Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Siatkarze w świetnej formie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W niedzielę 18 lutego bolesławieccy siatkarze, grający w IV lidze dolnośląskiej, odnieśli kolejne zwycięstwo. Zespół prowadzony przez Bogdana Mienculewicza wykorzystał przewagę techniki i warunków fizycznych nad gospodarzami ze Złotoryii.

Nasi zawodnicy po zaciętej walce pokonali drużynę ze Złotoryii 3:0 (w setach 25:20, 25:21, 25:17). W grze TOP-u szczególnie wyróżniała się skuteczna zagrywka, pewne rozegranie i solidny atak ze środka – M. Świerzewskiego oraz P. Kozłowskiego, który rozbijał blok zawodników gości.

Pierwszego seta Bolesławianie rozpoczęli od mocnego ataku. Z łatwością ograli przeciwnika prezentując szybką i dokładną piłkę. W drugim secie walka była już bardziej wyrównana, siatkarze grali "punkt za punkt" do stanu 18:18, zara potem jednak świetnie w bloku i w ataku zagrał Mateusz Świerzewski, dzięki któremu kolejny set padł łupem TOP-u.

Trzeci set to już popis naszych reprezentantów. Skutecznie punktowali Kozłowski, Pierzchalski, Kolator oraz Chmielowski. W polu bezbłędny był libero Sławek Potocki. Przy tak dobrze grającym całym zespole TOP-u zawodnicy Złotoryi kompletnie oddali inicjatywę, przegrywając sromotnie do 17.

Top Bolesławiec: Piotr Induła, Marcin Czarniecki, Mateusz Świerzewski, Mateusz Kolator, Jędrzej Dudak, Mateusz Chmielowski, Sławomir Potocki, Piotr Kozłowski, Kamil Biczak, Marcinkiewicz Wojciech, Dariusz Pierzchalski.