Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Kadetki niezwyciężone

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
8 meczów, 8 zwycięstw i żadnego przegranego seta - tak kończą fazę eliminacyjną mistrzostw Dolnego Śląska kadetki TOP Bolesławiec.

W ostatnim meczu nasze dziewczyny nie dały szans zespołowi MKS Piast Głogów. Podopieczne Tomasza Medyńskiego przystępowały do meczu w roli faworyta, gdyż do tej pory nie było zespołu, który zdołałby „urwać” im przynajmniej seta. Jednak tym razem do Bolesławca przyjechał zespół wicelidera, więc w Sali Gimnazjum Samorządowego nr 2 emocjom nie było końca.

Całkiem licznie zgromadzona widownia liczyła na dobry mecz i się nie zawiodła. Pierwszy set był wyrównany, było widać że spotkały się dwie najlepsze ekipy w grupie. Jednak to nasze siatkarki kontrolowały przebieg spotkania i nie pozwalały na wyjście na prowadzanie gościom z Głogowa. Kilka strat w końcówce zespołu Piasta sprawiło, że to nasze siatkarki zwyciężyło pierwszego seta 25:19. Zwycięstwo w tej partii sprawiło, że na drugą siatkarki TOP Bolesławiec wyszły z jeszcze większą pewnością siebie i rozgromiły przeciwnika 25:13. W drużynie przyjezdnej widać było bezradność, a skuteczne ataki naszych kadetek odebrały im chęć do gry.

Ostatni set meczu rozpoczął się pomyślnie dla naszych dziewcząt, od początku zyskały kilkupunktową przewagę. Jednak w pewnym momencie w w grę naszego zespołu wdarła się nerwowość – siatkarki TOP pozwoliły gościom zbliżyć się na jeden punkt. Wymiana uwag z trenerem Medyńskim w czasie przerwy na żądanie dodała naszym dziewczynom skrzydeł – od tego momentu siatkarki grały bezbłędnie, wykorzystując każdy błąd w grze zespołu Piasta Głogów. Trzeci set zwyciężyliśmy 25:19. – Jestem zadowolony z gry moich podopiecznych – powiedział trener Tomasz Medyński. - Mam nadzieję, że bez straty seta pozostaną do końca rozgrywek.

Fazę grupową kadetki TOP Bolesławiec przeszły bezbłędnie, teraz nadszedł czas na pokazanie swojej wyższości w kolejnej rundzie rozgrywek.