Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Turniej dzikich drużyn

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Moc emocji, radość zwycięzców i sportowa złość tych, którym się nie udało. 20 czerwca odbył się IX Turniej Dzikich Drużyn Kwiatoliga 2009. W tegorocznej edycji zawodów wystartowało 21 drużyn ośmioosobowych.

Przed tygodniem w pierwszym terminie zawodów wystartowało 26 zespołów, jednak gwałtowna ulewa i załamanie pogody spowodowało przełożenie imprezy na minioną sobotę. Tym razem pogoda była łaskawa i udało się przeprowadzić turniej bez zakłóceń. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych (7 drużyn ) i gimnazjów (14 drużyn).

Zespoły walczyły o nagrodę główną, fundowaną corocznie przez pomysłodawcę imprezy Jarosława Molendę, jaką jest wyjazd na mecz ekstraklasy do Lubina. Dla najlepszych drużyn był również puchary, medale i  nagrody rzeczowe, które ufundowali Urząd Miasta Bolesławiec oraz Firma Usługi Dekarskie Rafał Tomczyk.

Najlepszym w rozgrywkach w kategorii szkół podstawowych okazał się zespół Kruszyn w składzie: Grzegorz Watrach, Rafał Szelejewski, Kamil Wieczorek, Patryk Wieczorek, Łukasz Kwaśniak, Patryk Wodziński, Michał Piotrowski (wybrany najlepszym bramkarzem) i Gabryjel Piotrowski. W finale piłkarze pokonali zespół Kosmiczne Rodzyny 1 : 0. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna BKS.

W kategorii gimnazja zwyciężył zespół Dzieci Baraków, który w finale pokonał zespół Krzywe Bąki 1:0. Skład drużyny stanowią Jan Wojciechowski, Damian Kamuda, Maciej Chojnacji, Piotr Giergielewicz, Rafał Mazur, Kacper Belica, Maciej Kobeluszczyk i Eryk Kliwak. Trzecie miejsce zajęła drużyna GS 2 .