Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Przedszkolna rywalizacja

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Z pięcioma zadaniami musiały zmierzyć się bolesławieckie sześciolatki, które wzięły udział w XVIII Finale Spartakiady Przedszkolaków.

W środę, 21 października na sali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 zmierzyło się jedenaście drużyn dziesięcioosobowych. W ich skład weszło pięć dziewczynek i pięciu chłopców. Reprezentacje zostały wyłonione podczas eliminacji przeprowadzonych w przedszkolach i oddziałach szkolnych. Swoich zawodników dopingiem wspierali koledzy i koleżanki z poszczególnych przedszkoli.

Konkurencje, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy Spartakiady to tor przeszkód, rzut woreczkiem do celu, toczenie piłki lekarskiej, strzał do bramki oraz bieg z pałeczką sztafetową.

Czas, jaki uzyskały poszczególne zespoły, był porównany z wynikami innych drużyn i został przeliczony na punkty. Za najlepszy czas zawodnicy otrzymali 15 punktów, za kolejny – 12 punktów, a za trzeci – 10 punktów. Każde kolejne miejsce otrzymywało jeden punkt mniej.

Pierwsze miejsce zajęło Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4, które zgromadziło w sumie 58 punktów. Na kolejnych miejscach podium uplasowała się „szóstka” i „siódemka”. Nagrodami były puchary i dyplomy. Zawodnicy otrzymali także medale i dyplomy oraz słodkie upominki. Natomiast maluchy zgromadzone na trybunach dostali okolicznościowe znaczki.

Organizatorem Finału XVIII Spartakiady Przedszkolaków był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu.