
- Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości 49 846 zł szkoła będzie mogła zakupić nowoczesne pomoce dydaktyczne i kompletne wyposażenie pracowni. Zakupimy dygestorium chemiczne i nowoczesne zestawy ćwiczeń do chemii i fizyki, m.in. zestawy ćwiczeń z optyki geometrycznej, z ciepła, mechaniki, elektromagnetyzmu, do nauki o prądzie elektrycznym i komplet pomocy do ćwiczeń z próżnią – informuje Maria Subik, dyrektorka SP nr 4.
Na stronie Fundacji PGNiG Grupa Orlen czytamy:
Zakończyliśmy proces oceny wniosków złożonych w ramach II edycji Programu FUN LAB. Spośród 2074 zgłoszeń komisja wyłoniła 43 projekty, które uzyskały najwyższe oceny i otrzymają granty na doposażenie i/lub remont szkolnych pracowni fizycznych, chemicznych lub biologicznych.
Komisja Programowa, podczas oceny wniosków, brała pod uwagę m.in. spójność koncepcji, jakość proponowanych rozwiązań, ich potencjał edukacyjny oraz zgodność z celami programu.
Uczniowie już we wrześniu będą mogli eksperymentować w profesjonalnej i bezpiecznej pracowni. Planowane są również zajęcia Exper(t)yment dla uczniów klas VII – VIII. Zajęcia będą głównie polegać na eksperymentowaniu z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych do fizyki – uczniowie będą pracować z torem powietrznym, kloszem próżniowym, zestawami do optyki, do nauki o prądzie oraz do ćwiczeń z ciepła. Na chemii będą prowadzić eksperymenty z substancjami chemicznymi w dygestorium. Tematyka zajęć będzie również uwzględniać zagadnienia zakresu energii odnawialnej i odnawialnych źródeł energii.