Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Inkasent to nie kasjer!

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Od niedawna u inkasenta nie można już zapłacić rachunków. Dla niektórych taka zmiana to wielki problem.

Kiedyś po tym, jak otrzymywaliśmy od inkasenta spisującego liczniki rachunek, mogliśmy od razu uiścić należność. Niektórzy korzystali z tej możliwości, by później nie stać w kolejce na poczcie. Dla mniej zamożnych był to sposób na zaoszczędzenie kilku złotych. Osoby starsze lub te, które mają problem z poruszaniem się mówią, że była to dla nich wielka wygoda.

- Zawsze płaciłam rachunek za energię elektryczną u osoby, która spisywała stan licznika – mówi Janina Wilk. – Dzięki temu zimą, kiedy na chodnikach było bardzo ślisko, nie musiałam wychodzić z domu, by iść opłacić należność.

Podobnego zdania są sąsiedzi pani Janiny, którzy bardzo często korzystali z tej możliwości. Dla niektórych liczyło się przede wszystkim to, że nie musieli płacić prowizji. - Może to nie są duże pieniądze, ale ci, którzy żyją z niewielkich emerytur, liczą każdy grosz – dodaje Janina Wilk. – Jedna z sąsiadek, która mieszka sama mówi, że dla niej to równowartość chleba, który kupuje przez tydzień czy dwa.

Na pobieraniu opłat korzystały także osoby spisujące stan liczników. - Dzięki temu dorabiałem sobie do wypłaty – mówi inkasent, który woli pozostać anonimowy. – Czasem nosiłem przy sobie dużo pieniędzy i wiązało się to oczywiście z odpowiedzialnością, ale zwracało się to przy wypłacie.

- Nie wiem, kto wpadł na taki pomysł – mówi Janina Wilk. – Tyle słyszymy o tym, że firmy i instytucje starają się wychodzić naprzeciw oczekiwań swoich klientów. Jednak nie tym razem.

Jak wyjaśnia Ewa Styczyńska, rzecznik EnergiiPro, firma zajmuje się obecnie tylko dystrybucją.- Jesteśmy operatorem systemu przepływu energii, w związku z czym nie możemy zajmować się obsługą klienta. Zadanie to należy do Gigawat – wyjaśnia Ewa Styczyńska.

W związku z tym, że inkasenci zatrudniani są przez EnergięPro, nie mogą oni pobierać opłat. Gigawat, by zmniejszyć koszty prowizji, zamieścił na swojej stronie internetowej wykaz punktów, gdzie takie opłaty można uiścić bez dodatkowych kosztów. W naszym mieście są trzy takie punkty – w Intermarche, Careefour oraz Exmortis.

- Oprócz tego stworzono punkty, gdzie rachunki opłaca się z prowizją, jednak jest ona niższa niż na przykład na poczcie – dodaje Ewa Styczyńska.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie bolesławieckiej
Express Bolesławiecki


Karolina Wieczoreko © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Piątek 5 czerwca 2020
Imieniny
Bonifacego, Kiry, Waltera

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości