Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Zagraj w ręczną

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
K O M U N I K A T O R G A N I Z A C Y J N Y MISTRZOSTW POWIATU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ NA ROK SZKOLNY 2010/2011.

ORGANIZATORZY : PCEKK MOS w Bolesławcu, Gimnazjum 1 Bolesławiec i Gimnazjum Nowogrodziec.

UCZESTNICTWO: W mistrzostwach mogą uczestniczyć uczniowie o dobrym stanie zdrowia, posiadający ważną legitymację szkolną, rocznik 1995. i młodsi.

Obowiązuje imienna lista zawodników podpisana przez Dyrektora Szkoły, sporządzona na podstawie dokumentacji o badaniach profilaktycznych. (str. 97 Kalendarza Imprez SZS)

Prawo startu mają mistrzowskie drużyny z Gmin Naszego Powiatu.

REGULAMIN : Mistrzostwa przeprowadzone zostaną zgodnie z Kalendarzem Imprez Sportowych S.Z.S.-Dolny Śląsk (str.45/46), w ramach i według regulaminu DOLNOŚLĄSKIEJ GIMNAZJADY.

Zespół szkolny składa się z 14 zawodników, czas gry 2 x 20 min., ( w przypadku rozgrywania turnieju każdy z każdym, skróconym czasem gry ). Drużyna ma prawo do 1- minutowego czasu w każdej połowie. Jednocześnie na boisku może przebywać 7-miu zawodników z bramkarzem, drużyna w każdej połowie ma prawo do 1 min.przerwy.

Zawodnik z piłką może biec z piłką bez kozłowania 3 kroki, po jej schwytaniu piłkę musi podać lub wykonać rzut. W walce o piłkę nie można przeciwnika bić, popychać, obejmować, i wyrywać ją gdy przeciwnik trzyma ją oburącz.

W polu bramkowym porusza się tylko bramkarz, który z kolei może go opuścić bez piłki, natomiast zawodnicy z pola nie mogą przekraczać linii pola bramkowego, ani chwytać piłkę, która przekroczyła tą linię.

Za nie przepisowe zagrania i przewinienia sędziowie przyznają rzuty: wolne, karne i wykluczenia czasowe. Trzykrotne upomnienie tego samego zawodnika powoduje wykluczenie go z gry do końca meczu.

UWAGA: obowiązują następujące zmiany wprowadzone przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce :

1. w I-szej połowie obowiązuje system obrony strefowej 3 : 3, czyli układ obrony dwuliniowej , ten przepis nie stosuje się gdy drużyna gra w osłabieniu. W miejsce obrony 3 : 3 zezwala się na obronę każdy swego. W drugiej połowie zaleca się stosowanie innych obron niż 6 : 0.

W przypadku nie stosowania tego przepisu po pierwszym przypadku sędziowie przerywają grę i zwracają uwagę kapitanowi i trenerowi, w następnym przypadku następuje przerwa w grze i rzut karny dla przeciwnika, trzykrotne podyktowanie w I-szej połowie rzutów karnych za nie przestrzeganie tego przepisu powoduje że drużyna w przypadku zwycięstwa otrzymuje 1 pkt, a za remis i porażkę 0 pkt.

2. Bramkarz w I-szej połowie nie może przekroczyć linii środkowej boiska, jej przekroczenie powoduje rzut wolny dla przeciwnika z miejsca przekroczenia.

3. powraca się do przepisu zakazującego dokonywania zmian gdy drużyna przeciwna jest w posiadaniu piłki, błędna zmiana powoduje wykluczenia zawodnika wchodzącego i drużyna gra w osłabieniu.

Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 2 pkt., za remis 1 pkt. O kolejności w mistrzostwach decyduje większa ilość pkt., przy równej ilości pkt. o miejscu decyduje bezpośrednie spotkanie, następnie lepsza różnica bramek z całego turnieju, a w ostateczności większa ilość zdobytych bramek.

NAGRODY : Dla startujących Szkół – dyplomy, dla zwycięskich drużyn – puchary.

Do rozgrywek Strefowych (półfinały rozegrane zostaną między7/14.03.11. – dziewczęta w naszym Powiecie – chłopcy w Lubaniu, a finały 15/22.03.10. w Jeleniej Górze i Lubaniu) kwalifikują się Mistrzowskie drużyny.

TERMIN I MIEJSCE : 4.02.11. (pt.) – godz. 10:00 – chłopcy w Nowogrodźcu , a 10.02.11. (czw.) godz. 10:00 – dziewczęta – w G 1 Bolesławiec.