Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 14 informacji. Wszystkie poniżej.

Dzięki modernizacji ciepłowni - stabilizacja cen za ogrzewanie »
Tekst opublikowany 2005-12-14, opracowanie inf.
1 grudnia oddano do eksploatacji zmodernizowaną ciepłownię centralną Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu. Koszt modernizacji wynosi 5.731.000 zł. Dzięki modernizacji trzech kotłów WR-10 oraz układu hydraulicznego nastąpi mniejsze zużycie miału węglowego oraz energii elektrycznej. Jak informuje prezes ZEC Wiesław Ogrodnik, inwestycja przyczyni się do stabilizacji cen w Bolesławcu. Również dzięki inwestycji zmniejszy się emisja gazów i pyłu do atmosfery oraz poprawią się warunki pracy.

Złoty tytuł dla bolesławieckiego oddziału PKO »
Tekst opublikowany 2005-12-12, opracowanie inf.
Stanisław Kamiński, dyrektor Oddziału 1 w Bolesławcu (na zdj. z prawej) prezentuje tytuł Złoty Oddział - uzyskany w konkursie Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców. PKO Bank Polski S.A. Oddział 1 w Bolesławcu został uhonorowany tytułem Złoty Oddział w VI edycji ogólnopolskiego konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców. Organizatorami konkursy są: Krajowa Izba Gospodarcza, Polsko-Amerykańska Fundacja Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw, Warszawski Instytut Bankowości.

Bolesławiec w złotej "16" najlepszych terenów inwestycyjnych w Polsce »
Tekst opublikowany 2005-12-10, opracowanie inf.
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) rozstrzygnęła pierwszą edycję ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na medal". Celem konkursu jest zdobycie informacji o dobrze przygotowanych terenach, które można zaproponować potencjalnemu inwestorowi zagranicznemu. Laureatami zostało szesnaście gmin oferujących najciekawsze grunty pod inwestycje zagraniczne w Polsce. Do komisji konkursowej wpłynęły 342 oferty. Po kilku miesiącach prac komisja konkursowa wyróżniła 70 gmin, a wśród nich złotą 16-tkę- najlepszą gminę w każdym województwie. W województwie dolnośląskim laureatem jest miasto Bolesławiec, plasując się przed sześcioma wyróżnionymi gminami (Dobroszyce, Jelenia Góra, Lubin, Nowogrodzie, Oleśnica, Oława - gmina wiejska, Św. Katarzyna, Świdnica, Kobierzyce).

Bolesławiec na liście nominatów Konkursu Ekologicznego  »
Tekst opublikowany 2005-12-09, opracowanie inf.
Urząd Miasta Bolesławiec znalazł się na liście nominatów Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" w kategorii w GMINA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta RP, organizatorem jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych Stowarzyszenie Europa Nasz Dom.

Zakończono budowę drogi przy ul. Leśnej »
Tekst opublikowany 2005-12-08, opracowanie inf.
2 grudnia Urząd Miasta Bolesławiec odebrał i przekazał do eksploatacji drogę wraz z odwodnieniem przy ul. Leśnej. Wykonawcą jest Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "WODEX" z Kruszyna. W ramach prac wykonano plac manewrowy o powierzchni 157,5 m2 , drogę dojazdową o powierzchni 1 216,5 m2 oraz wjazdy na posesje (ogółem 121,00 m2 ). Nawierzchnia drogi i wjazdów wykonana została z kostki betonowej w kolorze szarym i czerwonym. Z budżetu miasta wydano na ten cel 213 117 zł.

Wynik przetargu  »
Tekst opublikowany 2005-12-08, opracowanie inf.
25 listopada 2005 roku o godz.1000 w sali 412 Urzędu Miasta przy Pl. Piłsudskiego 1 - odbył się II przetarg ustny nieograniczony - na oddanie w użytkowanie wieczyste, nieruchomości niezabudowanej, będącej własnością Gminy Miejskiej Bolesławiec, oznaczonej jako działka nr 537 o pow. 1985 m2 ( obręb IV), o użytku Bp, położonej w Bolesławcu przy ul. Wróblewskiego - z przeznaczeniem pod zabudowę usługową.

Zakończyła się akcja bezpłatnego czipowania psów  »
Tekst opublikowany 2005-12-08, opracowanie inf.
Od 1 czerwca do 30 listopada 2005 r. trwała akcja bezpłatnego czipowania psów. Z oferty skorzystało 1300 właścicieli, którzy oznaczyli swoje psy metodą podskórnego nośnika informacji (mikroprocesora), w celu szybkiej i prostej identyfikacji zwierzęcia. Warunkiem dokonania bezpłatnego oznakowania psa było zamieszkiwanie lub prowadzenie działalności przez właściciela psa na terenie miasta Bolesławiec oraz posiadanie dowodu opłaty podatku. Od 1 grudnia 2005 r. czipowanie psów odbywa się na koszt właściciela.

Bolesławiec dołożył się do zakupu laparoskopu »
Tekst opublikowany 2005-12-07, opracowanie inf.
Gmina Miejska Bolesławiec, podobnie jak pozostałe gminy powiatu bolesławieckiego, dofinansowała zakup laparoskopu do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu Laparoskop kosztował 136.322,07 zł. - Dotychczasowa pomoc udzielona przez samorząd miejski szpitalowi w Bolesławcu wynosi ok. 3 mln zł ? informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Przyjaciel PCK 2005 »
Tekst opublikowany 2005-12-05, opracowanie inf.
W dniu 2 grudnia 2005 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu odbył się koncert dla Wolontariuszy, zorganizowany przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bolesławcu. Na koncert przybyli: przewodniczący Rady Powiatu pan Jan Cołokidzi, wiceprzewodniczącą Rady Powiatu pani dr Janina Piestrak ? Babijczuk , Wicestarosta Bolesławiecki Pan Cezary Przybylski, przedstawiciele Niemieckiego Czerwonego Krzyża z Bautzen sponsorzy, darczyńcy, wolontariusze, krwiodawcy. W czasie koncertu wręczone zostały Odznaki Honorowe Polskiego Czerwonego Krzyża , które otrzymali : dr Janina Piestrak ? Babijczuk III- go stopnia, Ewa Sutryk i Krystyna Książek IV- go stopnia.

Popularyzacja wiedzy o Polsce »
Tekst opublikowany 2005-12-04, opracowanie inf.
Urząd Miasta Bolesławiec przygotował i przesłał książki, podręczniki i materiały promocyjne Bolesławca, które trafiły do "Braspolu" - organizacji, która stała się platformą porozumienia środowisk polonijnych, a jej zadaniem jest m.in. popularyzacja wiedzy o Polsce dawnej i współczesnej oraz nauka języka polskiego w Brazylii.

Diamentowe Gody »
Tekst opublikowany 2005-12-04, opracowanie inf.
26 listopada w bolesławieckim Pałacu Ślubów odbyła się uroczystość z okazji Diamentowych Godów. W tym dniu 60-lecie pożycia małżeńskiego uroczyście obchodzili Zofia i Chariton Mielnikowie

Przysięga w centrum miasta »
Tekst opublikowany 2005-12-03, opracowanie inf.
9 grudnia o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Bolesławcu odbędzie się przysięga żołnierzy 23. Śląskiej Brygady Artylerii. Żołnierze, po miesięcznym przygotowaniu, będą przyrzekać wiernie służyć Ojczyźnie oraz zaprezentują przed dowództwem, kadrą oficerską, swoimi rodzinami oraz mieszkańcami Bolesławca nabyte w wojsku umiejętności. Podczas uroczystości przewidziany jest pokaz sprzętu wojskowego.

IV Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości »
Tekst opublikowany 2005-12-03, opracowanie inf.
20 grudnia 2004 r. (wtorek) o godz. 17.00 na bolesławieckim Rynku odbędzie się IV Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości. W programie: wspólne składanie życzeń, przekazanie światełka betlejemskiego, kolędy i pastorałki, gorący wigilijny barszcz przygotowany przez bolesławieckie firmy i wiele innych atrakcji. Organizatorem jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Bolesławca i okolic, aby w niepowtarzalnej atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, przy choince i szopce oraz przy dźwiękach kolęd wspólnie spędzić ten czas!

Przypomnienie o obowiązkach »
Tekst opublikowany 2005-12-03, opracowanie inf.
Straż Miejska w Bolesławcu przypomina o obowiązkach właścicieli określonych w § 3 Uchwały Rady Miejskiej w Bolesławcu z dnia 11 grudnia 2002 roku nr II/10/02, a w szczególności o obowiązku niezwłocznego oczyszczania ze śniegu, lodu i błota chodników bezpośrednio przyległych do nieruchomości, a także innych części tych nieruchomości służących do użytku publicznego. Jednocześnie Straż Miejska w Bolesławcu informuje, iż niewykonanie ww. obowiązku stanowi wykroczenie określone w art. 10 ust. 2a ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 roku (Dz. U. Nr 132, poz.622 z późn. zm.).

Dzisiaj
Sobota 21 maja 2022
Imieniny
Jana, Moniki, Wiktora

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl