Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec kontra Bolesławiec

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Mecz StarBolu z TOP Bolesławiec był niezwykle emocjonujący. Spotkanie derbowe zostało rozegrane na wysokim poziomie.

Obie ekipy były niezwykle zdeterminowane aby wygrać spotkanie. Sala Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych wypełniła się kibicami obu drużyn. O końcowym wyniku zdecydowała ostatnia akcja StarBolu.

Dwie bolesławieckie drużyny zaprezentowały naprawdę dobrą koszykówkę, szczególnie w obronie. Poziom był niezwykle wyrównany już od pierwszej minuty. Ani TOP, ani StarBol nie były w stanie zdobyć większej przewagi punktowej. Dopiero w czwartej kwarcie na prowadzenie wysunął się StarBol.

Ostatnie dwie minuty kosztowały kibiców i zawodników najwięcej nerwów.

TOP Bolesławiec prowadził 53:56 lecz w ostatniej minucie meczu Krzysztof Buciak zdobył punkty dla StarBolu, zmieniając wynik na 55:56. Na 5 sekund przed końcem goście zaczęli faulować. Piłkę otrzymał Zbigniew Owaczarek i po indywidualnej akcji zdobył zwycięskie punkty już w ostatniej sekundzie.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w meczu z Basketem Głogów.

Zawodnicy oraz kibice StarBolu cieszyli się ogromnie, ponieważ udało im się w końcu przełamać serię porażek i to w meczu derbowym.

Gratulację należą się zawodnikom obu zespołów za stworzenie świetnego widowiska sportowego.

KK StarBol Bolesławiec - KS TOP Bolesławiec 57:56 (14:19, 12:8, 10:13, 21:16)

KK StarBol: Kamil Milancej, Paweł Minciel, Wojciech Klimek, Krzysztof Buciak, Zbigniew Owczarek, Dariusz Dzierżyc, Damian Krajewski, Mariusz Sokal.Trener: Jarosław Leszczyński

KS TOP: Kamil Abramowicz, Krzysztof Kureła, Bartosz Doliński, Jacek Wójcik, Łukasz Habratowski, Grzegorz Chmielowski, Marcin Kozłowski, Daniel Czernia. Trener: Piotr Rydz