Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

powiat bolesławiecki
Najlepsi w powiecie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
22 kwietnia na stadionie miejskim w Bolesławcu przeprowadzone zostały mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w lidze lekkoatletycznej.

Uczestnicy startowali w biegach na 100 i 400 m., w sztafecie 4x100 m. oraz w skoku w dal i pchnięciu kulą. Dziewczęta brały udział także w biegu na 800 m., chłopcy natomiast realizowali na dystansie 1500 m. Wyniki indywidualne przeliczane były na punkty wg. tabeli lekkoatletycznej. Szkoły mogły wystawić po trzech zawodników do konkurencji, ale do punktacji liczyły się wyniki dwóch najlepszych zawodników. Suma punktów decydowała o miejscu danej szkoły.

Najlepszymi wśród dziewcząt okazały się uczennice Zespołu Szkół Elektronicznych, pokonując reprezentacje Zespołu Szkół Handlowo-Usługowych i Zespołu Szkół Ogólnokszt. i Zaw. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych. W klasyfikacji wyprzedzili reprezentantów I  Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Elektronicznych.

Najwięcej punktów (132) w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt zdobyła Daria Pawłowicz, uzyskując wynik 8,82m w pchnięciu kulą. Najlepszym zawodnikiem został Patryk Pieczarka – uzyskał 151 punktów osiągając czas 11,1 s w biegu na 100m.

Zwycięskim drużynom wręczono puchary, a uczestniczącym szkołom dyplomy. Zawody wojewódzkie, w których mogą uczestniczyć chętne szkoły, odbędą się 29 kwietnia we Wrocławiu.