Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
BKS: awans się oddala

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Zawodnicy BKS Bobrzanie Bolesławiec w rundzie wiosennej nieustannie nas rozczarowują. W sobotę nasza drużyna przegrała w Dzierżoniowie z tamtejszą Lechią 0:1, coraz bardziej oddalając się od awansu.

Spotkanie pewnie rozpoczęli gospodarze, którzy z każdą minutą zdobywali coraz większą przewagę. Znakomicie dysponowani obrońcy Lechii bez trudu odbierali piłkę naszym zawodnikom. Jedno ze swoich najlepszych spotkań rozgrywał autor zwycięskiego gola Krzysztof Pietrzykowski, który strzeloną w 40 minucie bramkę zadedykował zmarłemu niedawno bratu Albertowi. Sam gol padł w dość nietypowych okolicznościach - na strzał z 25 metrów zdecydował się Sobolewski. Mocno uderzona piłka trafiła w poprzeczkę, odbiła się od naszego bramkarza i spadła wprost pod nogi Pietrzykowskiego, który bez trudu umieścił ją w siatce BKS.

Wielkie emocje na stadionie w Dzierżoniowie wzbudziła praca trójki sędziowskiej. Niedługo po rozpoczęciu drugiej części gry główny artbiter pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Burkotowi, który...przeklnął po nieudanym zagraniu. Grający w przewadze BKS nie był jednak w stanie zdobyć bramki wyrównującej. Co więcej, na 20 minut przed końcem spotkania Lechii udało się zdobyć drugiego gola, nieuznanego jednak przez sędziego. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Lechii.

Po tym spotkaniu BKS zajmują szóste miejsce w tabeli IV ligi. Do zajmującego trzecią lokatę Wulkanu Wrocław nasi piłkarze tracą już 10 punktów. Następny mecz w środę, 30 kwietnia w Bolesławcu. Rywalem BKS będzie MKS Oława.