Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zwycięstwo koszykarzy TOP Bolesławiec

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Wygraną naszego zespołu zakończył się mecz dwunastej kolejki o wejście do II ligi. Koszykarze TOP Bolesławiec pokonali zespół Tytana Jawor 88:78 i zajmują 6 miejsce w tabeli.

Mecz przebiegał pod dyktando naszej drużyny, już na samym początku odskoczyliśmy na kilka punktów co pokazało do kogo będzie należała inicjatywa w tym meczu. Skuteczna gra w ataku i uważna obrona własnego kosza sprawiła że po pierwszej kwarcie koszykarze TOP uzyskali przewagę sześciu „oczek” i wygrali tę odsłonę meczu 23:17. Druga kwarta miała podobny przebieg, a wszystkie udane akcje gości szybko gasił rzutami za trzy punkty Jacek Wójcik. Efektem świetnej gry zespołowej było powiększenie przewagi i prowadzenie po pierwszej połowie 51:36.

Kolejne dwie odsłony spotkania to uważna gra w obronie naszej drużyny i próba utrzymania korzystnego wyniku, która zakończyła się powodzeniem. W tej części spotkania goście z Jawora zdobyli pięć punktów więcej od Bolesławian co było niewystarczające do zwycięstwa. Ostateczny wynik 88:78 jasno wskazuje, który zespół był lepszy. Do wyróżniających się zawodników w naszym zespole oprócz wspomnianego wyżej Jacka Wójcika należał Kamil Abramowicz – zdobywca 22 punktów.

Następny mecz TOP Bolesławiec rozegra w sobotę 14 lutego we własnej hali, a ich rywalem będzie lider tabeli NGR Technologie Gorbud AWF Gorzów Wlkp.

TOP Bolesławiec - Tytan Jawor 88:78 (23:17, 28:19, 17:22, 20:20)