Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Odpowiedzialni za losy świata

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
- Głód na świecie nadal będzie tragiczną rzeczywistością, dopóki nie obudzi się w nas świadomość wspólnej odpowiedzialności za losy świata - mówił Marek uczestnik spotkania, które w ramach "Tygodnia walki z głodem" odbyło się w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu.
Odpowiedzialni za losy świata
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Odpowiedzialni za losy świata
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Odpowiedzialni za losy świata
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Odpowiedzialni za losy świata
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Tematowi głodu na świecie i jego przyczyn poświęcone było spotkanie, które odbyło się w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu, w którym z dziećmi i młodzieżą z bolesławieckich szkół spotkali się przedstawiciele Polskiej Akcji Humanitarnej, PCK. i Fundacji dla Somalii w ramach "Tygodnia walki z głodem".

- Ta akcja jest potrzebna, dlatego tutaj jesteśmy. Bardzo ważna jest rola młodzieży gimnazjalnej i ze szkół średnich . Chcemy im pokazać jak dzisiaj świat żyje, jakie są problemy – mówi Abdulcadir Gabeire Farah, prezes Fundacji dla Somalii.- Chcemy, żeby doceniali to co mają, żeby dbali o to co mają. Bo to właśnie oni kiedyś w przyszłości będą politykami – dodaje.

I to także od nich będzie zależało jak będzie wyglądał przyszły świat. Czy będzie degradowany, nękany wojnami i głodem. Celem spotkania było również uświadomienie młodzieży, że głód na świecie to rzeczywistość, która dotyka ponad 800 milionów ludzi i niekoniecznie przyczyną jest lenistwo.

- Chcemy pokazać bolesławieckiej młodzieży, że głód na świecie ma wiele aspektów. To nie jest tak do końca, jak się często słyszy, że ludzie na świecie są leniwi, nie chce im się pracować i dlatego są głodni . Jest to wielobiegunowe pojęcie. Ludzie w Afryce chętnie zapracują na swoją żywność i na swoje wynagrodzenie, jeżeli da im się "wędkę", to "rybkę" sobie złowią, bez naszej ingerencji. - mówi Zbigniew Herbut , wiceprezes Zarządu Rejonowego PCK w Bolesławcu. Nie ma na świecie nic bardziej upokarzającego jak proszenie – dajcie mi jeść. Ludzie w Afryce zapracują na swoje lepsze jakościowo życie, jeśli dostaną szansę – dodaje.

I taką szansę daje Polska Akcja Humanitarna, która na terenie Afryki buduje studnie. I to jest właśnie ta wędka. Studnia da wodę, woda użyźni ziemię, ziemia da plon i człowiek wtedy nie musi prosić o wsparcie. Jednak to stanowczo za mało.

- Głód na świecie nadal będzie tragiczną rzeczywistością, dopóki nie obudzi się w nas świadomość wspólnej odpowiedzialności za losy świata – podsumował Marek, uczestnik spotkania.

Rzeczywistością, która dotyka 1/3 dzieci poniżej piątego roku życia w Afryce i tragedią umierających w świecie co roku z głodu 15 milionów dzieci i tego musimy mieć świadomość. I o tym dowiedziała się podczas spotkania, którego organizatorem był Zarząd Rejonowy PCK, bolesławiecka młodzież.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie bolesławieckiej
Express Bolesławiecki


HB



o © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Sobota 20 kwietnia 2024
Imieniny
Agnieszki, Amalii, Czecha

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl