Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Wojciech Kowalski wicemistrzem Polski

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W dniach 22-25 stycznia w Spale rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Bolesławianin wrócił z zawodów ze srebrnym medalem.

W biegu na 600 metrów Wojciecha Kowalskiego pokonał jedynie Mateusz Kapes. Zawodnik MKS Boleslavia z czasem 1:24,65 zajął drugie miejsce w zawodach.

Wysokie miejsca wywalczyli także inni bolesławianie. Karolina Kędzia w pięcioboju wywalczyła czwarte miejsce a Maciej Parobczak w na biegu 200m był piąty.

Pomyślnie rozpoczął również zawody Patryk Dudyński kwalifikując się w biegu na 60m przez płotki do finału. Niestety falstart przeszkodził mu w walce o medal.

Na Halowych Mistrzostwach Polski Bolesławiec reprezentowali jeszcze Patryk Pieczarka i Mateusz Pawluk obaj w biegu na 300m. Ten pierwszy uplasował się na dziesiątym miejscu a Mateusz na czternastym.

Wojciech Kowalski trenuje w grupie biegów pod opieką Małgorzaty Markowskiej. Od kilku lat zajmuje czołowe miejsca na zawodach rangi ogólnopolskiej. Jako piętnastolatek zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików, ustanowił rekord Dolnego Śląska na dystansie 600m. W wieku szesnastu lat był finalistą Mistrzostw Polski w biegu na 800m, razem z kolegami z klubu wywalczył piąte miejsce w sztafecie 4x400.