Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 43 informacji. Wszystkie poniżej.

Czarne 24 godziny »
Tekst opublikowany 2008-04-30, opracowanie red.
Trzy ofiary śmiertelne, dwie osoby ciężko ranne – to bilans wypadków, do których doszło na terenie naszego powiatu w ciągu ostatniej doby.

Kliczków zaprasza na majówkę »
Tekst opublikowany 2008-04-30, opracowanie red.
Turniej rycerski, łuczniczy, pokazy dawnych tańców, wielka bitwa o zamek - to tylko niektóre z atrakcji, jakie zobaczyć będzie można podczas wielkiej majówki na zamku w Kliczkowie.

Przegrali z Francuzami »
Tekst opublikowany 2008-04-29, opracowanie red.
26 kwietnia, w sali sportowej MZS nr 2 przy ul. Jana Pawła II w Bolesławcu odbył się Turniej Tenisa Stołowego Miast Partnerskich Bolesławiec - Nogent sur Marne.

Sukces Kamila »
Tekst opublikowany 2008-04-29, opracowanie red.
Bolesławiec był gospodarzem finałów XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dyscyplinie Taekwondo Olimpijskie. Spektakularny sukces odniósł Kamil Serafin z bolesławieckiego Klubu Ilyo.

Balladyna z muzyką Przemyk »
Tekst opublikowany 2008-04-29, opracowanie bom
W środę 30 kwietnia aktorzy teatru Nowego ze Słupska pokażą Balladynę Juliusza Słowackiego. Spektakl wyreżyserował aktor Jan Machulski.

BKS: awans się oddala »
Tekst opublikowany 2008-04-28, opracowanie red.
Zawodnicy BKS Bobrzanie Bolesławiec w rundzie wiosennej nieustannie nas rozczarowują. W sobotę nasza drużyna przegrała w Dzierżoniowie z tamtejszą Lechią 0:1, coraz bardziej oddalając się od awansu.

Starosta ma nową rzeczniczkę »
Tekst opublikowany 2008-04-25, opracowanie Ilona Parejko
Majka Nowak - "importowana" z jeleniogórskiej telewizji kablowej – specjalistka od reklamy jest nową rzeczniczką prasową starostwa w Bolesławcu.

„Cygańskie wesele” na festiwalu »
Tekst opublikowany 2008-04-24, opracowanie bom
17 maja w Bolesławcu ruszy Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej. W trakcie wystąpią zespoły ludowe, a na stołach pojawią się potrawy kulinarne.

Miłosierdzie gminy »
Tekst opublikowany 2008-04-24, opracowanie Ilona Parejko
Zamiast sprzedać z zyskiem, prezydent chce podarować staroście budynek przy ulicy Armii Krajowej, w którym zmieszczą się wszyscy pracownicy starostwa.

Maturzyści oddali krew »
Tekst opublikowany 2008-04-23, opracowanie Ilona Parejko
23 litry krwi oddali bolesławieccy maturzyści. To honorowy dar dla ludzi chorych i poszkodowanych w wypadkach. W kolejce ustawiło się 57 młodych ludzi. Nikt nie zemdlał ze strachu.

Powiat odda, szpital dostanie »
Tekst opublikowany 2008-04-23, opracowanie Ilona Parejko
Powiat musi oddać miastu półtora miliona złotych, które pożyczył rok temu, aby finansowo wesprzeć szpital przy ulicy Jeleniogórskiej. - Całą kwotę, co do złotówki oddamy szpitalowi – mówi Piotr Roman, prezydent Bolesławca.

W piątek otwarcie Kina Forum! »
Tekst opublikowany 2008-04-23, opracowanie red.
Swoją działalność po remoncie wznawia kino Forum - już od piątku będziemy mogli zobaczyć nowoczesne wnętrza obiektu oraz obejrzeć najciekawsze filmy tego roku. Wszystko w ramach przeglądu "Filmowe Forum".

Walczą o swoje »
Tekst opublikowany 2008-04-21, opracowanie Ilona Parejko
Pielęgniarki ze szpitala powiatowego stanowczo domagają się podwyżek płac. Negocjacje rozpoczęły się. W środę (23.04.) odbędzie się druga tura rozmów.

Bezpieczne dzieci »
Tekst opublikowany 2008-04-21, opracowanie
Jak udzielić pierwszej pomocy, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach – Straż Miejska zorganizowała konkurs dla uczniów szkół podstawowych.

Nowa uczelnia od października w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2008-04-21, opracowanie Ilona Parejko
Łódzka Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania otwiera w Bolesławcu zamiejscowy ośrodek dydaktyczny. Na pierwszy semestr przyjętych będzie dwustu studentów.

Most na Bobrze do remontu! »
Tekst opublikowany 2008-04-19, opracowanie red.
Wybudowanie jednego z najbardziej reprezentacyjnych obiektów Bolesławca – mostu nad Bobrem – kosztowało 400 tysięcy talarów. Planowany remont to koszt ponad dziesięciu milionów euro.

Mają mordercę taksówkarza? »
Tekst opublikowany 2008-04-17, opracowanie Ilona Parejko
Młody mężczyzna napadł i poranił nożem zgorzeleckiego taksówkarza. Być może to ten sam bandyta, który w styczniu pobił taksówkarza w Bolesławcu. Pobił tak mocno, że 69-letni mężczyzna zmarł w szpitalu.

Sześć milionów złotych dla trzech szkół »
Tekst opublikowany 2008-04-17, opracowanie Ilona Parejko
Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Elektronicznych i Zespół Szkół Budowlanych dostaną łącznie sześć milionów złotych na wyposażenie pracowni. Do Bolesławca na szkolenia przyjeżdżać będą uczniowie z sześciu powiatów.

Wystawa "Pociąg do historii" w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2008-04-16, opracowanie red
Od 19.04 do 23.04 na Dworcu Kolejowym w Bolesławcu będzie można zwiedzać multimedialną wystawę „Pociąg do historii”. Tematyka ekspozycji obejmuje historię ziem zachodniej Polski od 1939 do 2007 r. Bolesławiec to druga stacja na trasie podróżującej wystawy w 2008 roku.

Czas na PIT »
Tekst opublikowany 2008-04-16, opracowanie Ilona Parejko
W środę 30 kwietnia o północy mija termin składania rocznych zeznań podatkowych. Urząd Skarbowy w Bolesławcu będzie czynny dłużej.

Flamenco z Motylem »
Tekst opublikowany 2008-04-16, opracowanie Ilona Parejko
Po raz drugi, w Bolesławieckim Ośrodku Kultury zjawi się Mariposa – pochodząca z Berlina instruktorka tańca flamenco. I przez trzy dni będzie uczyć tego andaluzyjskiego tańca.

Ponad setka kolarzy MTB »
Tekst opublikowany 2008-04-15, opracowanie red.
14 kwietnia, na terenach za stacją paliw przy alei Tysiąclecia odbył się mały maraton kolarstwa górskiego MTB. Łącznie w zawodach wystartowało 113 zawodników, maraton ukończyły zaś 103 osoby. Prezentujemy zdjęcia z imprezy.

Karol Stasik prezesem "Bolesławca" »
Tekst opublikowany 2008-04-15, opracowanie Ilona Parejko
Potwierdziły się zeszłoroczne informacje naszych czytelników - rada nadzorcza Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec" powołała Karola Stasika na stanowisko prezesa.

Wychodek w podziemnym przejściu »
Tekst opublikowany 2008-04-14, opracowanie Ilona Parejko
Dobiega końca generalny remont dworca PKP. Trzeba przyznać, że kolejarze postarali się. Dworzec pachnie świeżością. Za to podziemne przejście łączące perony służy za wychodek.

Kolejny sezon w II Lidze »
Tekst opublikowany 2008-04-14, opracowanie red.
Brydżyści BKB Prnjavor Bolesławiec potwierdzili, że ubiegłoroczny awans do II Ligi nie był przypadkiem. W miniony weekend wywalczyli utrzymanie w lidze podczas drużynowych mistrzostw Polski.

Kibice w klatce »
Tekst opublikowany 2008-04-14, opracowanie Ilona Parejko
W sobotę BKS Bobrzanie przegrali w Karkonoszami Jelenia Góra. Wszystko działo się w klimacie skandalu – przedstawiciele gości skarżą się, że ich kibiców najpierw zamknięto w klatce, potem próbowano wyprosić ze stadionu.

Pociąg do historii w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2008-04-14, opracowanie red.
W dniach 19-23 kwietnia, na Dworcu Kolejowym w Bolesławcu będzie można zwiedzać multimedialną wystawę "Pociąg do historii". Tematyka ekspozycji obejmuje historię ziem zachodniej Polski od 1939 do 2007 roku.

Powstał "Bóbr" »
Tekst opublikowany 2008-04-11, opracowanie Ilona Parejko
Władze Bolesławca i Gminy Wiejskiej Bolesławiec powołały Międzygminny Związek "Bóbr", który ma zamiar przejąć Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Coś dla kobiet »
Tekst opublikowany 2008-04-10, opracowanie red
Hufiec Pracy w Bolesławcu zaprasza do udziału w Projekcie Regionalnym Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki adresowanego dla kobiet pt. "Kobieta aktywna? To ja".

Geniusz jest wśród nas »
Tekst opublikowany 2008-04-09, opracowanie Ilona Parejko
Mateusz Popek chodzi dopiero do trzeciej klasy gimnazjum, a już ma sprecyzowane plany na przyszłość. Mateusz ma też glejt, dzięki któremu – bez egzaminów – przyjmą go w każdym, nawet najlepszym liceum.

Bolesławiec trzeci w Polsce »
Tekst opublikowany 2008-04-08, opracowanie red.
Drugi rok z rzędu Bolesławiec zajął trzecie miejsce w Rankingu najlepszych gmin, organizowanym przez Związek Powiatów Polskich. Rywalizacja między miastami i powiatami trwa przez cały rok.

Warsztaty zapraszają »
Tekst opublikowany 2008-04-08, opracowanie red.
Na ulicy Grunwaldzkiej w Bolesławcu swoją działalność prowadzą Warsztaty Terapii Zajęciowej. Placówka pomaga zdobyć kwalifikacje umożliwiające podjęcie zatrudnienia osobom uznanym za niezdolnych do pracy.

Kuba zwiedza miasto »
Tekst opublikowany 2008-04-08, opracowanie Ilona Parejko
Łabędź - mieszkaniec stawu przy ulicy Kubika – zamiast trzymać się bajora, robi piesze wycieczki. Zwiedza park, widywany był nawet przy ulicy Sierpnia'80, a to znaczy, że musiał przejść przez dwie ulice.

Zarzutów nie będzie »
Tekst opublikowany 2008-04-07, opracowanie Ilona Parejko
Prokuratura w Bolesławcu prawdopodobnie nie postawi zarzutów zaniedbania obowiązków nauczycielowi, który wypuścił ze szkoły 14-letniego gimnazjalistę, chłopca porwanego dla okupu przez dwóch mężczyzn.

Awans coraz dalej? »
Tekst opublikowany 2008-04-07, opracowanie red.
W meczu 24 kolejki IV ligi zespół BKS Bobrzan zremisował w Strzegomiu z tamtejszym AKS 2:2. Gospodarze zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli.

Kolejny sukces Kacpra Greli »
Tekst opublikowany 2008-04-07, opracowanie red.
Młody szachista z Bolesławca Kacper Grela konsekwentnie kolekcjonuje nagrody i tytuły. Podczas ostatniego weekendu został Międzynarodowym Mistrzem Czech.

Tragedia na drodze - zginęła rodzina »
Tekst opublikowany 2008-04-06, opracowanie Ilona Parejko
Do tragicznego wypadku doszło przed południem w niedzielę na drodze nr 4 między Czerną a Zebrzydową. Na miejscu zginęła roczna dziewczynka, jej ojciec i mama. Kobieta była w zaawansowanej ciąży.

Złóż zeznanie »
Tekst opublikowany 2008-04-04, opracowanie Ilona Parejko
Tylko trzy tygodnie na rozliczenie się z fiskusem. Póki co, kolejek w urzędzie skarbowym nie ma, chociaż w Bolesławcu, PITów nie złożyło jeszcze dziesięć tysięcy podatników. Urząd skarbowy otwiera podwoje, zamierza pracować dłużej, również w soboty.

Ze świata do Kliczkowa »
Tekst opublikowany 2008-04-03, opracowanie IP
Wyreżyserował ponad 100 przedstawień teatralnych w Polsce, Rosji i w Niemczech. Zagrał w Panu Tadeuszu u Andrzeja Wajdy i główną rolę w Dekalogu I Krzysztofa Kieślowskiego.

6 milionów ekstra »
Tekst opublikowany 2008-04-02, opracowanie red.
Niemal sześć milionów złotych - tyle wyniosła tak zwana nadwyżka budżetowa za ubiegły rok. Radni miejscy podzielili już pieniądze.

Która szkoła jest najlepsza? »
Tekst opublikowany 2008-04-02, opracowanie Ilona Parejko
Zostać kucharzem, maklerem giełdowym czy mechanikiem? Gimnazjaliści stoją przed trudnym wyborem – która z działających w Bolesławcu szkół jest najlepsza.

Muszą poczekać do maja »
Tekst opublikowany 2008-04-02, opracowanie Ilona Parejko
Bezrobotni, którzy chcą zakładać własne firmy muszą poczekać do maja. Wtedy ponownie przyjmowane będą wnioski o dotacje na stworzenie miejsc pracy. Póki co, w Powiatowym Urzędzie Pracy pieniędzy nie ma.

Brydżyści z kolejnym sukcesem »
Tekst opublikowany 2008-04-01, opracowanie red.
Kolejna wygrana bolesławieckiej pary brydżowej. Tym razem Marek Drecki i Sławomir Zimniak okazali się bezkonkurencyjni podczas mityngu w Górze.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl