Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Siatkarze wygrali 3:0

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Bolesławieccy juniorzy pokonali Górę na własnym parkiecie, tym samym umocnili swoją pozycję lidera w grupie I Dolnośląskiej Ligii Juniorów.

W niedzielę nasi siatkarze grali na własnym parkiecie z Pogonią Górą. Pierwszy set nasza drużyna rozegrała w składzie: Marcin Czarniecki, Tomasz Włoszczyński, Mateusz Świerzewski, Roman Kaczurowski, Wojciech Marcinkiewicz, Krzysztof Bondrow. Na pozycji Libero grał Kamil Biczak.

Gra była wyrównana i oba zespoły grały punkt za punkt. 4-punktową przewagę TOP zyskał po bloku Krzysztofa Bondrowa i ataku Tomasza Włoszczyńskiego. Przeciwnicy odrobili 2 punkty, ale pierwszego seta wygrali bolesławianie z wynikiem 25:22.

Drugi set rozpoczął się podobnie – zawodnicy toczyli bardzo wyrównany pojedynek. Jednak udany atak i dokładne bloki pozwoliły naszym siatkarzom kontrolować grę w tej partii. Set zakończył się wynikiem 25:17 i dał bolesławianom pewne zwycięstwo.

Trzeci i jak się okazało ostatni set rozpoczął się od silnego prowadzenia TOP-u. bolesławieccy siatkarze prowadzili nawet 6-cioma punktami. Trener Bogusław Mienculewicz postanowił wprowadzić kilka zmian – na boisku pojawili się Marcin Lelek i Michał Bartkowiak. Jakość gry bolesławian spadła i Góra zaczęła odrabiać straty, niebezpiecznie zbliżając się wynikiem do TOP-u. Na boisko wrócił Krzysztof Bondrow, a gra zdecydowanie się poprawiła. Kiedy bolesławian od zwycięstwa dzielił już tylko punkt – goście popełnili błąd i oddali piłkę naszym zawodnikom. Marcin Czarniecki i Wojciech Marcinkiewicz błyskawicznie wykorzystali okazję i zdobyli ostatni punkt dla TOP-u, który wygrał trzeciego seta 25:22.

Kolejny mecz, jaki rozegrają nasi siatkarze zdecyduje o pierwszym miejscu w tabeli. Nasza drużyna na wyjeździe zmierzy się z Kamą Rosiek Syców. Mecz rozstrzygnie także czy w rundzie finałowej TOP zagra na własnym boisku. Wyjazdowe spotkanie już 16 listopada.