Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Zwycięska inauguracja BKS-u

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Od zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną rozgrywek IV ligi piłkarze BKS Bobrzanie Bolesławiec. Na własnym stadionie nasi piłkarze pokonali Górnika Złotoryję 3:1.

Początek meczu nie zapowiadał pomyślnego końca zawodów gdyż goście ze Złotoryi postawili naszym ciężkie warunki co chwile stwarzając zagrożenie w naszym polu karnym. Nieliczne próby odgryzienia się piłkarzy BKS-u na przyjezdnych nie przynosiły rezultatów. W pierwszej połowie nasza drużyna popełniała wiele błędów w środku boiska co niestety zakończyło się fatalnie pod koniec tej części meczu. W 41 minucie w polu karnym ciągnięty za koszulkę napastnik przyjezdnych przewrócił się i sędziemu spotkania nie pozostało nic innego jak wskazać na „wapno”. Rzut karny dla gości na bramkę zamienił Adam Popecki. Do końca pierwszej odsłony spotkania wynik nie uległ zmianie i wśród kibiców, którzy przybyli na mecz można było zobaczyć zwątpienie czy inauguracja rundy wiosennej będzie udana. Jednak w przerwie trener BKS-u Krzysztof Lechowski potrafił zmobilizować nasz zespół i na drugą odsłonę zespół wyszedł zupełnie odmieniony. Frontalne ataki i liczne strzały w drugiej połowie do 62 minuty nie przynosiły żadnych rezultatów. Jednak w 63 minucie po przepięknym uderzeniu Sławomira Iskrzaka zdołaliśmy wyrównać. Nie minęły trzy minuty a już cieszyliśmy się z prowadzenia. Po zamieszaniu pod bramką piłkę do siatki wepchnął Krzysztof Szymański. Dopełnieniem udanej drugiej połowy był trzeci gol strzelony przez Marka Kumosia w 70 minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie i mogliśmy się cieszyć zwycięstwem 3:1.

Dzięki pokonaniu rywali zespół BKS-u awansował na 4 miejsce w tabeli IV Ligii piłkarskiej jednak strata do lidera – Górnika Wałbrzych jest ogromna i wynosi 19 „oczek”. Następny mecz nasi piłkarze rozegrają na wyjeździe 28 marca z Lechią Dzierżoniów.