Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Pojedzie na mistrzostwa!

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W piątek i sobotę, 16-17 października w Olsztynie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Kamil Serafin zajął na nich wysokie drugie miejsce i tym samym zakwalifikował się do mistrzostw.

Nasze miasto oprócz Kamila reprezentował także Adam Filipek. Uległ on jednak swojemu rywalowi już w pierwszej walce. Prawdopodobnie zawodnikowi odnowiła się kontuzja śródstopia, co uniemożliwiło mu wystartować w miarę swoich możliwości.

Drugie miejsce Kamila Serafin w kategorii do 59 kg dało mu awans do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim.

Także w piątek, 16 października w Hradec Králové w Czechach odbył się międzynarodowy turniej SOKOL CUP 2009. Rywalizowali w nim najmłodsi zawodnicy UKS ILYO. Bolesławianie zdobyli siedem krążków, w tym trzy złote i jeden srebrny. Miejsca medalowe wywalczyli Paulina Stojanowska – pierwsze miejsce w kategorii do 41 kg, Remigiusz Różnicki – pierwsze miejsce w kategorii do 45 kg, Klaudia Faltyn – pierwsze miejsce w kategorii do 37 kg, Wiktoria Knapczyk – drugie miejsce w kategorii do 26 kg, Patrycja Kopała – trzecie miejsce w kategorii do 44 kg, Marcin Skiba – trzecie miejsce w kategorii do 45 kg i Kacper Różnicki – trzecie miejsce w kategorii do 36 kg.

Tydzień wcześniej w Bydgoszczy odbyła się pierwsza edycja turnieju Sponsor Cup, zorganizowanego przez Klub Karor. W konkurencji walk złote medale zdobyli Grzegorz Kozioł, Adam Filipek, Remigiusz Różnicki oraz Marcin Skiba.