Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Przegrały seta, wygrały mecz

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Udanie rozpoczęły finał mistrzostw Dolnego Śląska kadetki TOP Bolesławiec. W pierwszym meczu pokonały Gaudię Trzebnica 3:1.

Nasze siatkarki przystępowały do meczu w roli faworyta, gdyż do tej pory żadnemu z przeciwników TOPu nie udało się „urwać” naszym dziewczynom choćby seta. Jednak jak pokazał początek meczu faza finałowa to już naprawdę bardzo wysoki poziom i aby zwyciężyć trzeba wzbić się na wyżyny swoich umiejętności.

Pierwszy set był spełnieniem najgorszych obaw wszystkich kibiców, którzy martwili się, czy kadetki wytrzymają presję spotkania. Błędy w przyjęciu i bloku sprawiły, że rywalki z Trzebnicy wyszły na prowadzenie 4:0. Początkowa fatalna postawa naszych dziewczyn niestety nie uległa zmianie – przeciwniczki kontrolowały wydarzenia na boisku, wygrywając pierwszego seta 25:14. Był to pierwszy stracony przez TOP set w całym turnieju.

Na szczęście resztę spotkania nasze kadetki zagrały już na swoim wysokim poziomie. Drugi set to dominacja TOP Bolesławiec. Ostateczne zwycięstwo 25:15 pokazało, że nasze siatkarki będą walczyły o zwycięstwo.

Początek trzeciego seta był wyrównany. Mieliśmy do czynienia z długimi wymianami i małą liczbą błędów. Obie drużyny szły „punkt za punkt” do stanu 10:9 dla naszych dziewcząt. Od tego momentu, dzięki świetnej grze Dominiki Mienculewicz i Edyty Szewczuk zyskiwaliśmy coraz większa przewagę punktową. Ostatecznie trzeciego seta wygraliśmy zdecydowanie 25:16.

Kolejny set był bardzo zacięty – do samego końca nie było wiadomo kto zwycięży. Zimną krew zachowały kadetki TOP Bolesławiec, wygrywając ostatnią partię 25:21.

TOP Bolesławiec - Gaudia Trzebnica 3:1 (14:25, 25:15, 25:16, 25:21)

W drugim meczu finału A Gwardia Wrocław pokonała zespół Olimpia I Jawor 3:0. Wrocławianki będą naszymi kolejnymi przeciwniczkami. Mecz odbędzie się 10 stycznia w Sali Gimnazjum Samorządowego nr 2 o godzinie 11.