Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 92 informacji. Wszystkie poniżej.

Kto zabił burmistrza? »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie Ilona Parejko
Przyjechał do Bolesławca w maju 1945 roku. Miał 27 lat. Pierwszy powojenny burmistrz Bolesławca, Bolesław Kubik. Razem z pięciorgiem współpracowników zginął od wybuchu miny. Czy był to zamach niemieckich odwetowców, czy przypadek?
Zdjęć: 2  

Zalewa mieszkanie czy nie? »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie Karolina Wieczorek
Janina Mazurek twierdzi, że Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu lekceważy jej prośby o wymianę okien. Zarzuty te odpiera Jarosław Karbowski – dyrektor zakładu.
Zdjęć: 1  

Posiedzą za narkotyki »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie KW
W środę, 29 lipca, bolesławieccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które są podejrzane o posiadanie narkotyków. Grożą im teraz 3 lata odsiadki.

Znalazł i oddał »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie KW
W środę, 29 lipca, za Kruszynem poszło do wypadku drogowego. By uniknąć zderzenia kierujący samochodem osobowym zjechał wtedy do rowu. Z lekkimi obrażeniami trafił do szpitala, a samochód – na parking.

2,5 metrowy spad »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie Karolina Wieczorek
Tadeusz Mielnik mieszka w Godzieszowie od lat. Jak jednak mówi, niedługo jego dom stanie się dla niego więzieniem. Wszystko to przez ogromny spad między drogą prowadzącą do jego domu a centralnym punktem ogrodu.
Zdjęć: 2  

Lifting na 165 urodziny »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie Ilona Parejko
Dwa lata trwała budowa wiaduktu kolejowego nad Bobrem w Bolesławcu. Pochłonęła 400 tysięcy talarów. Zawrotne tempo budowy, zawrotna kwota – jak na owe czasy. Budowę ukończono w 1846 roku. Teraz drugi rok trwa remont wiaduktu, który znowu wygląda jak nowy.
Zdjęć: 4  

Rodzinna tragedia  »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie IP
74- letnia mieszkanka Ławszowej zginęła w wypadku samochodowym. Na łuku drogi, ford escort, którym jechała kobieta wypadł z drogi, spadł ze skarpy i uderzył w drzewo. Ofiara była matką kierowcy.
Zdjęć: 1  

Wojska nadciągają »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw, fot. Krystyna Dubiel
Forty, reduty i bastiony zapełnią się niedługo żołnierzami z epoki napoleońskiej. Wehikuł czasu cofnie nas do dni 1807 roku, kiedy to rozegrała się bitwa o Nysę. I tym razem będzie huk dział, płacz rannych i tętent koni.
Zdjęć: 5  

Zabytkowe auta w rynku »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie KW
W piątek, 24 lipca, w centrum miasta oglądać można było zabytkowe samochody.

Niechciany kłopot »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie A. Zakrzewska
Sezon urlopowy oznacza dla wielu zwierząt cierpienie. To właśnie w tym okresie odnotowuję się największą liczbę porzuconych pupili.
Zdjęć: 1  

"Toalety" nieczynne »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie Ilona Parejko
Bolesławiecki magistrat wydał wojnę niechlujom załatwiającym fizjologiczne potrzeby w tunelach. A tych w samym rynku i przylegających do niego ulicach jest osiem. Wszystkie tunele – dotąd ziejące fetorem – pozamykano na klucz.
Zdjęć: 3  

Parada z nagrodami »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie Karolina Wieczorek
W tym roku Parada Ceramiczna będzie wyglądać inaczej niż dotychczas. O tym, jakie zmiany zostaną wprowadzone, mówi Ewa Lijewska – dyrektorka Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.
Zdjęć: 2  

Joszko Broda & Dzieci z Brodą »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie KW
Z czym kojarzy się słowo "pigment" Jak powinny ubierać się dziewczyny? Kiedy warto naśladować nietoperza? Jak porządnie nabałaganić? Jeśli chcesz się dowiedzieć… musisz przyjść na koncert!

Najlepszy mgr lub dr »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie UM Bolesławiec
Do 20 września 2009 r. można nadsyłać prace, które wezmą udział w trzeciej edycji konkursu o nagrodę prezydenta miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności.

Paranienormalni »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie KW
W piątek, 21 sierpnia, podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki wystąpi kabaret Paranienormalni.
Zdjęć: 1  

Złodzieje z narkotykami »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie KW
We wtorek, 21 lipca, policjanci z komisariatu w Kruszynie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież namiotu i pontonu. Okazało się, że to nie ich jedyne wykroczenie.

Targi ceramiczne - tak czy nie? »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Opr. KW
Tegoroczna edycja Bolesławieckiego Święta Ceramiki rozpocznie się specjalnymi targami „Ceramiczny zawrót głowy”. Zapytaliśmy bolesławian, co sądzą o tym pomyśle?
Zdjęć: 3  

Miasto w wodzie »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie Katarzyna Pietrzak
Gwałtowne opady deszczu całkowicie sparaliżowały ruch na wielu bolesławieckich ulicach. Efektem nawałnicy były połamane drzewa oraz olbrzymie ilości wody, które uniemożliwiły jazdę samochodów.
Zdjęć: 3  

Trwa wielkie sprzątanie »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie Karolina Wieczorek
Po wczorajszej nawałnicy, która przeszła przez Bolesławiec, trwa wielkie sprzątanie i liczenie strat.
Zdjęć: 3  

Na torach leżą drzewa »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie bom
Podczas wczorajszej nawałnicy we Wrocławiu nie doszło do poważniejszych awarii na terenach PKP. Gorzej sytuacja wygląda na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Uderzyła w drzewo »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie KW
Wczoraj na drodze z Bolesławca do Kraśnika samochód uderzył w drzewo.

Ceramiczna parada »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie KW
Pod koniec sierpnia bolesławian czeka czterodniowa impreza podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Nie zabraknie parady, która 22 sierpnia przejdzie ulicami miasta.

Młodzi bolesławianie pracują zamiast odpoczywać »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Karolina Wieczorek
Za nami już prawie połowa wakacyjnej przerwy. Podczas niej młodzi ludzie coraz częściej decydują się na podjęcie pracy. Sprawdziliśmy, czy młodzi bolesławianie szukają pracy w wakacje, czy też wolą wykorzystać ten czas na odpoczynek.
Zdjęć: 1  

Drugi stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Paweł Pawlucy
Takich upałów tego lata jeszcze nie było. W całej południowej Polsce, w tym również na terenie województwa dolnośląskiego ogłoszono 2. stopień zagrożenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zgubnymi skutkami wysokich temperatur.

Ulewa i silny wiatr »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie KW
Około godziny 18.00 nad Bolesławcem zawisły czarne chmury. Porwisty wiatr i deszcz dały się wszystkim we znaki.
Zdjęć: 4  

Kierowca zatrzymany dwa razy w ciągu 3 godzin »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Karolina Wieczorek
Wczoraj, około godziny 16.00, przy wyjeździe z Bolesławca w stronę Brzeźnika samochód osobowy znalazł się w rowie. Okazuje się, że kierujący autem został wcześniej zatrzymany za jazdę po pijanemu.

Swojego nie znacie? »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Red.
Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Nowogrodźcu otrzymała, ze środków Finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, dofinansowanie na zadanie pn. „Spotkania edukacyjne w bibliotece”.
Zdjęć: 1  

Portret legendarnej dyktatorki mody »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie KW
Od piątku, 24 lipca, w bolesławieckim kinie Forum obejrzeć można film o życiu wizjonerki mody, której fasony są modne do dziś.

Wielcy artyści na plenerze »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Opr. KW
Hasłem tegorocznego pleneru jest „Spotkanie”. Interpretacja tego tematu będzie źródłem działań twórczych w glinie i stworzenia odmiennych kreacji rzeźbiarskich, które będziemy mieli okazję obejrzeć na poplenerowych wystawach w Bolesławieckim Ośrodku Kultury i w Muzeum Miejskim we Wrocławiu.

Trzydniowe warsztaty ceramiczne za nami »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Karolina Wieczorek
Od poniedziałku do środy, 20-22 lipca, w Bolesławieckim Ośrodku Kultury trwały specjalne zajęcia, w których udział mogły wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli. Zadaniem uczestników warsztatów było stworzenie figurek z gliny.
Zdjęć: 3  

Piorun jak pocisk »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Specjaliści tłumaczą, dlaczego nie należy bać się burzy i na ten czas wyłączyć telefon komórkowy. Co dzieje się z dachem domu, drzewem i człowiekiem, w którego uderzy piorun?
Zdjęć: 8  

800 kilometrów o własnych siłach »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Karolina Wieczorek
60-letni Antoni Bernat może do swoich osiągnięć dodać kolejny sukces. Udało mu się bowiem pokonać 800 kilometrów podczas Biegu przez Polskę 2009 ze Wschodu na Zachód dla Elizki Zalewskiej.
Zdjęć: 3  

Kolejny koncert w Piwnicy Paryskiej  »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie Karolina Wieczorek
W niedzielę, 19 lipca, na dziedzińcu przed Piwnicą Paryską odbył się koncert EastWest Rockers. Wcześniej publiczność rozgrzała grupa Method Massiv.
Zdjęć: 4  

Nowe chodniki i studzienki »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie UM
8 lipca zastępca prezydenta Bolesławca Wiesław Ogrodnik podpisał umowę na wykonanie remontu drogi powiatowej przy ul. Komuny Paryskiej. Wykonawcą jest Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry.
Zdjęć: 1  

Żądali okupu »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie Karolina Wieczorek
W środę, 15 lipca, bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w kradzieży telefonu komórkowego.

Sezon piknikowy rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie KW
Członkowie i sympatycy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkał się w sobotę, 18 lipca, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Zdjęć: 1  

Wiersze w piątkowy wieczór »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie KW
Zapraszamy na koncert poetycko – muzyczny w wykonaniu zespołu Poezji Śpiewanej i nie tylko.

Nieuważny motocyklista »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie Karolina Wieczorek
Wczoraj, około godziny 15.00, w Bolesławicach doszło do wypadku. Motocyklista uderzył w samochód osobowy.

Droga w kierunku Wrocławia zablokowana »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie KW
Niedaleko zjazdu na Świętoszów z ciężarówki wysypał się granulat. Ruch odbywa się wahadłowo.

Policjanci odznaczeni i uhonorowani »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie Karolina Wieczorek
W piątek, 17 lipca, na bolesławieckim rynku odbyła się specjalna uroczystość 90-lecia powstania Policji Państwowej.
Zdjęć: 5  

Czarna seria w Czernej »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Karolina Wieczorek
Kolejny wypadek na drodze z Czernej do Bolesławca. Mieszkańcy mówią już o czarnej serii.
Zdjęć: 1  

Książka od IPN »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie red. kt
Instytutu Pamięci Narodowej będzie przekazywał swoje publikacje bibliotekom na terenie Dolnego Śląska. Celem akcji jest propagowanie najnowszej historii Polski, a przede wszystkim historii naszego regionu.
Zdjęć: 2  

Co bolesławianie sądzą o powstaniu galerii? »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Opr. Karolina Wieczorek
Zapytaliśmy mieszkańców Bolesławca czy popierają projekt jej powstania. Oto, co usłyszeliśmy.
Zdjęć: 4  

Kolejny wypadek w Wilczym Lesie »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Karolina Wieczorek
W Wilczym Lesie doszło do kolejnego wypadku. Policja kieruje ruchem.
Zdjęć: 1  

Złoto i berbelucha »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Jakże przewrotna – gdy chodzi o chęć posiadania ziemskiego bogactwa - jest w istocie natura człowieka! Można się o tym przekonać nie tylko na podstawie licznych przekazów, pochodzących z odległej przeszłości, ale także śledząc współczesną rzeczywistość.
Zdjęć: 1  

Zagraj i wygraj niezłe pieniądze »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie KW
W sobotę, 18 lipca, odbędzie się specjalna rywalizacja, podczas której będzie się można zmierzyć się z wielokrotnym olimpijczykiem i Mistrzem Polski – Lucjanem Błaszczyk.

10 dni, 10 tytułów, 10 zł każdy »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie KW
Jeszcze tylko przez tydzień kino Forum proponuje cykl filmów pod nazwą „Filmowe lato w Forum", czyli różnorodny repertuar adresowany przede wszystkim do młodych widzów.

W Bolesławcu płać Bolesławami »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie KW
Już w sierpniu, podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki, bolesławianie oraz turyści odwiedzający nasze miasto będą mogli nabyć monetę o nominale 6 Bolesławów.

Utopił się  »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie KW
Dziś rano mieszkaniec Kraśnika Górnego utopił się w pobliskiej rzeczce.

Bezpieczniej na drogach »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Red.
Dzięki nowej inwestycji pn.: „Budowa oświetlenia drogowego przy ulicy Kaolinowej i Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu” mieszkańcy tych ulic mają „jaśniej”. Inwestycja ta kosztowała gminę i miasto Nowogrodziec ponad 67 tys. zł.
Zdjęć: 1  

Ile kosztuje kontener na gruz »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Karolina Wieczorek
Jerzy Mroziński podczas prowadzonego przez siebie remontu wynajął specjalny kontener na gruz. Jak twierdzi, jest to spory wydatek.
Zdjęć: 1  

Śmierć na budowie »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie KT
„To mój ukochany tatuś był...” - w czerwcu ruszyła kampania Państwowej Inspekcji Pracy, dotycząca zagrożeń związanych z robotami na wysokościach. - Chcemy szokować i skłaniać do refleksji – mówi Jarosław Głowacki z wrocławskiego oddziału PIP.
Zdjęć: 3  

Nie zabrałeś OC? Pojedziesz dalej »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie PM
Posiadanie dokumentu potwierdzającego opłacenie składki OC nie będzie już obowiązkowe. Taką zmianę kierowcy zawdzięczają nowelizacji Prawa o ruchu drogowym przyjętej w ostatnich dniach przez sejm.
Zdjęć: 1  

Pograją w nogę »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Red.
Już niebawem, po wakacjach, uczniowie Zespołu Szkół w Nowej Wsi będą mięli świetne warunki do uprawiania sportu na świeżym powietrzu.
Zdjęć: 1  

„Bóbr” dostarczy wodę »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie UM
Skarb Państwa nieodpłatnie przekazał 100 proc. swoich udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu na rzecz Związku Międzygminnego „Bóbr”. Dotychczas Skarb Państwa był właścicielem udziałów PWiK o łącznej wartości 11.000.000 zł.

Kolejny wypadek w Czernej »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Karolina Wieczorek
Zaledwie kilka dni po śmiertelnym wypadku w Czernej, na zakręcie drogi doszło do kolejne kolizji.

Stłuczka na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie KW
W czwartkowy wieczór, 9 czerwca, ruch na bolesławieckiej obwodnicy był utrudniony. Wszystko przez kolizję trzech samochodów osobowych.

Rywalizacja w piasku »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie KW
W sobotę, 11 lipca, na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej odbył się turniej siatkówki plażowej. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach.
Zdjęć: 4  

Szansa dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie KW
Uczestnikiem warsztatów może zostać osoba niepełnosprawna po spełnieniu obowiązku szkolnego oraz posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej.
Zdjęć: 1  

Czy wiesz, jakie masz prawa? »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie Karolina Wieczorek
Rzecznik ochrony praw konsumenta w Bolesławcu radzi, by mądrze korzystać z praw, które przysługują nam jako konsumentom. Problem w tym, że nie wszyscy o tych prawach wiedzą.
Zdjęć: 2  

Dla rozwoju rzemiosła »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie UM
Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński odznaczył prezydenta Bolesławca Piotra Romana oraz przewodniczącą Rady Miasta Janinę Piestrak-Babijczuk „Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego”.
Zdjęć: 2  

Remont komisariatu policji »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie Red.
W połowie marca br. gmina Nowogrodziec podpisała z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu porozumienie w sprawie dofinansowania prac remontowych siedziby komisariatu policji w Nowogrodźcu.
Zdjęć: 1  

Wystawa Agaty Czeremuszkin-Chrut »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie KW
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza już dziś do Galerii Długiej na wernisaż wystawy malarstwa Agaty Czeremuszkin-Chrut.

Nowe dyrektorki »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie UM
24 czerwca 2009 roku, podczas sesji rady miasta Bolesławiec, prezydent miasta Piotr Roman oraz przewodnicząca Janina Piestrak-Babijczuk wręczyli akty powołania na stanowiska dyrektorów w miejskich placówkach oświatowych.
Zdjęć: 2  

Chorzy na raka mogą leczyć się w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie Karolina Wieczorek
Od początku 2009 roku bolesławiecki pododdział chirurgii onkologicznej przyjmuje pacjentów.
Zdjęć: 3  

Wypadek w Czernej »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie KW
Dziś około godziny 6.00 doszło do wypadku w Czernej. Jedna osoba zginęła.
Zdjęć: 1  

Na 25 lat za kraty »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie IP
Daniel L. dwudziestolatek z Nowogrodźca pójdzie do więzienia na 25 lat. Chłopak w okrutny sposób zamordował swojego znajomego. Wyrok nie jest prawomocny.

Obradowała rada miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie UM
24 czerwca odbyła się XLI sesja Rady Miasta Bolesławiec. Podjęcie uchwał poprzedziły m.in. informacje prezydenta miasta i przewodniczącej RM o ważniejszych działaniach podjętych w okresie międzysesyjnym.
Zdjęć: 3  

Podarki dla WOPRu »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie UM
24 czerwca w bolesławieckiej sali rajców w Bolesławcu odbył się pokaz multimedialny prezentujący możliwości techniczne sprzętu ratowniczego zakupionego dla bolesławieckiego oddziału WOPR.

Dlaczego zginął pilot? »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie kt
Trwają dyskusje nad sprawą zestrzelenia samolotu Dionizego Bielańskiego. Historyków IPN nie przekonują tłumaczenia generała Jaruzelskiego.
Zdjęć: 2  

Wyłudzali kredyty »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie KW
We wtorek, 7 lipca, bolesławieccy policjanci ustalili tożsamość dwóch osób podejrzanych o wyłudzanie kredytów. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Wzmożone patrole na drogach »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie tom
Stan techniczny twojego auta pozostawia wiele do życzenia? Wozisz dziecko bez fotelika? Lubisz szybką jazdę nie patrząc na znaki ograniczania prędkości? Jeśli tak, zostaw dziś swoje cztery kółka pod domem lub w garażu.

EastWest Rockers wystąpią w Bolesławcu  »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Karolina Wieczorek
W niedzielę, 17 lipca, od godziny 18.00 Piwnica Paryska po raz kolejny wypełni się jamajskimi dźwiękami. Tym razem na scenie zaprezentuje się zespół EastWest Rockers. Nie zabraknie także dobrze wszystkim znanej grupy Method Massiv.
Zdjęć: 1  

Pieczenica 2009 upieczona »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Red.
W dniach 4 - 5 lipca br. odbyła się w Gościszowie coroczna impreza, która ukazuje obyczaje, tradycje i kulturę, jaką przywieźli do Nowogrodźca po II wojnie światowej reemigranci z Jugosławii.
Zdjęć: 4  

Nanotechnologia dla nastolatków »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Red.
Czy nastolatek może robić pomiary na wadze elektronicznej i obserwować ruchy nanoobiektów? Dwaj stypendyści programu stypendialnego Fundacji Banku Zachodniego WBK – Maks Brandt i Dariusz Jarzębski przekonali się, że tak.
Zdjęć: 3  

Przetańczyć całą noc »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Karolina Wieczorek
Elżbieta Eisenblätter tańczy od 28 lat. W Bolesławcu uczy tańca orientalnego i flamenco, i jak zapewnia – tańczyć każdy może.
Zdjęć: 2  

Jak wypadły matury w mieście? »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie KW
Znamy już szczegółowe wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych.
Zdjęć: 1  

Kolejnego wandala rozpierała energia »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie KW
W nocy z 2 na 3 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na jednym z osiedli w Bolesławcu mężczyzna skacze po samochodzie. Kolegów o tym fakcie poinformował funkcjonariusz, który tego dnia nie pełnił służby.

Odpowie za zabójstwo własnej matki »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie Karolina Wieczorek
Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek, 2-3 lipca, w mieszkaniu przy ulicy Prusa. Podczas alkoholowej libacji młody mężczyzna nożem zranił swoją matkę. Kobieta zmarła w szpitalu.

Występ „Małej Jutrzenki” »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie KW
Zespół Pieśni i Tańca „Mała Jutrzenka” został zgłoszony do Ogólnopolskiego Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” w Szprotawie.

Koniec przebudowy Ceramicznej »
Tekst opublikowany 2009-07-05, opracowanie Red.
Urząd Miasta w Bolesławcu odebrał prace związane z przebudową ul. Ceramicznej, położonej w lewobrzeżnej części miasta.
Zdjęć: 3  

Uniwersytet Trzeciego Wieku przyjmuje słuchaczy »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Karolina Wieczorek
Zajęcia ruchowe, basen, obsługa komputera, różne warsztaty czy zgłębianie tajników języków obcych – to przykłady zajęć, z jakich mogą korzystać słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Bolesławcu.
Zdjęć: 5  

Najlepszy spośród 249 zawodników »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie KW
W ostatni weekend czerwca podczas Dni Gminy Osiecznica odbył się 2. Skate Maraton Borów Dolnośląskich. Najlepszym zawodnikiem wyścigu głównego okazał się Witold Mazur.
Zdjęć: 7  

Grożą zablokowaniem drogi »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Karolina Wieczorek
Czy można mieszkać w sąsiedztwie autostrady bez zamontowanych ekranów dźwiękochłonnych? Jak przejść przez rondo, które nie ma chodnika ani pasów? Właśnie o tym rozmawiali mieszkańcy Godzieszowa (powiat bolesławiecki).
Zdjęć: 4  

Wakacyjny DKF »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie KW
W lipcowym programie poruszające i ważne filmy zachęcające do dyskusji, budzące refleksje i emocje… Gramy bez wakacyjnej przerwy! Obowiązuje stała formuła i atrakcyjna cena biletów! Karnet na cały miesiąc tylko 20 zł!

Wypadek na A4 »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie KW
Dziś rano strażacy otrzymali informację o wypadku na autostradzie A4. Na szczęście żaden z poszkodowanych nie potrzebował nawet hospitalizacji.

Gigantyczny transport »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie IP
Na trzy miesiące do aresztu trafił 22-letni mężczyzna, który przewoził 5 tysięcy porcji marihuany i 143 krzaki konopi indyjskiej.
Zdjęć: 2  

Czy światowy kryzys wpłynął na nasze wakacyjne plany »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie Karolina Wieczorek
W czasach, kiedy wszyscy mówią o kryzysie postanowiliśmy sprawdzić, czy w związku z tym zrezygnujemy z urlopowych wypraw. Zapytaliśmy o to Krystynę Juszkiewicz z Biura Usług Turystycznych i Artystycznych „Perfekt”.
Zdjęć: 1  

Tylko u nas – pogoda na bieżąco »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie aw
Meteorolodzy nie potrafią przewidzieć, gdzie wystąpi burza. Może Wy macie swoje własne sposoby albo niesamowite zdjęcia piorunów czy nawałnic. Podzielcie się nimi z innymi czytelnikami.
Zdjęć: 2  

Matury za nami »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie KW
Wczoraj tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości. Zdawalność w naszym powiecie wyniosła 84,5 %.
Zdjęć: 2  

Wyjadała batony czy nie? »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie Ilona Parejko
Młoda bolesławianka oskarża właścicielkę sklepu o to, że kierowniczka nie oddała jej dokumentów po dyscyplinarnym zwolnieniu. Z kolei właścicielka twierdzi, że praktykantka podkradała towar z półek i nie przychodziła do pracy. Jaka jest prawda?
Zdjęć: 1  

Kazach przed sądem »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie Karolina Wieczorek
Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na początku marca na autostradzie koło Różyńca. 49-letni obywatel Kazachstanu zawracał w miejscu, gdzie nie było barierek. W wyniku tego manewru w naczepę uderzyły dwa samochody osobowe i bus, które stanęły w płomieniach.
Zdjęć: 3  

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl