Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Nasze siatkarki wśród najlepszych!

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W niedzielę, 1 lutego, Kadetki TOP pokonały na wyjeździe Gaudię Trzebnica 3:0. Nasze siatkarki wraz z Gwardią Wrocław, Olimpią I Jawor i Gaudią są zaliczane do najlepszych drużyn Dolnego Śląska.

Bolesławiecki zespół zagrał bez Estelli Ilczyny. Oprócz tego dziewczęta wracały z obozu przygotowawczego w Istebnej.

Siatkarki TOP rozpoczęły pierwszy set odważnie, dzięki czemu wyszły na prowadzenie. Stosowały trudną zagrywkę, dobrze atakowały i skutecznie stawiały bloki. Set zakończył się szybko wynikiem 25:18 dla Kadetek. Podobnie wyglądał początek drugiej odsłony. Przy wyniku 14:10 dla bolesławianek, rozluźnienie w zespole sprawiło, że dziewczęta z Trzebnicy zaczęły zdobywać punkty. W końcowej fazie Gaudia Trzebnica wyszła na prowadzenie 24:22. To na szczęście zmobilizowało kadetki, które doprowadziły do remisu, a potem zwyciężyły 27:25.

Natomiast pierwsze minuty trzeciego seta były wyrównane. Przy wyniki 12:12 siatkarki TOP Bolesławiec przejęły inicjatywę i pewnie wygrały tą cześć spotkania 25:18. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla bolesławianek.

Kadetkom TOP pozostały do rozegrania jeszcze dwa mecze fazy finałowej – 14 lutego we Wrocławiu z miejscową Gwardią i 21 lutego w Bolesławcu z Olimpią I Jawo. 28 lutego we  Wrocławiu rozegrany zostanie tzw. Turniej Dodatkowy z udziałem zawodniczki SMS PZPS Doroty Medyńskiej, która wystąpi w barwach TOP Bolesławiec. Zawody zadecydują, które ze startujących drużyn reprezentowały będą Dolny Śląska w rozgrywkach centralnych.

Gaudia Trzebnica - TOP Bolesławiec 0:3 (18:25, 25:27, 18:25)

TOP: Katarzyna Segiet, Edyta Szewczuk, Dorota Burdyna, Zofia Lenkiewicz, Dominika Mienculewicz, Patrycja Drążkiewicz, Paulina Kopeć, Sylwia Duru.