Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 62 informacji. Wszystkie poniżej.

Zostań policjantem »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie Ilona Parejko
W bolesławieckiej komendzie policji brakuje ludzi do pracy. Na chętnych czeka kilkanaście wolnych etatów. Jednak wcale nie tak łatwo zostać policjantem. Chętnych odstraszają wymagania i niskie płace.

Strażnicy mają nową siedzibę »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie Ilona Parejko
Miejscy strażnicy przeprowadzili się pięć metrów dalej od dotychczasowej siedziby. W wyremontowanym baraku mają nawet prysznic, a w garażu siłownię.

Bez kasy ani rusz »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie Ilona Parejko
Radni powiatu jednogłośnie zadecydowali o poręczeniu kredytu, który ZOZ przeznaczy na dokończenie budowy oddziału ratunkowego. Chodzi o ponad 1,5 miliona złotych.

Remonty i inwestycje na drogach »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie red.
W ramach realizacji kontraktu "Kanalizacja w mieście Bolesławiec" trwają roboty instalacyjne przy ul. Dolne Młyny oraz przy ul. Staszica.

Wypromuj się »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie Ilona Parejko
Jesteś zdolny, a przynajmniej tak ci się wydaje? Skorzystaj z nowej oferty Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, który miejscowym twórcom - amatorom pomoże zorganizować wystawę, recital, spektakl teatralny i rozreklamuje przedsięwzięcie.

Po flagę do urzędu miasta »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie red.
Od dzisiaj w Urzędzie Miasta, w holu Ratusza wydawane będą flagi państwowe. Urząd przygotował sto nowych flag.

Europejskie miasto - Bolesławiec czwarty »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie red.
25 kwietnia w Starym Ratuszu we Wrocławiu odbyła się konferencja "Europejska gmina, europejskie miasto" oraz zaprezentowane zostały wyniki rankingu opublikowanego przez Gazetę Prawną.

Nie będzie Rubika »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie red.
Zapowiadany na 3 czerwca 2007 r. bolesławiecki koncert "Psałterz Wrześniowy" nie odbędzie się w związku z niewyjaśnioną sytuacją pomiędzy agencją koncertową Duo i Piotrem Rubikiem.

Niebawem parada parowozów »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie red.
Kilka wolnych dni na przełomie kwietnia i maja to doskonały czas na relaks, wycieczki dalekie lub bliskie, a przy tym niekonwencjonalne spotkania z koleją.

Diagnoza za darmo »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie Ilona Parejko
Przedsiębiorstwo PKS zaprasza kierowców na bezpłatne przeglądy aut. Na przegląd zgłaszać się można we wszystkie pierwsze piątki i soboty miesiąca od godziny 7 do 21, a w sobotę od godziny 7 do 13.

Jacek Dehnel w Bibliotece »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
W środę, 18 kwietnia miłośnicy talentu młodego pisarza spotkali się z Autorem w Galerii „Format” w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Lisy do szczepienia »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bolesławcu informuje, że w dniach 2 - 25 maja przeprowadzona zostanie wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Uzupełnienie bazy informacji teleadresowych »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Przedstawiciele firm, instytucji i organizacji związanych z obsługą ruchu turystycznego w Bolesławcu proszeni są o dostarczenie informacji teleadresowych, jak również informacji dotyczących zakresu świadczonych usług.

Makabryczne wygłupy »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie Ilona Parejko
Sławek Kowalski (21 lat) omal nie stracił oka. Na głowie ma 15 szwów i krwawe wybroczyny. Siedział z kolegami nad Bobrem przy ulicy Rajskiej, kiedy z drugiego brzegu rzeki ktoś rzucił w niego butelką po piwie.

Szkoła Muzyczna - zapisy rozpoczęte »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie red.
Państwowa Szkoła Muzyczna im. W. Lutosławskiego w Bolesławcu przyjmuje zapisy do klasy pierwszej. Egzamin wstępny odbędzie się drugiego czerwca.

Jest nowy chodnik »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończył się remont chodnika przy ul. Kaszubskiej. Odbiór prac nastąpił 23 kwietnia. W ramach prac remontowych zwężony został dotychczas istniejący chodnik.

Efektywna energia w mieście »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie red.
20 kwietnia Gmina Miejska Bolesławiec otrzymała nagrodę specjalną w II edycji konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polce.

Na weekend majowy koleją »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie red.
Na zbliżający się długi weekend spółka PKP Przewozy Regionalne oferuje kilka nowych ofert, wśród których znalazł się m.in. Regio - Karnet.

12 - 13 maja: dni Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie red.
Dwudniowa impreza charakterze rodzinno – rekreacyjnym odbędzie się w centrum miasta, na placu J. Piłsudskiego i zielonym skwerze przy Bolesławieckim Ośrodku Kultury.

BKS gromi »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie red.
W meczu 26. kolejki IV ligi piłkarskiej Bolesławianie pokonali zespół Polonii Trzebnica aż 6:1. Co ciekawe - pierwszą bramę meczu zdobyli goście.

Reklama kosztem urzędu? »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie KS
"Chcę, by wszyscy byli jednakowo traktowani i mieli te same warunki" - mówił o rynku mediów rzecznik prasowy Starostwa. Tymczasem od jakiegoś czasu pod adresem internetowym urzędu widniała reklama prywatnego serwisu rzecznika.

Nauki dla przyszłych rodziców »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie Ilona Parejko
Na zajęcia do Szkoły Rodzenia przychodzą tłumy. Położne uczą przyszłe mamy jak przygotować się do porodu, a później opiekować maleństwem.

Święto koni, Indian i rycerzy »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie Ilona Parejko
29. kwietnia na Bulwarze nad Bobrem rozpoczną się Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody. A już 1. maja na zamku w Kliczkowie rządzić będą rycerze, a jeźdźcy z najlepszych polskich klubów dokończą zawody.

Poety wyprawa za chlebem »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie Ilona Parejko
Krytycy literatury twierdzą, że bajki Ryszarda Gruchawki nie są gorsze od dzieł Tuwima i Brzechwy, a jego ostatnia sztuka teatralna nie ustępuje dramatom Różewicza.

BOKoffskie Konfrontacje teatralne »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie red.
Druga odsłona teatralnego projektu BOK – tym razem alternatywna [:] Scena Witkacego.Wro ze spektaklem Vnyl Side B wg tekstu Andreasa Pilgrima w reżyserii Sebastiana Majewskiego – w sobotę 21 kwietnia o godz. 18.00 w klubie Pegaz

Mistrzostwa w Biegu na Orientację za nami »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie red.
14 kwietnia 2007, na terenach strzelnicy wojskowej odbyły się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w Biegu na Orientację. W zawodach wziąć mogli udział wszyscy chętni, bez względu na miejsce zamieszkania, zarówno amatorzy, jak i zawodowcy.

Nie uciekają z Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie Ilona Parejko
- Żadnych zwolnień grupowych nie będzie, a firma nadal zamierza inwestować w Bolesławcu - mówi Grzegorz Menet, dyrektor Bader Polska.

Nowe osiedla mieszkaniowe »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie red.
W marcu radni Rady Miasta Bolesławiec uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta.

Przyjaciel do wzięcia »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie Ilona Parejko
- Nasze psy to ofiary ludzkiego okrucieństwa - mówi Helena Bortkiewicz, opiekunka psów, które mieszkają w mini schronisku założonym przez miejskich strażników.

Chcieli skraść manekina »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu odzieżowego. Jeden z zatrzymanych miał na sobie spodnie, które ściągnął z manekina.

Gorzki smak starości »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie Ilona Parejko
Takiej starości jak moja nie życzę najgorszemu wrogowi - skarży się Czesław Rosowicz z Wykrot. - Jestem chory i samotny, nikomu niepotrzebny.

Pierwsze miejsce Bartłomieja Frączkiewicza »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie red.
Podczas czwartej edycji Festiwalu Sacro - Song Bolesławiecki Ośrodek Kultury reprezentowali członkowie grupy poetyckiej "Poezja śpiewana – i nie tylko", prowadzonej przez Annę Frączkiewicz.

Motobi Kąty Wrocławskie - BKS 1:1 »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie red.
Aż do 90 minuty spotkania BKS prowadził w Kątach Wrocławskich z wiceliderem czwartej ligi - zespołem Motobi. Niestety tuż przed końcem meczu gospodarzom udało się wyrównać.

Klub Filmowy dofinansowany  »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury otrzyma dofinansowanie z programu wspierania działalności kin oraz dyskusyjnych klubów filmowych.

Spotkanie z Janem Nowickim »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
W piątek 27 kwietnia, o godz. 17.00 zapraszamy do kina Orzeł na spotkanie z Janem Nowickim. W programie przedpremierowy pokaz filmu "Niepochowany" w reż. Marty Meszaros.

Psałterz Wrześniowy w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
Oratorium, trzecia część Tryptyku Świętokrzyskiego z muzyką skomponowaną przez Piotra Rubika, pod jego dyrekcją zostanie zaprezentowane 3 czerwca w Bolesławcu.

Łapki przy sobie »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie Ilona Parejko
Osiemnastoletnia bolesławianka oskarżyła instruktora jazdy o nieobyczajne zachowanie. Zeznała policjantom, że mężczyzna wywiózł ją do lasu i zaczął obłapiać. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Podziwiaj górskie piękno »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie red.
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza wszystkich miłośników przyrody i piękna do obejrzenia wystawy fotograficznej "Piękno Gór Kaczawskich i Pogórza Kaczawskiego".

Mistrzostwa w badmintona »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie red.
15 kwietnia, o godzinie 10.00 w sali sportowej LO im. Jana Pawła II w Złotoryji odbędą się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Powiatu Złotoryjskiego w Badmintona.

Myśliwego sen czy jawa? »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie http://www.boleslawiec.wfp.pl/artykul.php?id=139
Wbrew powierzchownym opiniom, łowiectwo to nie tylko zabijanie – chociaż tak czasem sądzą ludzie, nie dociekający prawdziwej istoty myślistwa. Najgorliwsi przeciwnicy polowań uważają wręcz za haniebne mordowanie "dla zabawy" dzikiej zwierzyny.

Planowane ścieżki rowerowe w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
26 marca Gmina Miejska Bolesławiec uzyskała pozwolenie na budowę ścieżek rowerowych na terenie miasta.

-123 min. w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
Mija właśnie 10-lecie powstania tego czeskiego zespołu. -123 min. to fuzja jazzu, bluesa, rocka doprawiona pierwiastkami etno, latyno, funky plus nonszalancka improwizacja. W klubie Pegaz już 22 kwietnia o godz. 18.00

Wspomnienie Marka Grechuty »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
W najbliższą sobotę, 14 kwietnia o godz. 18.00, w klubie Pegaz odbędzie się program przygotowany przez grupę młodzieży z różnych klas I LO, według autorskiego scenariusza, opracowanego przez nich samych.

Rozbita szyba w BOKu »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Pl. Piłsudskiego funkcjonariusze Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 22-letniego mężczyznę.

Biegaj na orientację  »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie (tom)
Bolesławiecki MOSiR oraz UKS Tukan w Iwinach zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w I Otwartych Mistrzostwach Bolesławca w Biegach na Orientację

Przejęte przemycane papierosy »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie red.
Dolnośląscy policjanci przejęli pod Bolesławcem ponad 30 tysięcy paczek przemycanych papierosów.

Od jutra zamknięty przejazd kolejowy »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie red.
Od 11 kwietnia (od godz. 8.00) do 31 maja (godz. 18.00) zamknięty będzie przejazd kolejowy w ciągu ulic Polna – Modłowa w Bolesławcu.

Bolesławiecki plakat nominowany do nagrody Złote Formaty »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie red.
Biuro organizacyjne Festiwalu Promocji Miast Polskich przekazało informację, że praca konkursowa "Bolesławieckie Święto Ceramiki" została nominowana do nagrody Złote Formaty w kategorii plakat reklamowy.

Wiosenne porządki »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie e-red.
Harcerze z Hufca im. Szarych Szeregów w Bolesławcu rozpoczęli wielkie sprzątanie miasta. 5 kwietnia młodzież posprzątała tereny zielone na osiedlu Kwiatowym. W sumie zebrano ok. 70 worków odpadów.

Tęczowy urok wiosny – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie e-red.
29 marca wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego "Tęczowy urok wiosny" zorganizowanego przez Filię Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu.

Wszystkiego dobrego! »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie red.
Wszystkim naszym czytelnikom radosnych i udanych Świąt Wielkanocnych życzy cała redakcja portalu. Już po świętach spotykamy się ponownie, aby nadal informować o tym, co najciekawsze w naszym mieście. Wszystkiego dobrego!

Bolesławiec trzeci w rankingu gmin »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie red.
Związek Powiatów Polskich jest organizatorem corocznego rankingu powiatów i gmin. W rankingu gmin za 2006 rok Bolesławiec uplasował się na trzecim miejscu, zdobywając w konkursowym współzawodnictwie 3374 punkty.

Kolejne zmiany w MPK »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie red.
W związku z robotami na ul. Staszica, z dniem 10 kwietnia od godz. 8:00 do odwołania zamknięta będzie dalsza część ul. Staszica na odcinku skrzyżowanie z Orzeszkową do Granicznej.

Kino Orzeł w Sieci Kin Studyjnych »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
Po kilkumiesięcznych staraniach i spełnieniu wymogów programowych określonych w regulaminie Sieci, kino Orzeł oficjalnie zostało przyjęte w poczet Ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych.

Wielkanocne pływanie »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
Tylko cztery złote kosztować będzie wstęp na bolesławiecką pływalnię w okresie świątecznym. Do aktywnego spędzenia świąt wielkanocnych zaprasza MOSiR.

Złodzieje z narkotykami »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
Wczoraj, przy ul. Dolne Młyny bolesławieccy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn (20 - 25 lat), którzy włamali się do samochodu Seat Toledo i skradli radioodtwarzacz marki JVC.

Kuba Hankiewicz z Chmury najlepszy! »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
Jakub Hankiewicz z Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportów Wodnych „CHMURA” zajął pierwsze miejsce w kategorii juniorów w II Halowych Zawodach we Freestyle’u Kajakowym LOOP ’07

TOP ostatecznie drugi »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
31 marca w sali sportowej ZSOiZ bolesławieccy tenisiści stołowi rozegrali ostatni mecz sezonu zamykający zmagania ligowe, których zwieńczeniem miał być awans do I Ligi.

MZK informuje »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
W dniach 14 i 28 kwietnia 2007 (sobota) uruchomione zostaną trzy nowe kursy linii 8.

Groźnie na drodze nr 4 »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
W Kruszynie na drodze nr 4 kierujący (31 lat) samochodem ciężarowym marki Citroen najechał na tył Malucha.

Bobrzanie wygrali z Przyszłością »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
Wczoraj o godz. 11 pierwsza drużyna Bobrzan zmierzyła się z Przyszłością Dłużyna. Lider klasy A zdecydowanie wygrał mecz.

Euroregionalnie o demencji »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
Czteroosobowa delegacja Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu uczestniczyła w dwudniowym kongresie medycznym zorganizowanym w niemieckim Görlitz.

Dzisiaj
Środa 30 listopada 2022
Imieniny
Andrzeja, Maury, Ondraszka

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl