Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 42 informacji. Wszystkie poniżej.

Muzyczna uczta za darmo »
Tekst opublikowany 2007-08-30, opracowanie IP
Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans zagra w Bolesławcu już po raz szósty. 9 września o godzinie 19 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Paul Mc Creesh poprowadzi równie znany i popularny zespół muzyki dawnej, chór i orkiestrę Gabrieli Consort and Players.

Remonty i inwestycje komunalne  »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie red.
Pogoda sprzyja, więc prace przy budowie i remontach infrastruktury w Bolesławcu – dróg, chodników i innych obiektów komunalnych – trwają w najlepsze.

Krajobraz po katastrofie »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie Ilona Parejko
Woda zalała ponad 100 domów w Milikowie, Gościszowie i Nowogrodźcu. Maleńka zazwyczaj rzeczka Iwisa zniszczyła dorobek życia wielu gospodarzy. Burmistrz Nowogrodźca mówi, że straty są ogromne. Większość domów i upraw nie była ubezpieczona.

Szukają skarbów »
Tekst opublikowany 2007-08-27, opracowanie Ilona Parejko
Na zapleczu bolesławieckiego rynku, archeolodzy wykopali dziurę głęboką na dwa metry. Na jej dnie spodziewają się znaleźć XII wieczną ceramikę. Wszystko co znajdą zostanie opisane i zakonserwowane i oddane do miejscowego muzeum.

Powódź pod Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie red.
Oberwanie chmury nad Milikowem. Mieszkańców tej małej miejscowości pod Bolesławcem przeraził stan rzeki Iwisy, która momentalnie zaczęła wylewać. Skutki są opłakane.

Tym razem do przodu »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie red.
Po rozczarowującej przegranej na własnym boisku z zespołem Motobi Kątów Wrocławskich tym razem drużyna BKS Bobrzan Bolesławiec stanęła na wysokości zadania, wygrywając w Wałbrzychu z tamtejszym Górnikiem/Zagłębiem.

Supermarket na wrzosowisku »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie Ilona Parejko
Dojrzewające kiełbasy z jelenia, wędzone karpie, pierogi z grzybami na sposób łemkowski, miody czyste, nieskalane żadną trucizną. I jeszcze kozi twarożek i jajka od kur zielononóżek.

Wiadukt stulatek »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Zabytkowy wiadukt kolejowy w Bolesławcu ma już 161 lat! Dzięki uprzejmości serwisu Pkp.boleslawiec.pl prezentujemy historię tego wspaniałego obiektu.

Biegiem na dziewiąte piętro »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
19 sierpnia, na placu Piłsudskiego w Bolesławcu odbyły się nietypowe zawody - wszyscy chętni mogli się ścigać biegając po...schodach Urzędu Miasta. Do pokonania były 184 stopnie.

Pożar czy zachód? »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników nadesłał nam wyjątkowe zdjęcie zachodu słońca w Bolesławcu. Poświata wygląda równie pięknie, co niepokojąco.

Więcej pieniędzy na remonty »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Ministertwo Finansów zwiększyło o ponad 160 tysięcy zł. subwencję na oświatę dla Bolesławca. Pieniądze przeznaczone będą na dofinansowanie remontów miejskich obiektów oświatowych.

Z nami na koncert za darmo! »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie IP
Dla naszych Czytelników mamy darmowe wejściówki na oratorium "Psałterz Wrześniowy". Wystarczy o odpowiedniej porze zadzwonić pod nasz numer.

Trzy ofiary śmiertelne pod Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie IP
Późnym wieczorem w poniedziałek, na drodze w Wykrotach pod Nowogrodźcem doszło do tragicznego wypadku. Zginęły trzy osoby, a cztery zostały ciężko ranne.

Trzy dni balangi, 20 dni za kratami »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie IP
Od piątku do poniedziałku przeciągnął się wieczór kawalerski jednego z mieszkańców bloku przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Bolesławcu. Wtedy to do akcji wkroczyli policjanci.

Strongmani w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie red.
W niedzielę, 18 sierpnia odbył się w Bolesławcu Turniej Siłaczy - popularnych Strongmanów, którzy walczyli w czterech specjalnie przygotowanych konkurencjach. Najlepszy okazał się zawodnik z Legnicy.

Przegrana z Kątami »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie red.
Po wysokich zwycięstwach w dwóch pierwszych meczach nowego sezonu zawodnicy BKS Bolesławiec spuścili z tonu. W trzeciej kolejce IV ligi nasi zawodnicy przegrali u siebie z Motobi Kąty Wrocławskie.

O firmach, które wymieniają się pracownikami »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ilona Parejko
Czterech pracowników Zakładu Energetyki Cieplnej prezes oddelegował do Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, gdzie zajmują się układaniem nowych chodników.

Pod skrzydłami mistrzów »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ilona Parejko
Na muzyczne warsztaty Blues nad Bobrem do Bolesławca przyjechało blisko 80 uczestników z całej Polski, ale również z Holandii i Australii. Najmłodszy warsztatowicz miał 15, a najstarszy 60 lat.

Udaremniona próba kradzieży brukowej kostki »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ilona Parejko
Nawet 5 lat w więzieniu spędzić może mieszkaniec ulicy Wybickiego w Bolesławcu, którego na kradzieży brukowej kostki przyłapali miejscy strażnicy.

Wypadek na A4 - objazd przez Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie red.
Kierowca tira zginął na autostradzie A4 w okolicy zjazdów na Chojnów i Jadwisin. Z nieznanych przyczyn na mężczyznę, który zaparkował tira na pasie awaryjnym, wjechała inna ciężarówka.

Gliniany zawrót głowy »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ilona Parejko
Kto nie był i nie widział, niech żałuje. Tegoroczne Bolesławieckie Święto Ceramiki było tak różnorodne i bogate, że każdy, nawet największy malkontent mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Pożar w mieście »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie red.
Nasz czytelnik był świadkiem pożaru, do jakiego doszło w piątek na terenie byłego Rulimpexu w Bolesławcu.

Uciekał przed płomieniami »
Tekst opublikowany 2007-08-19, opracowanie red.
Tragiczny w skutkach pożar kamienicy w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył z okna płonącego mieszkania.

Zmiana organizacji ruchu »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie red.
Organizacja tak dużej imprezy plenerowej, jaką jest Bolesławieckie Święto Ceramiki, wiąże się ze zmianą organizacji ruchu drogowego w centrum miasta.

Śmierć z wycieńczenia »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Magda Wieteska
Danuta S. i jej brat Marek S. spędzali wakacje na Krecie. 21 lipca wraz z przewodnikiem i grupą udali się na autokarową wycieczkę do wąwozu Samaria, oddalonego od hotelu o 170 km. Jednak do wąwozu nie weszli. Sześć dni błąkali się po skalistych górach, przekonani, że odnajdą przewodnika i resztę grupy. Pomoc nadeszła dopiero wtedy, gdy oboje już nie żyli.

Z wysokiego „C” »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie red.
BKS Bobrzanie Bolesławiec na inaugurację IV ligi pewnie pokonali Nysę Zgorzelec 3:0. Już jutro podopieczni Marcina Cilińskiego zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica.

Bolesławiec ma mistrza Polski »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Ilona Parejko
Kacper Grela, siedmiolatek z Bolesławca jest mistrzem Polski juniorów w szachach szybkich i zdobył Puchar Polski.

Żyją sztuką i ze sztuki »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Ilona Parejko
43 Międzynarodowy Plener Ceramiczno - Rzeźbiarski w pełni. Do miasta zjechali artyści z całego świata. Ich prace mają szansę trafić do znanych galerii i muzeów sztuki współczesnej. Artyści żyją dla sztuki, ale czy ze sztuki da się żyć?

Próba samobójstwa? »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie red.
Kilka dni temu opublikowaliśmy materiał na temat wypadku, w którym zginął mieszkaniec Osiecznicy. - Za śmiercią tego człowieka stoi jego przeszłość i to, kim był - pisze dziś jeden z naszych czytelników.

A gdzie sprzedawczynie...? »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
To zdjęcie zrobiłem na terenie jednego z bolesławieckich podwórek - pisze Wojciech Kwaśnik, jeden z naszych czytelników.

330 filmów w Zwierzyńcu! »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Aż 330 filmów z 5 kontynentów z 55 państw świata w ciągu 10 dni zobaczą uczestnicy 8. edycji Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, która odbędzie się w dniach 10-19 sierpnia.

Wielki wypał »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie Ilona Parejko
3,5 miliona złotych kosztowały dwa piece, które zamontowano w Zakładach Ceramicznych "Bolesławiec". Teraz fabryka może wyprodukować nawet dwa razy więcej kamionkowych naczyń, a ludzie nie muszą pracować w soboty i niedziele.

Alkoholowe rekordy »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie Ilona Parejko
Aż 3,2 promila alkoholu w organizmie miał 41-letni kierowca fiesty, który na drodze w Jurkowie staranował innego forda.

Objazdowy dom kultury »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie Ilona Parejko
Prawie siedemdziesięcioro dzieci z gminy Gromadka przychodziło codziennie na zajęcia, które przygotowali dla nich instruktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu.

Zginął młody mężczyzna »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie Ilona Parejko
31-letni mieszkaniec Osiecznicy, kierowca renault laguna najprawdopodobniej jechał za szybko. Na zakręcie stracił panowanie nad kierownicą, auto wpadło do rowu i zatrzymało sie na drzewie.

Plener Ceramiczny czas zacząć »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
W najbliższą sobotę, 4 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy do klubu Pegaz na prezentacje multimedialne przygotowane przez uczestników tegorocznego pleneru.

Sie macie, ludzie! »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Zapowiadany wieczór filmowy Sie Macie, Ludzie odbędzie się we wtorek, 7 sierpnia o godz. 19.00 w kinie Orzeł. Gościem imprezy będzie Maciej Balcar, obecny wokalista grupy Dżem.

Pucowanie wieżowca »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie Ilona Parejko
Dwóch wysokościowych pomywaczy czyści szyby biurowca przy placu Piłsudskiego. Jeśli pogoda będzie łaskawa, pucowanie potrwa cztery dni.

Harcerze pamiętają »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie Ilona Parejko
Harcerze z hufca imienia Szarych Szeregów uczcili 63 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i pamięć bohaterów, swoich rówieśników, którzy polegli w obronie stolicy.

Car Audio Show »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Już w najbliższy weekend zapraszamy na V Eliminacje Mistrzostw Polski Car Audio. Eliminacje rozgrywane będą na terenie Centrum Handlowego Ferio w Legnicy przy ulicy Chojnowskiej 41 (parking na dachu).

Dziś 63 rocznica Powstania Warszawskiego »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (bach)
Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku, punktualnie o godzinie 17:00. Mimo wcześniejszych planów walki zbroje rozpoczęły się już przed "godziną W".

Ostatnia szansa »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie red.
Już w najbliższy poniedziałek, 6 sierpnia br., rozpoczyna się w Bolesławcu siedemnasty festiwal Blues nad Bobrem. Imprezę zakończy Koncert Finałowy, który zaplanowano na przedświąteczny wtorek, 14 sierpnia.

Dzisiaj
Wtorek 17 maja 2022
Imieniny
Brunony, Sławomira, Wery

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl