Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
4 złote medale Marty

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Marta Satoła zawodniczka bolesławieckiego Klubu Pływackiego „Masters” pokonała rywalki ze Słowacji, Rosji i Polski.

Podczas XII Otwartych Mistrzostw Opola w pływaniu w kategorii „Masters”, 7 – osobowa ekipa reprezentująca bolesławiecki Klub Pływacki „Masters” zdobyła 23 medale. Zawodnicy wywalczyli: 6 złotych medali, 9 srebrnych oraz 8 brązowych. Podczas zawodów pobito 15 rekordów Polski w kategorii Masters, a także rekord świata na 200 m stylem klasycznym.

W konkurencjach indywidualnych na najwyższym podium stanęli:

Marta Satoła, która zdobyła 4 złote medale pokonując rywalki na dystansach: 200 m stylem dowolnym oraz na 50 i 100 m stylem klasycznym. Złoty medal wywalczył również Fryderyk Popieliński na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Fryderyk stanął jeszcze dwa razy na podium, jako srebrny medalista konkurencji 400 metrów stylem dowolnym oraz 200 m stylem zmiennym.

Pozostali srebrni medaliści to: trzykrotnie Henryk Kopaniecki (100 m grzbietowy, 100 m zmienny, 50 m grzbietowy) i Jacek Patera (400 m, 200 m, 100 m dowolnym), a także Dorota Bernat (200 m dowolnym).

Medale brązowe zdobyli: Dorota Bernat (400 m dowolny, 100 m i 50 m klasyczny), Marcin Klimkowski (50 m i 100 m grzbietowy), Henryk Kopaniecki (200 m zmienny) i Jacek Patera (50 m dowolny).

Sztafeta w składzie: Dorota Bernat, Marta Satoła, Henryk Kopaniecki, Fryderyk Popieliński zwyciężyła na dystansie 4 x 50 m zmiennym, a sztafeta w składzie: Dorota Bernat, Marta Satoła, Henryk Kopaniecki, Andrzej Dziedzic – zajęła III miejsce na dystansie 4 x 50 m dowolnym.

Najlepsi zawodnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe puchary. Za miejsce 1-3 w konkurencjach indywidualnych we wszystkich kategoriach wiekowych zawodnikom wręczono medale i dyplomy.

W tegorocznych Mistrzostwach Opola brali udział zawodnicy ze Słowacji, Rosji i Polski. Patronat objął Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego