Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 39 informacji. Wszystkie poniżej.

Przedszkolaki z gminy wiejskiej legalnie w bolesławieckich przedszkolach  »
Tekst opublikowany 2006-08-31, opracowanie um
30 sierpnia prezydent Bolesławca Piotr Roman i wójt Gminy Wiejskiej Bolesławiec Kazimierz Gawron podpisali porozumienie dotyczące kształcenia, wychowania i zapewnienia opieki dzieciom w wieku 3-5 lat w miejskich przedszkolach publicznych. Porozumienie jest rezultatem długich negocjacji, w wyniku których Gmina Wiejska zobowiązała się do comiesięcznego dotowania pobytu dzieci w miejskich przedszkolach publicznych w Bolesławcu

Śladami słynnych Europejczyków w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-08-31, opracowanie um
W Bolesławcu powstało siedem szlaków pieszych pn.”Śladami słynnych Europejczyków”. Ich łączna długość wynosi ok. 14 km. Szlaki zostały tematycznie zorganizowane wokół określonych osobowości i zjawisk w historii Europy, które szczególnie mocno wpływały w różnych okresach na kształt, dzieje, kulturę zarówno Bolesławca, jak i Czeskiej Lipy i dzięki którym miasta zyskały swą lokalną specyfikę.

Koncert Tu es Petrus przełożony! »
Tekst opublikowany 2006-08-31, opracowanie um
Ze względu na intensywne opady deszczu i niską temperaturę powietrza koncert Tu es Petrus w dniu dzisiejszym nie odbędzie się. Przewidywany nowy termin koncertu: 18 października w Kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Orzeszkowej 3.

Wyprawka szkolna 2006 »
Tekst opublikowany 2006-08-30, opracowanie um
W Bolesławcu 80 dzieci otrzymało komplet książek do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Podręczniki zakupione zostały w ramach realizacji rządowego programu wyrównywania startu szkolnego uczniów „Wyprawka szkolna 2006”.

Zamknięcie przejazdu kolejowego w ciągu ulic Polna – Modłowa »
Tekst opublikowany 2006-08-30, opracowanie um
W dniach 2 – 3 września (sobota, niedziela) zamknięty będzie przejazd kolejowy w ciągu ulic Polna – Modłowa. Wszystko z powodu rozpoczęcia układania kabli, energetyki oraz rur odwodnienia torów.

Jakie konsultacje społeczne? »
Tekst opublikowany 2006-08-30, opracowanie um / red
W poniedziałek, w Urzędzie Miasta Bolesławiec odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Podczas spotkania przedstawiony został projekt uchwały w sprawie określenia zasad przeprowadzania konsultacji społecznych wśród mieszkańców naszego miasta.

Lato pod znakiem remontów »
Tekst opublikowany 2006-08-29, opracowanie um
Dobiegają końca remonty w wielu bolesławieckich placówkach oświatowych. W takcie realizacji jest jeszcze remont podłóg w Szkole Podstawowej nr 4. W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 1 przy ul. Jana Pawła II 50d w ramach prac remontowych wykonywane jest m.in. malowanie holu i szatni wraz z wymianą instalacji elektrycznej.

Ostatni turniej Streetballa później »
Tekst opublikowany 2006-08-29, opracowanie red
Na prośbę zawodników, V Turniej Koszykówki Ulicznej został przeniesiony z 03 na 10 września. Będzie to ostatni tegoroczny turniej zamykający rywalizację w tej dyscyplinie. Turniej odbędzie się na pl. Piłsudskiego o godz. 10:00

Nowy dyrektor Liceum im. Korczaka »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Rozstrzygnięty został konkurs na nowego dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu. Po wieloletnim dyrektorowaniu na zasłużoną emeryturę przeszedł dr Edmund Maliński. Nowym szefem placówki oświatowej wybrana została Barbara Sulska, która przez pięć ostatnich lat pełniła obowiązki zastępcy Edmunda Malińskiego.

Nowy parkan wokół przedszkola nr 8 »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie um
Teren wokół Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 8 przy ul. Górne Młyny 5 w Bolesławcu został ogrodzony nowym, bezpiecznym parkanem. Na posesji przedszkola wybudowano również estetyczny śmietnik. Odbiór pac nastąpił 23 sierpnia 2006 roku. Koszt budowy ogrodzenia i śmietnika wyniósł ponad 145 tys. zł.

Będą dodatkowe miejsca parkingowe »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie um
Przy ul. Piastów w Bolesławcu zakończyła się budowa parkingu. Parking przewidziany jest na 12 miejsc postojowych, w tym jedno miejsce dla niepełnosprawnych. Z budżetu miasta wydano na budowę parkingu ok. 54 tys. zł.

LII sesja Rady Miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 30 sierpnia 2006 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się LII sesja Rady Miasta Bolesławiec.

Święto Ceramiki 2006 już za nami »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie um
Zakończyła się XII edycja Święta Ceramiki – impreza, która w czasie kolejnych lat, z małego lokalnego przedsięwzięcia odbywającego się na bolesławieckim Rynku, rozrosła się do najważniejszej imprezy promującej nasze miasto.

Święto Ceramiki - Don Juan w Kalejdoskopie »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie Kalejdoskop
19 sierpnia, przed koncertem grupy Kashmir i Bajm aktorzy Sceny Kalejdoskop zaprezentowali niezwykłe widowisko teatralne, oparte na osławionej historii Don Juana - fascynującego, niewiernego kochanka, który swoimi miłosnymi podbojami zadziwiał, gorszył i wzbudzał zazdrość.

Skradziony Mercedes »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie Administrator
20 lipca o godz. 14.30 w Bolesławcu przy ul. Al. 1000-lecia nieustalony sprawca skradł samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter o wartości 80.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew.228 lub 234.

Przedszkole bardziej funkcjonalne »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie um
W sierpniu zakończył się remont schodów wejściowych i podjazdu dla osób niepełnosprawnych w budynku Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 9 przy ul. Zygmunta Augusta 16 b w Bolesławcu.

Kolejne remonty zakończone »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie um
Zakończyły się prace remontowe w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Staroszkolnej 6c w Bolesławcu. Zakres prac obejmował remont sanitariatu dla pań na I piętrze i remont sanitariatu dla personelu kuchennego.

Podatek szpitala wojewódzkiego umorzony »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie red.
Na wniosek Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu prezydent Bolesławca wydał decyzję o umorzeniu zapłaty zaległości od podatku od nieruchomości za rok 2003 wraz z odsetkami za zwłokę w wysokości 114.006,67 zł. Na wniosek szpitala prezydent umorzył również zapłatę zaległości za rok 2006 i odsetki w wysokości 34.546 zł.

Zbiórka na leczenie i rehabilitację »
Tekst opublikowany 2006-08-23, opracowanie um
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Młodzieżowa Rada Miasta Bolesławiec są organizatorami zbiórki na leczenie i rehabilitację 5-letniego Michała z Bożejowic, który w wyniku wypadku stracił nogę.

Pomoc dla szpitala powiatowego »
Tekst opublikowany 2006-08-23, opracowanie um
19 sierpnia prezydent Bolesławca Piotr Roman wydał decyzję o umorzeniu Zespołowi Opieki Zdrowotnej przy ul. Jeleniogórskiej 4 zaległości w podatku od nieruchomości za rok 2005 wraz z odsetkami za zwłokę i opłatą prolongacyjną w łącznej kwocie 30.084, 50 zł.

Tu es Petrus - ile kosztuje, jak się dostać? »
Tekst opublikowany 2006-08-23, opracowanie um
31 sierpnia o godz. 19.30 na stadionie przy ul. Rajskiej w Bolesławcu odbędzie się koncert Tu Es Petrus. Jest to druga część Tryptyku Oratorium Piotra Rubika do słów Zbigniewa Książka. W serwisie prezentujemy niezbędne informacje o biletach i organizacji koncertu.

Gwiazdy na warsztatach w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-08-22, opracowanie inf.
Wojtek Pilichowski, Marek Raduli, Radek Owczarz, Krzysztof Misiak, Jacek Królik, Zbigniew Lewandowski, Artur Lesicki i Maciek Mazurek. Tak przedstawia się pełna lista wykładowców, którzy już dziś poprowadzą bezpłatne warsztaty muzyczne w Bolesławcu.

Siłacze walczyli w mieście »
Tekst opublikowany 2006-08-22, opracowanie MOSiR
19 sierpnia, na placu Ks. J. Popiełuszki odbył się turniej siłaczy, w którym wziąć udział mogli wszyscy chętni bez względu na miejsce zamieszkania, amatorzy i zawodnicy posiadający licencje sportowe, zgodnie z kategoriami wiekowymi. W serwisie prezentujemy wyniki i zdjęcia z imprezy.

Jubileusz Kopernika – 14 października »
Tekst opublikowany 2006-08-22, opracowanie wfp
W sobotę 14 października br. odbędą się uroczystości 60-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śl. (powiat średzki, dawne woj. wrocławskie).

Bezpłatne badania dla mieszkańców Bolesławca »
Tekst opublikowany 2006-08-21, opracowanie um
Od 1 września do 29 grudnia w Bolesławcu odbędą się bezpłatne badania profilaktyczne finansowane przez Gminę Miejską Bolesławiec.

15 sierpnia "Wojsko w naszym mieście" »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie red
We wtorek, w dniu Wojska Polskiego na terenie Jednostki Wojskowej odbędzie się festyn, w ramach którego zobaczymy m.in. pokaz działania grupy interwencyjnej policji i żandarmerii wojskowej, występ zespołów Canon i Młodzieżowego Domu Kultury, pokaz walki Muay Thai, pokaz działania drużyny ratowniczej Straży Pożarnej. Organizatorzy zapowiadają również kilka ciekawych imprez towarzyszących. Festyn odbędzie się w godzinach 10.00 - 20.00.

Bójka z tragicznym zakończeniem »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie red.
5 sierpnia w rejonie baru Non Stop w Kruszynie pobiło się dwóch mężczyzn. W wyniku starcia 57-latek trafił do szpitala, gdzie dwa dni później zmarł. Policja szybko ustaliła i zatrzymała 35-letniego sprawcę bijatyki. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zbierajmy na pomoc dla Michała »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie red.
Kilka dni temu pisaliśmy o dramatycznym wypadku, jakiemu uległ chłopiec z Bożejowic. Pięciolatek wciągnięty został przez jedną z maszyn, w wyniku czego stracił nogę. Michał dochodzi teraz do siebie w szpitalu, liczy również na naszą pomoc. Zbiórka na rzecz rodziny Kozaków odbędzie się w ramach nadchodzącego Święta Ceramiki w Bolesławcu. Michałowi pomoże również stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka, które dofinansuje część kosztów leczenia.

50 lat Adoratorek »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie Starostwo Powiatowe
Obchody 50 – tej rocznicy złożenia ślubów przez siedem z sióstr Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa odbyły się w minioną niedzielę, w Sanktuarium Maryjnym w Bolesławcu.

Rozmowy z Akademią Medyczną trwają »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie red.
Trwają rozmowy w sprawie utworzenia w Bolesławcu filii Akademii Medycznej. Starostwo rozpatruje obecnie wybór wariantu kształcenia uzupełniającego pielęgniarek. Studia rozpoczną się prawdopodobnie od stycznia 2007 r.

Święto Ceramiki - jeszcze osiem dni »
Tekst opublikowany 2006-08-10, opracowanie red.
Niewiele ponad tydzień dzieli nas od rozpoczęcia jednej z najważniejszych imprez naszego miasta. Święto Ceramiki 2006 rozpoczyna się w piątek, 18 sierpnia i potrwa trzy dni.

Bolesławiec dobrze oświetlony »
Tekst opublikowany 2006-08-08, opracowanie red.
Bolesławiec zajął II miejsce "Na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2006", startując w kategorii "oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu". Nasze miasto zgłosiło do konkursu iluminację trzech budynków: Muzeum Ceramiki, Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej.

Siłacze w mieście »
Tekst opublikowany 2006-08-08, opracowanie red.
Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zapraszay do wzięcia udziału w Euroregionalnych Zawodach Siłaczy (Strong Man), które odbędą się 19 sierpnia na placu Ks. Popiełuszki. W serwisie prezentujemy program imprezy.

Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski »
Tekst opublikowany 2006-08-07, opracowanie bok
1 sierpnia rozpoczął się w Bolesławcu Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski pod hasłem - "Sztuka ponad granicami". Impreza odbywa się już od 42 lat.

Autobusy omijają Góralską »
Tekst opublikowany 2006-08-07, opracowanie red.
Od poniedziałkowego rana zamknięta jest ulica Góralska, na której trwają prace remontowe. Z tego względu bolesławieckie MZK zapowiada zmiany w trasach autobusów linii 0, 6, 7 i 11. Objazdy poprowadzone zostały ulicami Staszica, Cieszkowskiego i Kościuszki. Z trasy autobusu wyłączone zostają przystanki: Góralska, Góralska-Ceramika (linie 0, 6,7,11), Staszica -Przychodnia (linia 7).

Tragedia w Bożejowicach »
Tekst opublikowany 2006-08-03, opracowanie red.
Pięcioletni chłopiec stał się wczoraj ofiarą dramatycznego wypadku, do jakiego doszło w Bożejowicach koło Bolesławca. Podczas prac rolniczych dziecko zostało wciągnięte przez jedną z maszyn. Obrażenia okazały się na tyle poważne, iż lekarze zmuszeni byli amputować chłopcowi nogę. Podczas wypadku dziecko było pod opieką trzeźwych rodziców.

Śmierć w Suszkach »
Tekst opublikowany 2006-08-02, opracowanie red
W Suszkach na drodze nr 297 kierujący (55 lat, mieszkaniec Lwówka Sl.) jadąc z Bolesławca w kierunku Lwówka Śląskiego na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, gdzie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu.

Zabrakło pieniędzy na sieć »
Tekst opublikowany 2006-08-01, opracowanie red.
Nie udał się przetarg na opracowanie dokumentacji na budowę miejskiej sieci teletechnicznej. Jak się okazało - cena najkorzystniejszej oferty (ponad 145 tysięcy zł) przewyższała kwotę, którą miasto mogło przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (80 tysięcy zł).

Kolejna plantacja konopii zlikwidowana »
Tekst opublikowany 2006-08-01, opracowanie red.
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 32 – letniego mężczyznę, podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Odbywała się ona na terenie jednej z miejscowości naszej gminy, w specjalnie przystosowanym budynku gospodarczym ze szklanym dachem. Wewnątrz policjanci znaleźli ponad 140 młodych roślin o wysokości od 5 – 30 cm. W wyniku zaistniałej sytuacji policjanci zatrzymali właściciela posesji. Mężczyzna był już wcześniej notowany również za uprawę konopi. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich, co zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj
Środa 30 listopada 2022
Imieniny
Andrzeja, Maury, Ondraszka

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości


OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl