Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
TOP ostatecznie drugi

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
31 marca w sali sportowej ZSOiZ bolesławieccy tenisiści stołowi rozegrali ostatni mecz sezonu zamykający zmagania ligowe, których zwieńczeniem miał być awans do I Ligi.

Przeciwnikiem TOP-u był zespól, którego gra w drugiej lidze traktowana jest jako epizod – głównym celem wzmocnionej Gorzovii był bowiem awans do ekstraklasy. Po losowaniu do pierwszego stołu podeszli Tomasz Fortunko i Łukasz Jaźwiec (TOP) oraz Radosław Żabski i Meng Zehn (Gorzovia). Przewagę odzwierciedla wynik 5 do 0 dla gości, którzy w pięciu ostatnich spotkaniach oddali tylko jednego seta. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się na drugim stole Jarosław Girulski i Mateusz Kowal – ten drugi na co dzień jest zawodnikiem trzecioligowej drużyny TOPu, w meczu z Gorzovią zastępował chorego Roberta Girlskiego. Kowal w swoim drugoligowym debiucie walczył jak równy z równym, dopiero w piątym secie uległ 11 do 9 wyżej notowanemu Szymonowi Kulczyckiemu (kapitanowi gości).

Jeszcze bardziej zacięty przebieg miał pojedynek Roberta Girulskiego z Jackiem Nowokuńskim - przy stanie 2 : 0 dla TOPu zawodnik Gorzowa zagrał niebywale skutecznie, pokonał kapitana bolesławieckiej drużyny i powiększył prowadzenie 6:0. Do następnego pojedynku deblowego Gorzowianie wystawili najmocniejszego w swym składzie Chińczyka Meng Zehna, który nie dał większych szans zawodnikom z Bolesławca. Blisko urwania seta Gorzovii był jeszcze Jarek Girulski, który doszedł do stanu po dwa z Szymonem Kulczyckim, ale ponownie w secie piątym swoją wyższość udowodnił kapitan Gorzovii.

Mimo zdecydowanej (10:0) porażki w ostatnim meczu zespół TOPu może zaliczyć sezon do udanych, zakończył go bowiem na drugim miejscu (łącznie tylko dwie porażki w lidze).