Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
KS Talent grał w Mistrzostwach Dolnego Śląska

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
7 stycznia zawodnicy z rocznika 2007/08 wzięli udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska będących turniejem eliminacyjnym do mistrzostw Polski w roczniku 2007. Zawody odbyły się w Dzierżoniowie i zostały zorganizowane przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

Do turnieju zakwalifikowanych zostało 8 najlepszych drużyn w naszym województwie.

Stawką turnieju był awans do Mistrzostw Polski w Warszawie, na które promocję otrzymał tylko jeden zespół. Sam start w zawodach był dla nas dużym wydarzeniem, a gra wśród najlepszych zespołów stanowiących czołówkę piłkarską w Polsce - sporym wyzwaniem.

W grupie przypadło nam zagrać z Miedzią Legnica, Lechią Dzierżoniów i Parasolem Wrocław. W drugiej grupie zagrali Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Łużyce Lubań i Victoria Świebodziec.

Pod kątem sportowym wracamy z turnieju z ogromnym niedosytem.

Do walki w półfinałach promocję otrzymały 2 zespoły z grupy. My mimo dobrej gry i optycznej przewagi oraz prowadzenia przez większą część meczu przegrywamy z Miedzą 1-2.

Porażka ta bardzo zmotywowała zespół do kolejnego meczu z Lechią Dzierżóniów, który zagraliśmy wyłącznie pod nasze dyktando. Przez większą część spotkania graliśmy na połowie przeciwnika, stwarzając sporo sytuacji bramkowych. Uzyskane w połowie spotkania prowadzenie niestety nie dało nam zwycięstwa.

Na 15 sekund przed końcem, piłka po rykoszecie wpada do naszej bramiki i remisujemy 1-1. W ostatnim meczu z Parasolem Wrocław przez pierwszą połowę spotkania gramy wyrównane zawody. Końcówka spotkania to przejecie inicjatywy wrocławian i strata 4 bramek.

Ostatecznie zawody wygrało Zagłębie Lubin w składzie z naszym wychowankiem Michałem Sobczyszynem, któremu gratulujemy występu. Turniej okazał się bardzo wymagający, a my najmniejszy klub spośród wszystkich biorących udział mimo braku zwycięstwa pokazaliśmy się wśród czołówki województwa z bardzo dobrej strony.