Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Za jaką cenę?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Po naszym artykule mieszkańcy Bożejowic i Otoku mają wreszcie jak dojechać do domu po pracy. Problem w tym, że cena nocnego kursu jest wyjątkowo wysoka.

O sprawie pisaliśmy w listopadzie. Mieszkańcy Bożejowic i Otoku informowali nas wówczas, że nie mają jak dojechać do miasta i do domów po godzinie 22.00, kiedy kończy się druga, a zaczyna trzecia zmiana pracy.

Otrzymaliśmy list od jednej z mieszkanek Bożejowic. Jak się okazuje, po naszej publikacji sytuacja mieszkańców miejscowości uległa zmianie. Autobus z Bolesławca odjeżdża o godzinie 22.15 – dokładnie tak, aby pracujący na drugiej zmianie mogli zdążyć. Pojawił się jednak inny problem.

- Bilet kosztuje 7,80 zł – mówi Danuta Giera, która napisała do naszej redakcji. – Daje to około 80 zł miesięcznie, gdy pracuje się w systemie trzyzmianowym.

Przypomnijmy – zlikwidowany został kurs, z którego korzystała między innymi pani Danuta. Jak powiedziała nam w listopadzie Anna Drzewiecka z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bolesławcu, linia nr 8 do Bożejowic i Otoku była nieopłacalna.

- Przez dwa tygodnie prowadziliśmy badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się ile osób korzysta z przejazdów na danej linii – wyjaśnia Drzewiecka. – Na dwóch kursach w autobusie były tylko 3 osoby.

Bilety MZK były o wiele tańsze niż koszty, jakie ponoszą obecnie osoby korzystające z autobusu o 22.15. Dlatego dla nich nie jest to zupełne rozwiązanie problemu.

- To wszystko warte jest śmiechu – dodaje Danuta Giera. – Przy takiej cenie za przejazd chętnych nie będzie wcale. A dla przewoźnika będzie to sygnał, że stworzenie takiego kursu rzeczywiście jest nieopłacalne.

Osoby dojeżdżające późnym wieczorem do Bożejowic czy Otoku są zaskoczone, że żaden z prywatnych przewoźników nie był zainteresowany stworzeniem takiego kursu. To właśnie prywatne firmy stwarzają konkurencję przewoźnikom państwowym, a dzięki temu, że jeżdżą z większą częstotliwością oraz za niższą cenę, skutecznie zdobywają klientów.

Na razie Danuta Giera oraz jej znajomi płacą 7,80 zł za jednorazowy przejazd, ale nie wiadomo, jak długo będzie im się to opłacać.

O sprawie pisaliśmy w materiale Jak dojechać do domu? »

Więcej informacji znajdziesz w gazecie bolesławieckiej
Express Bolesławiecki


Karolina Wieczoreko © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Piątek 5 czerwca 2020
Imieniny
Bonifacego, Kiry, Waltera

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości