Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Kto gra w siatkę?

Wydarzenie trwa od 2010-03-10 do 2010-03-12
     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
PCEKK MOS w Bolesławcu, SP Świętoszów i SP Osiecznica organizują Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Siatkówce Czwórkami. Zawody odbędą się 10 i 12 marca.

W mistrzostwach mogą uczestniczyć uczniowie o dobrym stanie zdrowia, posiadający ważną legitymację szkolną, rocznik 1997 i młodsi. Udział zawodnika z rocznika 98. w tych mistrzostwach wyklucza jego udział w rozgrywkach dla klas V. Obowiązuje imienna lista zawodników podpisana przez Dyrektora Szkoły, sporządzona na podstawie dokumentacji o badaniach profilaktycznych.

Prawo startu mają Mistrzowie Gmin, oraz Wicemistrzowie Gminy Miejskiej Bolesławiec w kategorii chłopców.

Zespół szkolny liczy 10 osób, wymiar boiska – 7 x 7 m., wysokość siatki 215 cm. dla dziewcząt, 225 cm. dla chłopców, 3 m. od siatki linia ataku. Mecz trwa do 2-ch wygranych setów, set do 25 pkt., a w przypadku remisu po 2-ch setach rozgrywa się 3-ci set do 15 pkt. W przypadku rozgrywania turnieju jest możliwość grania krótszych setów (do uzgodnienia z opiekunami). W I-szym secie gra 4-ch zawodników + rezerwowy, w drugim secie pozostali zawodnicy, a w przypadku rozgrywania trzeciego seta gra dowolna czwórka zawodników.W każdym secie drużyny mają prawo do 2-ch przerw po 30 sek., obowiązuje cykliczna kolejność wykonywania zagrywki, zawodnik zagrywający nie może zastawiać i atakować z pierwszej linii, i ten zawodnik jest zawodnikiem obrony podczas zagrywek przeciwnika do momentu rotacji, w każdym secie dozwolona jest tylko jedna podwójna zmiana tzn. można wymienić jednego z zawodników, który może wrócić w trakcie seta na swoje miejsce (druga zmiana dokonana). Obowiązuje podanie ustawienia drużyny.

Za wygrany mecz zespół otrzymuje 2 pkt., za przegrany 1 pkt, za walkower 0 pkt. O kolejności w mistrzostwach decyduje ilość pkt. W przypadku jednakowej ilości pkt, o miejscu w rozgrywkach decyduje lepszy stosunek setów między zainteresowanymi drużynami, następnie lepszy stosunek małych pkt. miedzy tymi drużynami, a w ostateczności bezpośredni mecz.

Uczestniczące Szkoły otrzymają dyplomy, zwycięskie drużyny puchary. Do rozgrywek Strefowych, które rozegrane zostaną w Lubaniu (17.03.10. – dziewczęta, 18.03.10. – chłopcy) awansują dwie pierwsze drużyny chłopców i pierwsza drużyna dziewcząt.

Termin i miejsce: 10.03.10. (śr.) godz. 10:00 – chłopcy w SP Świętoszów , 12.03.010. (pt.) – dziewczęta – godz. 10:00 w SP Osiecznica.