Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Trzy punkty dla Bobrzan

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W niedzielnym meczu Bobrzanie zmierzyli się z rywalami z Łąki pokonując ich stosunkiem 3-2. Mecz rozegrany był na stadionie MOSiR-u przy ul. Spółdzielczej.

Gospodarze rozpoczęli w składzie: Walski - Dymek, Szurgot, Markowski, Wojdygo - M. Kozioł, Zarazinski, Solecki, Soroka - Szewc, Fulczynski Pierwszą bramkę dla gospodarzy po dośrodkowaniu i strąceniu piłki głową przez Dymka zdobył Fulczyński, zawodnik ściągnięty w przerwie zimowej. Niedługo po tym wynik na 2-0 podwyższa Markowski strzałem z 20 metrów. Pomimo kolejnych natarć ze strony Bobrzan, jak i akcji gości, do przerwy wynik się nie zmienił.

W drugiej części spotkania już na początku, po faulu Dymka w polu karnym, Łąka wykorzystuje "jedenastkę". 2-1. Długie piłki z wiatrem i zdecydowanie ofensywne nastawienie przyjezdnych już po chwili zmienia się w kolejną bramkę i ku zdziwieniu Bobrzan jest juz 2-2. Sytuacja staje się o tyle dramatyczna, że Dymek za symulację faulu otrzymuję drugą w tym spotkaniu żółtą kartkę, a w efekcie czerwoną. Trener gospodarzy Mariusz Rutkowski dokonuje zmian: na boisko wprowadza Krzysztofa Kozioła, Roberta Niziałka i siebie.

Kolejne akcje MKSu i w końcu bramka na miarę zwycięstwa - "lobem" ponad bramkarzem popisuje się Dominik Soroka. Tuż później w akcji sam na sam z goalkeeperem Łąki znalazł się Niziałek, jednak pomylił się o centymetry. Gwizdek sędziego Rościszewskiego i spotkanie kończy się wynikiem 3-2. W następnym meczu lider A - klasy zmierzy się z Iskrą Łagów na boisku przeciwnika.