Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 82 informacji. Wszystkie poniżej.

Nauczyciele wyróżnieni »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie red.
W ubiegłym tygodniu uroczyście zakończono rok szkolny w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych. Z tej okazji wyróżniający się nauczyciele, którzy w tym roku odeszli na emerytury, otrzymali nagrody Starosty Bolesławieckiego.

Pożegnanie dyrektorów »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie red.
Kierujący bolesławieckimi wodociągami i kanalizacją Józef Burniak otrzymał wypowiedzenie z rąk wojewody. Powodem mają być rażące naruszenia prawa, choć sam zainteresowany nie przyznaje się do żadnej winy. Podobny los spotkał Stanisława Cempurę, byłego już dyrektora PKS. Cempura pojawił się na tym stanowisku cztery lata temu, po wygranych przez lewicę wyborach. Po zakończeniu kadencji nikt nie chciał z dyrektorem przedłużać umowy. PKSem kierować będzie Sebastian Ramanda, wiceprezes PKS w Wadowicach.

Taaaaka ryba! »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie red.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu bolesławieckiego i nie tylko, na I Zawody Wędkarskie o Puchar Powiatu. Zawody odbędą się na akwenie wodnym z Starej Olesznej.

Szukajmy inspiracji w muzyce »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach, których celem ma być inspirowanie do twórczości oraz podnoszenie umiejętności gry na instrumentach muzycznych (perkusja, gitara, gitara basowa).

Sprzedawali alkohol nieletnim »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie red.
Prezydent Piotr Roman chce bezwzględnie odbierać pozwolenie na sprzedaż alkoholu tym punktom handlowym, w których doszło do naruszenia Ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Obecnie zakończyło się już postępowanie sądowe wobec trzech punktów handlowych, którym udowodniono sprzedaż alkoholu nieletnim. To swoiste ostrzeżenie władz przed rozpoczynającymi się wakacjami, podczas których popyt na alkohol wrasta wśród młodzieży bardzo wyraźnie.

Potrącenie na Komuny »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie
28 czerwca w Bolesławcu na ul. Komuny Paryskiej kierująca samochodem osobowym marki Daewoo Lanos na przejściu dla pieszych potrąciła kobietę, która odniosła lekkie obrażenia.

Gdzieś zapodziali się figurki »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie
28 czerwca w Kliczkowie nieustaleni sprawcy włamali się do kościoła filialnego pod wezwaniem Trzech Króli, z którego skradli 7 figurek drewnianych z XV i XVI wieku. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Kolejny pijany »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie
28 czerwca w Bolesławcu na ul. Zgorzeleckiej funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 49 letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki Suzuki, będąc w stanie nietrzeźwości - 1,60 promila...

Zginęły figurki »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie red.
Niepowetowanej straty doznał kościół filialny pod wezwaniem Trzech Króli w Kliczkowie. Ubiegłej nocy do świątyni włamali się nieznani sprawcy, którzy skradli siedem bezcennych, pochodzących z XV i XVI wieku figurek drewnianych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Jak działa miejski system profilaktyki społecznej? »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie um
28 czerwca odbyła się L sesja Rady Miasta Bolesławiec. Zgodnie z porządkiem obrad radni zapoznali się ze sprawozdaniem z realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych ze szczególnym uwzględnieniem programów pomocy społecznej, profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i innych, których celem jest integracja osób i rodzin z grup szczególnego ryzyka.

Lato w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie red.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprezentował swoje plany na nadchodzące lato. Akcja zatytułowana "Sportowe wakacje – wakacje bez nudy" obejmuje zarówno wydarzenia stałe, jak i nieregularne czy międzynarodowe. Planowane są również Otwarte Mistrzostwa Bolesławca. W serwisie prezentujemy dokładny program imprez.

Sportowiec i złodziej »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Rynek nieustalony sprawca włamał się do sklepu sportowego FENIKS, z którego skradł odzież, obuwie i inne przedmioty o wartości nie mniejszej niż 100.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Wakacyjna kradzież »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Kosiby nieustalony sprawca włamał się do piwnicy, z której skradł min. rower górski i namiot o łącznej wartości 1.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP.

Skradł krowy »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie red.
W Lipianach nieustalony sprawca z pastwiska skradł 2 krowy o łącznej wartośći 5.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bolesławcu, tel. 075 7323073.

Pod mieszkania i sklepy »
Tekst opublikowany 2006-06-28, opracowanie red.
Sprzedana została działka położona w Bolesławcu przy ul. Zgorzeleckiej. Nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową z częścią usługową (usługi komercyjne wbudowane zajmujące nie więcej niż 50% powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego). Cena wywoławcza wynosiła – 80.000 zł.

Most jak z filmu »
Tekst opublikowany 2006-06-28, opracowanie red.
W ubiegły czwartek dokonano uroczystego otwarcia nowego mostu w Parkoszowie. Inwestycja powstała w miejscu starego drewnianego mostu, który niejednokrotnie podczas powodzi był niszczony przez wezbrane wody Bobru, a następnie odbudowywany przez mieszkańców Parkoszowa.

Nowe kino Forum »
Tekst opublikowany 2006-06-27, opracowanie red.
6 czerwca 2006 r. prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz prezes "Integer" S.A. Magdalena Piasecka-Ludwin podpisali umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Bolesławcu – I etap. Przebudowa budynku kina Forum. Prezentujemy projekty nowego oblicza bolesławieckiego kina.

Nagrody dla sportowców »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie ug
Kolejna sesja Rady Powiatu odbędzie się w najbliższy czwartek w sali konferencyjnej bolesławieckiego starostwa. Podczas obrad nagrodzeni zostaną trenerzy i działacze lekkoatletycznego MKS Bolesłavia oraz najlepszy strzelec BKS Bolesławiec, Paweł Rissmann. Początek obrad godz. 9.30. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu.

Mammograf za darmo »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie ug
Od 26 do 30 czerwca mieszkanki powiatu bolesławieckiego będą mogły poddać się badaniu mamograficznemu, za darmo. Oferta dotyczy grupy kobiet najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi – w wieku od 50 do 69 lat.

Sumptuastic w Sopocie »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie red.
Duże szanse na zdobycie jednej z najbardziej prestiżowych polskich nagród muzycznych - Bursztynowego Słowika - ma bolesławiecki zespół Sumptuastic.

Basen otwarty! »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie red.
W sobotę otwarto basem przy ulicy Spacerowej, w tym dniu mieszkańcy Bolesławca mogli korzystać z kąpieliska za darmo. Przez resztę sezonu cena biletów na basem będzie taka, jak w zeszłym roku: 3,5 zł (ulgowy) oraz 5,5 zł (normalny). Basem czynny jest w godzinach 10 - 19. Zapraszamy!

Uwaga na upały! »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie red.
Temperatura w Bolesławcu może dziś przekroczyć 35 stopni. Tym, dla których upały bywają szczególnie trudne, radzimy pić jak najwięcej wody (do 3 litrów dziennie), jeść często, mało i lekkostrawnie, zacieniać mieszkanie oraz nosić nakrycia głowy. Szczeółową pogodę dla Bolesławca i okolic znajdą Państwo na naszych stronach - na tej stronie.

Nawigator »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie Administrator
22 czerwca W Kruszynie na parkingu przy restauracji nieustalony sprawca włamał się do samochodu, z którego skradł dokumenty, urządzenie do nawigacji satelitarnej i inne przedmioty o łącznej wartości 300 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bolesławcu - tel. 075 7323073.

Rower i kosiarka »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie Administrator
22 czerwca w Bolesławcu przy ul. Starzyńskiego nieustalony sprawca włamał się do piwnicy, z której skradł rower górski, kosiarkę spalinową o łącznej wartości 1.350 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Opel skradziony »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie Administrator
24 czerwca w Bolesławcu przy ul. Żwirki i Wigury nieustalony sprawca skradł samochód osobowy marki Opel Corsa o wartości 2.000 zł.

Oberwie mu się za obrywanie »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie Administrator
25 czerwca w Bolesławcu przy ul. Staszica funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji zatrzymali 18 letniego mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości oberwał lusterka boczne w samochodach marki Volvo, VW Polo i VW Passat. Sprawca został osadzony w PDOZ.

Będzie Specjalna Strefa Ekonomiczna »
Tekst opublikowany 2006-06-25, opracowanie um
Mając na uwadze dalszy rozwój województwa dolnośląskiego wojewoda Krzysztof Grzelczyk pozytywnie zaopiniował wniosek prezydenta Bolesławca Piotra Roman o włączenie terenów inwestycyjnych Gminy Miejskiej Bolesławiec do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Będziemy oddawać elektronikę »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie um
Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym zobowiązuje użytkownika sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych do obowiązkowego oddania zużytego sprzętu zbierającemu zużyty sprzęt. Od 1 lipca br. działalność taką będzie prowadzić Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu (ul. Staszica 6)

Są pieniądze na wypoczynek »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie um
W roku 2006, w ramach środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi, Gmina Miejska Bolesławiec dofinansuje organizację alternatywnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.

Już latem nowe planty w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie um
W Bolesławcu trwają prace przy rewaloryzacji kolejnych odcinków plant pomiędzy ulicami Chopina i Kutuzowa oraz ul. Sierpnia 80 i ul. Kościelną. W ramach prac posadzonych zostanie łącznie 7 drzew i około 120 krzewów.

Nowe kierunki w „Mechaniku” »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie ug
Zarząd Powiatu Bolesławieckiego pozytywnie odniósł się do propozycji złożonej przez Adama Maksymczyka, dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Bolesławcu, która dotyczyła wprowadzenia trzech specjalności w zawodzie technik mechanik. W przyszłości szkołę również kończyć będą specjaliści ds.: organizacji systemu zapewniania jakości, komputerowego wspomagania projektowania oraz spawalnictwa.

Ważne dla absolwentów gimnazjów »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie ug
Od dzisiaj do 26 czerwca absolwenci gimnazjów muszą złożyć dokumenty o przyjęcie do szkoły średniej pierwszego wyboru. Aby ułatwić młodym ludziom proces rekrutacji, w najbliższą sobotę będą czynne wszytkie bolesławieckie szkoły ponadgimnazjalne.

L sesja Rady Miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 28 czerwca 2006 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się L sesja Rady Miasta Bolesławiec

Bratniak, czyli Agencja "Bratnia Dusza" »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie bok
Już jutro, o godzinie 19.00 odbędzie się premiera spektaklu kabaretu "na BOK-u". Program, zrealizowany na kanwie humoreski Sławomira Mrożka, z tekstami Marii Czubaszek, Janusza Osęki, Justyny Orankiewicz i Franciszka Uścińskiego zaprezentowany zostanie w klubie Pegaz.

Gimnazjaliści poznali wyniki »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie um
W dniach 26 i 27 kwietnia 2006 r. odbyły się egzaminy gimnazjalne z wiedzy humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Wszyscy rozwiązywali zadania – jednolite w całym kraju – przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Kolejna konferencja na temat Dolnoślązaków »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie um
Już jutro w Urzędzie Miasta Bolesławiec (Sala Rajców – Ratusz) Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego otworzy dwudniową konferencję naukową zatytułowaną „Dolnoślązacy? Z problemów kształtowania się tożsamości zbiorowej ludności Dolnego Śląska po II wojnie światowej”

Dni Lasu do białego rana »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie red.
W sobotę 17 czerwca 2006 roku, w Nadleśnictwie Bolesławiec uroczyście obchodzono Dni Lasu. Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej.

Wspieranie uzdolnień »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie red.
W Teatrze Starym nagrodzono laureatów szkolnych konkursów i olimpiad, które przeprowadzono w roku szkolnym 2005/2006. To już piąta tego typu impreza zorganizowana przez bolesławieckie Starostwo i Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

Uczniowie muzycznie wyedukowani »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie um
W Bolesławcu rozpoczął się cykl koncertów, których słuchaczami są uczniowie szkół podstawowych z klas I-III. Odbyło się już sześć koncertów, których wysłuchało 580 uczniów. Temat koncertów: "Poznajemy instrumenty muzyczne".

Bolesławiec - Czeska Lipa: Poznajmy się »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie um
Wczoraj rozpoczęło się międzynarodowe spotkanie dzieci i młodzieży z Bolesławca i Czeskiej Lipy. Spotkanie odbywa się w Bolesławcu pod hasłem "Poznajmy się". Młodzież z miasta partnerskiego Czeska Lipa zwiedziła już Bolesławiec, oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na dzisiaj.

Jubileuszowe Dni Kultury Chrześcijańskiej »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie um
Gmina Miejska Bolesławiec dofinansuje X Bolesławieckie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Kwota dotacji wynosi 11 tys. zł. Prezydent Piotr Roman podpisał już stosowną umowę z parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu przy ul. Jarzębinowej.

"Przeznaczenie" - promujmy młodych! »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie bok
W ramach cyklu "promocja młodych..." zapraszamy 22.06 [czwartek] o godzinie 17.00 do kina Orzeł, na premierę filmu "Przeznaczenie". Jego twórcami są debiutujący uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego - Luis Probala, Krzysztof Grześków i Iwo Rachwał.

Jubileusz Wojewódzkiego Szpitala »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie bok
W programie całorocznych obchodów jubileuszu 50 – lecia reaktywacji Szpitala Psychiatrycznego w Bolesławcu i 150 lecia budowy kompleksu szpitalnego, zaplanowano również cykl filmów o tematyce psychiatryczno – psychologicznej, po emisji których będzie możliwość dyskusji ze specjalistą

Smoki, żabki i loki wystąpią w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie bok
24 czerwca o godzinie 19.00 w klubie Pegaz wystąpią No Smoki, Ga-Ga&Zielone Żabki i Blade Loki. Bilety w przedsprzedaży 10 zł w dniu koncertu 12 zł

Rusza Teatralna Pracownia Kulturalna »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie bok
Rozpoczyna się produkcja "machiny teatralnej", która swego miejsca upatrywać będzie w rozmaitych przestrzeniach: kameralnych - miejskich - industrialnych...

Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie um
Przewodniczący Komisji postanowił zwołać posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta na dzień 21 czerwca 2006 r. (środa) o godz. 8.00 w Sali Rajców Ratusza.

Posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie um
Przewodniczący Komisji postanowił zwołać posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miasta Bolesławiec na dzień 22 czerwca 2006 r. (czwartek) o godz. 11.30 w Pałacu Ślubów.

Posiedzenie Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie um
Przewodniczący Komisji postanowił zwołać posiedzenie Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Rady Miasta Bolesławiec na dzień 22 czerwca 2006 r. (czwartek) o godz. 14.00 w Pałacu Ślubów.

Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie um
Przewodniczący Komisji postanowił zwołać posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Rady Miasta Bolesławiec na dzień 27 czerwca 2006 r. (wtorek) o godz. 12.00 w Sali Rajców Ratusza.

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie um
Przewodniczący Komisji postanowił zwołać posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Bolesławiec na dzień 28 czerwca 2006 r. (środa), godz. 8.00 w pokoju radnego (203).

Aby obudzić władze PKP »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie red.
Obraz nędzy i rozpaczy - taki widok prezentuje bolesławiecki dworzec PKP, którego galeria umieszczona została na stronie www.dworzec.end.pl. Od lat nieremontowany budynek stopniowo popada w ruinę, stając się siedliskiem bezdomnych. Władze miasta cały czas zabiegają o przejęcie dworca, jednak głowę wszystkim inicjatywom ukręca biurokratyczna machina PKP. Strona o znamiennym adresie www.dworzec.end.pl powstała po to, aby umożliwić mieszkańcom miasta wyrażenie protestu wobec beczynności władz PKP. Zapraszamy!

Odnowiony Rynek »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie um
13 czerwca 2006 r. prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz architekt miejski Piotr Żak przedstawili projekt renowacji płyty głównej Rynku wraz z ulicą Bolesława Prusa i ulicami przyległymi.

Nowe trybuny przy Spacerowej »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie um
Wczoraj, na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ul. Spacerowej rozpoczął się montaż zakupionych przez miasto przenośnych trybun. Całość współfinansuje Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

V Forum Szkolnych Klubów »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie ug
12 czerwca w Zamku Kliczków odbyło się V Forum Szkolnych Klubów Europejskich. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem "Podchody europejskie". W spotkaniu udział wzięło ponad 300 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimazjalnych.

Zapraszamy na koncert »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie red.
Już 19 czerwca zapraszamy na koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Szkoły Muzycznej II stopnia w Bolesławcu. Zaprezentuje się sekcja intrumentów dętych, akordeonu i perkusji - początek koncertu o godzinie 17.00, wydarzenie odbędzie się w Auli PSM.

Oratorium Tu es Petrus w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-06-14, opracowanie um
W Bolesławcu trwają już przygotowania do sfinalizowania koncertu "Tu es Petrus" - oratorium Piotra Rubika do słów Zbigniewa Książka. Niedawno dzieło zdobyło nagrodę Superjedynki na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Będzie iluminacja mostu i sądu »
Tekst opublikowany 2006-06-14, opracowanie red.
Jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów Bolesławca - kamienny most kolejowy nad Bobrem już niebawem uzyska atrakcyjną świetlną oprawę. Podobne wyróżnienie otrzyma również budynek sądu. Umowę w tej sprawie prezydent Piotr Roman podpisał 8 czerwca.

Bolesławiecka starówka odnowiona? »
Tekst opublikowany 2006-06-13, opracowanie red.
Już dziś w bolesławieckim ratuszu prezydent Piotr Roman oraz architekt miejski Piotr Żak przedstawią całościową koncepcję odnowienia bolesławieckiej starówki. Zaprezentowany będzie również wniosek o dofinansowanie projektu wybrukowania powierzni Rynku oraz zagospodarowania ul. Prusa na pasaż pieszy wybrukowany kostka granitową.

"Życie Pi" na Malcie »
Tekst opublikowany 2006-06-13, opracowanie red.
Grupa Teatralna z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, prowadzona przez Annę Wieczur Bluszcz, została zaproszona ze spektaklem „Życie Pi” do udziału w jednym z najważniejszych krajowych konkursów teatralnych - Malta 2006 w Poznaniu.

"A capriccio" - ekspozycja rzeźby i malarstwa »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie um
Do 21 lipca 2006 r. w Galerii "Format" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu można oglądać wystawę "a capriccio" - interesujące spotkanie świata rzeźby i malarstwa. Rzeźba Krystyny Gay-Kutschenreiter i malarstwo Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej.

Pracownicy kultury mieli swój dzień »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie um
8 czerwca 2006 r. w bolesławieckim ratuszu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Kultury. Z tej okazji prezydent Bolesławca Piotr Roman wręczył dyplomy i wyróżnienia, dziękując za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju bolesławieckiej kultury.

Setne urodziny mieszkanki Bolesławca »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie um
9 czerwca 2006 r. Stanisława Harpeniuk, mieszkanka Bolesławca, obchodzi 100. rocznicę urodzin. Pani Stanisława urodziła się we Lwowie. Mając 14 lat wraz z rodziną wyjechała do miejscowości Szpikołosy (woj. lubelskie), a od 1947 r. jest mieszkanką Bolesławca.

Bolesławieckie sensacje nie tylko XX wieku »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie um
Od 5 czerwca w budynku Działu Historii Miasta bolesławieckiego Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14 prezentowana jest wystawa „Bolesławieckie sensacje nie tylko XX wieku”. Pokazuje ona rezultaty projektu badawczego „Nasza wspólna historia – polsko-niemiecki dorobek kulturowy drogą wzajemnego poznania i współdziałania”, w którym pod przewodnictwem bolesławieckiego Muzeum Ceramiki brali udział historycy i miłośnicy regionu, skupieni w Towarzystwie Miłośników Bolesławca oraz w Stowarzyszeniu Kolekcjonerów i Miłośników Historii Miasta po stronie polskiej, a w Bundesheimatgruppe Bunzlau z Siegburga po stronie niemieckiej.

Kino Orzeł zaprasza »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie bok
W związku z remontem kina Forum, od piątku 9 czerwca zapraszamy na seanse filmowe do kina Orzeł. Nie ulega zmianie numer telefoniczny do kasy kina 075 645 3292. Kasa kina "Orzeł" czynna będzie codziennie od godziny 16.00. Aktualny repertuar prezentujemy w naszym serwisie - na tej stronie

I po konopii »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
W m. Nowe Jaroszewice gm. Bolesławiec funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w trakcie wykonywania czynności służbowych, na działce rolnej ujawnili prowizoryczny budynek gospodarczy, w którym znaleziono i zabezpieczono około 300 sztuk krzewów konopi indyjskich, o łącznej wadze 21 kg. W budynku zabezpieczono również susz marihuany o wadze 30.234 g. W trakcie wykonywania w tej sprawie czynności procesowych jeden z funkcjonariuszy zauważył w rejonie działki samochód osobowy m-ki Mercedes Benz, którego kierowca widząc oznakowany radiowóz szybko oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętego natychmiast pościgu zatrzymano kierującego tym samochodem 32 letniego mężczyznę – właściciela działki, na której ujawniono nielegalną plantację. W czasie zatrzymania sprawca zamknął się w swoim samochodzie i policjanci, aby go zatrzymać musieli rozbić szybę w drzwiach pojazdu. Zatrzymany mężczyzna stawiał czynny opór w związku, z czym policjanci użyli wobec niego siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających. Sprawca był już notowany za posiadanie narkotyków. Obecnie grozi mu pozbawienie wolności do 8 lat.

Wypił i wjechał »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
W Zebrzydowej na drodze nr 4 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali 33 letniego meżczynę, który kierując samochodem osobowym m-ki Citroen najechał na tył samochodu osobowego m-ki Opel Astra. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący Oplem z urazem głowy trafił do szpitala w Bolesławcu. Badanie sprawcy na alcoteście wykazało, ze w czasie zdarzenia znajdował się on w stanie nietrzeźwości - 1,40 promila...

Po 150 na łebka »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul.Komuny Paryskiej funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 2 mężczyzn (33 i 58 l.), którzy z kasy w hurtowni odzieży skradli pieniadze w kwocie 300 zł. Sprawców osadzono w PDOZ.

Będzie grał »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. B. Chrobrego nn sprawca włamał się do do baru, gdzie uszkodził maszynę do gry i skradł bilon o nieustalonej wartości. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Nielegalna plantacja, właściciel nie chciał wyjść z samochodu »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
W Nowych Jaroszewicach (gmina Bolesławiec) policjanci odkryli na jednej z działek rolnych prowizoryczny budynek, w którym znaleźli i zabezpieczyli około 300 sztuk krzewów konopi indyjskich o łącznej wadze 21 kg. Właściciel działki, chcąc uniknąć zatrzymania "zabarykadował się" w swoim samochodzie.

Józef Burniak jednak odejdzie »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie red.
10 maja wojewoda dolnośląski wystąpił do rady miasta Bolesławiec o zgodę na zwolnienie dyrektora tutejszych wodociągów, byłego burmistrza Józefa Burniaka. Wczoraj Rada Miasta zgodziła się na zwolnienie dyrektora. Za udzieleniem zgody opowiedziało się 12 radnych. Przeciw było 6. Sam Józef Burniak nie głosował.

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie um
Wczoraj Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie na terenie miasta Bolesławiec podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uchwała jest konsekwencją podjęcia przez Radę Miasta Bolesławiec w 2005 roku uchwały o utworzeniu Bolesławieckiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Dofinansowanie dla młodych muzyków »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie um
Prezydent miasta Piotr Roman podpisał umowę ze Szkołą Muzyczną II stopnia w Bolesławcu, na podstawie której szkoła zobowiązuje się do realizacji zadań kulturalnych Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Są Konwalie i Słoneczniki, nowy chodnik przy Stolarskiej »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie um
Zakończono budowę drogi przy ul. Konwaliowej i ul. Słoneczników. Droga przy ul. Konwaliowej zakończona została placem manewrowym. Wartość wykonanych robót wynosi 59 800 zł.

Mistrzyni ortografii wyłoniona »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie MBP
W związku z obchodami Roku Języka Polskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu odbył się Turniej o Laur Mistrza Ortografii 2006. W konkursie wzięły udział pięcioosobowe reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta.

Będzie przebudowa kina Forum »
Tekst opublikowany 2006-06-07, opracowanie um
6 czerwca 2006 r. prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz prezes „Integer” S.A. Magdalena Piasecka-Ludwin podpisali umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Bolesławcu – I etap. Przebudowa budynku kina Forum.

Pijany czterolatek - odpowie ojciec »
Tekst opublikowany 2006-06-06, opracowanie red.
4 czerwca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu został powiadomiony przez Pogotowie Ratunkowe o podjętej akcji ratowniczej wobec 4 – letniego chłopca, którego życie było zagrożone z powodu upojenia alkoholowego. W efekcie spożycia alkoholu dziecko straciło przytomność.

Wznowienie II części XLVIII sesji Rady Miasta Bolesławiec  »
Tekst opublikowany 2006-06-05, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 7 czerwca 2006 r. o godz. 900 nastąpi wznowienie II części XLVIII sesji. Po zakończeniu II części XLVIII sesji w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się XLIX sesja Rady Miasta Bolesławiec zwołana na wniosek Prezydenta Miasta Bolesławiec.

Tablica dla Zahna »
Tekst opublikowany 2006-06-05, opracowanie inf.
Już dziś w bolesławieckim I Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się uroczyste wmurowanie tablicy upamiętniającej osobę Gottfrieda Zahna. Był on założycielem pierwszego ośrodka pedagogicznego (na Śląsku), którego część mieściła się w obecnym budynku szkoły.

Ponad 30 tysięcy zużytych baterii »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie UM Bolesławiec
30 maja 2006 r. w bolesławiecki Ratuszu rozstrzygnięto konkurs „Na baterie też jest sposób - 2006”, którego organizatorem jest Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej UM Bolesławiec.

Festyn Miasto Dzieciom »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie UM Bolesławiec
1 czerwca 2006 r. o godz. 15.00 na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu rozpocznie się festyn „Miasto Dzieciom”. Atrakcjji dla naszych dzieciaków zabraknąć nie powinno.

Nie ma monitorów »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie Administrator
W Bolesławcu przy ul. Mickiewicza nieustalony sprawca włamał się do sklepu komputerowego, z którego skradł 7 monitorów, 4 odtwarzacze DVD i inne przedmioty o łącznej wartości 25.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - 075 732 3601, wew. 228 lub 234.

Będzie szlifował »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie Administrator
W Boleslawcu przy ul. Kościuszki nieustalony sprawca włamał się do hali produkcyjnej, z której skradł szlifierkę kątową, przewody elektryczne o łącznej wartości 9.500 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP.

Dzisiaj
Wtorek 17 maja 2022
Imieniny
Brunony, Sławomira, Wery

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl