Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 53 informacji. Wszystkie poniżej.

Złote gody u Mazurkiewiczów »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie Ilona Parejko
Władysław i Władysława Mazurkiewiczowie z Nowogrodźca, w małżeńskim stadle wytrzymali pół wieku. Zgodnie mówią, że niezawodną receptą na udany związek jest przede wszystkim wzajemny szacunek.

Służba Zdrowia: kiepsko będzie »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie Ilona Parejko
Dyrektor bolesławieckiego szpitala podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Miał do wyboru: albo bierze tyle, ile NFZ proponuje, czyli skandalicznie mało, albo szpitalowi grozi zamknięcie.

Szkoły pod czujnym okiem kamery »
Tekst opublikowany 2007-12-30, opracowanie red.
Ponad 73 tys. zł kosztował monitoring, który został zainstalowany w bolesławieckich szkołach. Pod czujnym okiem kamer znalazło się pięć placówek.

W Wierzbowej pozostanie szkoła »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MW
Szkoła się spaliła, ale uczniowie będą uczyć się nadal. Zaraz po feriach rozpoczną naukę w nowym budynku w swojej wsi.

Wychodki zrównane z ziemią »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie Ilona Parejko
Toaleta w mieszkaniu? Niby zwykła rzecz, a cieszy. Tym bardziej, że kilkoro mieszkańców ulicy Gdańskiej w Bolesławcu, po pięćdziesięciu latach życia w spartańskich warunkach, wreszcie nie musi biegać za potrzebą do podwórkowej sławojki.

O żołnierzach ze świrskiego lasu »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie Ilona Parejko
Kim są mieszkańcy Świrza - małego powiatu niedaleko Przemyśla i jak walczyli z okupantami podczas drugiej wojny światowej? Do dziś w okolicach Bolesławca mieszkają dawni świrzanie i ich potomkowie.

Za pierwszego męczennika »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Ukamieniowali go za gorliwe głoszenie ewangelii. W drugi dzień Bożego Narodzenia na znak pamięci o św. Szczepanie sypie się w kościołach owsem.

Pożar w Wierzbowej »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
W Boże Narodzenie w Wierzbowej spłonęła szkoła. Teraz na miejscu jest biegły i policja. Czy było to podpalenie, okaże się niebawem.

Bez TIR-ów w święta »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Jeszcze dziś obowiązuje całkowity zakaz poruszania się ciężarówek po drogach. Za złamanie przepisu grozi tysiąc złotych mandatu.

Na świąteczny spacer! »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Lekarze radzą: w drugi dzień Świąt koniecznie idźmy na spacer. Żołądek nie lubi obciążeń, których miał aż nadto przez trzy dni świętowania.

Kiedy narodził się Chrystus? »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie (tom)
Dzisiaj pierwszy dzień Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej święta te upamiętniają narodziny Jezusa Chrystusa, które poprzedzone są czterotygodniowym okresem oczekiwania, zwanego Adwentem.

Niebezpieczna Wigilia »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie Ewa Mastalska
Wczoraj przed południem na terenie powiatu bolesławieckiego doszło do trzech wypadków drogowych.

Wyjątkowo ważne remonty »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie red.
Mieszkańcy domu przy ulicy Gdańskiej w Bolesławcu od ponad 50 lat nie mieli toalety w budynku. Zakończony niedawno remont ma więc dla nich znaczenie niemal historyczne.

Rynek pełen życzliwości »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie red.
Wspólne składanie życzeń, śpiewnie kolęd, przekazywanie Światełka Betlejemskiego przez harcerzy – 21 grudnia na bolesławieckim rynku odbyła się Gwiazdka Życzliwości.

Babcine reflektory  »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Moda w zdobieniu świątecznego drzewka zmienia się każdego roku. Po szale na amerykańską kiczowatość kreatorzy wzornictwa i producenci bombek namawiają dziś do powrotu do staropolskiej tradycji.

Koleją w Święta »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie pkp.boleslawiec.pl
Ponad 100 dodatkowych dalekobieżnych pociągów pospiesznych, z których największa część połączy duże miasta z popularnymi górskimi kurortami, wyruszy w trasy podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i przełomu roku.

Idą pieniądze na działalność publiczną »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie red.
Miasto zdecydowało już, jakie pieniądze otrzymają podmioty prowadzące działalność publiczną w zakresie ochrony zdrowia. Najwięcej pieniędzy – 23 tysiące zł - otrzyma Parafia z ulicy Jarzębinowej.

W Pałacu Ślubów trwa zbiórka krwi »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie red.
W bolesławieckim Pałacu Ślubów w Ratuszu trwa zbiórka krwi, która jest jednym z elementów tegorocznej Gwiazdki Życzliwości.

Bobrzanie ostrzą zęby »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie Ilona Parejko
33 zdobyte bramki i 19 straconych, 12 zwycięstw, jeden remis i 6 porażek. Drużyna BKS Bobrzanie zakończyła jesienną rundę na czwartym miejscu w tabeli. A był czas, że byli pierwsi. Jakie plany piłkarze z Bolesławca mają na nowy rok?

Nie ma jak Miodek »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Ilona Parejko
Kto na zawiłościach polskiej mowy zna się najlepiej? Oczywiście słynny profesor o uśmiechu i nazwisku słodkim jak miód. Do Bolesławca przyjechał Jan Miodek.

Skazany, ma oddać kasę »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Ilona Parejko
Piotr D. - były dyrektor do spraw medycznych w bolesławieckim szpitalu - skazany. Musi oddać 40 tysięcy złotych. Za oszustwa i wyłudzenie pieniędzy sąd skazał Piotra D. na półtora roku więzienia w zawieszeniu.

Telewizja na naszych łamach! »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie red.
Zapraszamy Państwa do oglądania programów Telewizji Lubań - Bolesławiec na naszych łamach! Do Państwa dyspozycji oddajemy wszystkie sztandarowe programy stacji, które oglądać można bez żadnych ograniczeń.

"Czwórka" jak nowa »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie red.
Ponad 185 tysięcy złotych kosztował zakończony niedawno remont wnętrz Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4 przy ul. Sądowej. W ubiegłym roku budynek został ocieplony. Łącznie na modernizację placówki wydano z budżetu miasta ponad 700 tysięcy zł.

Katastrofa w szpitalu »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie Ilona Parejko
Oddziały pediatryczny, zakaźny, wewnętrzny i ortopedia w bolesławieckim szpitalu mogą zostać zamknięte, jeśli NFZ nie dołoży pieniędzy do przyszłorocznego kontraktu. Sytuacja jest katastrofalna.

Mamy mistrzów w brydża! »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie red.
Zawodnicy Bolesławieckiego Klubu Brydżowego zanotowali kolejny sukces. W turnieju finałowym międzypowiatowych Mistrzostw Związku Brydża Sportowego nasi reprezentanci w znakomitym stylu pokonali wszystkich rywali.

Plany są, kasy nie ma »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie Ilona Parejko
Sejmik Dolnośląski chce wybudować drogę biegnącą od ronda w Kruszynie do zjazdu na autostradę za wsią Łąka. Droga ma w przyszłości połączyć się z południową obwodnicą Bolesławca - jeśli będą pieniądze. Ale pieniędzy nie ma.

Wymień, bo podpadniesz »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Ilona Parejko
Trzy tysiące bolesławian wciąż nie złożyło wniosków o wydanie nowych dowodów osobistych. Urzędnicy czekają, bo ostateczny termin minie w sylwestra.

Wszystko gnije »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Ilona Parejko
Z jednej strony wysoki, nowy hotel, z drugiej budowana jest trzykondygnacyjna kamienica. W środku mały, przedwojenny dom, do którego nie można dojść suchą nogą, bo po deszczu na podwórku tworzy się jezioro.

Najdroższa i najtwardsza ulica w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Ilona Parejko
Prawie 2,5 miliona złotych kosztowała niespełna kilometrowa droga, którą mogą już jeździć potężne ciężarówki zaopatrujące bolesławiecki kawałek wałbrzyskiej strefy ekonomicznej.

Kronikarz "Złego” »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Ewa Mastalska
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się wczoraj spotkanie z pisarzem i publicystą Mariuszem Urbankiem.

Janusz K. aresztowany »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie red.
Radomska Prokuratura postawiła Januszowi K. zarzut przyjęcia łapówki w łącznej kwocie niemal 20 tysięcy zł. Dyrektor bolesławieckiego Szpitala Psychiatrycznego został aresztowany na trzy miesiące.

Piotr Roman odchodzi z PiS »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie red.
Na znak solidarności z Kazimierzem M. Ujazdowskim Prezydent Bolesławca Piotr Roman postanowił opuścić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. - Jestem wolnym człowiekiem - mówi w rozmowie z naszym serwisem.

Święta w tysiącu stopni »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie red.
15 grudnia, w Zabytkowym Zakładzie Przemysłowym w Warszawie otwarta zostanie ósma, świąteczna edycja ogólnopolskiej wystawy „Różne Oblicza Ceramiki. W organizacji imprezy bierze udział m.in. Bolesławiecki Ośrodek Kultury.

Druga młodość w Internecie »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie Ilona Parejko
W Domu Dziennego Pobytu „Senior” zainstalowano trzy komputery. Każdy z nich ma dostęp do Internetu. To prezent od Stowarzyszenia „Pogranicze” dla podopiecznych, którzy już bez Internetu żyć nie mogą.

Ptasia grypa daleko »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie red.
Ptasia grypa w Polsce – nie po raz pierwszy słyszymy już o ogniskach choroby, która dziesiątkuje stada ptaków hodowanych na fermach. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie?

To ulica starostwa! »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie red.
Jakiś czas temu pisaliśmy o wypadku, jaki przytrafił się jednej ze starszych mieszkanek naszego miasta. Wszystko z powodu złego stanu chodnika, którego zarządcą Starostwo Powiatowe, a nie - jak podawaliśmy - Urząd Miasta.

Janusz K. zatrzymany! »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie red.
Dzisiaj, około godziny 10.00 wrocławska policja zatrzymała Janusza K., dyrektora Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. Prawdopodobnie chodzi o śledztwo w sprawie łapówkarstwa.

Dodamy ci skrzydeł »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Ilona Parejko
Kto by nie chciał choć raz do roku przemienić się w anioła. Wystarczy trochę bibuły, puchu z poduszki, albo waty i skrzydła gotowe. Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na anielskie warsztaty.

Co w Kutuzowie piszczy? »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Ilona Parejko
Ledwie sześć lat temu, pomnik feldmarszałka Michaiła Kutuzowa przeszedł – jak się wydawało – kapitalny remont. Teraz naprawiany jest jeszcze raz.

Niemcy chcą inwestować w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Ilona Parejko
Niemiecka firma motoryzacyjna Hoerbiger zainwestuje w bolesławieckim "kawałku" wałbrzyskiej strefy ekonomicznej przy ulicy Modłowej. Mówi się, że wartość inwestycji przekroczyć ma 40 milionów euro.

Konkurs na pracę dyplomową - znamy laureatów »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie red.
Wczoraj, w Pałacu Ślubów ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w I edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności Bolesławca.

Głosu nie mają, smakują wybornie »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie Ilona Parejko
Wodę muszą mieć czystą, błota trochę, ale błota szlachetnego, bo torfowego. Z gospodarstwa rybackiego w Parowej, do sklepów w Bolesławcu, Zgorzelcu, a nawet w Szczecinie wyjeżdża właśnie ponad 200 ton karpia.

Obrona Lwowa w ratuszu »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie red.
Wczoraj, w hollu bolesławieckiego ratusza otwarta została wystawa fotograficzna Zdzisława J. Zielińskiego, przedstawiająca Walki o Lwów z 1918 roku. Na zaprezentowanych zdjęciach utrwalone zostały m.in. obszary i odcinki kontrolowane przez wojsko polskie oraz sylwetki uczestników walk.

Rowerem przez Kubika »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie red.
Koniec remontu chodnika przy ulicy Kubika. 4 grudnia nastąpił odbiór prac, których łączny koszt wyceniono na niema 125 tysięcy zł. Nowy chodnik został przystosowany nie tylko dla ruchu pieszego, ale również rowerowego.

Zero tolerancji »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie red.
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu działa punkt konsultacyjny, którego zadaniem jest udzielanie porad w sprawach przemocy i agresji, wśród dzieci i młodzieży dla rodziców, uczniów i nauczycieli.

Uwaga, anioły w rynku! »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie red.
Zgodnie z przyjętą tradycją Bolesławiecki Ośrodek Kultury rozpoczyna przygotowania do realizacji Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwości, która odbędzie się w piątek, 21 grudnia 2007 o godz. 17.00. Motywem przewodnim tegorocznej Gwiazdki będą Anioły.

Poszukiwany strażnik »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie red.
W Bolesławcu do obsadzenia są trzy etaty Miejskiego Strażnika. Kandydaci powinni spełniać kilka ustawowych warunków - m.in. muszą mieć ukończone 21 lat, nienaganną opinię i dobrą sprawność zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Tu znajdziemy pomoc »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie red.
W związku z rozpoczynającym się okresem zimowym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu informuje o instytucjach, które udzielają wsparcia osobom i rodzinom potrzebującym.

Czyn społeczny do remontu »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie red.
Miasto otrzymało ponad 360 tysięcy zł unijnej dotacji na przygotowanie dokumentacji remontu Ośrodka Wodno - Sportowego. Dzięki temu być może w przyszłym roku uda się pozyskać pieniądze na gruntowną przebudowę obiektów przy ul. Spacerowej.

Miasto zapomina o długach »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie red.
W tym miesiącu miasto kolejny raz umorzyło Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zaległości w podatku od nieruchomości. Łącznie prezydent Piotr Roman umorzył szpitalowi ponad 6,5 tysiąca złotych.

Dramat na Jeleniogórskiej »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie red.
Do makabrycznego wypadku doszło dziś przed godziną 14.00 na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej i Podgórnej w Bolesławcu. Wracająca z targowiska kobieta została potrącona przez nadjeżdżającą ciężarówkę. Pod kołami samochodu ciągnięta była przez 7 - 10 metrów.

Piątoklasista otarł się o brąz »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie red.
W bolesławieckim I LO rozegrane zostały Pierwsze Indywidualne Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym. Zawody zorganizował Bolesławiecki Klub Brydżowy przy współudziale Dyrekcji I LO w Bolesławcu.

W Bolesławcu wygrała Zazdrość »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie red.
1 grudnia w kinie Orzeł odbył się Trzeci Festiwal KIna OFF w Bolesławcu. Główną nagrodę - tysiąc zł - jury jednogłośnie przyznało Filipowi Rudnickiemu za obraz "Zazdrość". Wyróżnienia otrzymali Przemek Filipowicz za film "Portret Ewy" i Luiza Banach za obraz "Ormianka".

Dzisiaj
Sobota 21 maja 2022
Imieniny
Jana, Moniki, Wiktora

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl