Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Kierowca TIR-a mając 3 promile chciał jechać pod prąd na autostradzie

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Policjanci bolesławieckiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę samochodu ciężarowego, który znalazł się na pasie zjazdowym autostrady A4, ale w przeciwnym kierunku ruchu. Prowadzący pojazd miał 3 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę popołudniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał informację, że na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia jedzie pod prąd samochód ciężarowy. W związku z tym natychmiast we wskazany rejon skierowano patrol policyjny, który był na miejscy już po 4 minutach.

Gdy funkcjonariusze zbliżali się do miejsca wskazanego w zgłoszeniu zobaczyli samochód ciężarowy na pasie zjazdowym na autostradę. Pojazd był ustawiony przodem w przeciwnym kierunku niż odbywał się ruch na drodze. Kiedy pojazd ruszył na wstecznym biegu mundurowi nie mieli wątpliwości, że kierowca nie wie co robi i jeden z policjantów szybko wyskoczył z radiowozu i pobiegł, aby powstrzymać prowadzącego przed kolejnymi manewrami.

Kierujący został zatrzymany. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który w organizmie miał 3 promile alkoholu. Mężczyzna twierdził, że dzień wcześniej spożywał alkohol i kiedy się przebudził jakiś głos powiedział mu, że ma jechać więc ruszył nie patrząc na to, że w złym kierunku.

Zatrzymany to zawodowy kierowca, który ma uprawnienia do kierowania prawie wszystkimi pojazdami.

47-latkowi grozi utrata prawa jazdy na co najmniej 3 lata, kara pozbawienia wolności oraz surowe konsekwencje finansowe.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie bolesławieckiej
Express Bolesławiecki


polo © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Sobota 26 listopada 2022
Imieniny
Leona, Leonarda, Lesławy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości