiem i Bronowcem.
Zdjęć: 1  

Prawnik radzi »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Agnieszka Nowicka
Kiedy mamy stłuczkę samochodową, automatycznie zgłaszamy szkodę do ubezpieczyciela w celu otrzymania zwrotu kosztów naprawy pojazdu. A czy kiedykolwiek dochodziliśmy zwrotu kosztów wizyt lekarskich czy rehabilitacji, gdy po wypadku bolała nas tygodniami szyja albo w wyniku źle zrośniętej kości nie mogliśmy pracować przez dłuższy czas? Mało kto wie, że także takie koszty można sfinansować z ubezpieczenia OC.

Spotkajmy się na moście  »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie MP
Na Koncercie Charytatywnym „Spotkanie na moście” w trakcie, którego zbierane będą pieniądze na protezę ręki Arka Kukawskiego, uczniowie i nauczyciele wspomną katastrofę w Smoleńsku. Nasza redakcja objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.
Zdjęć: 1  

Żegnamy wielkich Dolnoślązaków »
Tekst opublikowany 2010-04-20, opracowanie MG
Dziś w Warszawie kolejne pogrzeby ofiar tragicznego lotu.

Jasnogórskie modlitwy motocyklistów »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie MP
Motocykliści z całej Polski modlili się wczoraj na Jasnej Górze nie tylko za rozpoczęcie bezpiecznego sezonu, ale i w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku. Był to VII Zlot Gwiaździsty im. ks. Zdzisława Peszkowskiego. Organizatorem największego w Europie wydarzenia motocyklowego, w którym udział wzięło ponad 10 tysięcy motocyklistów z naszego kraju i zagranicy jest Stowarzyszenie Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. W Częstochowie modlili się również motocykliści z Bolesławca, Zgorzelca i okolicznych miejscowości.
Zdjęć: 25  

Eliminacje rejonowe 55 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie esjot
Eliminacje rejonowe 55 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

V Ogólnopolski Festiwal Piosenki o Zdrowiu »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie esjot
W bolesławcu odbędą się eliminacje do V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.

Między kabaretem, musicalem, a farsą… »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie BOK MCC/MP
Największy humorystyczny hit „Klimakterium... i już”, przyciągający rzesze widzów w każdym wieku, znany już na wielu scenach w kraju i za granicą, przedstawiony zostanie w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki. Naszym czytelnikom dajemy możliwość wygrania 2-óch pojedynczych wejściówek na spektakl.
Zdjęć: 1  

Wspólnota mieszkaniowa i finanse »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
W ostatnich latach powstaje coraz więcej wspólnot mieszkaniowych. Obecnie w Polsce działa ich już ponad 120 tys. Mimo, że nie posiadają one osobowości prawnej, mogą w banku otworzyć konto, a nawet zaciągnąć kredyt na termomodernizację budynku. Warto z tych możliwości korzystać.
Zdjęć: 1  

Życie z pompą »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
Konieczność rozpoczęcia żywienia pozajelitowego u dziecka brzmi jak wyrok. Poddanie się terapii w domu nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z dotychczasowego trybu życia.
Zdjęć: 3  

Spotkanie w bibliotece miejskiej »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie Miejska Biblioteka Publiczna/opr.MP
Eliza Piotrowska – młoda, utalentowana pisarka i zarazem ilustratorka książek dla dzieci będzie gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu 20 kwietnia (we wtorek) o godz. 11:30.
Zdjęć: 1  

Alergia czy przeziębienie? »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
Alergiczny nieżyt nosa dotyka co trzeciego Polaka. Objawy, które towarzyszą tej dolegliwości, szczególnie wiosną, łatwo pomylić z przeziębieniem. Dlatego warto wiedzieć, jak je prawidłowo rozpoznawać i kontrolować.

L sesja Rady Miasta »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie red.
Przewodnicząca Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 21 kwietnia 2010 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się L sesja Rady Miasta Bolesławiec.

Polsko-niemieckie warsztaty taneczne »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie esjot
Grupa taneczna z Zwickau ćwiczy wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec”.

Nie wszyscy mogli być w Krakowie »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie AS
Wielu mieszkańców z Bolesławca i okolic, nie mogło wyjechać na pogrzeb w Krakowie.
Zdjęć: 3  

Międzynarodowy Dzień Tańca  »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie esjot
Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się jednodniowy pokaz wszystkich pracowni tanecznych działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu.

Książka nie tylko do czytania  »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie BOK MCC
Ekspozycja zorganizowana w ramach Międzynarodowego Dnia Książki pt,: „Książka nie tylko do czytania” będzie prezentowana w galerii Długiej od 23 kwietnia o godz. 12.00. Będzie można zobaczyć prace autorstwa: Moniki Cichoń, Ewy Granowskiej, Natalii Nowackiej i Stanisława Karolewskiego.

Finał rywalizacji informatyków »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie Wydział Techniczny KK/opr.MP
Zacięta rywalizacja piętnastu najlepszych w II Regionalnym Konkursie Informatycznym Wydziału technicznego Kolegium Karkonoskiego zakończyła się bezapelacyjnym zwycięstwem Marka Hołyńskiego – ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. Czekał na niego wysokiej klasy komputer stacjonarny o rynkowej wartości 3 tys. złotych, ufundowany przez CPU ZETO w Jeleniej Górze. Nasza redakcja objęła patronat medialnym nad tym wydarzeniem.
Zdjęć: 4  

Polskie motywy w grafice czeskiej »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie UM Bolesławiec
W najbliższy czwartek w Muzeum Ceramiki odbędzie się otwarcie wystawy „Polskie motywy w grafice czeskiej XVIII/XIX wieku”.
Zdjęć: 1  

Księga Kondolencyjna  »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie tom
Tragedia rządowego samolotu pod Smoleńskiem wstrząsnęła nami wszystkimi. Dla wszystkich, którzy chcą podzielić się swoim smutkiem i żalem, którzy chcą wyrazić swoje współczucie, stworzyliśmy specjalną Księgę Kondolencyjną.
Zdjęć: 1  

Syreny przypomną o tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie kt
Zgodnie z zaleceniami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, o godzinie 14 w całym kraju rozlegnie się dźwięk syren alarmowych.
Zdjęć: 1  

Rano zabiją dzwony »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie kt
Dokładnie tydzień po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, o godz. 8.56 w całej Polsce zawyją syreny alarmowe i będą biły kościelne dzwony.
Zdjęć: 1  

Chmura nad żałobą »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Zakłócenia w ruchu lotniczym w Europie spowodowane chmurą pyłu wulkanicznego po erupcji wulkanu na Islandii mogą potrwać nawet kilka dni. Chmura nad Polską w maksymalnym stężeniu utrzymywać się będzie także dzisiaj.
Zdjęć: 1  

Uroczystości żałobne w Warszawie  »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie opr. MP
Po siedmiu dniach żałoby po katastrofie samolotu, w którym zginęło 96 osób w tym Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią, dziś zaczną się o godzinie 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie uroczystości żałobne.
Zdjęć: 2  

Księga w Ratuszu  »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie UM Bolesławiec/opr.MP
Mieszkańcy Bolesławca mogą składać wyrazy współczucia w Księdze kondolencyjnej.

Nie dotrą do Krakowa  »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie red.
Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ze względu na utrudnienia w ruchu lotniczym w Europie swój udział w niedzielnych uroczystościach pogrzebowych Pary Prezydenckiej w Krakowie odwołują kolejne delegacje zagraniczne.

Trumny przylecą samolotem »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
- Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostaną w niedzielę przewiezione do Krakowa samolotem - zapowiedział na briefingu prasowym prezydencki minister Jacek Sasin.
Zdjęć: 1  

Słowa bólu i zjednoczenia  »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie MP
Księga wyłożona w Ratuszu zapełnia się nowymi kondolencjami mieszkańców Bolesławca. Warte honorową przy portrecie Lecha Kaczyńskiego pełnią harcerze.
Zdjęć: 3  

Wybuch wulkanu. Paraliż Europy Płn. »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Kolejne europejskie porty lotnicze są zamykane z powodu zagrożenia, jakim jest nadciągająca chmura pyłu wyrzuconego z krateru wulkanu na Islandii. Odwołano tego dnia tysiące lotów, na lotniskach utknęły dziesiątki tysięcy pasażerów.
Zdjęć: 2  

Chmura nadciaga nad Polskę... »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ciągu najbliższych godzin chmura pyłu wulkanicznego znad Islandii rozprzestrzeni się nad Francję, Niemcy, Polskę i kraje bałtyckie - podało londyńskie Centrum Ostrzegania o Pyłach Wulkanicznych (VAAC), cytowane przez hiszpański dziennik "El Pais".
Zdjęć: 2  

Wspomnienia ze stolicy »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Michał Dróbka
Żałoba w Polsce trwa. Pałac Prezydencki odwiedzają tłumy. W Warszawie był nasz fotoreporter...
Zdjęć: 58  

Słońce wróciło  »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie red.
Spacery to dziś najbardziej polecane zajęcie. Pogoda będzie temu sprzyjać i zachęcać do wyjść z domu.

Żałobne spotkanie na granicy »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie AS
Polacy i Niemcy spotkali się na moście Staromiejskim w Zgorzelcu.
Zdjęć: 3  

Ludzie, nie władze... »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie MP
Cały świat myślami i modlitwami jest z rodzinami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Pasażerowie samolotu lecieli oddać hołd ofiarom Katynia jako przedstawiciele naszego kraju. Polska jest pogrążona w żałobie.
Zdjęć: 3  

Brakuje flag »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie MP
Przechodząc ulicami Bolesławca w oczach robi się biało-czerwono. Flagi przepasane kirem są niemal wszędzie. Pojawia się problem z ich zakupem.
Zdjęć: 2  

Kontrola 90 pojazdów »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wczoraj przeprowadzili na drogach naszego powiatu akcję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Były to działania pod nazwą „Bezpieczna Droga”. Dziś policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Powiat”.
Zdjęć: 1  

W najbliższy weekend... »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie UM Bolesławiec/opr.MP
W weekend bolesławieckie instytucje będą nieczynne, a wszelkie zawody zostały odwołane.

Pęka jedna bańka, pojawia się nowa »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W przeciwieństwie do rynków akcji, ceny surowców w ostatnich tygodniach nie podążają zgodnie w jednym kierunku. Od początku roku na tarcicy można było zarobić 45 proc., a cukier potaniał o 35 proc. Rynki surowcowe to obecnie raj dla inwestorów szukających zmienności.
Zdjęć: 4  

Dzwony i syreny na pożegnanie »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie UM Bolesławiec/opr.MP
W Bolesławcu w dniu pogrzebu prezydenckiej pary zabrzmią dzwony i rozlegną się syreny.

Sesja online »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie UM Bolesławiec
Urząd Miasta w Bolesławcu przystępuje do transmitowania online sesji Rady Miasta.
Zdjęć: 1  

Rosjanin znalazł 300 euro  »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
Dokumenty i portfel z pieniędzmi znalazł wczoraj przed jednym z przydrożnych barów cudzoziemiec i przekazał policjantom. W portfelu było prawie 300 euro.
Zdjęć: 1  

Dodatkowe pociągi  »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie PKP/MP
PKP Intercity i Przewozy Regionalne na swoich stronach internetowych prezentują szczegółowy rozkład jazdy dodatkowych pociągów na uroczystości żałobne w Warszawie i uroczystości pogrzebowe w Krakowie.
Zdjęć: 1  

Maksymalne stężenie pyłu nad Polską »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W piątek wieczorem chmura pyłu wulkanicznego o maksymalnej koncentracji zanieczyszczeń będzie nad prawie całą Polską. W sobotę rano maksymalne stężenie będzie na południu i wschodzie kraju - wynika z symulacji IMGW.
Zdjęć: 2  

Czarne chmury  »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie MP
Jak wytłumaczyć się szefowi z chwili lenistwa? Może wystarczy powiedzieć, że padający deszcz zniechęca do pracy i nauki. Z pewnością nie będzie to kłamstwo.

Elżbieta Zakrzewska zastąpi Jerzego Szmajdzińskiego »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie AS
Mimo wielkiej tragedii życie parlamentarne toczy się dalej. Zmiany w Sejmie są naturalną koleją rzeczy.
Zdjęć: 1  

Wniosków nie brakuje »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Opr. RH
Od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęła już blisko 150 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2010 rok. Liczba złożonych dotychczas wniosków jest jednak niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Pustki na uczelniach  »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie MP
Uczelnie odwołują weekendowe zajęcia. Zamiast na wykładach studenci mają możliwość spędzenia soboty na uroczystościach żałobnych w Warszawie, a niedzieli na uroczystościach pogrzebowych Prezydenta w Krakowie.
Zdjęć: 1  

Zapłaczemy na pogrzebie  »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie MP
Bolesławianie mają możliwość uczestniczenia w uroczystości pogrzebowej Prezydenta Lecha i Marii Kaczyńskich w Krakowie. Z naszego miasta wyjadą dwa autokary.
Zdjęć: 1  

Stop ciężarówkom »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie dp
W związku z pogrzebem Pary Prezydenckiej w Krakowie, Minister Infrastruktury wprowadził zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Szpecące śmieci »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie MP
Byle gdzie i co się da - tak najkrócej można scharakteryzować zachowanie wandali, którzy zaśmiecają okolice ulicy Lubańskiej w Bolesławcu. Straż Miejska ustala właścicieli śmieci i terenu, który szpecą.
Zdjęć: 11  

Na wiecznej warcie »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Daniel Biernat
Wśród ofiar tragicznej katastrofy, jaka miała miejsce 10 kwietnia pod Smoleńskiem, zginęło 96 osób wśród nich, oprócz pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich oraz czołowych polityków, kombatantów i hierarchów Kościoła byli również najważniejsi dowódcy sił zbrojnych.
Zdjęć: 10  

Cień Katynia »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Oficjalne, zadbane nekropolie całego świata są wszędzie niemal takie same – wyrównane rzędy grobów, tablice z nazwiskami osób pochowanych, płonące tu i ówdzie na mogiłach znicze. Całe, ogromne miasta umarłych ludzi, którzy niegdyś żyli, pracowali, mieli swoje małe i wielkie sukcesy, radości i smutki. Wszystko to odeszło w doczesny niebyt wraz z nimi. „Byliśmy tymi, kimi jesteście, będziecie tymi, którymi jesteśmy”…
Zdjęć: 1  

Niska inflacja pomaga »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
We wszystkich bankach założone rok temu depozyt przyniosły realny zysk, czyli udało się im przeskoczyć inflację.
Zdjęć: 1  

Wraca kredyt na 120 proc. »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Hipoteki: Wraca kredyt na 120 proc. wartości nieruchomości. Już cztery banki mają w ofercie kredyt na ponad 100 proc. wartości nieruchomości – ostatnio do grupy dołączył Alior Bank.

Ofiary katastrofy wśród nas »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie MP
Zdjęcie pary prezydenckiej i fotografie pozostałych 94 osób, które zginęły minionej soboty pod Smoleńskiem wystawiono dziś na Rynku. – To doskonałe miejsce na chwile refleksji nad tragedią – mówią bolesławianie.
Zdjęć: 11  

Poszukiwania zaginionych  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie KPP/opr.MP
Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu prowadzi poszukiwania dwóch zaginionych mężczyzn, mieszkańców powiatu bolesławieckiego.
Zdjęć: 2  

Żałoba narodowa do niedzieli »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Żałoba narodowa została przedłużona do niedzieli do północy - poinformował rzecznik marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Marszałek w zastępstwie prezydenta ogłasza żałobę.
Zdjęć: 2  

Msze żałobne »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie MP
Gminy powiatu bolesławieckiego nie przechodzą obojętnie wobec tragedii narodowej, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku. We wszystkich miejscowościach odprawiane są msze święte żałobne.
Zdjęć: 1  

Weekend bez sportu  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie MP
MOSiR w związku z przedłużeniem żałoby narodowej do niedzieli odwołuje wszystkie zaplanowane na ten czas imprezy.
Zdjęć: 1  

Sąsiedzi też współczują »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie MP
W Księdze kondolencyjnej on-line Urzędu Miasta Bolesławiec przybywa wpisów. W bólu z polskim narodem łączą się także zagraniczni sąsiedzi.

Honorowi Dolnoślązacy  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie tom
Radni sejmiku województwa dolnośląskiego nadadzą tragicznie zmarłym tytuły Honorowych Dolnoślązaków.

Wracają do Polski »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr. aw
Jak podało biuro prasowe SLD trumna z ciałem samolot z ciałem Jerzego Szmajdzińskiego i 29 innymi ofiarami wyląduje na Okęciu w środę około godz. 16.00.

Bez piłki do poniedziałku »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr. as
W związku z żałoba narodową z powodu tragedii lotniczej z udziałem najważniejszych osób w państwie Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu wszystkich meczów, które miały się odbyć się w dniach od 10 do 19 kwietnia.

Na pogrzeb pociągiem  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie op.MP
Pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii odbędzie się w niedzielę na Wawelu. Natomiast uroczystość żałobna poświęcona ofiarom katastrofy lotniczej zaplanowana jest na sobotę w Warszawie. W tych dniach na torach panować będzie wzmożony ruch pociągów.
Zdjęć: 1  

Plan uroczystości żałobnych i pogrzebowych »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Niedzielne uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej w Krakowie rozpoczną się o godz. 14 mszą żałobną w Bazylice Mariackiej.

TFI stawiają na fundusze sektorowe »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Rośnie liczba funduszy sektorowych, inwestujących w akcje spółek działających w obrębie tej samej branży.

Bankomaty będą za darmo »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Kolejne banki oferują swoim klientom możliwość korzystania bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Zdjęć: 1  

Nowa droga  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie UM Bolesławiec/opr.MP
Mieszkańcy Bolesławca, a szczególnie ulicy Gdańskiej, Łokietka i Kwiatowej cieszą się nową drogą. Dziś odbył się odbiór końcowy inwestycji.
Zdjęć: 2  

Ciała ofiar w kraju  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr.MP
Do Polski przyleciał samolot z 30 ciałami ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Trumny z ciałami przejadą ulicami Warszawy do hali na Torwarze, gdzie odbywać się będzie czuwanie modlitewne.

Patriotyzm na koncercie charytatywnym »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie MP
Na Koncercie Charytatywnym „Spotkanie na moście” w trakcie, którego zbierane będą pieniądze na protezę ręki Arka Kukawskiego, uczniowie i nauczyciele wspomną katastrofę w Smoleńsku. Nasza redakcja objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.
Zdjęć: 2  

Kondolencje w Ratuszu i on-line  »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie MP
Bolesławianie łączący się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem mogą dokonywać wypisów do Księgi kondolencyjnej dostępnej w Ratuszu, a także on-line na stronie internetowej UM Bolesławiec.
Zdjęć: 2  

Zajęcia w BOK – MCC odwołane »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie BOK MCC/opr.MP
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki informuje, że wszystkie zajęcia są odwołane.

Żywioły młodzych artystów  »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie BOK MCC/opr.MP
BOK – MCC zaprasza do oglądania wystawy „Sztuka Żywiołów”. Prace, które można podziwiać zostały wykonane przez młodych adeptów sztuki.
Zdjęć: 3  

Bolesławiec w żałobie »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie MP
Odwołane imprezy kulturalne i sportowe, znicza i flagi z czarną wstęgą w całym mieście i powiecie bolesławieckim – tak wygląda żałoba narodowa w naszym regionie.
Zdjęć: 4  

Kondolencje komendanta  »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk składa kondolencje rodzinom tragicznie zmarłych osób.
Zdjęć: 1  

24 szanse na zysk »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
24 produkty strukturyzowane – taki wybór mają na dzień dzisiejszy osoby zainteresowane tego rodzaju inwestycjami.

Lepszy interes na wynajmie »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
Średnia rentowność najmu mieszkań wzrosła w kwietniu do 4,54 z 4,45 proc. miesiąc wcześniej. Zadecydował o tym wzrost rynkowych stawek najmu.

Dąb pamięci zapamięta  »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie MP
Na terenie Gimnazjum Samorządowego nr 2 zasadzono dwa dęby upamiętniające zbrodnię w Katyniu i sobotnią katastrofę lotniczą, w której zginął Lech Kaczyński lecący z polską delegacją na obchody upamiętniające 70 rocznicę mordu polskich oficerów. „Dęby pamięci” są trwałym przekazem pokoleniowym polskiej historii.
Zdjęć: 20  

Połączeni w bólu  »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie Daniel Biernat
11 kwietnia, w bolesławieckim Sanktuarium Wniebowziętej Matki Kościoła odprawiona została msza żałobna w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, który rozbił się w sobotę rano pod Smoleńskiem.
Zdjęć: 7  

Żerują na ludzkiej tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie tom
Kilkanaście godzin po sobotniej katastrofie w Smoleńsku w sieci ukazała się strona zachęcająca do składania kondolencji. By to zrobić trzeba wysłać SMS za ponad 30 złotych!
Zdjęć: 1  

Odwołane konkursy »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie opr. RW
Komunikat dla Rodziców i Uczniów W związku z trwającą ŻAŁOBĄ NARODOWĄ odwołuję wszystkie zaplanowane w najbliższym tygodniu konkursy dla uczniów na poziomie powiatowym.

Wspominają J.Szmajdzińskiego »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie AS
Pod biurem poselskim Jerzego Szmajdzińskiego w Bolesławcu od soboty przybywa kwiatów i zniczy. Wspomina go wiele osób - jego przyjaciele, współpracownicy oraz urzędnicy z prezydentem miasta Piotrem Romanem na czele.
Zdjęć: 3  

Przesunięte terminy spotkań »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie INTERIA.PL
Pięć spotkań w sobotę, trzy w niedzielę - tak ma wyglądać plan 25. kolejki Ekstraklasy. Zaległe mecze 24. serii spotkań zostałyby rozegrane w środku tygodnia.
Zdjęć: 1  

Identyfikacja DNA »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Tylko 14 ciał można bez problemu rozpoznać. W innych przypadkach identyfikacja będzie możliwa jedynie po znakach szczególnych i badaniach DNA. Pod wrakiem maszyny w Smoleńsku znajdują się jeszcze zwłoki dziesięciu osób.
Zdjęć: 6  

Katyń... ocalić od zapomnienia »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie Agnieszka Gergont - rzecznik prasowy UM
13 kwietnia 2010 roku obchodzimy 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, rocznicę wymordowania przez NKWD na rozkaz Stalina ponad 21.000 oficerów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej.
Zdjęć: 1  

List do Marszałka Sejmu RP »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie AS
Podczas niedzielnej Mszy Świętej, prezydent Bolesławca odczytał list skierowany do Marszałka Sejmu RP.
Zdjęć: 5  

Lista ofiar »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie bom
Oprócz Pary Prezydenckiej w katastrofie zginęła legendarna działaczka Solidarności Anna Walentynowicz i aktor Janusz Zakrzeński. Podajemy listę pasażerów samolotu rządowego TU 154 lecącego z delegacją do Katynia. Oprócz pasażerów na pokładzie samolotu było także 7 członków załogi i funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.
Zdjęć: 3  

Msza Święta w intencji ofiar »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie AS
Prezydent Bolesławca podjął decyzję o organizacji żałobnej Mszy Świętej w intencji Prezydenta RP i wszystkich ofiar katastrofy lotniczej.
Zdjęć: 3  

Bolesławianie w żałobie »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie AS
Księga kondolencyjna
Zdjęć: 3  

Minuta ciszy jutro w szkołach  »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie tom
Jutro we wszystkich szkołach uczniowie minutą ciszy uczczą pamięć ofiar wczorajszej tragedii pod Smoleńskiem.

Rozbił się samolot z prezydentem »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL
Według wstępnych informacji podanych przez stacje telewizyjne, samolot z polską delegacją na uroczystości do Katynia, m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozbił się podchodząc do lądowania w Smoleńsku.
Zdjęć: 2  

Nikt nie przeżył katastrofy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie opr. RW
Nikt nie przeżył katastrofy samolotu - twierdzi gubernator obwodu Smoleńskiegogo

Zginęło 96 osób »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/AFP/PAP
Samolot z polską delegacją na uroczystości do Katynia, m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozbił się podchodząc do lądowania w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy - podał gubernator obwodu smoleńskiego. W samolocie było 96 osób - 88 członków delegacji do Katynia oraz 8 - osobowa załoga.
Zdjęć: 1  

Świadkowie o wypadku »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tvn24
Samolot kompletnie roztrzaskany. Płonące części maszyny rozrzucone po lesie. A wokół ogromny chaos i mnóstwo służb ratowniczych - tak wygląda miejsce katastrofy koło lotniska w Smoleńsku, z której nikt się nie uratował.
Zdjęć: 1  

Szmajdziński, Kaczorowski... »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tom
Wicemarszałek Sejmu, poseł okręgu legnicko - jeleniogórskiego i kandydat na prezydenta, Jerzy Szmajdziński, jest jedną z ofiar dzisiejszej katastrofy lotniczej.
Zdjęć: 1  

Szukają mordercy i dowodów »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Większość mieszkańców Michałowa przesłuchiwała już prokuratura. Aby znaleźć jakiekolwiek dowody wypompowywano wodę z jeziorka, opróżniano szamba i przeczesano pobliską żwirownię. Śledztwo nadal jednak stoi w miejscu.
Zdjęć: 3  

Borys: To największa tragedia w historii Europy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- To największa tragedia w historii Europy – tak eurodeputowany Piotr Borys komentuje dzisiejszą katastrofę samolotu prezydenckiego, w której zginęło, według ostatnich informacji, 130 osób, w tym para prezydencka i czołowe głowy w państwie.

Telefon do wicemarszałka  »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tom
"W telefonie komórkowym mam numer do wicemarszałka Szmajdzińskiego. Teraz patrzę na ten ciąg cyfr i wciąż nie mogę uwierzyć w to, co się dziś stało".
Zdjęć: 1  

Msza żałobna w Sanktuarium »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie MP
W związku z katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, w której zginął m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński jutro odbędzie się msza święta w bolesławieckim Sanktuarium.
Zdjęć: 1  

Wojnarowski: Zginęli nasi przyjaciele »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- Takiej tragedii nikt sobie nie wyobrażał nawet w najgorszych koszmarach – mówi Norbert Wojnarowski, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zdjęć: 1  

Wszystkie mecze odwołane »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie red.
W związku z tragedią lotniczą w Smoleńsku prezydium zarządu Dolnośląskiego ZPN podjęło decyzję o odwołaniu wszystkich meczów, które miały odbyć się 10 i 11 kwietnia 2010.

Zbrzyzny: To czarny dzień dla Polski »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- W jednej chwili straciliśmy całą kancelarię prezydenta, kilku posłów, generałów, rzecznika Praw Obywatelskich, nie ma słów, żeby opisać tą tragedię – mówi Ryszard Zbrzyzny, poseł na sejm z ramienia SLD.
Zdjęć: 1  

Drozd: Żadne słowa nie wyrażą tego co czujemy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
Jeszcze nie minął szok jakim dla Polaków jest poranna tragedia w Smoleńsku. Wielu z nas zastanawia się jak to mogło się stać.
Zdjęć: 1  

Cybulski: Odszedł kwiat polskiej polityki »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
Niewyobrażalna tragedia, jeden wielki płacz – tak komentuje dzisiejszą tragedię poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Cybulski, który uczestniczył w uroczystościach w Katyniu.
Zdjęć: 1  

Katastrofa: minuta po minucie »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL
Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się, podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Na pokładzie maszyny znajdowało się 97 osób, w tym wielu wysokich rangą przedstawicieli państwowych. Nikt nie przeżył katastrofy.
Zdjęć: 2  

Tu-154M - latająca trumna »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie Marcin Ogdowski INTERIA.PL
Kiedy kilka lat temu po raz pierwszy leciałem rządowym Jakiem-40, po wylądowaniu wielu moich współpasażerów odetchnęło z ulgą. Jakowlew już wówczas nosił niechybne miano "latającej trumny". W porównaniu z nim większy Tu-154M wydawał się być ostoją bezpieczeństwa. Niestety, to właśnie w "tutce" zginął Prezydent RP...
Zdjęć: 2  

Przyczyny tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Załoga samolotu, którym leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, kilkakrotnie nie wykonała poleceń kontrolera lotów na lotnisku w Smoleńsku - powiedział zastępca szefa sztabu rosyjskich sił powietrznych generał Aleksandr Aloszyn.
Zdjęć: 1  

Zginęła elita państwa, "wojsko w rozsypce" »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Nie było w nowożytnej historii wojen takiego zdarzenia, by w jednym momencie śmierć ponieśli głowa państwa i najwyżsi dowódcy sił zbrojnych - ocenił prof. Bolesław Balcerowicz, strateg, b. rektor Akademii Obrony Narodowej.
Zdjęć: 3  

Nowe kontakty MDK »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie AS
Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu rozpoczął współpracę z sąsiadami zza Nysy.
Zdjęć: 1  

ZUS nie wystarczy »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie opr.tom
Wiele osób zastanawia się, jaka będzie ich przyszłość finansowa za rok czy dwa, ale wciąż niewielu z nas myśli o stanie naszych finansów na emeryturze.
Zdjęć: 1  

Dom na Florydzie? Za gotówkę »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kupno nieruchomości za granicą na kredyt zaciągnięty w Polsce jest niemal niemożliwe, polskie banki nie chcą udzielać takich kredytów.
Zdjęć: 1  

Chiny zmieniają warunki gry »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W marcu, pierwszy raz od sześciu lat, Chiny kupowały za granicą więcej towarów niż eksportowały. Jeśli ten trend utrzyma się dłużej, Amerykanie wywalczą rewaluację juana, ale stracą głównego pożyczkodawcę.

Cisza na sali  »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie MP
Uczniowie szkół podstawowych piszą dziś sprawdzian szóstoklasisty. Test ten będzie ich pierwszym tak ważnym egzaminem w życiu.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie red.
Spektakl "Scooby - Doo kontra piraci", seanse w Multikinie Pasaż Grunwaldzki i Nordic Walking - wszystko to możesz otrzymać za jednego smsa.

Czarne łąki  »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie KP PSP w Bolesławcu/MP
Wypalanie traw jest prawnie zabronione, ale mimo to ludzie nadal wiosną podpalają łąki i zarośla. Jest to jeden sposobów niszczenia środowiska. Wypalanie nie przynosi żadnych korzyści, wręcz przeciwnie - szkodzi przyrodzie i człowiekowi.
Zdjęć: 3  

Będzie ciepło  »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie red.
Wystarczy wyjrzeć za okno, aby samemu przekonać się jaka dziś będzie pogoda. Słońca nam nie zabraknie.

Sprawna akcja strażników  »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie Straż Miejska/opr.MP
Wczoraj 7 kwietnia około godziny 18:30 przy ul. Mikołaja Brody doszło do kolizji 3 pojazdów osobowych. Strażnicy miejscy, którzy usłyszeli zderzenie pojazdów udali się na miejsce zdarzenia. Sprawca kolizji był nietrzeźwy.
Zdjęć: 1  

Porady prawne bezpłatnie »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie prasowe.com
Niebieski Parasol – pod takim hasłem po raz drugi odbędzie się cykl bezpłatnych porad prawnych dla Polaków.

Złe wieści dla oszczędzających »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki cały czas obniżają oprocentowanie lokat i w najbliższych miesiącach nic nie zmieni tego trendu.
Zdjęć: 1  

Samorządy wymieniają doświadczenia  »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie MP
Przez dwa dni (8-9 kwietnia) Urząd Miasta w Bolesławcu jest gospodarzem spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń, która działa w ramach Związku Miast Polskich. W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele z Kutna, Turku, Słupska i Szklarskiej Poręby.
Zdjęć: 6  

Oni zagrają na imprezach »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie BOK MCC/opr.MP
Formacja Lao Che, jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek Eleni, Akurat, Kult, Shakin Dudi i Perfect to gwiazdy tegorocznych imprez plenerowych, które wystąpią przed bolesławiecką publicznością. Na najbliższym koncercie (3 maja)dla bolesławian wystąpi grupa De Press.
Zdjęć: 4  

Trzeba schudnąć  »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie MP
Wiosną większość ludzi planuje rozpocząć ćwiczenia, które poprawią naszą kondycję fizyczną. Zaczynają się wówczas serie ćwiczeń, wypady na siłownię i poszukiwanie coraz lepszych metod na zgubienie kilku kilogramów.
Zdjęć: 4  

Z dzieckiem w plecaku »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie MP
Zmieniają pieluchy, smarują oliwką, a w międzyczasie odrabiają lekcje – tak żyją młode mamy. Zazwyczaj opuszczone przez partnerów szukają wsparcia w rodzicach i nauczycielach. W Bolesławcu liczba młodych mam nie maleje, ale i nie rośnie. Czy jest się czym chwalić?
Zdjęć: 1  

Pedofil zatrzymany »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie KPP w Zgorzelcu/opr.MP
Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie materiałów z pornografią dziecięcą. Mężczyzna wpadł w dość nietypowych, a wręcz pechowych dla niego okolicznościach. Wcześniej bowiem policjanci zatrzymali dwóch włamywaczy do piwnic. Okazało się, że z jego piwnicy ukradli oni m.in. płyty CD. To właśnie na nich ujawniono pornografie z udziałem dzieci.
Zdjęć: 1  

Klimakterium ... i już »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie BOK MCC/opr.MP
Największy humorystyczny hit, przyciągający rzesze widzów w każdym wieku, znany już na wielu scenach w kraju i za granicą, 6 maja 2010 na scenie Forum w BOK – MCC.
Zdjęć: 1  

Złota Jedynka Nowogrodźca »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie Ewa Zdunek/opr.MP
Podczas tegorocznego Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego w Kudowie – Zdroju Gmina Nowogrodziec uhonorowana została tytułem Gminy Dwudziestolecia w konkursie dla najaktywniejszych gmin województwa dolnośląskiego - „Złote Jedynki” za największy postęp i dynamikę rozwoju gospodarczego w ostatnich latach.
Zdjęć: 1  

Wpadł pedofil »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ręce dolnośląskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o posiadanie materiałów z pornografią dziecięcą . 44-latek wpadł po tym, jak funkcjonariusze zabezpieczyli płyty CD pochodzące z włamania do jego piwnicy.
Zdjęć: 1  

TP obniża ceny neostrady »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Telekomunikacja Polska, która wprowadza tańszą ofertę dostępu do stacjonarnego szybkiego internetu liczy, że do końca roku procent klientów korzystających z wyższych prędkości zwiększy się do poziomu dwucyfrowego.
Zdjęć: 1  

Od Wehrau do Osiecznicy »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Znane dzisiaj i przyjmowane jako oczywiste nazwy miejscowości powiatu bolesławieckiego w istocie mają swoją własną, ciekawą historię. Warto prześledzić, jaką „drogę” przebyły przynajmniej niektóre z nich.
Zdjęć: 1  

Wrocław bliżej Czech »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie kt
Nie tylko jeżdżące po Wrocławiu tramwaje i tradycja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej będą nam przypominały o dobrych stosunkach, jakie Dolny Śląsk ma ze swoim południowym sąsiadem. 7 kwietnia uroczyście zainaugurowano funkcjonowanie Honorowego Konsulatu Republiki Czeskiej.
Zdjęć: 7  

Komputer coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie Wydział Techniczny KK / opr.MP
Wprawdzie było ciężko, ale komputer o wartości 3 tys. zł, netbook oraz PlayStation 3 - coraz bliżej. A szanse są coraz większe, gdyż w II, finałowym etapie konkursu weźmie udział już tylko 15 najlepszych.
Zdjęć: 3  

Idealne spacery  »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie red.
Ciemne okulary dziś z pewnością się przydadzą. Słońca brakować nam nie będzie.
Zdjęć: 1  

Będzie głośno »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie SP / opr.MP
Trening systemu ostrzegania i alarmowania ludności na terenie powiatu zostanie przeprowadzony już jutro.

Z kieliszkiem za kierownicę »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu/opr.MP
Podczas Świąt Wielkanocnych bolesławieccy policjanci prowadzili wzmożone działania na w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas świątecznych dni zarówno na drogach miasta jak i w całym powiecie.
Zdjęć: 1  

Emigrant mile widziany »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Większość banków chętnie udziela kredytów hipotecznych osobom zarabiającym za granicą. Ale w niektórych instytucjach taki klient musi mieć spory wkład własny.

Seria kradzieży w Wykrotach? »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie MP
W ubiegłym miesiącu nieznani sprawcy (sprawca) dokonali kilku kradzieży w Wykrotach. Czy wszystkie grabieże można ze sobą łączyć?
Zdjęć: 1  

Przedpremiera w Forum »
Tekst opublikowany 2010-04-05, opracowanie BOK MCC / opr.MP
Animacja "Jak wytresować smoka" to najnowsza produkcja Studia DreamWorks, którą już dzisiaj można obejrzeć w Kinie Forum.
Zdjęć: 3  

Nie oblewaj wodą!  »
Tekst opublikowany 2010-04-05, opracowanie MP
Polewanie wodą w wielkanocny poniedziałek jest tradycją. Pamiętajmy jednak o umiarze i rozwadze, które uchronią nas przed przykrymi konsekwencjami.
Zdjęć: 1  

Kontrola w Biedronce  »
Tekst opublikowany 2010-04-03, opracowanie MP
Kilkuminutowe przeszukanie plecaków w jednym ze sklepów Biedronka upokorzyło naszych czytelników. Pretekstem do rewizji nie był dźwięk bramek ani nagranie z kamer lecz jedynie stwierdzenie przez pracownika, że przy wejściu znajdują się przechowalnie, w których należy zostawiać rzeczy osobiste. Gdy tego nie zrobimy czeka nas kontrola?
Zdjęć: 1  

Wandale bez sumienia  »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie MP
Popisane sprayem ściany, powybijane szyby w wiatach przystankowych, pozrywane rozkłady jazdy i poprzewracane kosze na śmieci - takie obrazki są niestety codziennością. Na ostatniej sesji Rady Miasta poruszono problem wandalizmu. Radni wysłuchali sprawozdania z działalności policji, prokuratury, straży miejskiej i straży pożarnej.
Zdjęć: 9  

Bezpieczne podróże  »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
W związku z rozpoczynającymi się Świętami Wielkanocnymi z pewnością wiele osób zdecyduje się na wyjazdy do rodzin czy znajomych. Dlatego policjanci spodziewają się wzrostu natężenia ruchu na drogach. Oznacza to także możliwość zaistnienia wielu niebezpiecznych sytuacji spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.

Nowicki w Sanktuarium  »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie MP
W Wielki Czwartek w bolesławieckim Sanktuarium odbyło się misterium "Droga Krzyżowa - muzyczne obrazy i impresje" z udziałem wybitnego polskiego aktora Jana Nowickiego. Muzyczno-poetyczny spektakl wywarł na licznie zebranej publiczności ogromne wrażenie.
Zdjęć: 2  

Zabawa za 134 tysiące  »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie SP / opr.MP
Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych otrzymał pieniądze na wyposażenie świetlicy, sali rehabilitacyjnej oraz budowę placu zabaw, który pozwoli uczniom szkoły na dobrą zabawę i rozwijanie wyobraźni.
Zdjęć: 1  

Na 12 lat do więzienia  »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
Do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o napad na salon gier. Sprawca to 22-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec.
Zdjęć: 1  

Czech Open dla bolesławian »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie TOP/opr.MP
Debel bolesławieckich rackeltonistów Norbert Stolicki i Krzysztof Samonek zwyciężył w Otwartych Mistrzostwach Czech 2010. W finale imprezy odbywającej się w Pradze bolesławianie trzynastoma punktami pokonali duet czesko-angielski Vesely/Maners.
Zdjęć: 1  

Zabrakło wygranego tie breaka »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie TOP/opr.MP
Siatkarskie kadetki TOP odpadły z rywalizacji o Mistrzostwo Polski. W rozegranym w Pile turnieju ćwierćfinałowym raz zwyciężyły i poniosły dwie porażki.
Zdjęć: 1  

Europa dała zarobić »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W marcu najwyższe zyski przyniosły te kategorie funduszy, które inwestują na europejskich rynkach wschodzących, czyli także w Polsce.
Zdjęć: 1  

Olechowski na sesji  »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie MP
Gościem wczorajszej sesji Rady Miasta był Andrzej Olechowski. Były minister finansów i były minister spraw zagranicznych, a obecnie kandydat na prezydenta Polski w swoim wystąpieniu poruszył temat samorządów.
Zdjęć: 2  

BILET ZA SMS »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie opr. RW
Mamy dla naszych czytelników podwójne wejściówki na imprezy organizowane przez Multikino Pasaż Grunwaldzki.

Jajko, podziękowania i autobusy  »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie MP
Sesja Rady Miasta obfitowała w wiele podziękowań, pożegnań i gratulacji. Nie zabrakło wielkanocnych symboli. Radnych w świąteczny nastrój wprowadziła pisanka.
Zdjęć: 5  

Niemieckie BMW w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu/opr.MP
Bolesławieccy policjanci odzyskali nowe BMW skradzione z niemieckiego salonu samochodowego. Wartość auta to blisko 150 tys. złotych. Odnaleziony samochód ukryty był w jednym z garaży na terenie Bolesławca. Zatrzymano także mężczyznę podejrzanego o jego kradzież.
Zdjęć: 1  

Kajakiem do mistrzostwa  »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie BLKS BoLwater/opr.MP
Jakub Hankiewicz, zawodnik klubu „BoLwater” został Halowym Mistrzem Polski. Zawody rozegrano w sobotę w Zabierzowie.
Zdjęć: 4  

Ironia losu? »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
WIBOR najniższy w historii. Ironia losu? Trzymiesięczna stopa WIBOR, która jest podstawą oprocentowania większości złotowych kredytów hipotecznych spadła dziś do najniższego poziomu w historii – 4,05 proc. Niestety, prawie nikt na tym nie skorzysta.

BOŚ obniża ceny kredytów »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie opr. RW
Bank Ochrony Środowiska wprowadził do oferty ekologiczny kredyt hipoteczny. Na preferencyjne warunki mogą liczyć osoby dbające o środowisko. Atutem kredytu jest jego niska cena – marża pobierana przez Bank może wynosić zaledwie 1 punkt procentowy.
Zdjęć: 1  

Młodzi na 2 miejscu  »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie MOS/opr.MP
Szkoła Podstawowa w Smolnikach zwyciężyła w Finale Strefy Jeleniogórskiej w Mini Siatkówce „2-ki” Dziewcząt. Drużyna z Bolesławca zajęła 2 miejsce.
Zdjęć: 4  

Wiedza na wagę złota  »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie SP Bolesławiec/opr.MP
Wczoraj zakończyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Cieszący się dużą popularnością konkurs rozgrywany jest w 3 grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Eliminacje odbywały się w macierzystych szkołach, a do finału powiatowego trafili najlepsi uczniowie.
Zdjęć: 3  

Kredyt na DNA »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Dział Analiz Open Finance
Zdaniem amerykańskich naukowców, o skłonności ludzi do spłaty kredytów odpowiadać mogą geny. Już wkrótce to na ich weryfikacji opierać się może ocena zdolności kredytowej. Branża bankowa jest zainteresowana najnowszym odkryciem.
Zdjęć: 1  

Reklama w... kościele »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie INTERIA.PL
W niektórych kościołach prowadzone są kampanie reklamowe sieci aptek - donosi w liście do polskich biskupów prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz. Apeluje jednocześnie o powstrzymanie takich działań.
Zdjęć: 1  

ZUS szykuje niespodziankę »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie INTERIA.PL
Od czwartku płatnicy składek, którzy przekazują do ZUS dokumenty ubezpieczeniowe drogą elektroniczną, muszą zmienić certyfikat logowania do programu Płatnik - wynika z komunikatu ZUS. W przeciwnym razie elektroniczna komunikacja z Zakładem będzie niemożliwa.

Nagonka czy komedia? »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Daniel Biernat
Stefan Olejnik z Bolesławca i Zofia Ferster z Milikowa – twierdzą, że są zastraszani przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Roberta Kowalskiego, z tymi zarzutami inspektor się nie zgadza.
Zdjęć: 5  

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl