Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Chińskie odpowiedniki popularnych smartfonów

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Zapewne pierwsze co przyszło Ci do głowy to to, że urządzenia chińskiej produkcji to zwyczajne buble. Nic bardziej mylnego.
Chińskie odpowiedniki popularnych smartfonów

Ostatnimi czasy duże zainteresowanie wzbudziły smartfony pochodzące z Chin, których jakość dorównuje jakości flagowców popularnych marek takich jak Samsung czy Apple lub w ogóle się od nich nie różni. Smartfony te szybko znalazły swoich odbiorców przede wszystkim ze względu na stosunek ceny do jakości, która nie ma co dużo mówić, jest zdecydowanie niższa od oryginałów.

Niższa cena nie zawsze przemawia za gorszą jakością

 Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć, że nasi rodacy przekonują się do chińskich wersji smartfonów biorąc pod uwagę, że mają one do zaoferowania sporo, za stosunkowo niewielką cenę. Pierwsze na co zwracamy uwagę podczas wyboru nowego smartfona to specyfikacja techniczna modeli oferowanych na rynku. Jeśli możemy zakupić urządzenie mające się czym pochwalić za niewielką kwotę, to dlaczego mielibyśmy wydawać majątek na smartfon, który niczym nie różni się od swojego tańszego kolegi, prócz rzecz jasna ceny? I tu się pojawia kolejna kwestia – wygląd.

Choć chińskie telefony mają ładny design to czasami jest on zwyczajną kopią europejskich flagowców, co zniechęca potencjalnych kupców ze względu na myśl o tym, że otoczenie wyśmieje ich za kupowanie podróbek. Jednak czy to ważne co powie o nas kolega z pracy? Nie ma sensu przejmować się opinią otoczenia i nie warto przepłacać za urządzenia elektroniczne, jeśli atrakcyjny dla nas smartfon możemy pozyskać w stosunkowo niskiej cenie.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu

 Nieważne jest jednak czy urządzenie pochodzi z chińskiej czy europejskiej dystrybucji, ponieważ oba mogą zepsuć się w podobnym tempie. Dzieli je tylko jedna różnica. O ile urządzenie pochodzące z Europy może zostać naprawione praktycznie od ręki na miejscu, to smartfonu pochodzącego z Chin prawdopodobnie nie będzie miał kto zdiagnozować, a jego naprawa będzie wiązała się z koniecznością odesłania urządzenia na kontynent, z którego pochodzi. Oczywiście wiąże się to z niemałymi kosztami, jakie trzeba będzie pokryć, lecz niekoniecznie z własnej kieszeni. Aby ustrzec się nieplanowanych wydatków warto jest odpowiednio wcześniej wykupić korzystne ubezpieczenie dedykowane smartfonom (np. https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance), z którego w razie awarii zostaną wypłacone nam środki na pokrycie naprawy. Dodatkową zaletą tego rodzaju polis jest wypłata równowartości cenowej urządzenia w przypadku jego kradzieży.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie bolesławieckiej
Express Bolesławiecki


MRo © 2007 - 2018 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl