Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Kibice w klatce

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W sobotę BKS Bobrzanie przegrali w Karkonoszami Jelenia Góra. Wszystko działo się w klimacie skandalu – przedstawiciele gości skarżą się, że ich kibiców najpierw zamknięto w klatce, potem próbowano wyprosić ze stadionu.

Piłkarze z Bolesławca zajmują szóste miejsce w tabeli IV ligi dolnośląskiej. Jeszcze tydzień temu byli na miejscu czwartym. W sobotę, na boisku walczyli piłkarze, a na trybunach i poza stadionem z pseudokibicami walczyli uzbrojeni po zęby policjanci. Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Najpierw mundurowi musieli opanować tłum pijanych i agresywnych młodzieńców. Nie byli to "wielbiciele" ani BKS-u, ani Karkonoszy.

W końcu mecz się zaczął, a pierwszego gola strzelili goście. Walka była zacięta, gra toczyła się przeważnie pod bramką Bobrzan. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił. Po przerwie zawodnik BKS Paweł Demczar zagrał ręką w polu karnym – sędzia podyktował „jedenastkę”, po chwili było więc 2:0 dla Jeleniej Góry.

Dopiero w 86 minucie gola dla Bobrzan strzelił Tomasz Krzywonos. - Chyba szczęście nas opuściło – mówi Marcin Ciliński, trener BKS. - Co z tego, że mieliśmy sytuacje dobre do zdobycia bramki. Najpierw dwie poprzeczki pod rząd, później słupek. Drużyna walczyła, nie mogę powiedzieć, że nie. Do samego końca. Szkoda, że tak się skończyło, bo zespoły z czoła tabeli coraz bardziej nam uciekają.

Bobrzanie walczyli do końca również dla kilkuset kibiców. Widownia dopisała, niestety również ta agresywna. Poza stadionem w ruch poszły pałki, policjanci użyli również gazu łzawiącego. Członkowie klubu kibica Bobrzan – spokojni z natury – rozpierzchli się po widowni. Ich miejsce zajęli przyjezdni pseudokibice. Wielbicieli Karkonoszy Jelenia Góra zamknięto w specjalnej klatce, a po meczu odjechali dwoma autobusami konwojowani przed kilka radiowozów. Policjanci chcieli wyprowadzić jeleniogórzan zaraz po zakończeniu pierwszej połowy spotkania. - To zamach na wolność osobistą tych ludzi – skarży się Tadeusz Duda, prezes MKS Karkonosze Jelenia Góra. - Kibiców zamknięto w klatce, nie są agresywni, zachowują się w miarę kulturalnie. Nie wolno takich ludzi wyrzucać ze stadionu. Piłkarze grają dla kibiców. Od trzydziestu lat związany jestem ze sportem, a pierwszy raz spotykam się z taką postawą policji.

Ostatecznie kibiców z klatki nie wyproszono. Policja zajęła się grasującymi wokół stadionu i po całym mieście pseudokibicami.

W środę (16.04.) BKS zagra na wyjeździe z Górnikiem Polkowice, a w sobotę 19 kwietnia u siebie z Pogonią Oleśnica. W tabeli IV ligi – z 61 punktami - prym wiedzie Polonia Sparta Świdnica. Bobrzanie mają punktów 43 i są na miejscu szóstym.