Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /common/strony/miejsce.php on line 62
Miejsce dodane

Wasza ocena:
Warning: Division by zero in /common/strony/miejsce.php on line 88
  Oceniaj to miejsce: 

Zdjęcia związane z tym miejscem

2009-07-02, 14:01:27

Materiały związane z tym miejscem

Szczepić warto »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie Anna Chamuczyńska
Po wakacjach wznawiają pracę strzelińskie żłobki, przedszkola i szkoły. Tymczasem rodzice są pełni obaw nie tylko o to czy maluchy sobie poradzą, ale również o stan ich zdrowia. Jak zabezpieczyć naszą pociechę przed infekcjami i chorobami zakaźnymi? Czytaj więcej »

Książki do szafek! »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie Anna Chamuczyńska
Minister edukacji Katarzyna Hall podpisała rozporządzenie, które nakłada na szkoły obowiązek zorganizowania dla uczniów klas 1 - 3 miejsca na przechowywanie podręczników i pomocy naukowych. Czytaj więcej »

Święto Wina w Mieście Skarbów '2009 »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie Red.
Karol Okrasa -prowadzący w telewizji program „Kuchnia z Okrasą” oraz Maciej Miecznikowski – lider Leszczy, prowadzący program „Jak to leciało” to tylko niektóre medialne magnesy mające przyciągnąć do Środy Śląskiej, w drugi weekend września, tłumy dolnoślązaków. Czytaj więcej »

Tak może wyglądać nyski Rynek »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie Red.
Wizualizacja, której autorem jest architekt Tadeusz Pawlik, przestawia jedną z możliwych opcji zabudowy Rynku w Nysie. Czytaj więcej »

Kolejne pieniądze zdobyte »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie Red.
W Bożnowicach i Niedźwiedniku już niedługo rozpoczną się remonty świetlic. Wsparcie otrzymał też Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ziębicach. Czytaj więcej »

Dożynki w Sulikowie »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie KW
Już w najbliższą niedzielę, 6 września, odbędą się Dożynki Dolnego Śląska i Diecezji Legnickiej. Czytaj więcej »

Zatrzymano piłkarzy »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie Kamil Nowelli
Kolejne dwie osoby zatrzymane w sprawie tzw. afery futbolowej. Czytaj więcej »

Zniszczył ponad 20 grobów »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie Red.
Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali 19-latka, podejrzanego o zdewastowanie licznych grobów i zniszczenie fontanny. Czytaj więcej »

Deszcz dotacji »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie RH
Prawie trzy miliony złotych dotacji dostaną wnioskodawcy z terenu powiatu strzelińskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. 18 sierpnia zarząd województwa dolnośląskiego podjął uchwałę dotyczącą wyboru projektów, które zostaną dofinansowane. Czytaj więcej »

Wakacyjna wycieczka »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie LeV
Pod koniec sierpnia dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe w Lusinie i Konarach oraz biorące udział w konkursie ogłoszonym przez Nową Gazetę Jaworską, zostały zaproszone do kina „Helios” w Legnicy na film pt. „Prawdziwa historia Kota w Butach”. Czytaj więcej »

50 mln kredytu dla Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie mtm
ING Bank Śląski oraz Urząd Miejski we Wrocławiu podpisały umowę na kredyt w wysokości 50 mln złotych. To pierwsza umowa jaką ten bank podpisał ze stolicą Dolnego Śląska. Czytaj więcej »

''Wakacyjna Przygoda z Piłką'' dobiegła końca »
Tekst opublikowany 2009-08-29, opracowanie pp
Wczoraj na boisku przy ul.Radosnej rozegrano finałowe mecze turnieju piłki nożnej "Wakacyjna Przygoda z Piłką". W zawodach uczestniczyła młodzież urodzona w latach 1994 – 1998. Czytaj więcej »

Kolektyw czy Energetyk? »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Artur Szkudlarek
Końcówka sierpnia, to czas kiedy na boiska wracają zawodnicy grający w małych ligach piłkarskich. Kolektyw Radwanice i Energetyk Siechnice to dwie drużyny, które grają w klasie A. Która z nich okaże się lepsza i zostanie nieoficjalnym mistrzem gminy Święta Katarzyna? Czytaj więcej »

Niewiarygodne wypadki »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Red.
Zobacz to zdjęcie i wiele innych fotek z różnych, niesamowitych zdarzeń, w serwisie mojetrofea.pl. Czytaj więcej »

Podejrzani o zabójstwo zatrzymani »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie ech
Dwie osoby podejrzane o zabójstwo lubinianina są już w areszcie. Za ten czyn grozi im 25 lat więzienia. Policja nie wyklucza kolejnych aresztowań. Czytaj więcej »

Oddadzą hołd ofiarom katastrofy »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie pp
17 lutego nad Jarostowem rozbił się śmigłowiec Mi-2, zmierzający do poszkodowanych wskutek karambolu na autostradzie A-4. W wypadku życie stracili pilot i sanitariusz. Dziś dojdzie do odsłonięcia tablicy upamiętniającej to zdarzenie. Czytaj więcej »

Wieś w której dużo można »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Ewa Mastalska
Chlubą Zaboru Wielkiego jest nie tylko malownicze położenie, ale także aktywni mieszkańcy. Dzięki ich inicjatywom w tej niedużej wiosce oddalonej o kilka kilometrów od Miękini sporo się dzieje. Czytaj więcej »

Omijajcie Grabiszyńską »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Kamil Nowelli
Obecne utrudnienia w przejeździe przez ul. Grabiszyńską potrwają do jutra. Jednak ruch dalej nie będzie odbywał się płynnie – wykonawca rozpocznie prace na dwóch środkowych pasach jezdni północnej. Czytaj więcej »

Dyskoteka na stadionie »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Red.
W piątek 28 sierpnia odbędzie się w Ząbkowicach dyskoteka na świeżym powietrzu. Czytaj więcej »

Są pieniądze dla zdolnych »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Red.
To już IX edycja największego na Dolnym Śląsku konkursu stypendialnego „zDolny Śląsk”. Utalentowani Dolnoślązacy mogą powalczyć o 50 rocznych stypendiów w wysokości od 2000 do 3000 złotych. Czytaj więcej »

Nowy sprzęt dla niemowląt »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie Kamil Nowelli
Najbardziej potrzebujące oddziały położnicze i neonatologiczne na Dolnym Śląsku otrzymają sprzęt medyczny o łącznej wartości 5 mln zł. Czytaj więcej »

Hala w płomieniach »
Tekst opublikowany 2009-08-29, opracowanie Red.
Jeszcze późnym popołudniem strażacy dogaszali pożar, który w czwartek przed godz. 12 wybuchł w sortowni odpadów przy ul. Szczecińskiej. Czytaj więcej »

Dożynki gminne w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie BESA
W ubiegłą niedzielę w Kobierzycach odbyły się tradycyjne dożynki gminne. Na scenie wystąpili: zespół pieśni i tańca Jedliniok, czeska orkiestra Koberanka, Gosia Andrzejewicz i Kabaret z Kopydłowa, a gwiazdą wieczoru był zespół Kombi. Czytaj więcej »

Dożynki w Gościsławiu »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie Red.
W niedzielę, 30 sierpnia, na placu sportowym w Gościsławiu odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne. Starostami tegorocznych dożynek będą Mariola Dudek z Jarosławia oraz Wojciech Grochowina z Gościsławia. Czytaj więcej »

Wakacyjne porządki »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzeliński Park Miejski nabrał nowego wyglądu. Stare, wysuszone gałęzie zostały wycięte. Czytaj więcej »

Oszuści na wnuczka wciąż aktywni  »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie Red.
„Dzień dobry ciociu. Halo, kto mówi? Jak to, kto? To ja, twoja siostrzenica! Nie poznajesz mnie? A to ty - Martusiu? Tak, to właśnie Ja! Jak się czujesz ciociu kochana? Wiesz mam do Ciebie ogromną prośbę, pożycz mi trochę pieniędzy...” Czytaj więcej »

Szansa dla studentów »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie Karolina Wieczorek
Rok akademicki zbliża się nieubłaganie. Kończą się także wakacje dla tych, którzy zdecydowali się rozpocząć studia w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. Czytaj więcej »

Zablokowany dojazd do A4 »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Kamil Nowelli
Około godz. 14 doszło do zderzenia dwóch samochodów na drodze nr 345, pomiędzy miejscowościami Chełm i Budziszów Wielki. Kierowcy jadacy drogą nr 94 w kierunku Strzegomia proszeni są o zjazd w Kostomłotach lub Kątach Wrocławskich. Czytaj więcej »

Sierpniowa matura »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Kamil Nowelli
Od wczoraj we Wrocławiu trwają matury poprawkowe. Do sierpniowego egzaminu mogą podejść tegoroczni maturzyści, którzy nie zdali tylko jednego przedmiotu w części ustnej lub pisemnej. Czytaj więcej »

Elektroszrot na wysypisko »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Red.
Mając na uwadze troskę o nasze środowisko naturalne, na terenie gminy Sulików została przeprowadzona akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Czytaj więcej »

WPEC przerywa milczenie »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Paweł Pawlucy
Prezes Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej reaguje na zarzuty szefów dolnośląskich spółdzielni. -Nikt nie lubi podwyżek, ale nie potrafię wytłumaczyć takiego postępowania. Szefowie spółdzielni doskonale wiedzą przecież, że to nie WPEC ustala ceny energii – dziwi się prezes przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Zagrają w Paryżu »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Red.
We wtorek 25 sierpnia z Wrocławia wyruszy polska reprezentacja na Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych, które odbędą się pomiędzy 28 a 29 sierpnia w Paryżu. Czytaj więcej »

Na wernisaż z psem »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Kamil Nowelli
O godz. 19 w piątek 28 sierpnia odbędzie się wernisaż wystawy „Byłem psem” w galerii BWA Design na ulicy Świdnickiej. Wśród autorów prac znajdą się m.in. Dominik Cymer, Mateusz Herman, Jan Feliks Kallwejt, Marcin Kuligowski, Ola Mróz, Joanna Jopkiewicz i Aleksandra Waliszewska. Czytaj więcej »

Uratowali kolejnego skoczka »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Red.
Policjanci patrolujący Odrę wspólnie z przedstawicielem Urzędu Żeglugi Śródlądowej uratowali mężczyznę, który skoczył do wody w okolicach mostu Zwierzynieckiego. Czytaj więcej »

Dziękowali za plony »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dwa dni trwały uroczystości związane ze świętem plonów w Kondratowicach. Odbyły się międzynarodowe mecze piłkarskie, była zabawa taneczna, a gwiazdą wieczoru był Gabriel Fleszar. Czytaj więcej »

Renata już po przeszczepie »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, która od miesięcy walczyła o życie jest już po przeszczepie płuc. Teraz lekarze czekają aż kobieta wybudzi się z narkozy. Czytaj więcej »

Metamorfoza przy Hali »
Tekst opublikowany 2009-08-30, opracowanie kt
Z dawnego pawilonu restauracyjnego przy Hali Stulecia pozostał już tylko szkielet. Na jego bazie powstanie tam wkrótce nowoczesny budynek Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej. Czytaj więcej »

Plon niesiemy, plon... »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jest czas siania i zbierania. Czas pracy i zabawy. Dla rolników z gminy Przeworno rozpoczął się krótki, ale wesoły okres odpoczynku, radości i zabawy. Czytaj więcej »

Glina dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Karolina Wieczorek
Od piątku do niedzieli dzieci miały swoją specjalną przestrzeń, gdzie mogły bawić się i tworzyć. Na Placu Piłsudskiego powstało bowiem Miasteczko animacji ceramicznych. Czytaj więcej »

Czas na edukację! »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Red.
Masz dobrych sąsiadów? Mieszkacie blisko siebie i chcielibyście zrobić coś dla swojej miejscowości? To konkurs właśnie dla Was. Czytaj więcej »

Indios Bravos i fajerwerki »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Karolina Wieczorek
Orkiestra Świętego Mikołaja, Fanfara Kalashnikov oraz Indios Bravos byli niedzielnymi gwiazdami Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Czytaj więcej »

Woli akcję od biurokracji »
Tekst opublikowany 2009-08-23, opracowanie kt
Kolejnym funkcjonariuszem, którego sylwetkę zaprezentowaliśmy na naszych łamach, jest 33-letni młodszy aspirant Tomasz Kapcia, odpowiedzialny za rejon miasta Kąty Wrocławskie. Czytaj więcej »

Nowe bilety semestralne »
Tekst opublikowany 2009-08-22, opracowanie Red.
Od 1 września uczniowie oraz studenci studiów stacjonarnych będą mogli korzystać z nowej formy biletu – biletu semestralnego cztero- lub pięciomiesięcznego. Czytaj więcej »

Trudna sztuka portretowania »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie ers
W związku z publikacją już wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac w VIII konkursie fotograficznym dzisiaj przedstawiamy inne, lecz nie mniej ciekawe zdjęcia. Czytaj więcej »

Spacer nad przepaścią »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie Kornelia Trytko
- Co wieczór zastanawiam się, czy następnego dnia będę musiała ogłosić upadłość – mówi Dobrosława Platt, prezes Wydawnictwa Ossolineum. W rozmowie opowiada nam o problemach instytucji, pomysłach na przyszłość i obawach, że dorobek wielu pokoleń Polaków może zostać zaprzepaszczony. Czytaj więcej »

Wiejskie drogi »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie Red.
Ponad 2,5 kilometra dróg remontowanych jest obecnie na terenie naszej gminy. Czytaj więcej »

Weź udział w rajdzie rowerowym »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie Zbigniew Jaworski
W niedzielę 23 sierpnia 2009 r. Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie organizuje „Rajd rowerowy szlakami domów przysłupowych gminy Sulików”. Patronat honorowy nad imprezą objął wójt gminy Sulików Jan Hasiuk. Czytaj więcej »

Świat gitarą malowany – mamy wejściówki »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie Ewa Chojna
Ryszard Styła – znany polski wirtuoz gitary wystąpi w Klubie od Muzami. Dla naszych czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na koncert. Czytaj więcej »

Na mecz z Ruchem w przedsprzedaży »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie ech
Zagłębie Lubin apeluje do kibiców piłki nożnej, którzy chcą na jutrzejszym meczu wesprzeć Miedziowych gorącym dopingiem o kupowanie biletów na mecz w przedsprzedaży. Czytaj więcej »

Zgubiono legitymację kombatancką »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie ech
W okolicy lubińskiego dworca PKS zgubiono legitymację kombatancką. Właściciel prosi o zwrot dokumentu. Czytaj więcej »

Referendum w sprawie Rynku? »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie Red.
Do urzędu wpłynął wniosek o przeprowadzenie referendum. Czy Nysie grozi sprzedaż rynku pod market? Czytaj więcej »

Moda na niepalenie odmienia bary »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie Anna Chamuczyńska
Wiele europejskich krajów już zakazało palenia w barach i restauracjach. Polski parlament też zamierza wprowadzić taki przepis. Sprawdziliśmy, jak wpłynęłoby to na strzeliński rynek. Czytaj więcej »

Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie opr. PRK i ers
6 lipca weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo telekomunikacyjne. Istotnych zmian na korzyść konsumenta jest kilka i warto zwrócić na nie uwagę. Czytaj więcej »

Głogów przeciw prywatyzacji »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Ewa Chojna
Przedstawiciele władz Głogowa są przeciwni prywatyzacji Polskiej Miedzi. Radni miejscy wystosowali apel do premiera Donalda Tuska nawołując do rezygnacji ze sprzedaży akcji KGHM. Czytaj więcej »

Ceramika zawsze modna i na czasie »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Ilona Parejko
Jarmark to najważniejsza część Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Zapytaliśmy handlujących, czy w dobie kryzysu popyt na ceramikę jest i czy opłaca się przyjeżdżać do Bolesławca na handel. Czytaj więcej »

Finał Pucharu Świata w WKKW »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Wojciech Sitarz
W najbliższy weekend w podstrzegomskiej Morawie odbędzie się Finał Pucharu Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Czytaj więcej »

Kolejny inwestor dla Śląska »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Wojciech Sitarz
Podczas gdy trwają już rozmowy z jednym inwestorem na temat zainwestowania w koszykarski Śląsk, pojawiła się kolejna firma zainteresowana łożeniem na wrocławską koszykówkę. Czytaj więcej »

Coraz bliżej dotacji »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie MK
Gminny projekt dotyczący modernizacji Stacji Uzdatniania Wody i wodociągów uzyskał najwyższą ilość punktów pośród kilkunastu innych. Czytaj więcej »

Nielegalne uprawy konopi »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Red.
Policja zlikwidowała dwie nielegalne uprawy konopi. Z zabezpieczonych roślin można było uzyskać nawet kilka tysięcy porcji narkotyków. Czytaj więcej »

Dla rowerzystów i piechurów »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie ar
Planowany przez Powiat Średzki ciąg pieszo-rowerowy relacji Środa Śląska-Ciechów pozytywnie przeszedł ocenę formalną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego. Czytaj więcej »

Zamiast bukietu... »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Anna Chamuczyńska
Jedna róża kosztuje ok. 6 zł, tani bukiet to zaledwie 20 zł. Nie zdajemy sobie sprawy, że można za tak niewiele kupić o wiele więcej niż bukiet, który po kilku dniach znajdzie się w koszu. 5 zł może wywołać uśmiech na twarzy małego dziecka i sprawić, że będzie się ono czuło wyjątkowe. Czytaj więcej »

Trzech rannych w wypadkach »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie BESA
Podczas minionego weekendu na drogach powiatu średzkiego doszło do dwóch wypadków. Nikt nie zginął, ale trzy osoby zostały ranne. Czytaj więcej »

Piekary nietknięte »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie pp
Straty, które lipcowa nawałnica wyrządziła na Piekarach sięgają ok. 50 tysięcy złotych. Naprawa dachu jednego z wieżowców na osiedlu Kopernika kosztować będzie aż czterokrotnie więcej, mieszkańcy Piekar mogą więc mówić o sporym szczęściu. Czytaj więcej »

Bolesławiecka moneta »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Karolina Wieczorek
O tym, że podczas tegorocznego Bolesławieckiego Święta Ceramiki, do obiegu oficjalnie zostanie wprowadzona nowa moneta o nominale 6 Bolesławów, już pisaliśmy. Naszym czytelnikom przypominamy, gdzie można będzie je nabyć oraz informujemy o zmianie wysokości jego nakładu. Czytaj więcej »

Ducatus zaprasza na wystawę »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Red.
Jeszcze tylko do końca sierpnia można oglądać foto wystawę po warsztatową w Galerii 5. Czytaj więcej »

Spacerem szybciej i bez stresów »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Karolina Wieczorek
Organizacja dużej imprezy plenerowej, jaką jest Bolesławieckie Święto Ceramiki, wiąże się ze zmianą organizacji ruchu drogowego w centrum miasta. Informujemy, które ulice będą zamknięte. Czytaj więcej »

Nareszcie ruszyło »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Agata Jurczak
Plan ten wydawał się już powoli niemożliwy do zrealizowania. Ciągłe nowe ustalenia spychały renowację ulicy na dalszy plan. Jednak już wiadomo że słowa przerodziły się w czyny. Czytaj więcej »

Ramię w ramię »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Opr. AW
Komenda policji w Zgorzelcu w ramach międzynarodowej współpracy transgranicznej, wynikającej między innymi z geograficznego położenia na tzw. „Trójstyku”,podejmuje wspólne działania z policją Republiki Czeskiej oraz z policją Republiki Federalnej Niemiec. Czytaj więcej »

W hołdzie walczącym za ojczyznę »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Anna Chamuczyńska
Uroczystości Święta Wojska Polskiego w Strzelinie zapoczątkowała odprawiona msza w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy odbył się przemarsz pod pomnik Żołnierza Polskiego gdzie złożono kwiaty ku czci tych, którzy poświęcali życie w obronie naszej ojczyzny. Czytaj więcej »

Podpaliła własny dom »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Zatrzymano kobietę podejrzaną o podpalenie 13 sierpnia własnego domu w gminie Udanin. Czytaj więcej »

Idą burze »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś wieczorem na terenie województwa może dojść do gwałtownych burz z gradobiciem. Czytaj więcej »

Ponad 13 tys. zł na odbudowę parku »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie UM Legnica
W społeczną kampanię gromadzenia środków finansowych na odbudowę zniszczonego przez huragan Parku Miejskiego w Legnicy włączają się stowarzyszenia i firmy. Czytaj więcej »

Szlakiem legend »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Opr. AJ
Centrum Kultury i Promocji w Bardzie jest jednym z 52 finalistów trzyetapowego konkursu Fundacji Wspomagania Wsi, realizowanego w ramach programu „Kultura Bliska". Centrum uzyskało 10 tys. złotych na realizację projektu „Szlakiem legend bardzkich". Czytaj więcej »

Szlakiem legend »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Opr. AJ
Centrum Kultury i Promocji w Bardzie jest jednym z 52 finalistów trzyetapowego konkursu Fundacji Wspomagania Wsi, realizowanego w ramach programu „Kultura Bliska". Centrum uzyskało 10 tys. złotych na realizację projektu „Szlakiem legend bardzkich". Czytaj więcej »

Żart grzywny wart »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie RH
Już po raz kolejny strzeliński sąd skazał osoby, które dla żartów powiadomiły policję o nie zaistniałym zdarzeniu. Funkcjonariusze zapowiadają konsekwentne karanie wszystkich, którzy nie tylko powodują niepotrzebne interwencje, ale blokują telefoniczne linie alarmowe. Czytaj więcej »

Nowoczesne Technologie w Görlitz »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie UM Zgorzelec
W kwietniu br. wyruszyła w Niemczech ekspedycja naukowa pod nazwą „Pociąg przyszłości”. Jej trasa obejmuje 60 niemieckich miast, wśród nich sąsiednie Görlitz. Czytaj więcej »

Nowe pomysły na sport i rekreacje »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie AS
Zakończyła się budowa obiektów sportowych w Żernikach Wrocławskich. Wejdą one, podobnie jak cała infrastruktura sportowa na terenie gminy, w skład ośrodka sportu i rekreacji, który ma powstać w nowym roku. Czytaj więcej »

Wpadł dzięki kamerze »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie MK
Pracownicy Biedronki w Sobótce zauważyli, że z gabloty zniknął telefon komórkowy. Jak się później okazało, sprawcę pomógł wykryć sklepowy monitoring. Czytaj więcej »

Raj dla podniebienia »
Tekst opublikowany 2009-08-16, opracowanie Kornelia Trytko
Golonka pani Ali, kapuśniak i prażochy, tort orzechowy prababci Stankiewiczowej – gospodynie ze Smolca dały prawdziwy popis sztuki kulinarnej. Czytaj więcej »

Bajkowa noc »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie Agata Jurczak
Mnóstwo emocji, pozytywnych wrażeń i dobra zabawa przy świetle księżyca towarzyszyły 23 młodym ludziom, którzy wzięli udział w tym niesamowitym nocnym spotkaniu zorganizowanym w GBP w Wiązowie. Czytaj więcej »

Ważne dla pacjentów »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Red.
Rozpoczął się remont obiektu Zakładu Usług Medycznych w Kostomłotach. Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Regionalnego Programu Operacyjnego dla Wojewodztwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Czytaj więcej »

Po stronie prawa »
Tekst opublikowany 2009-08-15, opracowanie Anna Chamuczyńska
6 sierpnia odbyło się zebranie trzeciej Powiatowej Rady Zatrudnienia. Dyskutowano o dodatkowych środkach, które wpłynęły do kasy, wnioskach na temat umorzenia zwrotu nienależnie pobranych świadczeń i innych. Czytaj więcej »

Na dobrej drodze »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie pp
Dziś o godz. 10.00 w Żarskiej Wsi Południe oficjalnie otwarto autostradę A4 na odcinku Zgorzelec – Krzyżowa. Przeszło 50-kilometrowa droga jest częścią najdłuższego Pan-europejskiego korytarza transportowego. Czytaj więcej »

Marzenia o normalności »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Anna Chamuczyńska
Burmistrz miasta i gminy Strzelin potwierdził, że planowane jest przeniesienie Miejskiej Biblioteki Publicznej do nowego lokalu. Przegląd Inspektora Budowlanego wykazał 70 proc. zużycie budynku, w którym znajduje się siedziba tej instytucji. Czytaj więcej »

Powstanie Bractwo Ceramiczne »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Red.
Tegoroczne Bolesławieckie Święto Ceramiki rozpocznie się w środę 19 sierpnia. Tymczasem już 17 sierpnia powołane zostanie Bractwo Ceramiczne. Czytaj więcej »

W glinę ręce włóż »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Ilona Parejko
18 sierpnia w Domu Pracy Twórczej w Parzycach rozpocznie się polsko – czeski plener ceramiczno - rzeźbiarski. Przyjedzie 20 artystów i studentów artystycznych uczelni z Polski i Czech. Warsztaty poprowadzi Czesław Matyjewicz. Czytaj więcej »

Mieszkańcy nie poniosą kosztów »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Artur Szkudlarek
Tegoroczny sylwester będzie wyjątkowy dla mieszkańców gminy. Zabawę rozpoczną jeszcze w gminie Święta Katarzyna, a skończą w gminie Siechnice. 1 stycznia decyzją rady ministrów, władze gminy zmienią siedzibę, a co za tym idzie, zmianie ulegnie również nazwa gminy. Czytaj więcej »

Budynki po przejściach »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie A. Babiński
Zespół tzw. Dworu Biskupiego jest w coraz gorszym stanie. Właściciel obiektów nie robi nic w tej sprawie. Nie odpowiada również na monity urzędu. Zaniepokojeni mieszkańcy czekają, aż starosta wywłaszczy zabytek. Czytaj więcej »

Lato bez nudy »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie kt
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich zakończyły się zajęcia pod hasłem „Wakacje w mieście”. Wycieczki, ogniska i zawody sportowe były tylko częścią atrakcji. Czytaj więcej »

Wicemarszałek interweniuje w ministerstwie  »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie Wojciech Sitarz
Jerzy Łużniak interweniował u Minister Zdrowia Ewy Kopacz w sprawie dodatkowego podziału środków przez NFZ. Chodzi o pieniądze pochodzące z zeszłorocznego zysku. Czytaj więcej »

Turniej piłkarski w Chmielowie »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie Wojciech Sitarz
W sobotę, 22 sierpnia na boisku w Chmielowie odbędzie się powiatowy finał rozgrywek w piłkę nożną. W trakcie całodziennej imprezy zaplanowano mecze, konkursy z nagrodami, występ kabaretowy, a dzień zakończy zabawa taneczna. Czytaj więcej »

Ryba w siatce »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie MK
Tego samego dnia w Mietkowie mogli się wykazać zarówno wielbiciele łowienia ryb jak i piłki siatkowej. Czytaj więcej »

Lato z piłką »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie Red.
We wtorki 18 i 25 sierpnia zapraszamy najmłodszych na zajęcia piłkarskie organizowane z okazji cyklu imprez Lato w Gminie Nysa 2009. Czytaj więcej »

PO "wytuskała" Zagłębie Miedziowe »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie tom
Legniccy działacze Prawa i Sprawiedliwości nie zostawiają suchej nitki na rządzie Donalda Tuska w sprawie prywatyzacji Polskiej Miedzi. Na swojej stronie internetowej, PiS przypomina, kto i kiedy obiecywał, że KGHM nigdy nie zostanie sprzedany. Czytaj więcej »

Legniczanie, a powstańcy »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie UM Legnica
Pani Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, w związku z 65 rocznicą Powstania Warszawskiego, zwróciła się do Prezydenta Legnicy o gromadzenie i przekazywanie informacji na temat nieznanych bądź zapomnianych losów uchodźców z Warszawy, którzy po krwawym stłumieniu Powstania docierali być może także do Legnicy i tutaj znajdowali pomoc, życzliwość i opiekę. Czytaj więcej »

PO "wytuskała" Zagłębie Miedziowe »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie tom
Legniccy działacze Prawa i Sprawiedliwości nie zostawiają suchej nitki na rządzie Donalda Tuska w sprawie prywatyzacji Polskiej Miedzi. Na swojej stronie internetowej, PiS przypomina, kto i kiedy obiecywał, że KGHM nigdy nie zostanie sprzedany. Czytaj więcej »

I Festyn w Środku Lata »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie Anna Chamuczyńska
Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosili do wspólnej zabawy najmłodsze dzieci, które nie wyjechały z miasta na wakacje. Czytaj więcej »

Ziębice pamiętają »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie RR
Kilkunastoosobowa grupa zgromadziła się na ziębickim cmentarzu by upamiętnić 65 rocznicę Powstania Warszawskiego oraz oddać hołd wszystkim tym, którzy w obronie ojczyzny gotowi byli zapłacić najwyższą cenę – życie. Czytaj więcej »

Dziewięć bramek »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie Red.
Tym razem piękna pogoda trochę pokrzyżowała plany organizatorom, ale dwie drużyny stanęły do boju. Czytaj więcej »

Wrocław coraz atrakcyjniejszy »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie bom
Najwięcej mieszkań w standardzie podstawowym jest na Krzykach (43 procent) i w dzielnicy Fabryczna (29 procent). Zaledwie sześć procent na Starym Mieście. Jednak paradoksalnie tam mieszkania są najdroższe. Czytaj więcej »

Barwy nowego śmigłowca »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie bom
W żółto-czerwono-grafitowych barwach będzie latać śmigłowiec wrocławskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nowy EC-135 rozpocznie misję w lipcu za rok. Czytaj więcej »

Unijne pieniądze na ekoinwestycje »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie Red.
Sulików, Zgorzelec, Platerówka – te gminy zyskają nowoczesną oczyszczalnię ścieków i 40 km kanalizacji. Wszystko dzięki 36 mln złotych z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko. Czytaj więcej »

Kontrowersyjny pomysł »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie Joanna Kołodziej
Podczas Święta Ceramiki atrakcji w mieście nie brakuje. Być może w tym roku będzie jeszcze jedna – paradzie Glinoludów ma towarzyszyć grupa kobiet topless. Czytaj więcej »

Dwumilionowy pasażer na lotnisku »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Wojciech Sitarz
Chwilę przed godziną 13 na wrocławskim lotnisku im. Mikołaja Kopernika wylądował dwumilionowy pasażer linii Ryanair. Czytaj więcej »

Kazach skazany na 5 miesięcy »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie Ilona Parejko
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydał wyrok w sprawie Aleksandra S., obywatela Kazachstanu, który zawracał ciężarówką na autostradzie A 18. W naczepę jego tira uderzyły trzy samochody. Spłonęło czterech mężczyzn. Czytaj więcej »

Proces gwałciciela przełożony »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Wojciech Sitarz
Nie udało się rozpocząć procesu Wiesława M. oskarżonego o zabójstwo na tle seksualnym. Czytaj więcej »

Hipnotyzujący Czesław »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Joanna Kołodziej
Na dziedzińcu Piwnicy Paryskiej w poniedziałek odbył się koncert Czesława Mozili, który znany jest publiczności jako Czesław Śpiewa. Czytaj więcej »

Czeskie regimenty »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Red.
Pomysłem na aktywne spędzenie czasu w wakacje był wyjazd mieszkańców gminy Ziębice do czeskiego Josefova. Czytaj więcej »

Czeskie regimenty »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Red.
Pomysłem na aktywne spędzenie czasu w wakacje był wyjazd mieszkańców gminy Ziębice do czeskiego Josefova. Czytaj więcej »

Tir wjechał w budynek  »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Wojciech Sitarz
Około godziny 2 w nocy w budynek w Kamieńcu Wrocławskim wjechała ciężarówka. Czytaj więcej »

Koncert na wodzie »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie DA
Pod takim hasłem w minioną niedzielę odbyła się kilkugodzinna impreza plenerowa w ziębickim parku. Wykonawcy wystąpili na scenie usytuowanej w wodzie, a konkretnie w parkowym stawie. Nie zabrakło kabaretu, dużej porcji rockowych brzmień oraz księcia disco polo. Czytaj więcej »

Kontrakt stulecia »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie RH
– To największe od 100 lat przedsięwzięcie w zakresie sanitarno – inżynieryjnym na terenie gminy Strzelin. Można je porównać jedynie z budową sieci wodociągowej w roku 1911 – mówił Krzysztof Kurowski prezes strzelińskiego ZWiK-u przed podpisaniem kontraktu. Czytaj więcej »

Folk Fiesta 2009 »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie ab
W dniach 14-16.08 w Bastionie św. Jadwigi odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Folk Fiesta Nysa. Na scenie zaprezentują się zespoły z Serbii, Węgier, Bułgarii, Słowacji, Turcji, Gruzji oraz dwa z Polski. Czytaj więcej »

Porażka na inauguracje »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Kamil Skrzypek
Inauguracja IV ligi w Środzie Śląskiej przyciągnęła sporą widownie na stadion przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Mimo sporych chęci, gospodarze ulegli rezerwom Ślęzy Wrocław 1:3. Czytaj więcej »

Wystawa linorytów »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie ab
W niedzielę 9 sierpnia 2009 roku w Bastionie św. Jadwigi otwarto wystawę linorytów czeskiej artystki Petry Jovanovskiej. Wystawę będzie można oglądać do 30 sierpnia br. Sztuka symboli, pozbawiona bogactwa kolorów – przyciąga oryginalnością kształtów i niezwykłą grą czerni i bieli. Czytaj więcej »

Od września areszt w domu »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Za miesiąc wchodzi w Polsce elektroniczny system monitorowania więźniów. Jednak we Wrocławiu skazani zaczną nosić bransolety dopiero od 2012 roku. Czytaj więcej »

„Express Nyski” tygodnikiem »
Tekst opublikowany 2009-08-29, opracowanie red.
Już od września Express przekształcony zostanie w tygodnik. Nadal będzie gazetą bezpłatną. Czytaj więcej »

Kto ośmiesza Nysę »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie red.
Rozmowa z Jolantą Barską, burmistrzem Nysy Czytaj więcej »

Więcej dymu niż ognia »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie red.
Podczas walk o Twierdzę Nysa doszło do przypadkowego podpalenia atrapy kościoła, stanowiącej element pola bitwy. Według scenariusza bitwy miała to być zabudowa, która nie ulegnie spaleniu. Stało się inaczej i posypała się lawina krytyki na organizatorów. Czytaj więcej »

Będzie się działo! »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie kt
15 sierpnia o godz. 13 rozpocznie się przeniesiony z czerwca festyn w Smolcu. Organizatorzy mają nadzieję, że tym razem pogoda nie pokrzyżuje ich planów. Czytaj więcej »

Wakacyjne inwestycje i remonty »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie (ers)
Nowe wielofunkcyjne boisko sportowe będą mieć do dyspozycji uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych od nowego roku szkolnego. Czytaj więcej »

Ulotka n/t Rynku »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie ab
Na stronie magistratu pojawiła się ulotka informacyjna, dotycząca planów zabudowy Rynku w Nysie. Jest to odpowiedź na ulotki autorstwa Ligi Nyskiej, które informowały o „sprzedaży rynku w całości”. Czytaj więcej »

Prezydent zawiesił działalność SZK »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie UM Legnica
Podczas piątkowego, czternastego już od chwili przejścia nad miastem huraganu posiedzenia, Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zawiesił działalność Sztabu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Czytaj więcej »

Wernisaż Michała Walków »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
31 lipca o godz. 18 w Strzelińskim Domu Kultury w Strzelinie odbyła się wystawa prac Michała Walków. Autor zaprezentował 14 portretów w wielkim formacie. Na zdjęciach przeplatały się twarze ludzi młodych i starych. Bohaterami fotografii byli głównie mieszkańcy Strzelina. Czytaj więcej »

Bezrobotni pomogą »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie UM Legnica
Powiatowy Urząd Pracy i Prezydent Legnicy rozpoczynają realizację wspólnego projektu pod nazwą „Pomagamy Legnicy po nawałnicy”. Czytaj więcej »

Niewiarygodne ceny w Carrefourze »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Anna Chamuczyńska
Market Carrefour promuje się hasłem „Niewiarygodne ceny każdego dnia”. Kupujący nawet nie spodziewają się, jak bardzo prawdziwe może być to hasło. Dwuznaczność sloganu reklamowego dociera do klientów później. Czytaj więcej »

Burski:Nie musi być pazerny »
Tekst opublikowany 2009-08-09, opracowanie pp
Piotr Burski wczoraj po raz pierwszy rozegrał w barwach "Miedzianki" pełne 90 minut. Był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Zanotował 3 asysty, a niewiele brakowało, aby jego strzał dał legniczanom czwartą bramkę. Czytaj więcej »

Koszykówka w czasach kryzysu »
Tekst opublikowany 2009-08-09, opracowanie Wojciech Sitarz
Ubiegły tydzień wszystkim zwolennikom reaktywacji koszykarskiego Śląska przyniósł skrajne emocje. Początkowo wydawało się, że sprawa na ten sezon jest już przegrana, jednak w weekend kibice weszli z wielkimi nadziejami. Czytaj więcej »

W grupie siła »
Tekst opublikowany 2009-08-08, opracowanie Paweł Pawlucy
Zapowiadana powtórka akcji sprzątania Parku Miejskiego wypadła niezwykle okazale. Na miejscu zjawiło się ok. 800 legniczan, a więc dwa raz tyle, co przed tygodniem. Już dziś wiadomo, że nie było to ostatnie tego typu spotkanie. Czytaj więcej »

Przyznał się do skoku »
Tekst opublikowany 2009-08-08, opracowanie bom
Na policję zgłosił się mężczyzna, który kilka dni temu napadł na oddział Getin Banku przy ulicy Kasprowicza. Rabuś nie wiedział, że wszystko rejestrują kamery. Czytaj więcej »

Było bezpiecznie na średzkich drogach »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie KPP Środa Śląska
Kilkudziesięciu przebadanych kierujących i tylko jeden nietrzeźwy rowerzysta - to bilans wczorajszych wzmożonych działań średzkich policjantów. Czytaj więcej »

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai na mistrzostwach w Austrii »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie www.karate-zabkowice.pl
W niedzielę 7 czerwca 2009 r. odbyły się w Wiedniu Otwarte Mistrzostwa Karate Austrii. Czytaj więcej »

Trwa remont w Urzędzie Miejskim »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie UM Ząbkowice Śląskie
Trwają prace remontowe związane z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śl. Czytaj więcej »

Policja szuka świadków wypadku »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie tom
Głogowska policja szuka świadków wypadku drogowego, do którego doszło 27 lipca późnym wieczorem na skrzyżowaniu ulic Brama Brzostowska i Aleja Wolności w Głogowie. Czytaj więcej »

Drewno z legnickiego Parku trafi na aukcję »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Paweł Pawlucy
W legnickim Parku trwają wielkie porządki. Drzewami, które powaliła nawałnica na bieżąco zajmują się pilarze. Otrzymane kłody, składowane tymczasowo na stosach przy alei Orła Białego, zostaną sprzedane m.in. na aukcji internetowej. Czytaj więcej »

Cegiełka do cegiełki »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Paweł Pawlucy
Pomysłów na wsparcie akcji odbudowania Parku Miejskiego jest wiele. Jedną z form pomocy na rzecz legnickich terenów zielonych może być zakup cegiełki. Wpływy uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na zakup nowych drzew. Czytaj więcej »

Był pijany i spowodował wypadek »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Joanna Kołodziej
6 sierpnia na obwodnicy Bolesławca doszło do wypadku. Na szczęście obyło się bez ofiar. Sprawca był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Czytaj więcej »

Cześć ich pamięci »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Red.
W tym roku przypadła 65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyły miejskie syreny, rozdzwoniły się kościelne dzwony, aby upamiętnić męstwo, odwagę i determinację ludzi walczących o wolną Polskę. Czytaj więcej »

Potrzebujących wciąż przybywa »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie RH
Poradnie neurologiczne, logopedyczne i psychiatryczne znajdą się w nowym pawilonie, jaki powstanie w Mikoszowie. To krok ku spełnianiu potrzeb pacjentów, bo chętnych do korzystania z pomocy ośrodka nie brakuje. Czytaj więcej »

Półchłopek zmienia klub »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wychowanek Strzelinianki Strzelin, Arkadiusz Półchłopek od nowego sezonu reprezentować będzie barwy pierwszoligowego MKS-u Kluczbork. Czytaj więcej »

Najlepsi artyści zjechali do Bolesławca »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie Joanna Kołodziej
7 sierpnia o godz. 17:30 w hali Kina Forum odbędzie się otwarcie jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w roku. Podczas otwarcia zabrzmi muzyka „Ceramic Jazz Quartet”, a wielbiciele sztuki przez duże „S” obejrzą wystawę Macieja Kasperskiego „Patrzeć czy używać”. Czytaj więcej »

Młodzież opowie o Parku »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie Paweł Pawlucy
13 i 14 sierpnia młodzież z Chojnowa i Golanki Dolnej wystawi przedstawienie traktujące o lipcowej nawałnicy. -Spektakl pokaże Park sprzed wichury. Nawałnica będzie jego kulminacją – zdradza aktor legnickiego teatru, Paweł Palcat. Czytaj więcej »

Wypadek na A4 »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie aw
W gminie Katy Wrocławskie przy zjeździe z autostrady A4 zderzyły się dwa tiry i samochód osobowy. Utrudnienia w przejeździe potrwają jeszcze godzinę. Czytaj więcej »

Kurs na pamiątkarza »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie UM
Dolnośląska Organizacja Turystyczna rozpoczęła realizację bezpłatnych kursów szkoleniowych finansowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Czytaj więcej »

"Biedroneczka" wjechała do Heliosa - premiera "Operacji Dunaj" »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie tom
Czy "Operacja Dunaj" Jacka Głomba osiągnie podobny sukces co "Mała Moskwa" Waldemara Krzystka? Czy przygody czterech pancernych z Biedroneczki na czeskiej ziemi przyciągną tłumy widzów do kin? Czytaj więcej »

"Biedroneczka" wjechała do Heliosa - premiera "Operacji Dunaj" »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie tom
Czy "Operacja Dunaj" Jacka Głomba osiągnie podobny sukces co "Mała Moskwa" Waldemara Krzystka? Czy przygody czterech pancernych z Biedroneczki na czeskiej ziemi przyciągną tłumy widzów do kin? Czytaj więcej »

Miłośnicy króla popu »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Fani Michaela Jacksona codziennie spotykają się na placu Solnym. Przynoszą kwiaty, palą znicze i skarżą się na brak tolerancji. Czytaj więcej »

Dzień targowy »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie Anna Chamuczyńska
Kiedy na strzelińskim targowisku przy ulicy Okulickiego pojawiają się pierwsi kupujący, stragany obładowane są już towarami, a sprzedający gotowi do zawarcia transakcji. Nikt nie wie, co dzieje się przed 7 rano, kiedy handlarze starają się zająć „swoje” miejsca. Czytaj więcej »

Referendum Raczyńskiego? »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie tom
W najbliższy piątek lubińscy radni mają zdecydować o przeprowadzeniu wśród mieszkańców miasta referendum o odwołaniu prezydenta Roberta Raczyńskiego. To efekt nieudzielenia włodarzowi Lubina absolutorium za rok 2008. Czytaj więcej »

Wrocław 2012 w pełnym składzie »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Wojciech Sitarz
Na puste stanowisko w radzie nadzorczej spółki Wrocław 2012 została powołana Zofia Wysocka-Puchala. Czytaj więcej »

Bezpłatna mammografia »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Wojciech Sitarz
W dniach 10-14 sierpnia prowadzone będą w Środzie Śląskiej bezpłatne badania mammograficzne. Czytaj więcej »

Kino Forum w sierpniu »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza do Kina Forum. Podajemy aktualny repertuar placówki. Czytaj więcej »

Sztuka ognia »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Karolina Wieczorek
O tym, co wyróżnia każdy z czterech pieców, opowiada Anna Błachnia z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Czytaj więcej »

Nysa zdobyta! »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie ab
Obchody „Dni Twierdzy Nysa” za nami. Kilkanaście tysięcy widzów, 531 walczących żołnierzy, ponad 50 dziennikarzy i fotoreporterów - potwierdza, że nyska bitwa jest jednym z największych widowisk tego typu w Polsce. Czytaj więcej »

Świadkowie poszukiwani »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie KPP w Ząbkowicach Śl
Policjanci z Ząbkowic Śląskich zwracają się z prośba o pomoc do wszystkich, którzy mogli być świadkami wypadku drogowego. Czytaj więcej »

"Miedzianka" przekaże ponad 8 tys.zł. »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie UM Legnica
Zgodnie z przekazaną wcześniej prezydentowi Legnicy deklaracją, całkowita kwota uzyskana ze sprzedanych biletów wstępu na dwa ostatnie mecze legnickiej drużyny przekazana zostanie na rzecz ofiar nawałnicy. Czytaj więcej »

Komunikacyjnych problemów ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie RH
Remont drogi krajowej nr 39 na odcinku od Mikoszowa do Strzelina oraz części ulicy Wojska Polskiego trwa już od dwóch tygodni. Czeka nas zatem kilka miesięcy kolejnych utrudnień komunikacyjnych. Czytaj więcej »

Dom dla bocianów »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Mieszkańcy Gęsińca postanowili sprowadzić do swojej miejscowości bociany. Przygotowano dla nich specjalne gniazdo. Czytaj więcej »

Szach > mat »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie ab
7 sierpnia o godzinie 16.00, w foyer Nyskiego Domu Kultury odbędzie się otwarty turniej szachowy. Zapraszamy do przyjścia i spróbowania swoich sił. Czytaj więcej »

Przeciwko przemocy  »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie opr. aw
Przemoc w rodzinie to zamierzone, wykorzystujące przewagę sił działanie przeciw członkowi rodziny, naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody. W relacji jedna ze stron ma przewagę nad drugą. Gdzie ofiara może szukać pomocy? Czytaj więcej »

Wacławczyk i Ałdaś w młodzieżówce  »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie tom
Dwaj piłkarze II-ligowego Górnika Polkowice zostali powołani przez trenera Michała Globisza do młodzieżowej reprezentacji Polski rocznika 1991. Czytaj więcej »

Złów karpia »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie opr. aw
Wszystkich karpiarzy zapraszamy na I Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu - Cyprinus Carpio 2009. Czytaj więcej »

Złów karpia »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie opr. aw
Wszystkich karpiarzy zapraszamy na I Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu - Cyprinus Carpio 2009. Czytaj więcej »

Pokaż nam swoje letnie podboje... »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie opr. tom
Przypominamy wszystkim Czytelnikom o wakacyjnym konkursie organizowanym przez Galerię Głogów Carrefour pod wyłącznym patronatem Expressu Lubin – Głogów – Polkowice. Czytaj więcej »

Pokaż nam swoje letnie podboje... »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie opr. tom
Przypominamy o wakacyjnym konkursie Centrum Handlowego Carrefour pod wyłącznym patronatem Expressu Legnickiego i serwisu legnica24.net. Czytaj więcej »

Czescy złodzieje zatrzymani »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie aw
Jeździli skradzionym w Czechach samochodem. Połakomili się na odtwarzacz DVD. Grozi im do 5 lat więzienia. Czytaj więcej »

Rowerowe potyczki  »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie Opr. JK
Kolarstwo ekstremalne, najnowsze triki, znakomici eksperci i trenerzy, do tego adrenalina – na takie atrakcje mogą liczyć uczestnicy programu przygotowanego przez czeskie stowarzyszenie „Venkovsky Prostor” i lubańskie „Pogranicze”. Czytaj więcej »

Zniszczonych ponad 2 tys.drzew »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie UM Legnica
Podczas dzisiejszego posiedzenia Sztabu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego służby infrastruktury komunalnej podały informację o zniszczeniach w drzewostanie spowodowanych lipcową nawałnicą. Czytaj więcej »

Na razie tylko promocja »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie (ar)
Trzy lata potrwa realizacja przez Powiat Średzki projektu unijnego pn. ,,Modernizacja (przebudowa) Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej”. Czytaj więcej »

Zedrą eternit »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie IP
To już naprawdę rzadki widok. Centrum miasta i dach kamienicy pokryty starym, kruszącym się eternitem. Tak jest w Nowogrodźcu, ale jak zapewnia burmistrz rakotwórczy eternit wkrótce zniknie. Czytaj więcej »

Bezpieczne żniwa i wakacje »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Czas, który dla jednych jest chwilą wytchnienia od codziennego zabiegania, dla innych jest okresem wytężonej pracy. Zwiększony ruch na drogach, odgłosy kombajnów, ciągniki zwożące zboże i słomę są znakiem, że zarówno dla wczasowiczów i rolników nastał letni czas. Czytaj więcej »

Szacowanie szkód »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie Red.
Wojewoda dolnośląski powołał gminną Komisję do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej na obszarach dotkniętych deszczem na terenie gminy Ziębice. Czytaj więcej »

Ty, niemowlę i kino? »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie Red.
W każdą środę o godzinie 12:00, w osiemnastu kinach sieci Multikino i Silver Screen spotykają się młodzi rodzice ze swoimi pociechami. Czytaj więcej »

Instalacja hot-spotu zniszczona »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie UM Legnica
W ścisłym centrum Legnicy od trzech lat funkcjonował hot spot. Jednak od dnia nawałnicy internauci nie mogą korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do sieci na terenie legnickiego Rynku i najbliższej okolicy. Czytaj więcej »

I tak polecę »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie bom
Stanisław Pasternak nie dotarł do Francji i nie przeleciał jak zapowiadał nad kanałem La Manche. Lot miał się odbyć 25 lipca. Emerytowany pilot nie rezygnuje z lotu. Czytaj więcej »

Kudyba: Niepotrzebne rozluźnienie »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie pp
Szkoleniowiec Miedzi Legnica żałował straconych punktów w spotkaniu z Olimpią. Jego zdaniem remis legniczanie zafundowali sobie sami, zbytnio się rozluźniając po zdobyciu bramki. Czytaj więcej »

Podpalają wysuszone gałęzie  »
Tekst opublikowany 2009-08-01, opracowanie tom
W mieście grasują podpalacze wysuszonych gałęzi, których po nawałnicy jeszcze pełno zalega na jezdniach, chodnikach i podwórkach. Wojnę podpalaczom wypowiedziały policja, straż miejska, władze miasta i Kościół. Czytaj więcej »

Świetlice jak grzyby po deszczu »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie tom
Za rok o tym czasie w Pieszkowicach powstanie nowa świetlica wiejska. Budowa ruszy w połowie sierpnia tego roku. Czytaj więcej »

Nasza-Klasa odwoła się od wyroku »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie bom
Pięć tysięcy złotych ma zapłacić portal Nasza-Klasa, Dariuszowi Baszakowi, biznesmenowi z Gryfina. Tak postanowił wrocławski sąd, przed którym toczył się proces o naruszenie dóbr osobistych. Czytaj więcej »

Na szlaku św. Jakuba  »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie opr. tom
Jutro w Ścinawie odbędzie się uroczyste otwarcie turystycznego szlaku św. Jakuba. Początek uroczystości o godz. 9. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie. Czytaj więcej »

II edycja „Lata z Bluesem” »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie opr. tom
W najbliższy weekend, 1 i 2 sierpnia, w galerii Cuprum Arena w Lubinie odbędą się kolejne koncerty z cyklu „Lato z Bluesem”. Zagrają cztery zespoły z całego kraju. Czytaj więcej »

”Lato z Bluesem” w Cuprum Arena  »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie opr. tom
W najbliższy weekend, 1 i 2 sierpnia, w galerii Cuprum Arena w Lubinie odbędą się kolejne koncerty z cyklu „Lato z Bluesem”. Zagrają cztery zespoły z całego kraju. Czytaj więcej »

Bezrobotni dla gospodarki wodnej »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie MK
Urząd Gminy Jordanów Śląski, realizując program „Bezrobotni dla gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej 2009”, zatrudnił w ramach robót publicznych sześć osób. Czytaj więcej »

Kto zabił burmistrza? »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie Ilona Parejko
Przyjechał do Bolesławca w maju 1945 roku. Miał 27 lat. Pierwszy powojenny burmistrz Bolesławca, Bolesław Kubik. Razem z pięciorgiem współpracowników zginął od wybuchu miny. Czy był to zamach niemieckich odwetowców, czy przypadek? Czytaj więcej »

Tydzień po kataklizmie »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie Paweł Pawlucy
Dziś w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja poświęcona usuwaniu katastrofalnych skutków nawałnicy, która w miniony czwartek przeszła nad naszym miastem. -Legnica podnosi się z kolan – mówił Tadeusz Krzakowski. Czytaj więcej »

Zablokowana A4 »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw
Autostrada A4 została zablokowana na 144 km w kierunku od Legnicy do Wrocławia. Czytaj więcej »

Zapisz się w Google »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie ab
Systematycznie pogłębiana dokładność polskich map Google sprawia, że coraz większa ilość osób i instytucji umieszcza je na swoich stronach internetowych. Również nyski magistrat zaprasza mieszkańców miasta do dodawania informacji o firmach, obiektach itp. Czytaj więcej »

Do trzech razy sztuka  »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw
41 – latek może się „pochwalić” dwukrotnym zatrzymaniem prawa jazdy i dwukrotnie orzeczonym sądowym zakazem kierowania pojazdami. To go jednak nie powstrzymało – kierował autem pod wpływem alkoholu. Czytaj więcej »

Gminy startują w programie PFRON »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie ACH
15 lipca PFRON zakończył przyjmowanie oświadczeń gmin o gotowości przystąpienia do programu „Uczeń na wsi - pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko - wiejskie”. Czytaj więcej »

Skontrolowali kurnik w Chróstniku »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie Ewa Chojna
Wracamy do tematu kurnika w miejscowości Chróstnik. Po naszej publikacji właściciel zakładu produkcji bojlerów napisał pismo, w którym przedstawia swoje stanowisko i nie zgadza się z zarzutami mieszkańców Chróstnika. Czytaj więcej »

Wojska nadciągają »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw, fot. Krystyna Dubiel
Forty, reduty i bastiony zapełnią się niedługo żołnierzami z epoki napoleońskiej. Wehikuł czasu cofnie nas do dni 1807 roku, kiedy to rozegrała się bitwa o Nysę. I tym razem będzie huk dział, płacz rannych i tętent koni. Czytaj więcej »

Prywatyzacja nie dziś, to może jutro? »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie Ewa Chojna
Zaledwie sześciu z 14 posłów i posłanek zaproszonych na spotkanie ze związkowcami Polskiej Miedzi stawiło się by porozmawiać o prywatyzacji KGHM. Finałem dyskusji było podpisanie petycji do premiera mówiącej o tym, by odstąpił od planów sprzedaży holdingu. Czytaj więcej »

Zbiórka pieniędzy na odbudowę parku »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie UM Legnica
Od 29 lipca wszystkie osoby, które pragną finansowo wspierać odbudowę katastrofalnie zniszczonego przez nawałnicę Parku Miejskiego w Legnicy, mogą to uczynić. Czytaj więcej »

Co robić z niebezpiecznym drzewem? »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie UM Legnica
Jak poinformował Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Legnicy – właściciele prywatnych posesji, na których znajdują się przechylone i uszkodzone przez nawałnicę drzewa, które rzeczywiście zagrażają bezpieczeństwu ludzi i mienia, mogą je wyciąć bez specjalnych zezwoleń. Czytaj więcej »

Nadal trwa sprzątanie miasta »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie UM Legnica
Szefowie służb zajmujących się usuwaniem skutków kataklizmu, jaki nawiedził miasto, podczas wczorajszego (29 lipca 2009 r.) posiedzenia Sztabu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego informowali Prezydenta Legnicy, między innymi, o odnotowanych wczoraj kilku niepokojących i nieodpowiedzialnych incydentach. Czytaj więcej »

Piwo po osiemnastce  »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie Kornelia Trytko
Policjanci z Kątów Wrocławskich włączyli się w ogólnopolską akcję „Pozory mylą, dowód nie”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem sprzedaży alkoholu nieletnim. Czytaj więcej »

Rada jest na TAK »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie Ewa Chojna
Jednogłośnie radni Rady Gminy Lubin zadecydowali o przeprowadzeniu pod koniec września referendum w sprawie budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego w rejonie Lubina i Legnicy. Czytaj więcej »

Kilkadziesiąt gatunków fauny i flory wyginęło »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie tom
W legnickim parku ucierpiała nie tylko flora. W wyniku czwartkowej nawałnicy zginęło kilkadziesiąt gatunków ptaków i drobnych zwierząt. Czytaj więcej »

"Toalety" nieczynne »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie Ilona Parejko
Bolesławiecki magistrat wydał wojnę niechlujom załatwiającym fizjologiczne potrzeby w tunelach. A tych w samym rynku i przylegających do niego ulicach jest osiem. Wszystkie tunele – dotąd ziejące fetorem – pozamykano na klucz. Czytaj więcej »

Marsz do urzędu »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie Red.
Przedsiębiorcy muszą do końca roku zaktualizować swoje dane w Polskiej Klasyfikacji Gospodarczej. Lepiej nie czekać na ostatnią chwilę. Czytaj więcej »

Odbudujmy wspólnie dumę Legnicy  »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie tom
W wyniku czwartkowej nawałnicy utraciliśmy jedno z najpiękniejszych miejsc w Legnicy. Odbudujmy wspólnie nasz park! Do tego zachęcają dziennikarze legnickich mediów. Czytaj więcej »

Gwiazdy zabłysną w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie RH
Lato jest czasem wypoczynku i rozrywki. O tegorocznej ofercie wakacyjnej Strzelińskiego Ośrodka Kultury rozmawiamy z dyrektorem placówki – Dariuszem Stępniem. Czytaj więcej »

Szlakiem ginących zawodów - warsztaty wędrowne »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie Red.
Centrum Aktywizacji Zawodowej Bezrobotnych i Wolontariatu Ziemi Nyskiej organizuje w dniach od 28 do 29 sierpnia bezpłatne warsztaty wędrowne pt. „Szlakiem ginących zawodów – garncarstwo, młynarstwo, kowalstwo.” do Kudowy Zdrój dla 20 - 25 osób zainteresowanych z terenu powiatu nyskiego. Czytaj więcej »

O bitwie nyskiej »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie Red.
W dniach 31 lipca -2 sierpnia na przedpolu nyskiego Fortu II po raz kolejny odbędzie się niezwykła replika bitwy z czasów wojny napoleońskiej. W tej uważanej za jedną z najlepszych, inscenizacji po raz kolejny będą płonąć chałupy, a pole bitwy zasnuje siwy dym. Czytaj więcej »

Ruszył Samorządowy Informator SMS »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie UG
Samorządowy Informator SMS to system, który służy do przekazywania informacji. Jego główne cechy to podnoszenie lokalnego poziomu bezpieczeństwa oraz unikalny sposób przekazywania mieszkańcom informacji przez władze samorządowe. Czytaj więcej »

Wsiąść do drezyny… »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie Red.
W tym roku w Kamieńcu powstało Stowarzyszenie Semafor, którego głównym celem jest promocja transportu szynowego. Założycielem i prezesem Stowarzyszenia Semafor jest członek Lokalnej Organizacji Turystycznej, Janusz Łoś. Czytaj więcej »

Czesław zaśpiewa »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Karolina Wieczorek
Bolesławianie zdążyli się już chyba przyzwyczaić do koncertów organizowanych w Piwnicy Paryskiej. Tym razem zamiast jamajskich rytmów usłyszymy innego polskiego artystę. Czytaj więcej »

Gdzie zamieszkają dzieci z Górca? »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie ACH
Czy do 2020 r. w Polsce znikną duże domy dziecka? Co stanie się z mieszkającymi w nich dziećmi? Czy na czas znajdą rodziny zastępcze? Czytaj więcej »

Parada z nagrodami »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie Karolina Wieczorek
W tym roku Parada Ceramiczna będzie wyglądać inaczej niż dotychczas. O tym, jakie zmiany zostaną wprowadzone, mówi Ewa Lijewska – dyrektorka Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Czytaj więcej »

Ahoj, kapitanie »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie MK
Wśród wielu atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie jest rejs żaglówką. Czytaj więcej »

Targi ceramiczne - tak czy nie? »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Opr. KW
Tegoroczna edycja Bolesławieckiego Święta Ceramiki rozpocznie się specjalnymi targami „Ceramiczny zawrót głowy”. Zapytaliśmy bolesławian, co sądzą o tym pomyśle? Czytaj więcej »

Wolontariusz znaczy ochotnik »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Robert Harhala
Już drugie pokolenie wolontariuszy z wielu krajów Europy przyjeżdża do Mikoszowa pomagać w budowie Miasteczka Nadziei. Młodzi ludzie z Belgii, Holandii, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Włoch i Czech przeznaczają część wakacji na niesienie pomocy. Czytaj więcej »

Dobrze jest mieć przyjaciół »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Red.
19 lipca zakończyła się kolejna wizyta przedstawicieli powiatu średzkiego w Hajnówce. Przypominamy historię ponad dziesięcioletniej współpracy obu powiatów, opisaną w jubileuszowej publikacji „X lat Powiatu Średzkiego - urodzinowe resume”. Czytaj więcej »

Zostań trenerem »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie eb
Pełną parą ruszył projekt „Opolskie – ludzie, pasja, sport”, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Paranienormalni »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie KW
W piątek, 21 sierpnia, podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki wystąpi kabaret Paranienormalni. Czytaj więcej »

Pokaz dla Platiniego »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Beata Sadowska
W niedzielę późnym wieczorem na wrocławskiej pergoli odbył się niezwykły pokaz fontanny multimedialnej, który obejrzeli Michel Platini, Grzegorz Lato i Rafał Dutkiewicz. Nad wodę przybyło również kilka tysięcy wrocławian i mieszkańców Dolnego Śląska. Czytaj więcej »

Służby ukróciły najazd drwali »
Tekst opublikowany 2009-07-26, opracowanie tom
Po publikacji naszego materiału o "wolnej amerykance" w legnickim parku do akcji wkroczyły służby policyjne i funkcjonariusze Straży Miejskiej. Czytaj więcej »

Był dumą i chlubą miasta »
Tekst opublikowany 2009-07-26, opracowanie tom
Był najstarszym i największym parkiem w mieście. Był, bo w jednej sekundzie urokliwe miejsce, chluba i duma Legnicy, zamieniło się w zgliszcza. Czytaj więcej »

Pomoc dla zniszczonych gmin »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie Wojciech Sitarz
Sejmik województwa dolnośląskiego przekazał w czwartek pieniądze na pomoc gminom zniszczonym w czerwcowych podtopieniach. Czytaj więcej »

Komunikat o skutkach burzy »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie red.
EnergiaPro SA Oddział w Legnicy informuje, iż efektem nawałnicy, która w godzinach wieczornych 23 lipca przeszła nad Dolnym Śląskiem, (w tym obszarem działania legnickiego Oddziału EnergiiPro – Legnica, Lubin, Chojnów, Głogów – wraz z ościennymi miejscowościami) były liczne uszkodzenia w sieci elektroenergetycznej. Czytaj więcej »

Tiry się nie mieszczą »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie bom
W czwartek wieczorem tir jadący ze Strzelina wylądował w rowie. Kierowcę odwiozła erka do szpitala. Z uszkodzonego baku strażacy musieli wypompować paliwo. Do wypadku doszło w Krajkowie. Czytaj więcej »

Dzień po ataku nawałnicy  »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Koniec świata, legnicka Apokalipsa, koszmar, horror, prawdziwe piekło na ziemi. Takie są komentarze mieszkańców Legnicy, którzy wczoraj przeżyli nawałnicę. Dzień po ataku żywiołu miasto wygląda jak krajobraz po bitwie. Czytaj więcej »

O podtopieniach i poczuciu bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie sp
Analiza oraz ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu zgorzeleckiego, sprawozdanie dotyczące stanu zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz kwestia powstałych na terenach powiatu w ostatnim czasie „podtopień” były głównymi punktami obrad przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w powiecie. Czytaj więcej »

Trwa wielkie sprzątanie »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie Karolina Wieczorek
Po wczorajszej nawałnicy, która przeszła przez Bolesławiec, trwa wielkie sprzątanie i liczenie strat. Czytaj więcej »

Co dalej ze szkołą w Hajdukach Nyskich? »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie Red.
Problemem, z jakim stykają się od lat praktycznie wszystkie samorządy w Polsce jest systematyczny, wieloletni spadek urodzin dzieci. Czasami konieczne jest zamknięcie niektórych ze szkół. Czytaj więcej »

Nawałnica - Wasze zdjęcia »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie tom
Wczorajsza nawałnica będzie długo rozpamiętywana przez mieszkańców Legnicy. Zobaczcie materiał zdjęciowy naszych Internautów z krajobrazu po kataklizmie. Czytaj więcej »

Park zrównany z ziemią »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie pp
Skutki nawałnicy, która dziś ok. godz. 19.00 przeszła przez Legnicę widoczne są w całym mieście. Najdotkliwiej efekt żywiołu odczuli jednak legniczanie, którzy w chwili, gdy zerwał się wiatr przebywali w rejonie Miejskiego Parku. Czytaj więcej »

Bezlitosny żywioł »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie tom
Przez Legnicę przeszła potężna nawałnica. Silny, porywisty wiatr łamał drzewa jak zapałki. W mieście totalny paraliż komunikacyjny. Legniccy strażacy nie nadążają z odbieraniem zgłoszeń. Czytaj więcej »

To największa inwestycja powiatu lubińskiego »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Ewa Chojna
Władze powiatu mają nadzieję, że za kilka tygodni ruszy budowa przeprawy mostowej pomiędzy Radoszycami w gminie Rudna, a Ciechanowem w gminie Góra. Inwestycję prowadzą współfinansując prace okoliczne gminy, sejmik wojewódzki, a także powiat lubiński. Czytaj więcej »

Bank pomaga »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie RH
Na początku lipca w strzelińskiej komendzie policji odbyło się oficjalne przekazanie kolejnego sprzętu komputerowego ufundowanego przez zarząd Powiatowego Banku Spółdzielczego w Strzelinie. Czytaj więcej »

Dla dobra mieszkańców »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Robert Harhala
O burzliwym okresie dla strzelińskiego samorządu powiatowego, o priorytetach nowego zarządu, budżecie i bezpieczeństwie mieszkańców rozmawiamy z Jerzym Krochmalnym – nowym starostą strzelińskim. Czytaj więcej »

Ceramiczna parada »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie KW
Pod koniec sierpnia bolesławian czeka czterodniowa impreza podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Nie zabraknie parady, która 22 sierpnia przejdzie ulicami miasta. Czytaj więcej »

Uderzyła w drzewo »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie KW
Wczoraj na drodze z Bolesławca do Kraśnika samochód uderzył w drzewo. Czytaj więcej »

Spokój za złotówkę »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Kornelia Trytko
Dając pieniądze na ulicy często nie wspieramy potrzebujących, ale napełniamy kieszenie zorganizowanych grup przestępczych. Kampania społeczna ma nauczyć wrocławian, czym jest mądre pomaganie. Czytaj więcej »

Limitowana edycja monet do nabycia już wkrótce »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Karolina Wieczorek
Już 29 sierpnia podczas Jakubów 2009 w Zgorzelcu zostanie wprowadzony do obiegu dukat miejski o nominale 6 Jakubów i równowartości 6 zł. Akcja została przygotowana przez Urząd Miejski w Zgorzelcu oraz Karkonoski Dom Numizmatyczny z Jeleniej Góry Czytaj więcej »

Próby przed lotem »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Trwają ostatnie przygotowanie do przelotu emerytowanego pilota z Lutyni nad kanałem La Manche. Na lotnisku w Mirosławicach odbywają się ostatnie próby i kontrola dokumentacji technicznej. Czytaj więcej »

To jest trofeum! »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Red.
Ten wielki sum został złowiony przez 14 latka! Zobacz ten wyczyn i wiele innych w serwisie mojetrofea.pl. Czytaj więcej »

Najpiękniejsze miejsca na Ziemi w Cuprum Arena »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie red
W Galerii Cuprum Arena będzie można obejrzeć wystawę przepięknych fotografii, którą otworzy 25 lipca Tomasz Tomaszewski: polski fotografik, twórca fotografii prasowych, współpracownik magazynu National Geographic, wykładowca fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech. Czytaj więcej »

Młodzi radni w Sejmie »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie MRPS
W czerwcu członkowie Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego razem z opiekunami pojechali do stolicy. Celem ich podróży było miejsce pracy polskich parlamentarzystów. Czytaj więcej »

Zapisz się w Google »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie ab
Systematycznie pogłębiana dokładność polskich map Google sprawia, że coraz większa ilość osób i instytucji umieszcza je na swoich stronach internetowych. Również nyski magistrat zaprasza mieszkańców miasta do dodawania informacji o firmach, obiektach itp. Czytaj więcej »

Radosny festyn »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie RR
To były wesołe dwa dni, pełne zabaw, imprez sportowych i tańców. Ważne również jest to, że gmina wzbogaciła się o nowy odcinek drogi. Czytaj więcej »

Kolizja podczas akcji »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Red.
Zaraz po ulewie jaka nawiedziła gminę Ziębice 14 lipca, doszło do kolizji drogowej przy skrzyżowaniu ulic Wałowej z Wojska Polskiego. Czytaj więcej »

Wirth nowym prezesem Polskiej Miedzi »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Ewa Chojna
Herberth Wirth został wybrany na stanowisko prezesa KGHM Polska Miedź S.A. Wczoraj, po przesłuchaniu pięciu kandydatów i ocenie prezentowanej przez nich wizji rozwoju spółki, rada nadzorcza podjęła decyzje o powierzeniu fotela prezesa dotychczasowemu wiceprezesowi. Czytaj więcej »

Wirth nowym prezesem Polskiej Miedzi »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Ewa Chojna
Herberth Wirth został wybrany na stanowisko prezesa KGHM Polska Miedź S.A. Wczoraj, po przesłuchaniu pięciu kandydatów i ocenie prezentowanej przez nich wizji rozwoju spółki, rada nadzorcza podjęła decyzje o powierzeniu fotela prezesa dotychczasowemu wiceprezesowi. Czytaj więcej »

Pożar przez niedopałek »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie AW
Mieszkanka Pieńska swój nałóg nikotynowy przypłaciła pobytem w szpitalu. Co więcej, wyszło na jaw, że kradła prąd. Czytaj więcej »

Poszukiwania młodych talentów »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Wojciech Sitarz
Wszystkie dzieci w wieku od sześciu do ośmiu lat będą mogły w najbliższą sobotę wziąć udział w programie Akademia Orlika. Ma on pomóc w odkrywaniu młodych piłkarskich talentów. Skierowany jest zarówno do dziewczyn jak i chłopców. Czytaj więcej »

Zmiany w zakresie planów zagospodarowania przestrzennego »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie UM Legnica
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski przedłożył na najbliższą sesję Rady Miejskiej Legnicy dwa projekty uchwał dotyczących zmiany planów zagospodarowania przestrzennego. Czytaj więcej »

Są pieniądze na rozwój »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie Red.
Pod koniec ubiegłego miesiąca Piotr Łabędzki, prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” podpisał umowę z Samorządem Województwa Dolnośląskiego o warunkach i sposobie realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju. Czytaj więcej »

Mocne brzmienie na scenie »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie AW
21 lipca zapraszamy serdecznie na koncert zespołów: Inductor, Deversor, UPA i Black Horse. Czytaj więcej »

Cyprinus Carpio 2009 »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie Red.
Wszystkich karpiarzy zapraszamy na I Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu - Cyprinus Carpio 2009, które odbędą się w 6-9 sierpnia 2009 r. nad Zalewem Kozielno (brzeg od strony betonówki droga Kamieniec Ząbkowicki - Paczków). Czytaj więcej »

Cyprinus Carpio 2009 »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie Red.
Wszystkich karpiarzy zapraszamy na I Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu - Cyprinus Carpio 2009, które odbędą się w 6-9 sierpnia 2009 r. nad Zalewem Kozielno (brzeg od strony betonówki droga Kamieniec Ząbkowicki - Paczków). Czytaj więcej »

Afrykańskie klimaty w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie ers
10 lipca w samo południe w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej otwarto wystawę „Sztuka afrykańska – forma i kolor". Czytaj więcej »

Piękne kobiety, szybkie samochody »
Tekst opublikowany 2009-07-19, opracowanie tom
6-litrowy silnik o mocy 560 KM. Do "setki" przyspiesza w 5,2 sekundy. Kosztuje bagatela, 400 tys. zł. Czytaj więcej »

Wyszedł ze szpitala, rodzina go szuka »
Tekst opublikowany 2009-07-19, opracowanie ech
Policjanci z Lubina poszukują 71-letniego mężczyzny, który 18 lipca br. popołudniu wyszedł ze szpitala miejskiego przy ul. Bema w Lubinie i udał się w nieznanym kierunku. Czytaj więcej »

Ukradł rusztowania i wpadł przy kolizji »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie ech
Jak informuje policja, najpierw 26 – letni głogowianin dokonał kradzieży rusztowań o wartości trzech tysięcy złotych, a kiedy był już poszukiwany przez głogowskich policjantów, wpadł bo spowodował kolizję drogową taranując inne auto. Czytaj więcej »

Rzeka Zielona wylała jak szalona »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie Artur Szkudlarek
Podtopione domy, zalane podwórka, pola i rowy – taki obraz towarzyszył mieszkańcom gminy na przełomie czerwca i lipca. Najbardziej ucierpiały Grodziszów, Święta Katarzyna i Siechnice. Czytaj więcej »

Kieszonkowe żniwa »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie RH
Sezon urlopowy to dla kieszonkowca czas wytężonej „pracy”, który niektórzy nawet zwykli nazywać żniwami. Policja podpowiada, jak ustrzec się kradzieży. Czytaj więcej »

Dziś świętuje „Rudna” »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie ech
Dzisiaj mija 35 rocznica powstania Zakładów Górniczych Rudna. Choć decyzję o jej powstaniu podjęto w 1969 roku, za oficjalną datę powstania kopalni uważa się 17 lipca 1974 roku, kiedy ZG Rudna osiągnęły 25 procent mocy docelowej. Czytaj więcej »

Pechowy poranek - wypadek w Kochlicach  »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie tom
Kierowcy zdążający z Lubina w stronę Legnicy lub jadący w przeciwnym kierunku muszą uzbroić się w cierpliwość. W Kochlicach doszło do wypadku. Czytaj więcej »

Dziś świętuje „Rudna” »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie ech
Dzisiaj mija 35 rocznica powstania Zakładów Górniczych Rudna. Choć decyzję o jej powstaniu podjęto w 1969 roku, za oficjalną datę powstania kopalni uważa się 17 lipca 1974 roku, kiedy ZG Rudna osiągnęły 25 procent mocy docelowej. Czytaj więcej »

Pierwsze targi motoryzacyjne »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie tom
W lubińskiej galerii Cuprum Arena zaczynają się dziś pierwsze w naszym regionie targi motoryzacyjne. Swoje sztandarowe modele pokażą Peugeot, BMW, Bentley, Maserati, Volkswagen, Hyundai, Renault, Nissan, Citroen, Mercedes, Skoda, Kia, Ford, Opel, Seat, Fiat, Mitsubishi i Toyota. Czytaj więcej »

By żyło się lepiej »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie RH
Rozpoczęcie procesu aktualizacji „Strategii Integracji i rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta i Gminy Strzelin na lata 2010-215” miało na celu spotkanie, które odbyło się w sali konferencyjnej urzędu miasta i gminy w Strzelinie. Czytaj więcej »

Lokatorzy grożą pozwami »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy ul. Lipowej protestują przeciw budowie domu socjalnego, który powstaje w pobliżu baraków. Zdaniem lokatorów kolejny budynek w socjalnym getcie obniży wartość ich nieruchomości. Czytaj więcej »

Pechowy poranek - wypadek w Kochlicach  »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie tom
Kierowcy zdążający z Legnicy w stronę Lubina lub jadący w przeciwnym kierunku muszą uzbroić się w cierpliwość. W Kochlicach doszło do wypadku. Czytaj więcej »

Jest powód do dumy »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie ers
Po raz kolejny wyniki zdawalności matur w szkołach prowadzonych przez władze powiatu średzkiego należą do najlepszych w województwie dolnośląskim. Czytaj więcej »

Bat na piratów drogowych »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie AS
Od ponad miesiąca strażnicy gminni mają wielkiego sprzymierzeńca w walce z piratami drogowymi - fotoradar. Przez tydzień pracy, urządzenie zrobiło 120 zdjęć kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Czytaj więcej »

Gratulacje od Jerzego Buzka »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie red.
W związku z wysokim miejscem w rankingu najlepiej rozwijających się miast i gmin w Polsce, Kąty Wrocławskie otrzymały list gratulacyjny od nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Czytaj więcej »

Po ścieżkach historii Wrocławia  »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie AW
Tym razem 19 lipca, w niedzielę, w towarzystwie instruktorów Wrocławskiej Szkółki Nordic Walking i przewodników miejskich WroTA będziemy aktywnie poznawać historię najstarszego parku Wrocławia - Parku Brochowskiego. Czytaj więcej »

Wystawa "Nowy Świat Lilii" »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Red.
Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Lilii zapraszają na wystawę „NOWY ŚWIAT LILII”. Czytaj więcej »

Dotacja dla Przeworna »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Robert Harhala
W ramach realizacji przez województwo dolnośląskie pomocy rozwojowej 28 gmin otrzymało właśnie wsparcie w formie dotacji celowej. Wśród nich znalazła się również gmina Przeworno jako jedyna z terenu naszego powiatu. Czytaj więcej »

Pomoc dla najbiedniejszych gmin »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Agata Jurczak
Urząd Marszałkowski we Wrocławiu przeznaczył 10 milionów złotych na dotacje dla najbiedniejszych gmin. Czytaj więcej »

Pomoc dla najbiedniejszych gmin »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Agata Jurczak
Urząd Marszałkowski we Wrocławiu przeznaczył 10 milionów złotych na dotacje dla najbiedniejszych gmin. Czytaj więcej »

Szansa dla bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Agata Jurczak
Na 20 nowych miejsc pracy będzie można liczyć w zakładzie, który powstanie w Ząbkowicach Śląskich. Czytaj więcej »

W Bolesławcu płać Bolesławami »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie KW
Już w sierpniu, podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki, bolesławianie oraz turyści odwiedzający nasze miasto będą mogli nabyć monetę o nominale 6 Bolesławów. Czytaj więcej »

Wyłudzenia na fałszywe dokumenty »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie ech
Do ośmiu lal pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, którzy przez podstawione osoby wyłudzili z banków ponad 70 tysięcy złotych. Czytaj więcej »

Teraz czas na Mistrzostwa Świata!  »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Po udanych Mistrzostwach Europy, które zostały zorganizowane w Strzelinie, przyszedł czas, by Strzelińskie Stowarzyszenie Footbagu DST Footbag Club Strzelin, walczyło o tytuły najlepszych na świecie. Najlepsi gracze z kontynentu będą rywalizować o medale w Berlinie. Czytaj więcej »

O filmie inaczej »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie ab
Nasza redakcja zachęcona pozytywnymi opiniami, postanowiła sprawdzić – czym zajmuje się Dyskusyjny Klub Filmowy. Ciekawi byliśmy, czy faktycznie repertuar filmowy dobierany jest tak, aby prezentowany film pobudzał do myślenia i wzbogacał wiedzę o świecie. Czytaj więcej »

Piekło na Kasztanowej »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie KT
Kiedy mieszkańcy wyjeżdżają na wakacje, dla pracowników Wydziału Inżynierii Miejskiej i ZDiUM zaczyna się prawdziwie gorący okres. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sobie radzą z nadzorowaniem inwestycji drogowych we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Ścięła szlaban  »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie tom
Nieuwaga 31-letniej kobiety przed przejazdem kolejowym w Rzeszotarach skończyła się dla niej nieprzyjemnie. Samochód, którym kierowała, ściął kolejowy szlaban. Czytaj więcej »

Afera wodna pod Sobótką »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie BESA
Gmina Sobótka spośród pozostałych gmin powiatu wrocławskiego została najbardziej doświadczona podczas czerwcowej powodzi. Jednym z jej skutków jest trwający już dwa tygodnie brak wody pitnej w kranach. W ostatnich dniach woda przestała być dowożona nawet beczkowozami. Czytaj więcej »

Koty za płoty »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie AW
Ponad sto prac wykonanych w technikach akwatinta, akwaforta, mezzotinta, linoryt i sucha igła możemy zobaczyć na wystawie „Koty za płoty” w Pracowni Grafiki Artystycznej ODT Światowid. Czytaj więcej »

Wokół nyskiego Rynku »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Red.
Medialna wichura rozpętała się po uchwale rady miejskiej dotyczącej sprzedaży trzech działek położonych w Rynku. Burmistrz Nysy postanowiła stawić jej czoła i uspokoić mieszkańców. Czytaj więcej »

Bezpieczniej na drogach »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Red.
Dzięki nowej inwestycji pn.: „Budowa oświetlenia drogowego przy ulicy Kaolinowej i Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu” mieszkańcy tych ulic mają „jaśniej”. Inwestycja ta kosztowała gminę i miasto Nowogrodziec ponad 67 tys. zł. Czytaj więcej »

Złapany na haczyk »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Red.
24 - 27 czerwca roku nad zbiornikiem Kozielno odbył się V Dolnośląski Puchar Karpiowy. Już od samego początku pogoda nie nastrajała optymistycznie. Jednak wszystko odbyło się zgodnie z planem. Czytaj więcej »

Złapany na haczyk »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Red.
24 - 27 czerwca roku nad zbiornikiem Kozielno odbył się V Dolnośląski Puchar Karpiowy. Już od samego początku pogoda nie nastrajała optymistycznie. Jednak wszystko odbyło się zgodnie z planem. Czytaj więcej »

Moda na język polski »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Beata Sadowska
Ponad 90 osób z 14 krajów rozpoczęło naukę języka polskiego na letnim kursie organizowanym już po raz 35. na Uniwersytecie Wrocławskim. Czytaj więcej »

Wywrócił się przed radiowozem »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie BESA
Średzcy policjanci zatrzymali w nocy 16 – letniego rowerzystę, który na ich widok przewrócił się na chodnik. Jak się okazało, młody mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Czytaj więcej »

Jechali na podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie BESA
Policjanci mieli pracowity weekend. Na drogach powiatu średzkiego zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Czytaj więcej »

Pijany z cudzym autem »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie ech
Zatrzymany do kontroli drogowej 28 letni głogowianin, był nie tylko pijany. Okazało się, że kierował autem, które zabrał bez wiedzy właściciela, a do tego nigdy nie posiadał prawa jazdy. Czytaj więcej »

Jak poruszać się po rynku pracy? »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Red.
Od 25 do 28 czerwca w Ośrodku Szkoleniowy w Pokrzywnej odbyło się szkolenie dla osób bezrobotnych i zagrożonych zwolnieniem z pracy zorganizowane przez Centrum Aktywizacji Zawodowej Bezrobotnych i Wolontariatu Ziemi Nyskiej. Czytaj więcej »

„Przytulanie” na scenie  »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie AW
14 lipca zapraszamy na sporą dawkę ska, rocka oraz metalu do wrocławskiego klubu Alive. Na jednej scenie stanie The Merss oraz Hug Me Mum. Czytaj więcej »

Wsparcie (niestety) sezonowe »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie tsp
57 trwale bezrobotnych z gminy Ziębice od kwietnia zatrudnionych jest przy pracach interwencyjnych. Pracownicy zatrudnieni pozostaną do końca października. Czytaj więcej »

Ratują życie »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Robert Harhala
Policjanci i pracownicy strzelińskiej komendy oddawali krew dla małego Dawidka. To znakomity przykład dla innych i odpowiedź na nasz apel. Czytaj więcej »

„Bóbr” dostarczy wodę »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie UM
Skarb Państwa nieodpłatnie przekazał 100 proc. swoich udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu na rzecz Związku Międzygminnego „Bóbr”. Dotychczas Skarb Państwa był właścicielem udziałów PWiK o łącznej wartości 11.000.000 zł. Czytaj więcej »

Nysa jest na pierwszym miejscu »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Red.
O zabudowie nyskiego rynku i innych projektach dla miasta, o staromiejskiej atmosferze i „pseudoplantach” rozmawiamy z architektem Tadeuszem Pawlikiem. Czytaj więcej »

Nie zabrałeś OC? Pojedziesz dalej »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie PM
Posiadanie dokumentu potwierdzającego opłacenie składki OC nie będzie już obowiązkowe. Taką zmianę kierowcy zawdzięczają nowelizacji Prawa o ruchu drogowym przyjętej w ostatnich dniach przez sejm. Czytaj więcej »

Pierwsze targi motoryzacyjne  »
Tekst opublikowany 2009-07-11, opracowanie tom
Przypominający szykującą się do skoku pumę Maserati, dostojny i męski Bentley, ekstrawaganckie BMW X6, nowa Toyota Avensis, sportowy Ford Kuga czy kultowy Mini Cooper, to tylko niektóre z ekskluzywnych modeli, które już wkrótce będziemy mieli okazję podziwiać. Czytaj więcej »

Gangsterski ekwipunek  »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie tom
Rewolwer, kilka sztuk amunicji, pałkę, kamizelkę kuloodporną, kominiarkę, a nawet szablę. Oto, co znaleźli legniccy policjanci w samochodzie 24-letniego mieszkańca Lubina. Czytaj więcej »

Samolot z hamulcem ręcznym »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Samolot emerytowanego pilota z podwrocławskiej Lutyni jest już prawie gotowy. Sto lat temu identyczną maszyną nad kanałem La Manche przeleciał Louis Bleriot. Czytaj więcej »

Życzkowski i Jakubiec wyróżnieni »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie tsp
Sympatycznym akcentem rozpoczęła się środowa sesja rady miejskiej Strzelina. Burmistrz oraz radni uhonorowali najwybitniejszych sportowców ziemi strzelińskiej, którzy swoimi wynikami przyczyniają się do promowania miasta i gminy w Polsce i na świecie. Czytaj więcej »

Jesteś święty czy wyklęty? »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie Opr AW
Jest maj 1997 roku. Za dwa miesiące potężna powódź zaleje całą południową Polskę. Tymczasem we Wrocławiu trwa Kongres Eucharystyczny, na który jako gość przybył sam Ojciec Święty Jan Paweł II. Policja, wojsko, UOP i pozostałe służby mundurowe zmobilizowały wszystkie siły, aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu Papieżowi. Czytaj więcej »

Dla rozwoju rzemiosła »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie UM
Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński odznaczył prezydenta Bolesławca Piotra Romana oraz przewodniczącą Rady Miasta Janinę Piestrak-Babijczuk „Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego”. Czytaj więcej »

Czy wiesz, jakie masz prawa? »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie Karolina Wieczorek
Rzecznik ochrony praw konsumenta w Bolesławcu radzi, by mądrze korzystać z praw, które przysługują nam jako konsumentom. Problem w tym, że nie wszyscy o tych prawach wiedzą. Czytaj więcej »

Po wzgórzach Niemczańsko - Strzelińskich »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie Agata Jurczak
Cele Wycieczki : - zwiedzenie ciekawych i atrakcyjnych miejsc naszego regionu - poznanie historii ciekawych miejsc - promocja zdrowego spędzania czasu - sprawdzenie i poprawa kondycji fizycznej Czytaj więcej »

Po wzgórzach Niemczańsko - Strzelińskich »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie Agata Jurczak
Cele Wycieczki : - zwiedzenie ciekawych i atrakcyjnych miejsc naszego regionu - poznanie historii ciekawych miejsc - promocja zdrowego spędzania czasu - sprawdzenie i poprawa kondycji fizycznej Czytaj więcej »

Dlaczego zginął pilot? »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie kt
Trwają dyskusje nad sprawą zestrzelenia samolotu Dionizego Bielańskiego. Historyków IPN nie przekonują tłumaczenia generała Jaruzelskiego. Czytaj więcej »

To już 50 lat »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie Agata Jurczak
W ciągu pięćdziesięciu lat istnienia ziębickiego DPS wydarzyło się wiele. Rocznicowe spotkanie było wyjątkową okazją do wspomnień oraz podziękowań dla wszystkich, którzy wspierali i wspierają działalność placówki. Czytaj więcej »

Okienko nie do końca jedno »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie tsp
W strzelińskim oddziale ZUS przy ul. Dzierżoniowskiej przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają właśnie działalność gospodarczą znaleźli dodatkowe bezpłatne porady. Czytaj więcej »

Podarki dla WOPRu »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie UM
24 czerwca w bolesławieckiej sali rajców w Bolesławcu odbył się pokaz multimedialny prezentujący możliwości techniczne sprzętu ratowniczego zakupionego dla bolesławieckiego oddziału WOPR. Czytaj więcej »

Na 25 lat za kraty »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie IP
Daniel L. dwudziestolatek z Nowogrodźca pójdzie do więzienia na 25 lat. Chłopak w okrutny sposób zamordował swojego znajomego. Wyrok nie jest prawomocny. Czytaj więcej »

Nanotechnologia dla nastolatków »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Red.
Czy nastolatek może robić pomiary na wadze elektronicznej i obserwować ruchy nanoobiektów? Dwaj stypendyści programu stypendialnego Fundacji Banku Zachodniego WBK – Maks Brandt i Dariusz Jarzębski przekonali się, że tak. Czytaj więcej »

Mieszkańcy mają dość podtruwania »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Ewa Chojna
Chróstnik, niewielka wieś położona niedaleko Lubina, a w jej środku kurnik, który jak mówią mieszkańcy zatruwa im życie. Gryzący dym wydobywający się z komina, ciągły smród odchodów i palonej padliny, a to wszystko zaledwie 150 metrów od domków jednorodzinnych. Czytaj więcej »

Zalane piwnice, powalone drzewa »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie tom
Pracowitą noc mieli legniccy strażacy, którzy usuwali skutki wczorajszej nawałnicy, która wieczorem rozpętała się nad miastem. Czytaj więcej »

Klucz dla Celestyna »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Robert Harhala
Nie zabiegają o rozgłos w swojej misji niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym, a wielkie sukcesy to efekt wytrwałości, ciężkiej pracy i wiary w ludzi. Czytaj więcej »

Powiat świętował  »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Za nami już druga edycja Święta Gotarda. Tłumy widzów wysłuchały koncertu gwiazdy wieczoru - zespołu „Elektryczne gitary”. Czytaj więcej »

Bezpłatne badania »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie EM
14 lipca w Miękini odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Czytaj więcej »

Co się czai w zaułkach Wrocławia?  »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie BESA
Co się czai w zaułkach Wrocławia? Tak zatytułowaną zabawą w środę, 8 lipca rozpoczną się wakacje w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. W sumie na czas wakacji zaplanowano 16 spotkań. Czytaj więcej »

Oficer dba o rowerzystów »
Tekst opublikowany 2009-07-12, opracowanie BESA
Rozmowa z Danielem Chojnackim, oficerem rowerowym przy Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Zwolnij, bo cię złapią »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie BESA
8 lipca policjanci ruchu drogowego przeprowadzają na dolnośląskich drogach akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Podczas wzmożonych kontroli sprawdzają nie tylko stosowanie się do ograniczeń prędkości na drogach, ale także używanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Czytaj więcej »

Działania "Prędkość" trwają »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie KW
Dziś bolesławieccy policjanci do godziny 22.00 sprawdzać będą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Czytaj więcej »

Ku przestrodze »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Red.
Oto jak może zakończyć się zbyt brawurowa lub nieostrożna jazda. Zobacz zdjęcia przedstawiające skutki wypadków drogowych obsługiwanych przez dolnośląskich policjantów. Czytaj więcej »

Alarm przeciwpowodziowy odwołany »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie ech
W regionie odwołano już alarm przeciwpowodziowy. Po przejściu fali powodziowej, która pojawiła się w miniony weekend w naszym regionie wody stale ubywa. Czytaj więcej »

Pożar stodoły »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 3 lipca, paliła się stodoła w Zarzycy. W akcji trwającej 6 godzin wzięło udział 39 strażaków, w tym 32 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Czytaj więcej »

Wystrzałowe Lato ze Strzelcem »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Robert Harhala
Ponad siedem godzin rozrywki i znakomitej zabawy oraz piękna pogoda przyciągnęły w niedzielne popołudnie do parku miejskiego tłumy mieszkańców miasta i całego regionu. Tegoroczna edycja Lata ze Strzelcem była wyjątkowo udana. Czytaj więcej »

Chciał popełnić samobójstwo przez długi »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie ech
Grając na automatach popadł w długi. Chcąc wzbudzić litość rodziny oraz odroczyć spłatę poinformował, że chce się zabić. Czytaj więcej »

Kula ognia na ganku »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Pogorzelcy z Sulistrowiczek mieszkają w prowizorycznej altance i własnymi siłami próbują odbudować dom. Wrocławska prokuratura aresztowała cztery osoby, które podpaliły posesję. Czytaj więcej »

Piorun jak pocisk »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Specjaliści tłumaczą, dlaczego nie należy bać się burzy i na ten czas wyłączyć telefon komórkowy. Co dzieje się z dachem domu, drzewem i człowiekiem, w którego uderzy piorun? Czytaj więcej »

Wielka szansa dla muzyka z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie Kornelia Trytko
Janek Samołyk zakwalifikował się do finału konkursu, którego zwycięzcy zagrają na tegorocznym Off Festival w Mysłowicach. Jury z Arturem Rojkiem na czele przyznało mu najwięcej punktów. Teraz wszystko w rękach fanów. Czytaj więcej »

Bazylika Mniejsza w Bardzie »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie Red.
Bardo wcześniej nazywane było „Warthą”. Jeszcze po wojnie mawiano, że tym, czym Częstochowa jest dla Polski, tym Warta - dla Dolnego Śląska. Czytaj więcej »

Duża kasa dla LGD Qwsi »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Red.
Na podstawie decyzji zarządu województwa dolnośląskiego podjętej 9 czerwca Stowarzyszenie LGD Qwsi zostało wybrane do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju. Czytaj więcej »

Czekamy na ocenę »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie Red.
Gmina Ziębice złożyła w 30 kwietnia. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wniosek o dofinansowanie z Funduszu Spójności. Czytaj więcej »

Pijany leczył pacjentów »
Tekst opublikowany 2009-07-05, opracowanie AW
Przyjmowane przez lekarza osoby zaalarmowały policję. Uznały one, że lekarz jest pod wpływem alkoholu. Czytaj więcej »

Anomalie pogodowe dają o sobie znać »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Agata Jurczak
W czwartek 2 lipca w godzinach popołudniowych po bardzo intensywnym deszczu, jaki wystąpił ok. godz. 14 nad częścią północno-zachodnią Gminy oraz gwałtownym przybraniu wód opadowych skupionych w korycie Grabnika wieś Strąkową dotknęła klęska żywiołowa jaką jest powódź. Czytaj więcej »

Mamy 4 medale! »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zawodnicy z naszego powiatu dobrze spisali się podczas jedenastych Mistrzostwa Europy w Footbagu, które zostały rozegrane w Strzelinie. Przybyli najlepsi gracze ze Starego Kontynentu. Czytaj więcej »

Czekamy na ocenę »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie Red.
Gmina Ziębice złożyła w 30 kwietnia. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wniosek o dofinansowanie z Funduszu Spójności. Czytaj więcej »

Studiuj nowe kierunki »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie Opr. AW
Od nowego roku akademickiego oferta edukacyjna naszego miasta poszerzy się o ciekawe kierunki i specjalności. Wszystko z powodu powstania Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej z Katowic. Czytaj więcej »

Koniec przebudowy Ceramicznej »
Tekst opublikowany 2009-07-05, opracowanie Red.
Urząd Miasta w Bolesławcu odebrał prace związane z przebudową ul. Ceramicznej, położonej w lewobrzeżnej części miasta. Czytaj więcej »

Sztuka afrykańska w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie BESA
Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej zaprasza 10 lipca o godzinie 12:00 na otwarcie wystawy „Sztuka afrykańska – forma i kolor”. Czytaj więcej »

Hellada w centrum Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie AW
5 lipca, w niedzielę, dziedziniec Arsenału Miejskiego we Wrocławiu zmieni się w starożytną, grecką osadę. Grupa rekonstrukcyjna „homoioi” z Instytutu Filologii Klasycznej i Kultury Antycznej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na Piknik grecki. Czytaj więcej »

Rowerowe zwiedzanie »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie opr. AW
Gdzie we Wrocławiu można bezpiecznie i wygodnie jeździć na rowerze? Odpowiedź na to pytanie znajda państwo podczas niedzielnej wycieczki rowerowej wraz z przewodnikami z grupy WroTA. Czytaj więcej »

Duża kasa dla LGD Qwsi »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Red.
Na podstawie decyzji zarządu województwa dolnośląskiego podjętej 9 czerwca Stowarzyszenie LGD Qwsi zostało wybrane do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju. Czytaj więcej »

Pierwsza modelowa placówka SG »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Red.
Od 1 lipca rozpoczęła swoją działalność pierwsza modelowa placówka SG wykonująca działania wewnątrz kraju. Czytaj więcej »

Memoriał Sławka Nowakowskiego »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W dniach 22 - 24 czerwca w Strzelinie odbył się Memoriał Sławka Nowakowskiego w tenisie stołowym. Rywalizowano we wszystkich kategoriach: od żaków po weteranów. Czytaj więcej »

Nadchodzi era filmu »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie red. kt
- Widzowie nie odczują wpływu kryzysu na festiwal – zapewniał w czwartek we Wrocławiu Roman Gutek. - Era Nowe Horyzonty to ciągle największe filmowe wydarzenie w Polsce. Czytaj więcej »

Czas na zasłużoną emeryturę »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Muzyk, sportowiec, a przede wszystkim doskonały proboszcz - tak mówią parafianie z Kuropatnika o księdzu prałacie Norbertu Łukaszczyku. Po 51 latach posługi kapłańskiej przeszedł na zasłużoną emeryturę. Ostatnia msza była pełna wzruszenia. Czytaj więcej »

Znika enklawa zieleni »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie pp
Niemal w samym centrum miasta, między ulicą Młynarską, a Galerią Piastów w ostatnim czasie zaczęło pojawiać się coraz więcej samochodów. Kosztem zieleni powstały nowe miejsca parkingowe. -Kto zrobi z tym porządek? - pytają nasi czytelnicy. Czytaj więcej »

Tylko u nas – pogoda na bieżąco »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie aw
Meteorolodzy nie potrafią przewidzieć, gdzie wystąpi burza. Może Wy macie swoje własne sposoby albo niesamowite zdjęcia piorunów czy nawałnic. Podzielcie się nimi z innymi czytelnikami. Czytaj więcej »

Remont się przedłuży »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie pp
Legniccy kierowcy zdążyli już przyzwyczaić się do utrudnień jakie niesie za sobą remont ulicy Wrocławskiej. Większość zmotoryzowanych legniczan odlicza dni do ukończenia tej inwestycji, niestety już dziś wiadomo, że jej realizacja będzie trwać dłużej, niż planowano. Czytaj więcej »

O siódmej w nocy »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie AW
Siódma w Nocy to śląskie trio grające elektrycznego bluesa. Koncert rozpocznie się 3 lipca, w piątek w klubie Alive o godz. 21. Czytaj więcej »

Rocznica Domu Pomocy Społecznej w Ziębicach »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie Agata Jurczak
Uroczystość odbyła się w czwartek 25 czerwca w ZCK. Jej głównym celem było podziękowanie samorządom i przyjacielom DPS, którzy przez długie lata współpracowali i pomagali kierownictwu. Wszyscy obecni goście i organizatorzy wspominali wspólnie spędzone lata. Czytaj więcej »

O rewitalizacji rynku »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie Opr. AW
Podczas sesji rady miejskiej w Nysie radni 13 głosami za, 6 przeciw i 1 wstrzymującym się podjęli uchwałę o sprzedaży prawa własności nieruchomości gminnej w drodze przetargu pisemnego nieograniczonego dotyczącego działek nr 14,15,16 położonych w nyskim rynku o powierzchni 0,2570 ha. Czytaj więcej »

Wypadek na A4 »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie KW
Dziś rano strażacy otrzymali informację o wypadku na autostradzie A4. Na szczęście żaden z poszkodowanych nie potrzebował nawet hospitalizacji. Czytaj więcej »

Monety, których nie było »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie kt
Młoda wrocławianka, na jednym z portali aukcyjnych oferowała monety kolekcjonerskie. Problem w tym, że NBP jeszcze ich nie wydał. Czytaj więcej »

Bazylika Mniejsza w Bardzie »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie Red.
Bardo wcześniej nazywane było „Warthą”. Jeszcze po wojnie mawiano, że tym, czym Częstochowa jest dla Polski, tym Warta - dla Dolnego Śląska. Czytaj więcej »

Ukradł drzwi »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie AW
Mężczyzna ze Zgorzelca ukradł drzwi do mieszkania sąsiada. Straszył przy tym drewnianą pałką. Czytaj więcej »

Ryba brała »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie Red.
Policjant z komisariatu w Ziębicach zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej podczas zawodów wędkarskich o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich. Zobacz to trofeum i wiele innych w serwisie mojetrofea.pl. Czytaj więcej »

Bolesławieckie Stowarzyszenie Motocyklowe »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie Karolina Wieczorek
Bolce znani są nie tylko mieszkańcom naszego miasta, ale także i regionu. Stowarzyszenie skupia tych, którzy uwielbiają jazdę na motorze. Czytaj więcej »

Pożar od pioruna »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie bom
Podczas wczorajszej burzy piorun uderzył w dom przy ulicy Żeglarskiej na Grabiszynku. Na szczęście nikt nie został ranny, bo lokatorów nie było w środku. Czytaj więcej »

Festiwal Orkiestr Policyjnych »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie AW
3 lipca we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Policyjnych pod patronatem komendanta głównego policji i prezydenta Wrocławia, połączony z obchodami 90. rocznicy powołania policji. Czytaj więcej »

Strzelec na podium »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie tsp
Z brązowym medalem powrócili z Wałbrzycha ciężarowcy Strzelca Strzelin. Odbywał się tam Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Wałbrzycha, w którym udział wzięły kluby z całego Dolnego Śląska. Czytaj więcej »

Proboszcz ewenement  »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ksiądz prałat Norbert Łukaszczyk, po ponad 42 latach rządów proboszczowskich w Kuropatniku, przeszedł na emeryturę. Jest to ewenement w skali ogólnopolskiej. Dlaczego ksiądz prałat odszedł na emeryturę i jakie ma plany na przyszłość? Zapraszamy na rozmowę, którą przeprowadził Radosław Kwiatkowski. Czytaj więcej »

Kongresy z widokiem »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie Kornelia Trytko
Turysta biznesowy zostawia w mieście ok. 400 razy więcej pieniędzy, niż turysta indywidualny. Władze Wrocławia o tym wiedzą, dlatego przy Hali Stulecia powstaje nowoczesne centrum konferencyjne. Czytaj więcej »

„Szkoła dbająca o bezpieczeństwo” »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie Agata Jurczak
,,Bezpieczeństwo nie jest wszystkim lecz bez bezpieczeństwa wszystko jest niczym” - Klaus Neyman Czytaj więcej »

Gimnazjaliści z Ziębic w USA »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie Agata Jurczak
Wymiany międzyszkolne dają uczniom ogromne możliwości oraz otwierają przed nimi różne ścieżki ułatwiające rozwój i edukację. Dzięki temu poznali inną kulturę, narodowość oraz mieli możliwość przećwiczenia swoich umiejętności związanych z językiem angielskim jakże słynny na całym świecie. Czytaj więcej »

„Optymistyczne Przedszkole” w Nysie »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Agata Jurczak
Trudno w dzisiejszych czasach zainteresować młodego człowieka edukacją i pobudzić go do działania. Nauczyciele w jednym z Nyskich przedszkoli postanowili rozwijać inteligencję dzieci poprzez optymizm. Czytaj więcej »

Wybrano LGD »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Robert Harhala
Jak informuje urząd marszałkowski, zarząd województwa dolnośląskiego podjął decyzję o wyborze lokalnych grup działania. Wśród 19 dolnośląskich stowarzyszeń, fundacji i grup jest również Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gromnik” z terenu naszego powiatu. Czytaj więcej »

Nowe odkrycia w dawnym klasztorze »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie Ks. Grzegorz Kopij
W dawnym opactwie oo. cystersów w Henrykowie, którego początki sięgają pierwszej połowy XIII wieku, od roku 2003 prowadzone są badania nad odkrywaniem „zamurowanej", gotyckiej przeszłości klasztoru. Czytaj więcej »

Nowe odkrycia w dawnym klasztorze  »
Tekst opublikowany 2009-06-27, opracowanie Ks. Grzegorz Kopij
W dawnym opactwie oo. cystersów w Henrykowie, którego początki sięgają pierwszej połowy XIII wieku, od roku 2003 prowadzone są badania nad odkrywaniem „zamurowanej", gotyckiej przeszłości klasztoru. Czytaj więcej »

Zabawa na basenie »
Tekst opublikowany 2009-06-27, opracowanie Opr. AW
24 czerwca. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini zorganizował w ramach projektu socjalnego spotkanie dzieci niepełnosprawnych. Czytaj więcej »

Zachwycają oko »
Tekst opublikowany 2009-06-27, opracowanie red.
W cyklu najciekawszych zdjęć nadesłanych na VIII konkurs fotograficzny pt. „Portretujemy” przedstawimy fotografie wyróżnione w kategorii poniżej 16 lat. Czytaj więcej »

Piknik pod Magnolią »
Tekst opublikowany 2009-06-27, opracowanie bom
W niedzielę pod centrum Magnolia będzie można zjeść grilla i pojeździć na quadach. Dla najmłodszych przewidziano konkursy i nagrody. Czytaj więcej »

Z przyczyn naturalnych »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie KT
Na skrzyżowaniu ul. Purkyniego, Janickiego i Kraińskiego gałęzie przysłaniają znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu”. Kiedy nie działa sygnalizacja świetlna, robi się tam bardzo niebezpiecznie. Czytaj więcej »

Artyści w kościele »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie opr. aw
28 czerwca odbędzie się Koncert Piosenki Religijnej w Udaninie. Wystąpią m.in. Robert Kasprzycki, Violetta Brzezińska i inni. Czytaj więcej »

Król popu nie żyje »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie aw
Niedoszły mieszkaniec Lubiąża, twórca moonwalku, król popu, ofiara operacji plastycznych, rewolucjonista na polu teledysków, oskarżony o pedofilię - swą biografią mógł obdzielić kilkanaście osób. Z czwartku na piątek odszedł na zawsze. Czytaj więcej »

Z kijkami na Śląski Olimp »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie AW
Ślęża to dawne miejsce kultu – dziś cel wycieczek. Zaczerpnięcie wody ze znajdującego się na jej szczycie źródła przywracało zdrowie. Zanim jednak dotarło się na szczyt, trzeba było zmierzyć się ze „złymi mocami”. Uczestnicy wycieczki będą mieli jako oręż – kijki. Czytaj więcej »

Z kijkami na Śląski Olimp »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie AW
Ślęża to dawne miejsce kultu – dziś cel wycieczek. Zaczerpnięcie wody ze znajdującego się na jej szczycie źródła przywracało zdrowie. Zanim jednak dotarło się na szczyt, trzeba było zmierzyć się ze „złymi mocami”. Uczestnicy wycieczki będą mieli jako oręż – kijki. Czytaj więcej »

Wskazują drogę »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie rfp
Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej jest w trakcie realizacji II etapu projektu systemowego „Drogowskaz” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Czytaj więcej »

Mandat czy cytryna »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie AW
Wybór należał do kierowców z powiatu ząbkowickiego, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Czytaj więcej »

Zguba się znalazła »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie AW
Policjanci odzyskali samochód skradziony w Niemczech na początku kwietnia. Znaleźli auto w gminie Bogatynia. Czytaj więcej »

Potem już tylko z górki »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie Opr. AW
Rusza wyścig kolarski UpHil Cup – Srebrna Góra. Jest to seria indywidualnych jazd na czas na znanych asfaltowych podjazdach w górach sudeckich. Czytaj więcej »

Jamajskie brzmienie »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie opr. AW
Już w najbliższy niedzielny wieczór, na scenie na podwórzu za restauracją Piwnica Paryska wystąpi Marika, megagwiazda polskiej sceny reggae/funky/soul. To zdecydowanie najciekawsze wydarzenie muzyczne przełomu wiosny i lata 2009. Czytaj więcej »

Akcja Truck »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw
Kilkadziesiąt patroli pojawi się w czwartek, 25 czerwca, na dolnośląskich drogach. Działania policji zostały określone kryptonimem Truck. Czytaj więcej »

Wiązowskie lanie wody »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Z okazji święta „Dni Wiązowa 2009” zorganizowano zawody Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Burmistrza Wiązowa. Na trybunach zasiadło wielu kibiców i sympatyków pożarnictwa. Czytaj więcej »

Przybywa fabryk w strefach »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Ilona Parejko
Ani w bolesławieckim Invest Parku, ani w strefie ekonomicznej w Wykrotach nie czuć kryzysu. Przynajmniej na razie. Powstają fabryki, które produkować będą części dla przemysłu samochodowego, czyli tej branży, którą ekonomiczny kryzys doświadczył najmocniej. Czytaj więcej »

Zobaczyć dawny Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Beata Sadowska
Rozmowa ze Stanisławem i Elżbietą Klimek, właścicielami wydawnictwa VIA NOVA. Czytaj więcej »

Zobaczyć dawny Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Beata Sadowska
Rozmowa ze Stanisławem i Elżbietą Klimek, właścicielami wydawnictwa VIA NOVA. Czytaj więcej »

Zobaczyć dawny Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Beata Sadowska
Rozmowa ze Stanisławem i Elżbietą Klimek, właścicielami wydawnictwa VIA NOVA. Czytaj więcej »

Kuracjusze napromieniowani radem »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Pod młotek idzie dawny ośrodek pilotów niemieckich Luftwaffe w Szklarskiej Porębie. Mieszkali w nim m.in. Herman Goering, Mirosław Hermaszewski i Lech Wałęsa. Czytaj więcej »

Guana wybucha od dotknięcia »
Tekst opublikowany 2009-07-01, opracowanie Jacek Bomersbach
Zatopione czołgi i tony amunicji znajdują się prawdopodobnie jeszcze na opustoszałym wzgórzu Mikołajskim. Kolejny wielki skład zakopany jest między Astrą, a kościołem przy ul. Horbaczewskiego. Czytaj więcej »

Zobaczyć dawny Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Beata Sadowska
Rozmowa ze Stanisławem i Elżbietą Klimek, właścicielami wydawnictwa VIA NOVA. Czytaj więcej »

Wodny Armageddon »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Red.
Hydropiekłowstąpienie to tytuł piosenki zespołu Lao Che. O potopie mogą mówić mieszkańcy Wrocławia i okolic. We wtorek, 23 czerwca, pękło niebo wylewając na ziemię morze wody. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Jednak zdaniem meteorologów to dopiero preludium. Padać ma przez trzy najbliższe dni. Czytaj więcej »

Wodny Armageddon »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie opr. AW
Hydropiekłowstąpienie to tytuł piosenki zespołu Lao Che. O potopie mogą mówić mieszkańcy Wrocławia i okolic. We wtorek, 23 czerwca, pękło niebo wylewając na ziemię morze wody. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Jednak zdaniem meteorologów to dopiero preludium. Padać ma przez trzy najbliższe dni. Czytaj więcej »

Ekologiczne marsze »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Red.
Ponad 50 miłośników przyrody z Dolnego Śląska i Saksonii wędrowało wspólnie po najpiękniejszych zakątkach powiatu lubańskiego i Gór Izerskich podczas II „transgranicznych spacerów wiosennych”. Czytaj więcej »

Najwyższy stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie BESA
Na terenie województwa dolnośląskiego głoszono trzeci, najwyższy w skali stopień zagrożenia przekroczeniem stanu alarmowego rzek. Na najbliższe dni zapowiadane są dalsze intensywne opady deszczu, lokalne burze i silny, porywisty wiatr. Możliwe są podtopienia. Czytaj więcej »

Umowa łącząca biznes z nauką »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie BESA
Volvo Polska i Politechnika Wrocławska 23 czerwca podpisały umowę o współpracy, która ma na celu wykorzystanie doświadczeń, wiedzy oraz potencjału obu stron w prowadzonej przez nie działalności. Czytaj więcej »

Wędki w dłoń »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie aw
Już 24 czerwca rozpocznie się największa impreza wędkarska w Polsce. Czas przygotować spławiki. Czytaj więcej »

Puchar dla Kąteckich Lwów »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie Kamil Skrzypek
Chojnów jest od 21 czerwca szczęśliwym miastem dla futbolu w Kątach Wrocławskich. To właśnie tam piłkarze Motobi Bystrzycy zdobyli po raz pierwszy w historii Dolnośląski Puchar Polski. Czytaj więcej »

Rusza XII. Festiwal „Świat pod Kyczerą” »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie pp
Już dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Trwająca przeszło 2 tygodnie impreza swym zasięgiem obejmie Dolny Śląsk, Małopolskę oraz kilka przygranicznych miejscowości na Słowacji. Czytaj więcej »

Przedpremierowy pokaz Transformers »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie pp
24 czerwca na ekrany zarówno amerykańskich jak i polskich kin wchodzi nowa superprodukcja, będąca kontynuacją słynnej serii Transformers. Z myślą o swoich widzach, wrocławskie kina Helios przygotowują przedpremierowy pokaz filmu. Czytaj więcej »

Z przytupem bez playbacku »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie tsp
Urszula była największą gwiazdą tegorocznych Dni Wiązowa. Koncert wokalistki zgromadził na stadionie miejskim największą publiczność. Nie była to jedyna atrakcja święta patrona miasta św. Jana. Obchody trwały dwa dni. Czytaj więcej »

Turniej dzikich drużyn »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie Red.
Moc emocji, radość zwycięzców i sportowa złość tych, którym się nie udało. 20 czerwca odbył się IX Turniej Dzikich Drużyn Kwiatoliga 2009. W tegorocznej edycji zawodów wystartowało 21 drużyn ośmioosobowych. Czytaj więcej »

Klucze sukcesu rozdane »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Ewa Chojna
Już po raz trzynasty przyznano prestiżowe nagrody – Dolnośląskie Klucze Sukcesu. Za działalność w 2008 roku nagrody przyznano w dziesięciu kategoriach. Jak przyznają sami nominowani – nie było łatwo zdobyć to jedno z najstarszych wyróżnień w regionie dolnośląskim. Czytaj więcej »

Rozmowy o kanalizacji »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie EM
Zakład Usług Komunalnych organizuje spotkania dla mieszkańców z przedstawicielami Biura Projektów, Inżynierii Środowiska i Melioracji „Ekoprojekt” dotyczące budowy kanalizacji na terenie gminy. Czytaj więcej »

Prawie 500 misiów »
Tekst opublikowany 2009-06-21, opracowanie EM
Podczas Pikniku z Misiem we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym znalazło się 490 pluszaków. Czytaj więcej »

Kto spłonął w bmw? »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie kt
Chociaż policja ustaliła właściciela samochodu, ciągle nie ma pewności kto zginął w wypadku na ul. Mickiewicza. Na wyniki badań DNA trzeba poczekać ok. 3 tygodni. Czytaj więcej »

Wypadek na A4 - jedna osoba zginęła »
Tekst opublikowany 2009-06-20, opracowanie red./ tvn24.pl
Na autostradzie A4 w okolicach Strzelina doszło do wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody. Jedna osoba zginęła. Czytaj więcej »

Budowę czas zacząć »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie AS
W piątek Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podpisała ze Skanską umowę w sprawie budowy odcinka od drogi krajowej nr 94 w Siechnicach do drogi wojewódzkiej nr 455 w Łanach, będącego głównym elementem Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Czytaj więcej »

Życie Renaty zagrożone. Zbiórka nadal trwa »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Ewa Chojna
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Renata Jędrak, młoda Lubinianka, żona i matka, w końcu wyjechała do Inssbrucka i tam oczekuje na przeszczep płuc. Jednak ostatnie dni przyniosły diametralną zmianę – życie Renaty jest zagrożone. Czytaj więcej »

Ustrzelone w sieci »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Red.
Zobacz to nieprawdopodobne zdjęcie i wiele innych, równie ciekawych fotek, w serwisie mojetrofea.pl. Czytaj więcej »

Poradź się w Ducatusie »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie tsp
Przeraża Cię biurokracja, nie wiesz jak poradzić sobie ze stosem druków do wypełnienia, czujesz się bezradny wobec urzędników, przyjdź do Ducatusa. Czytaj więcej »

zHARMONizuj się  »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Red.
Czy można kłócić się i być blisko? W czym nam pomoże psychologia przestrzeni? Na czym polega malarstwo kropkowe? Czy stres można wytańczyć? Czytaj więcej »

Jeden dzień z życia S »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Red.
„Czuję pustkę, wewnętrzne zimno, opuszczenie i jestem w stanie ciągłego czekania. Na to, że zadzwoni telefon, że ktoś naciśnie dzwonek do drzwi, że coś się po prostu wydarzy. Bezterminowa samotność jest nieludzka” – pisze w „Samotności” Janusz Wiśniewski. Czytaj więcej »

Kwietny bieg »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Red.
6 czerwca ponad 40 biegaczy z gminy Sulików wzięło udział w Kwietnym Biegu w hołdzie Janowi Pawłowi II. Czytaj więcej »

Remont przychodni w Sobótce »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie MK
Część prac w przychodni przy ulicy Strzelców w Sobótce dobiegła końca. Trzeba jeszcze tylko odnowić gabinety ginekologii i fizykoterapii. Czytaj więcej »

Kierowca zakleszczony w busie »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie bom
Za Środą Śląską dostawczy samochód przewożący prasę uderzył w tył ciężarówki volvo. Strażacy, aby wydostać kierowcę busa musieli się użyć specjalistycznego sprzętu. Czytaj więcej »

W trosce o środowisko »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie Robert Harhala
Budowa i eksploatacja przydomowych oczyszczalni ścieków były tematami spotkania zorganizowanego wspólnie przez burmistrza Jerzego Matusiaka i klub radnych miejskich Platformy Obywatelskiej. Czytaj więcej »

Jam Session z prawdziwego zdarzenia »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie AW
Już 19 czerwca zapraszamy na sporą dawkę bluesa oraz rocka do wrocławskiego klubu Alive na Jam Session. Na jednej scenie stanie Centrala 57 jako gość specjalny oraz Birma Blue Band. Czytaj więcej »

Noce Kościołów - 19-20.06.2009 - Via Regia »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie
Czytaj więcej »

Kto naraził dzieci na niebezpieczeństwo? »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie Paweł Pawlucy
Na jednym z legnickich podwórek konar drzewa ranił dwie dziewczynki. Na szczęście niegroźnie, jednak mogło dojść do prawdziwej tragedii. Część mieszkańców okolicznych kamienic mówi o zaniedbaniu interweniujących strażaków, inni winią Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej, odpowiedzialny za – częściowo spróchniałe – drzewa. Czytaj więcej »

Stare po nowemu »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie PM
Strzeliński Ośrodek Kultury przypomniał mieszkańcom miasta o ogólnopolskich spotkaniach z piosenką „Stare po nowemu”. Czytaj więcej »

„Muza” Woody'ego Allena »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie aw
Barcelona we Wrocławiu! Giulia y los Tellarini - wschodząca gwiazda world music, znana w filmu Woody Allena „Vicky Cristina Barcelona”, 17 czerwca wystąpi we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Nietrafiony pomysł »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Zamysł, by wprowadzić opłaty za wejście do niektórych wrocławskich parków wywołał spore zamieszanie. Plany nie podobają się wrocławianom, a także ekologom i artystom. Czytaj więcej »

Ekologiczne podsumowanie »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie Red.
Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej Urzędu Miasta Bolesławiec przeprowadziło i rozstrzygnęło konkursy, które mają na celu promowanie świadomości ekologicznej wśród przedszkolaków i uczniów. Czytaj więcej »

Sukces Rajdu Ziębic »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie tsp
Drogi i bezdroża Gminy Ziębice gościły w niedzielę 14 czerwca kierowców rajdowych z całej Polski, którzy rywalizowali o Puchar Burmistrza Ziębic. Druga edycja tej imprezy zakończyła się wielkim sukcesem organizatorów. Wszystko wskazuje, że ziębicki rajd na stałe wpisze się w rajdowy kalendarz Polski. Czytaj więcej »

Koncert Mariki »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie KW
W niedzielę, 28 czerwca, na placu przed Piwnicą Paryską odbędzie się koncert lady Mariki – królowej polskiego reggae. Jesteśmy patronem medialnym imprezy! Czytaj więcej »

Nieodwzajemniona miłość? »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie aw
Chciał popełnić samobójstwo skacząc z 80 - metrowego nadajnika przekaźnikowego. Dzięki policji, zmienił zdanie. Czytaj więcej »

Carolinum do liftingu »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Kornelia Trytko
Prace renowacyjne i konserwatorskie rozpoczną sie w drugiej połowie roku. Decyzją Zarządu Województwa Opolskiego, projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 253 350 zł. Czytaj więcej »

Promocja na pierwszym miejscu »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie Red.
Od 6 do 7 czerwica miały miejsce III Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej. Odbyły się po raz trzeci w Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich. Czytaj więcej »

Ostre granie z Wołowa »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie Andrzej Babiński
5 czerwca, studencki klub Fabryka wypełniła energetyczna mieszanka ska i reagge. Kapela Złodzieje Głów odwiedziła Nysę już po raz kolejny. Czytaj więcej »

Nowe jednokierunkowe ulice »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie EM
Na wniosek rad osiedli na kilku ulicach zostanie wprowadzony jeden kierunek jazdy. Czytaj więcej »

Cygańskie szaleństwa Wielkiej Wyspy  »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie AW
Wielka Wyspa – wrocławska oaza zieleni 19 czerwca zalśni feerią kolorów falbaniastych spódnic, a scenę letnią przy ul. ks. Brzóski 1 na Sępolnie oraz przyległy do niej skwer wypełnią „Cygańskie szaleństwa” – z udziałem zespołu Don Vasyl & cygańskie gwiazdy. Czytaj więcej »

Wkrótce Noce Kościołów »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie EM
W dniach 19-20 czerwca we Wrocławiu po raz pierwszy odbędą się Noce Kościołów. Czytaj więcej »

Wręczenie Flagi Honorowej Rady Europy »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie Red.
Zapraszamy na uroczyste wręczenie Flagi Honorowej Rady Europy, które odbędzie się 18 czerwca o godz. 9.00 w Bolesławcu. Czytaj więcej »

3 lata za 8 litrów »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie KW
W środę, 10 czerwca, bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o posiadanie nielegalnego spirytusu. Jego rynkowa wartość to 700 złotych. Czytaj więcej »

Krótszy egzamin »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie Robert Harhala
Od wtorku 9 czerwca obowiązują nowe zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy. W założeniu ma to usprawnić proces zdobywania tego dokumentu i skrócić sam egzamin. Czytaj więcej »

Podpalili sklep podpałką »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Trzech mężczyzn z Mysłakowa spaliło sklep spożywczy w Sulistrowiczkach. Powód? Właściciel nie chciał sprzedać im alkoholu. Czytaj więcej »

O mediach lokalnych i dziennikarstwie »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie PM
Wykładowcy instytutu dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Andrzej Zawada i dr hab. Igor Borkowski byli gośćmi spotkania z uczniami Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Strzelinie. Czytaj więcej »

Puchar zarządu MPC zdobyty »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie PM
Nawet kiepska pogoda nie zepsuła wspaniałej atmosfery, jaka towarzyszyła III turniejowi piłkarskiemu o puchar zarządu MPC organizowanego przez Klub Sportowy FC Pęcz. Zwyciężyła „piątka” ze Strzelina, ale każda drużyna pokazała się z jak najlepszej strony. Czytaj więcej »

Z zakazami za kółkiem »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie ech
Trzy godziny i trzech kierowców zatrzymanych. Wszyscy posiadali aktualne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszystkim grozi wyrok do trzech lat więzienia. Czytaj więcej »

Zapisy wciąż trwają »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie pp
Legnicki szpital i pogotowie ratunkowe organizują bezpłatne kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Cieszące się ogromnym zainteresowaniem zajęcia praktyczne odbędą się w czerwcu jeszcze czterokrotnie. Czytaj więcej »

Brak wyobraźni przyczyną wypadku w Wilczym Lesie »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie Karolina Wieczorek
We wtorek, 9 czerwca, na drodze nr 4 z Bolesławca do Chojnowa doszło do wypadku. Jedna osoba trafiła do szpitala. Czytaj więcej »

Termin przedłużony »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie ech
„Jestem stąd, czyli z Zagłębia Miedziowego” – tak brzmi tytuł konkursu literacko-historycznego, który zorganizowany został w ramach obchodów rocznicy 50-lecia Zagłębia Miedziowego przez lubińskie ośrodki kultury. Czytaj więcej »

Jamajka w środku Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie Red.
Już 10 czerwca zapraszamy na sporą dawkę reggae i do wrocławskiego klubu Alive. Na jednej scenie stanie Sakra oraz Miki Mousoleum. Czytaj więcej »

Wagi zważą tiry »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie bom
Jeszcze w tym miesiącu przy głównych wjazdach do miasta zacznie działać 5 wag. Jeśli ciężarówka będzie przeciążona jej numer rejestracyjny wyświetli się na tablicy świetlnej. Czytaj więcej »

3 razy tak »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie KW
Dawid Rajfur w kolejnym etapie konkursu "Mam talent"! Czytaj więcej »

Kto zwyciężył, kto przegrał »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie bom
Najwięcej głosów w naszym okręgu zdobył Jacek Protesiewicz z PO - 164 898 i znalazł się na czwartym miejscu listy wszystkich posłów wybranych do Parlamentu Europejskiego w Polsce. Czytaj więcej »

Dramat na moście  »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie bom
Po godzinie szóstej rano pod pociąg relacji Wrocław – Namysłów, rzucił się 53-letni mieszkaniec Wrocławia. Zginął na miejscu. Czytaj więcej »

Gaz do dechy »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie Red.
Zbliża się 2 Rajd Ziębicki. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 90 załóg. Całkowita długość trasy wynosi 123,30 km, w tym 12 prób sportowych (2 pętle po 6 prób) o łącznej długości 11 km. Czytaj więcej »

Kto zwyciężył, kto przegrał »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie bom
Najwięcej głosów w naszym okręgu zdobył Jacek Protesiewicz z PO - 164 898 i znalazł się na czwartym miejscu listy wszystkich posłów wybranych do Parlamentu Europejskiego w Polsce. Czytaj więcej »

Krew 0Rh+ pilnie potrzebna! »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie tsp
Osiemnastomiesięczny Dawid z Wiązowa cierpi na rzadką i groźną odmianę białaczki szpikowej typu M6. Terapia wymaga częstych transfuzji. Rodzice chłopca zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogli by ofiarować ten najcenniejszy z darów – krew 0Rh+. Czytaj więcej »

Renata czeka na przeszczep płuc »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, 33 letnia mieszkanka Lubina o której wielokrotnie pisaliśmy, została zakwalifikowana do przeszczepu obu płuc. Wyjechała już do Innsbrucku w Austrii. Czytaj więcej »

Podwodny Wrocław  »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie I.B.
Czterystu odważnych i niekonwencjonalnych artystów na dwunastu scenach, zgromadzi trzydniowe święto artystyczne, które odbędzie się 12-14 czerwca w kompleksie Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Pro-ekonomiczna i pro-ekologiczna akcja »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie I.B.
Wrocław wraz z innymi miastami Dolnego Śląska bierze udział w ogólnoeuropejskim programie oszczędzania energii w budownictwie. Nad pro-ekonomiczną i pro-ekologiczną akcją nadzór pełni Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Brave Festival 2009: Wszystkie Modlitwy Świata »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie
Czytaj więcej »

Wspomnienia sprzed 20 lat »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie BESA
5 czerwca rozpoczyna się trwający dwa dni Festiwal'89. Jest to jedna z wrocławskich inicjatyw koalicji Razem'89, wpisujących się w obchody dwudziestej rocznicy upadku realnego socjalizmu i początku demokracji w Polsce. Czytaj więcej »

Kontrole na drogach »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie BESA
5 czerwca dolnośląscy policjanci na najważniejszych drogach naszego województwa przeprowadzą wzmożone działania pod kątem ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania takich kierowców z ruchu. Czytaj więcej »

Jadą znad morza »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie Red.
6 czerwca Sulików już po raz drugi będzie gościł kolarzy XVII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Bałtyk – Karkonosze Tour”. Czytaj więcej »

Widziano pumę ? »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie Robert Harhala
Wiadomość o zauważeniu w pobliżu Krzepic dużego zwierzęcia podobnego do pumy, stała się tematem ożywionych dyskusji mieszkańców naszego powiatu i źródłem wielu spekulacji. Obecność tego zwierzęcia w okolicach Strzelina potwierdzić miały znalezione ślady wielkich łap z długimi pazurami. Czytaj więcej »

Lekkoatletyczny czwartek z gwiazdami »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie Paweł Pawlucy
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 na kilka godzin stał się centrum młodzieżowych zmagań lekkoatletycznych. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali pod okiem słynnych polskich olimpijczyków. Czytaj więcej »

Z udziałem wicepremiera  »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie opr. aw
31 maja powiat średzki zakończył modernizację rogi powiatowej nr 2075 D na odcinku Środa Śląska – Ciechów. 5 czerwca o godz. 10.30 odbędzie się uroczysty odbiór drogi z udziałem wicepremiera Grzegorza Schetyny. Czytaj więcej »

„Gwiazdozbiór” na wyspie »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie AW
Trzecia edycja niezależnego festiwalu wROCK For Freedom 2009, zaplanowana na 6 i 7 czerwca pod hasłem „Przełomowe zespoły XX-lecia”, zapowiada się wyjątkowo. Czytaj więcej »

Uruchomiono nową przychodnię »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie Red.
26 maja nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej i doskonale wyposażonej przychodni POZ w Sieniawce. Czytaj więcej »

Co? Gdzie? Kiedy? »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Terminarz najbliższych wydarzeń sportowych w naszym powiecie. Czytaj więcej »

Raj utracony w operze »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie AW
Opera Krzysztofa Pendereckiego to przejmujące, trzymające w napięciu współczesne widowisko, które jest muzyczną interpretacją biblijnej historii. Czytaj więcej »

Narkotyczne wizje Witkacego »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie Red.
Tomasz Stańko i Andrzej Smolik. Słynny trębacz jazzowy i guru polskiej sceny pop razem interpretują narkotyczne wizje Witkacego. Czytaj więcej »

Zbigniew Mandziejewicz zakończył swoją karierę piłkarską »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie Karolina Wieczorek
W niedzielę, 31 maja, Zbigniew Mandziejewicz wraz ze swoimi przyjaciółmi wziął udział w specjalnej sportowej imprezie. Głównym wydarzeniem imprezy był mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną „Przyjaciele Zbyszka” i zespołem Legii Warszawa Champions. Czytaj więcej »

Wrocław dobrym sąsiadem  »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie I.B.
Wrocław został wyróżniony przez Europejską Federację Solidarności Lokalnej za zaangażowanie władz miasta, pracowników urzędu, organizacji pozarządowych i mieszkańców w rozwój idei „lepiej żyć razem”. Czytaj więcej »

Czatowali na „wieloryby” »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie Agata Jurczak
Mieszkańcy Ziębic i okolic umilają sobie życie, organizując różnego rodzaju zawody i inne imprezy. Tym razem odbyły się zawody wędkarskie, podczas których uczestnicy prezentowali swoje zdolności w łowieniu ryb. Czytaj więcej »

Więcej patroli »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie EM
Gmina Nysa oraz powiatowa komenda policji planują zorganizowanie dodatkowych patroli. Czytaj więcej »

Świetna zabawa mimo deszczu »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie Andrzej Babiński
Tradycyjnie już obchody Dni Nysy zainaugurował kolorowy korowód spod urzędu miejskiego. Tam, burmistrz Jolanta Barska - oficjalnie rozpoczęła święto nysan. Tym razem symboliczny klucz do miasta otrzymały dzieci z przedszkola nr. 10. Zgromadzenie mieszańców i oficjeli zostało uwiecznione na zdjęciu panoramicznym z wieży Ratusza. Czytaj więcej »

Nowy klip grupy Flowers »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie pp
Lubińsko-legnicka formacja Flowers nagrała nowy teledysk do utworu pt. „Zaufam ci”. Zachęcamy do obejrzenia najnowszego klipu grupy, której trzon stanowią muzycy z Legnicy. Czytaj więcej »

Dni Techniki Kolejowej »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie bom
Wagon bezprzedziałowy pierwszej klasy, zmodernizowane lokomotywy, pociąg pogotowia sieciowego i wiele innych ciekawostek będzie można oglądać na Dniach Techniki Kolejowej 2009. Czytaj więcej »

„Bajzel” w nastawni »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Zdewastowano budkę dróżnika na zlikwidowanym rok temu przejeździe kolejowym przy ul. Klecińskiej. Niszczeją również budynki PKP na Tarnogaju. Czy jest szansa na ich uratowanie? Czytaj więcej »

Wypadek na autostradzie »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie EM
Około godziny 14 na autostradzie A4 doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów. Czytaj więcej »

Cyrk za sms »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie Karolina Wieczorek
Już w niedzielę, 7 czerwca, do Bolesławca przyjedzie Cyrk Korona. Mamy dla Was 15 pojedynczych wejściówek. Czytaj więcej »

Górnik przysypany pod ziemią »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie ech
Jeden górnik jest przysypany. Do wstrząsu doszło w kopalni Polkowice-Sieroszowice należącej do KGHM Polska Miedź S.A. W tej chwili trwa akcja ratownicza. Czytaj więcej »

Hrabia, wąż i tańce »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie DA
W piątek, 29 maja, Strzeliński Ośrodek Kultury zorganizował dla najmłodszych imprezę z okazji Dnia Dziecka. Miała się ona odbyć w parku miejskim. Niestety, niska temperatura i opady deszczu spowodowały, że zabawę trzeba było przenieść do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5. Czytaj więcej »

Fotografie prosto z Nieborowa »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie Karolina Wieczorek
„Impresje Nieborowskie” to tytuł wystawy zdjęć autorstwa Janusza Moniatowicza. W piątek, 29 maja, w Galerii Format odbył się uroczysty wernisaż. Czytaj więcej »

ROCK’owo deszczowe Dni Ziębic 2009 »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie Red.
Mimo złej pogody Dni Ziębic odbyły się, a organizatorzy odwołali tylko dwie pozycje z programu imprezy. Czytaj więcej »

Klub Filmowy Seniora »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie Red.
4 czerwca o godzinie 14.00 w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim zostanie wyświetlony film „Ranczo Wilkowyje” w ramach Klubu Filmowego Seniora. Czytaj więcej »

Oczyszczalnia ścieków w Sobótce »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie MK
16 milionów będzie kosztowała rozbudowa i modernizacja oczyszczalnie ścieków w Sobótce oraz budowa kanalizacji sanitarnej w Sobótce Zachodniej i na Osiedlu Różanym. Czytaj więcej »

Wyłączą prąd »
Tekst opublikowany 2009-05-31, opracowanie EM
W przyszłym tygodniu na terenie miejscowości Miękinia planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej. Czytaj więcej »

Zielone Świątki - sklepy zamknięte »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie tom
Jutro przypada kościelne święto Zesłania Ducha Świętego. To jeden z dwunastu dni w roku, w którym obowiązuje zakaz handlu. Czytaj więcej »

Awantura o plac zabaw »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie Jacek Bomersbach
W Komornikach po 7 latach zlikwidowano plac zabaw dla dzieci. Mieszkańcy bloków napisali petycję do burmistrza, że chcą mieć spokój i zaproponowali inne miejsce. A placu nadal nie ma. Czytaj więcej »

Chwila nieuwagi i ... »
Tekst opublikowany 2009-05-30, opracowanie Agata Jurczak
Na drodze krajowej K-39 na wysokości skrzyżowania w kierunku miejscowości Miechowice Oławskie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autem osobowym. Czytaj więcej »

Wernisaż – dla duszy i ciała »
Tekst opublikowany 2009-05-29, opracowanie Karolina Wieczorek
Od czwartku, 28 maja, w Galerii Długiej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury oglądać można prace Joto Giotto Dimitrow. Ekspozycję podziwiać można będzie przez trzy tygodnie. Czytaj więcej »

Wesołe jest życie staruszka »
Tekst opublikowany 2009-05-29, opracowanie Karolina Wieczorek
W piątek, 29 maja, 50 członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wyjechało na wczasy do Rewala nad Bałtykiem. Kolejne grupy już szykują się do wyjazdu. Czytaj więcej »

Ruszy 2. Rajd Ziębicki  »
Tekst opublikowany 2009-05-29, opracowanie Red.
Rok temu padł pomysł zrobienia KJSu w Ziębicach. Z imprezy spoza kalendarza stała się rundą mistrzostw klubowych, rundą Dolnośląskich Mistrzostw Okręgu, a przede wszystkim rundą Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów - cyklu, w którym od lat ścigają się najlepsi amatorzy w kraju! Czytaj więcej »

Dawid też ma talent! »
Tekst opublikowany 2009-05-29, opracowanie Karolina Wieczorek
Już w drugim tygodniu czerwca bolesławianin weźmie udział w drugim etapie programu „Mam talent”. Tym razem czeka go pierwsze spotkanie oko w oko z surowym jury. Czytaj więcej »

Energetyczna mieszanka w Alive »
Tekst opublikowany 2009-05-29, opracowanie AW
W sobotę 30 maja w klubie Alive zagrają: Zebra i Złodzieje Głów. Czytaj więcej »

Miasto na podglądzie »
Tekst opublikowany 2009-05-29, opracowanie Izabela Biel
Pięćdziesiąt kamer cyfrowych będzie obserwować wrocławskie Stare Miasto. To ponad dwa razy więcej niż dotychczas. W przyszłości kamer ma być aż pięćset, a monitoringiem objęte zostanie również Śródmieście. Czytaj więcej »

Dni Legnicy 2009 »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie Paweł Pawlucy
Organizator Dni Legnicy, Legnickie Centrum Kultury, przedstawił plan trzydniowej imprezy. Czytaj więcej »

Posłuchaj The Ukrainians »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie Red.
28 maja legendarni folk - punkowcy wystąpią w klubie muzycznym Łykend przy Podwalu 37, promując swoją najnowszą płytę pt. „Diaspora”. Czytaj więcej »

Forum Partnerstw Lokalnych- 16 czerwca »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie Red.
Czytaj więcej »

Śladami Żydów »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie BESA
30 maja rozpocznie się XI Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA, organizowany przez fundację PRO ARTE. W ciągu kilku dni mieszkańcy miasta będą mieli okazję poznać historię wrocławskich Żydów, ich kulturę, tradycję i obyczaje. Czytaj więcej »

Czołg na Janosiku »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie MK
Jak można było przypuszczać Żołnierska Majówka, jaka miała miejsce w Sobótce 23 – 24 maja, cieszyła się największym zainteresowaniem wśród mężczyzn i chłopców. Czytaj więcej »

Razem lepiej »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie Ilona Parejko
Żyć aktywnie, mimo podeszłego wieku i niepełnosprawności. Być w grupie. To główne cele działającego w Bolesławcu Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych. Po co komu taki związek i kto może się do niego zapisać? Czytaj więcej »

Ochraniacze na obuwie – potrzebne czy nie? »
Tekst opublikowany 2009-05-28, opracowanie Karolina Wieczorek
Jednorazowe ochraniacze na buty obowiązują w większości polskich szpitali. Niektóre z nich decydują się jednak na likwidację tego obowiązku. Czytaj więcej »

Mistrzyni z Mrozowa »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie red.
Mrozów wyróżnia się aktywnością mieszkańców oraz pięknie odrestaurowanym pomnikiem Jana Nepomucena. Powodem do dumy są również sportowe sukcesy jednego z jego mieszkańców, a właściwie mieszkanki - Małgorzaty Dymus. Czytaj więcej »

Powiat stawia ultimatum prezydentowi »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie Ewa Chojna
Kolejne pozytywnie rozpatrzone wnioski i kolejne pieniądze dla powiatu lubińskiego, które wesprą inwestycje drogowe prowadzone przez lubińskie Starostwo Powiatowe. Na ten temat rozmawiamy z Mirosławem Gojdziem, zastępcą Starosty do spraw Promocji i Infrastruktury Drogowej. Czytaj więcej »

Dni Miasta tuż tuż »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie Karolina Wieczorek
Już jutro rozpoczną się obchody Dni Miasta. W tym roku tradycyjnie odbędzie się także Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej. Czytaj więcej »

Porzucony noworodek w Przemkowie »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie ech
W Przemkowie znaleziono noworodka porzuconego w trawie. Na maleńkie dziecko natrafiła kobieta, która wyszła kosić trawę. Czytaj więcej »

Porzucony noworodek w Przemkowie »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie ech
W Przemkowie znaleziono noworodka porzuconego w trawie. Na maleńkie dziecko natrafiła kobieta, która wyszła kosić trawę. Czytaj więcej »

U Schnabla w Nowogrodźcu »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie Ilona Parejko
Muzyka Mocarta, Verdiego, Gerschwina, Blechara i przede wszystkim Józefa Ignacego Schnabla, kompozytora epoki romantyzmu, który urodził się w Nowogrodźcu i był organistą w miejscowym kościele. W Nowogrodźcu odbędzie się festiwal, na który przyjedzie sam Konstanty Andrzej Kulka, światowej sławy skrzypek. Czytaj więcej »

Nowe kioski po wakacjach »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie bom
Najwcześniej po wakacjach w mieście pojawią się nowe, bardziej estetyczne kioski Ruchu. Stare mają być systematycznie wymieniane. Czytaj więcej »

Liga Mistrzów na żywo! »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie Red.
27 maja Multikino Wrocław Arkady zaprasza na transmisję na żywo finału ligi mistrzów. Czytaj więcej »

„Maria Stuarda” »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie Red.
26 maja w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim będzie można podziwiać operę „Maria Stuarda” transmitowaną z włoskiej La Scali. Libretto do utworu napisał Giuseppe Bardari na podstawie sztuki „Maria Stuart” Friedricha von Schillera. Twórcą muzyki jest Gaetano Domizetti. Czytaj więcej »

Groził, że się wysadzi »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie bom
Pijany 38-latek ze Środy Śląskiej odkręcił butle z gazem i groził, że wysadzi dom. Po dwóch godzinach rozmów policjanci obezwładnili go gazem łzawiącym. Czytaj więcej »

Parada zrobiła furorę »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie RH
Uliczna parada uczniów szkół powiatu strzelińskiego rozpoczęła III Strzelińskie Forum Młodzieży „Teraz Europa 2009” zorganizowane przez Stowarzyszenie Europolscy wraz z Młodzieżową Radą Gminy. Czytaj więcej »

Dni Ziębic 2009 »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie Red.
Przedstawiamy program imprez, które odbędą się w Ziębicach pomiędzy 29 a 31 maja. Czytaj więcej »

Proch i naboje w piwnicy »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie bom
Ponad 2 tysiące sztuk naboi trzymał w piwnicy budynku na Krzykach emerytowany wojskowy. Prokuratura postawiła mu zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Czytaj więcej »

Ogłaszam alarm... »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie Red.
Wydział Zarządzania Kryzysowego informuje o przystąpieniu w dniach 25 - 29 maja do kolejnego etapu modernizacji systemu alarmowania i powiadamiania mieszkańców Zgorzelca. Czytaj więcej »

Dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2009-05-27, opracowanie Red.
W terminie od 4 maja do 5 czerwca osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o różne formy dofinansowania z programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Czytaj więcej »

Z wiatrem nadeszła ciemność »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie Jacek Bomersbach
W poniedziałek 30 maja 2005 w środku dnia zrobiło się ciemno. Wiatr z prędkością 150 km na godzinę łamał drzewa jak zapałki. Podczas nawałnicy zginęły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych. Czytaj więcej »

Z wiatrem nadeszła ciemność »
Tekst opublikowany 2009-05-26, opracowanie Jacek Bomersbach
W poniedziałek 30 maja 2005 w środku dnia zrobiło się ciemno. Wiatr z prędkością 150 km na godzinę łamał drzewa jak zapałki. Podczas nawałnicy trzy osoby zginęły, a kilkanaście zostało rannych. Czytaj więcej »

Kłopoty z Neostradą - padła karta »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie tom
Indywidualni użytkownicy Neostrady TP mieli wczoraj poważne kłopoty z połączeniem się z Internetem. Przyczyną była awaria karty sieciowej obsługującej Neostradę. Czytaj więcej »

Życzkowski już w Rosji »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
We wtorek 26 maja reprezentant Strzelca Strzelin Mirosław Życzkowski bronić będzie srebrnego medalu Mistrzostw Europy zdobytego w ubiegłym roku w czeskim Bohuminie. Tegoroczny czempionat kontynentu odbywa się w rosyjskim Togliatti nad Wołgą. Czytaj więcej »

Historyczny awans do I ligi! »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin awansowali do I ligi tenisa stołowego. We własnej hali pokonali CMC „Viret” Zawiercie 7:3. Awans zawodnicy świętowali wraz z licznie przybyłymi kibicami. Czytaj więcej »

Z Ziębicami w stronę słońca »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie Red.
Na rynku w Opolu na początku maja miały miejsce IX Międzynarodowe Targi Turystyczne „W stronę słońca”, które zgromadziły około 100 wystawców. Czytaj więcej »

Pijafka - akcja honorowego krwiodawstwa »
Tekst opublikowany 2009-05-25, opracowanie
Czytaj więcej »

Leo Festiwal  »
Tekst opublikowany 2009-05-24, opracowanie IB
Z okazji swoich 30 urodzin Orkiestra Leopoldinum zaprasza na Leo Festiwal, podczas którego zaprezentowany zostanie bogaty repertuar orkiestry, w którym znajduje swoje miejsce zarówno tradycja jak i otwarcie na nowe formy ekspresji muzyki i brzmienia. Czytaj więcej »

Sprzedawczynie odebrały poród »
Tekst opublikowany 2009-05-23, opracowanie bom
Sprzedawczynie ze sklepu przy ulicy Sienkiewicza, odebrały poród u 30-letniej kobiety. Nie wiadomo, dlaczego pobliska podstacja pogotowia ratunkowego nie wysłała karetki. Czytaj więcej »

Punkowo w klubie Alive  »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie Red.
Już 24 maja zapraszamy na sporą dawkę punka do wrocławskiego klubu Alive. Na jednej scenie stanie Rewizja, Punkt kontrolny i Fix up. Czytaj więcej »

Umowa w ramach RPO podpisana »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie BESA
19 maja podpisano umowę na dofinansowanie modernizacji budynku byłej Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym, w którym zostanie zorganizowana placówka przedszkolna. Gmina Udanin uzyskała na ten cel ponad 402 tys. zł. Czytaj więcej »

Bałkańska Festa »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie Red.
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu oraz Komitet Organizacyjny wsi Bolesławice zapraszają na Bałkańską Festę. Czytaj więcej »

To jest trofeum!  »
Tekst opublikowany 2009-05-22, opracowanie Red.
Ten wielki Amur został złowiony na Odrze we Wrocławiu! Zobacz ten wyczyn i wiele innych w serwisie mojetrofea.pl. Czytaj więcej »

Uwaga burze! »
Tekst opublikowany 2009-05-21, opracowanie ech
Silny wiatr i wyładowania atmosferyczne z przelotnymi opadami deszczu – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami. Czytaj więcej »

WPEC nie chce rozmawiać z lokatorami »
Tekst opublikowany 2009-05-21, opracowanie Ewa Chojna
Dyrektor lubińskiego oddziału WPEC nie ma zamiaru kontaktować się z poszczególnymi lokatorami. Jak powiedział Janusz Mazur miał już przykre doświadczenia i nie chce aby to się powtórzyło. Czytaj więcej »

Z kompasem po bezdrożach »
Tekst opublikowany 2009-05-21, opracowanie AW
W okolicach Wrocławia w dniach 22 - 23 maja odbędzie się drugi, długo oczekiwany Przygodowy Rajd na Orientację TROPICIEL organizowany przez CIRS - Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju w ramach kampanii Created to move. Czytaj więcej »

Medalowa szansa »
Tekst opublikowany 2009-05-21, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Dorota Życzkowska - Zachwiej powróciła do wysokiej formy i przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski, które już we wrześniu odbędą się w Toruniu. Zawodniczka Strzelca Strzelin zapowiada walkę o medal. Czytaj więcej »

Zanim zagłosujesz »
Tekst opublikowany 2009-05-21, opracowanie red.
Nie jesteś mieszkańcem Wrocławia, ale chciałbyś głosować tu w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Złóż wniosek do 28 maja. Czytaj więcej »

Wyskoczył z okna »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie bom
We wtorek około godziny 17. z okna kamienicy przy ul. Kazimierza Wielkiego wyskoczył starszy mężczyzna. Zginął na miejscu. Czytaj więcej »

Za kółkiem pod wpływem »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie AW
Policjanci próbowali wyjaśnić dziwne zachowanie kierowcy. Narkotest wypadł pozytywnie. Czytaj więcej »

Kombatanci posumowali kadencję »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie Red.
W bolesławieckiej Sali Rajców 14 maja odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Koła Miejsko – Gminnego Związku Kombatantów RP i BWP Ziemi Bolesławieckiej. Czytaj więcej »

Poszukiwany, poszukiwana »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie Ilona Parejko
Bolesławy, Bolki, Boleczki, Bolusie obojga płci pilnie poszukiwani. Bolesławiecki Ośrodek Kultury – z okazji Dni Miasta – organizuje po raz pierwszy dolnośląski zlot osób noszących to rzadkie imię. Dla tych, którzy się zgłoszą przewidziano cenne nagrody i świetną zabawę. Czytaj więcej »

Będzie parada »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie RH
To będzie wyjątkowy dzień dla mieszkańców Strzelina. W piątek, 22 maja, ulicami miasta przejdzie europejska uliczna parada uczniów szkół powiatu strzelińskiego. Czytaj więcej »

Podróż sentymentalna »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie Red.
Gościnnie w Ziębicach, na początku maja, przebywała delegacja przedstawicieli ugrupowania politycznego CDU z miasta Bielefeld w Niemczech. Czytaj więcej »

Wygrali na Elmocie »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie PM
Tradycyjnie już w połowie maja rozpoczyna się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski. Czytaj więcej »

Jesteśmy europejską rodziną »
Tekst opublikowany 2009-05-20, opracowanie RH
Narodowe flagi, stroje, muzyka i plakaty, a przede wszystkim znakomita zabawa, będąca najlepszą formą edukacji. Już po raz drugi w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Dzień Europy. Czytaj więcej »

Złotą nicią haftowana »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie KW, IP
Zaledwie osiemnaście europejskich miast dostało w tym roku prestiżową nagrodę, przyznawaną przez Radę Europy – Honorową Flagę Rady Europy. Wśród nich jest również Bolesławiec. Czytaj więcej »

Nocny maraton filmowy »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie Red.
Premiera najnowszego filmu z udziałem Borysa Szyca „Wojna polsko-ruska” odbędzie się już 22 maja. Z okazji premiery filmu wrocławskie Multikina zapraszają na specjalny, nocy maraton filmowy. Na ekranie oprócz premierowej „Wojny polsko – ruskiej” w Pasażu Grunwaldzkim będzie można zobaczyć „Symetrię”, zaś w Multikinie Arkady „Rezerwat”. Czytaj więcej »

Z deszczu pod rynnę »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie AW
Troskliwa dziewczyna przyjechała na komendę dowiedzieć się o zatrzymanego za bójkę chłopaka. Nie przewidziała jednego, że jako osoba pijana może narobić tym więcej szkody niż pożytku. Czytaj więcej »

Wesołe myślenie »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Poznaliśmy nową mistrzynię powiatu strzelińskiego w matematyce. Została nią Sandra Kubiak, dla której zagadki z cyframi nie stanowią problemu. Czytaj więcej »

Euromłodzi z Wawrzyszowa »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie tsp
Imię Unii Europejskiej nosi od 11 maja Gimnazjum w Wawrzyszowie w gminie Wiązów. O nadaniu szkole patrona zdecydowali sami uczniowie. Czytaj więcej »

U Schnabla w Nowogrodźcu »
Tekst opublikowany 2009-05-19, opracowanie Ilona Parejko
Muzyka Mocarta, Verdiego, Gerschwina, Blechara i przede wszystkim Józefa Ignacego Schnabla, kompozytora epoki romantyzmu, który urodził się w Nowogrodźcu i był organistą w miejscowym kościele. W Nowogrodźcu odbędzie się festiwal, na który przyjedzie sam Konstanty Andrzej Kulka, światowej sławy skrzypek. Czytaj więcej »

Strażacy vs osy i szerszenie »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W poniedziałek, 18 maja, strzelińscy strażacy usuwali rój pszczół, który znajdował się na drzewie przy Gimnazjum nr 2 w Strzelinie. Tylko 18 maja usunięto dwa kokony owadów. Sprawa jest bardzo poważna i urasta do pewnego rodzaju problemu Czytaj więcej »

Śmiertelny wypadek w Gębicach »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie red.
18 maja po godz. 13.30 w miejscowości Gębice (gm. Strzelin), doszło do śmiertelnego wypadku. Mężczyzna jadący skuterem z nieznanych dotąd przyczyn zahaczył o samochód terenowy. W wyniku wypadku kierujący jednośladem zginął na miejscu. Czytaj więcej »

Civis Europae otwiera przedszkola »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie Ewa Chojna
„Równe szanse” – to nazwa projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dzięki któremu 480 dzieci z terenów wiejskich będzie mogło uczęszczać do przedszkoli. Czytaj więcej »

Udany przejazd! »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Mieszkańcy Strzelina całymi rodzinami wzięli udział w spontanicznym przejeździe rowerem z rynku, spod pomnika Strzelca, w kierunku Gromnika w celu podkreślenia, że „Rowerzysta też jest uczestnikiem ruchu”. Czytaj więcej »

„Zaparkował” na przystanku »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie pp
W minioną sobotę, 16 maja, wskutek kolizji drogowej, kierowca Volkswagena zjechał na chodnik i uderzył w wiatę przystankową. Drugi z pojazdów biorących udział w kolizji przewrócił się na dach. Czytaj więcej »

Nowy zakład w Biskupicach Podgórnych »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie Beata Sadowska
Fińska firma UPM Raflatac uruchomiła na terenie gminy Kobierzyce najnowocześniejszą w branży fabrykę materiałów etykietowych. Otwarcie nastąpiło 14 maja 2009 roku. Czytaj więcej »

Sportowe święto »
Tekst opublikowany 2009-05-18, opracowanie EM
6 czerwca odbędzie się Gminne Święto Sportu dla dzieci i młodzieży na terenie kompleksu boisk sportowych w Lutyni. Czytaj więcej »

Rząd stawia na naukę »
Tekst opublikowany 2009-05-17, opracowanie Beata Sadowska
W niedzielę 17 maja do Wrocławia przyjechał Premier RP Donald Tusk. Razem z minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarą Kudrycką spotkał się z rektorami wrocławskich uczelni i zwiedził laboratoria Politechniki Wrocławskiej. Później wziął udział w konwencji wyborczej PO do Parlamentu Europejskiego. Czytaj więcej »

Nocny szturm »
Tekst opublikowany 2009-05-17, opracowanie EM
Wrocławianie chętnie skorzystali z możliwości darmowego zwiedzania muzeów w nocy z 16 na 17 maja. Czytaj więcej »

I Mistrzostwa Bolesławca »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie Red.
Zapraszamy na turniej w Pro Evolution Soccer 6. Impreza,z której dochód przeznaczony jest na wyjazd dziecka na wakacje, odbędzie się w niedzielę, 24 maja.Ilość osób ograniczona. Czytaj więcej »

I rocznica patronatu »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie Karolina Wieczorek
Prezentujemy program obchodów I rocznicy ustanowienia Św. Marii De Mattias Patronką Bolesławca. Czytaj więcej »

Oznakuj cenne rzeczy »
Tekst opublikowany 2009-05-15, opracowanie Red.
Maj to miesiąc komunii świętych. Aby uchronić prezenty przed złodziejem, można je oznakować. Czytaj więcej »

Ponad 114 milionów dla firm »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie ech
Dziś Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca (DIP), odpowiadająca za rozdział dotacji unijnych dla dolnośląskich przedsiębiorców, ogłosiła kolejny konkurs. Do podziału jest ponad 114 mln złotych. Przeznaczono je na dofinansowanie inwestycji innowacyjnych na poziomie firmy. Czytaj więcej »

Krok za krokiem w ślad za Mockiem »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie Red.
Czy potrafiłbyś rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa? Marzyłaś kiedyś, aby znaleźć się na miejscu Detektywa Mocka? Chciałbyś poczuć dreszczyk emocji towarzyszący dochodzeniu do skomplikowanej prawdy? Czytaj więcej »

Niezwykły koncert Take 6 »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie AW
Już 14 maja wrocławska publiczność będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć na żywo najsłynniejszy na świecie sekstet wokalny : Take 6 Czytaj więcej »

Laur ziębiczan »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie Red.
Film uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Cegielskiego w Ziębicach „Dwie twarze Denke” zdobył w zeszłym tygodniu II miejsce w kategorii filmów dokumentalnych na Festiwalu Filmowym „Albatrosy” w Gdyni. Czytaj więcej »

Prawo jazdy na quady »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie PM
Ostatnio dało się usłyszeć pogłoski o tym, że być może czekają nas zmiany w ustawie o kierujących pojazdami. Posłowie zastanawiają się czy nie wprowadzić specjalnej kategorii prawa jazdy dla użytkowników quadów. Czytaj więcej »

Przekroczyli granice »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie PM
Pięć dni spędziły dzieci z czeskiej szkoły w Kondratowicach w ramach wymiany międzynarodowej. Czytaj więcej »

Śmierć na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie bom
Prokuratura bada okoliczności tragicznego wypadku na obwodnicy przy ul. Rakoszyckiej w Środzie Ślaskiej. Śmierć na miejscu poniosła 21-letnia pasażerka volkswagena golfa. Czytaj więcej »

Pink na Wembley »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie Red.
Dla fanów zespołu Pink multikino przygotowało sporą atrakcję – 120 minutowy film z koncerty brytyjskiej grupy na stadionie Wembley. Czytaj więcej »

Majówka nad zalewem »
Tekst opublikowany 2009-05-14, opracowanie MK
Kolejna edycja imprezy „3-maj z Polską” miała łączyć pokolenia. Hasło jak i sam pomysł imprezy został stworzony przez radną powiatową Zuzannę Smerekę. Czytaj więcej »

EURO już pewne »
Tekst opublikowany 2009-05-13, opracowanie Beata Sadowska
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbędą się w czterech miastach Polski: we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu oraz prawdopodobnie w czterech miastach na Ukrainie. Czytaj więcej »

Ochrona środowiska obowiązkiem każdego »
Tekst opublikowany 2009-05-13, opracowanie Agata Jurczak
Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach jako ,,Szkoła promująca ekorozwój” podejmuje wiele inicjatyw ekologicznych, w których uczniowie uczestniczą od najmłodszych klas. Czytaj więcej »

Kupił lub ukradł »
Tekst opublikowany 2009-05-13, opracowanie Karolina Wieczorek
Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał samochodem skradzionym na terenie Niemiec. Czytaj więcej »

Śpiewające przedszkolaki »
Tekst opublikowany 2009-05-12, opracowanie Red.
13 mają rozpocznie się dwudziesta czwarta edycja festiwalu, który jest największym tego typu projektem kulturalnym, artystycznym i dydaktycznym realizowanym we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Rowerzysta pirat  »
Tekst opublikowany 2009-05-12, opracowanie IB
Po raz kolejny we Wrocławiu miał miejsce wypadek z udziałem rowerzysty. Tym razem nie zawinił nieostrożny kierowca, ale podróżujący jednośladem. Czytaj więcej »

„TECE FOTO” - wyślij zdjęcie i wygraj! »
Tekst opublikowany 2009-05-12, opracowanie red.
Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu fotograficznego "TECE FOTO" organizowanego przez firmę TECE Sp z o.o. Udział w konkursie może wziąć każdy, bez względu na wiek i doświadczenie. Czytaj więcej »

Michał Bajor »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie
Czytaj więcej »

Historia bogactwem rodzin »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie Beata Sadowska
30 kwietnia we Wrocławiu odbył się finał VIII edycji „Kroniki Rodzinnej Dolnoślązaka”, w którym z sukcesem udział wzięli uczniowie z gminy Długołęka. Czytaj więcej »

„Przedsiębiorczy” w sieci »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie AW
Zarejestrował działalność gospodarczą, aby sprzedawać podzespoły elektroniki precyzyjnej, które kilka lat wcześniej zniknęły z magazynów miejscowej firmy. Czytaj więcej »

Szkolenie dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2009-05-11, opracowanie EM
Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej zaprasza lokalnych przedsiębiorców na bezpłatne szkolenie dotyczące skutecznego motywowania pracowników. Czytaj więcej »

Dwa duże pożary w godzinę  »
Tekst opublikowany 2009-05-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dużo pracy mieli strzelińscy strażacy w piątek 8 maja. W ciągu niespełna godziny doszło do dwóch, dużych pożarów stert słomy. Czytaj więcej »

Z precyzją chirurga »
Tekst opublikowany 2009-05-10, opracowanie Kornelia Trytko
Modelarze znają się na konstruowanych przez siebie maszynach lepiej, niż mechanicy obsługujący oryginały. Konkurs i wystawa w ośrodku Światowid były tego najlepszym przykładem. Czytaj więcej »

Zaginął pies »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie Red.
Misia zaginęła w Kuropatniku koło Strzelina 29 kwietnia. Czytaj więcej »

"Tak to było" i co dalej? »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie tom
"W ogólnopolskiej debacie brakuje dziś refleksji na temat przyszłości Zjednoczonej Europy. Mija pięć lat od akcesji w struktury unijne. To czas na podsumowania, ale także na pytania, co dalej?", mówił dziś na spotkaniu w Legnicy, były premier Leszek Miller. Czytaj więcej »

Święto muzyki elektronicznej »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie Red.
10 maja we Wrocławiu rozpocznie się III edycja jednego z najważniejszych festiwali muzyki elektronicznej w Europie – Musica Electronica Nova. Czytaj więcej »

Emanacja w klubie Alive »
Tekst opublikowany 2009-05-08, opracowanie Red.
10 maja w klubie Alive odbędzie się koncert zespołu Emanacja. Czytaj więcej »

Wybierz kolor tramwaju »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie kt
To mieszkańcy zdecydują, jakie tramwaje będą od 2011r. jeździły po ulicach Wrocławia. Jutro rusza sonda internetowa na stronach Urzędu Miejskiego. Czytaj więcej »

Most hamuje rozwój »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie tsp
W Służejowie działa grupa producencka, która zajmuje się specjalistyczną uprawą roślin. Żyje z niej nie tylko 5 tworzących ją rolników, ale też inni mieszkańcy wsi. Jej rozwój skutecznie ogranicza zbyt niski wiadukt kolejowy. Problem wydaje się nie mieć rozwiązania. Czytaj więcej »

Wiwat 3 Maj! »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie Red.
3 maja w Zgorzelcu odbyły się rocznicowe obchody pierwszej w Europie i drugiej na świecie polskiej konstytucji uchwalonej 3 maja 1791 roku. Czytaj więcej »

Budynek groził zawalaniem »
Tekst opublikowany 2009-05-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W miejscowości Jegłowa zniszczony obiekt przy ulicy Spółdzielczej groził zawaleniem. Znajdował się zaledwie 6 metrów od mieszkań. Czytaj więcej »

Maszt – tak, ale nie u nas »
Tekst opublikowany 2009-05-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy Wrocisławic nie chcą w swojej miejscowości anteny telefonii komórkowej. Ponad 50-metrowy maszt stanąć ma na prywatnej posesji w pobliżu cmentarza parafialnego. Czytaj więcej »

Jest nowa kategoria »
Tekst opublikowany 2009-05-06, opracowanie Red.
Na stronie mojetrofea.pl od dziś można umieszczać zdjęcia wyczynów w nowej kategorii - wygrzebane w ziemi. Zarejestruj się w serwisie i pochwal się swoim trofeum! Czytaj więcej »

Wyroki status quo »
Tekst opublikowany 2009-05-06, opracowanie tom
Nie ma żadnej obawy, by jakikolwiek proces karny prowadzony przed sądami rejonowymi okręgu legnickiego, ze względu na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, musi być przerwany lub toczony od nowa. Czytaj więcej »

Płonął magazyn  »
Tekst opublikowany 2009-05-06, opracowanie I.B.
W nocy na ul. Pułaskiego płonął wielki magazyn. Do akcji zaangażowane zostały wszystkie jednostki straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Czytaj więcej »

Maj w kinie »
Tekst opublikowany 2009-05-06, opracowanie Karolina Wieczorek
Od najbliższego piątku, 8 maja, BOK ponownie zaprasza na seanse filmowe do Kina Forum. W majowym repertuarze najnowszy film Woody’ego Allena, Oscarowy „Slumdog”, „Generał Nil” i filmy dla najmłodszych. Czytaj więcej »

Sprawy polskie »
Tekst opublikowany 2009-05-06, opracowanie tsp
Godzinę przed planowaną sesją rady miejskiej rozpoczęła się w ZCK uroczysta akademia 3-majowa przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Henrykowie. Czytaj więcej »

Powiat: Nie ma absolutorium! »
Tekst opublikowany 2009-05-06, opracowanie RH
Po raz pierwszy w historii powiatu strzelińskiego radni podjęli uchwałę o nieudzieleniu zarządowi absolutorium z wykonania budżetu. Ma być to pierwszy krok prowadzący do odwołania go. W ten sposób XXXV sesja rady powiatu zapisała się na zawsze w dziejach powiatowej samorządności. Czytaj więcej »

Tabor zarasta trawą »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie Jacek Bomersbach
We wrocławskich zajezdniach niszczeją zabytkowe tramwaje. Miasto nie ma pomysłu, co dalej z nimi zrobić. W innych częściach Polski stary tabor eksponuje się lub remontuje, aby jeździł nadal. Czytaj więcej »

Gdzie był prezydent? »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie ech
Sąd nie badał przyczyn nieobecności prezydenta Roberta Raczyńskiego na rozdaniu nagród w Warszawie. Sędzia jedynie przyjął usprawiedliwienie podane w trakcie sprawy przez adwokata i odroczył proces. Czytaj więcej »

Szturm na Polską Miedź »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie Ewa Chojna
Złodzieje! Złodzieje! Złodzieje! - takie i wiele innych epitetów pod adresem władz holdingu można było usłyszeć dzisiaj pod siedzibą KGHM Polska Miedź S.A. Związkowcy nie zamierzali dłużej czekać i wysłuchiwać kolejnych niesatysfakcjonujących propozycji zarządu. Sforsowali bramę i podeszli pod drzwi biura gdzie czekali, aż wyjdzie do nich przedstawiciel władz spółki. Czytaj więcej »

To jest trofeum! »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie Red.
Szczupak złowiony na płoć w Ręszowie ważył ponad 5 kg i miał metr długości. Zobacz ten wyczyn i wiele innych w serwisie mojetrofea.pl. Czytaj więcej »

Pierwsze zlecenie miałem z Nysy »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie Marcin Wilczak (RWW)
Rozmowa z Cezarym Trytko, dziennikarzem, wydawcą, właścicielem Grupy Expressy Dolnośląskie. Czytaj więcej »

Dojrzałość na wyciągnięcie ręki »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie pp
Uczniowie szkół średnich przystąpili do egzaminu dojrzałości. W poniedziałek maturzyści mogli wykazać się wiedzą z języka polskiego, we wtorek do sprawdzianu wiadomości przystąpili zwolennicy języka angielskiego. Czytaj więcej »

9 maja wielkie otwarcie największej na Dolnym Śląsku galerii handlowej  »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie red.
Carrantuohill, Katarzyna Cerekwicka, Perfect, skandynawska grupa September, a na koniec widowisko pirotechniczno - laserowe. Tego nie można przeoczyć. Już w najbliższą sobotę, 9 maja, swoje bramy otworzy największa na Dolnym Śląsku Galeria Cuprum Arena. Czytaj więcej »

Absolutorium dla Burmistrza »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie RH
Bez niespodzianek przebiegła XXX sesja rady miejskiej. Po rozpatrzeniu sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2008 rok radni podjęli uchwałę o udzieleniu burmistrzowi absolutorium. Czytaj więcej »

Oddaj stare meble i telewizor »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie BESA
5 i 8 maja mieszkańcy gminy mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego odbioru odpadów, takich jak zbędne meble czy zużyty sprzęt elektroniczny podczas organizowanej akcji „Czyste miasto - czyste środowisko”. Czytaj więcej »

Pobol: Czekam na rozprawę »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie ech
Starosta głogowski Anna Brok chce zwolnić z pracy Radosława Pobola, sekretarza powiatowego. Powodem takiej decyzji ma być brak porozumienia z pracownikiem i żadnej szansy na polepszenie tej sytuacji. Czytaj więcej »

Raczyński bez absolutorium »
Tekst opublikowany 2009-05-05, opracowanie Ewa Chojna
Do Urzędu Miejskiego nie dotarła jeszcze opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, a Rada Miejska i tak debatowała nad nieudzieleniem absolutorium prezydentowi Robertowi Raczyńskiemu. Dlaczego? Czytaj więcej »

Szulc: „Kosela przesadził” »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Ewa Chojna
Czy 250 osób zamieszkujących do tej pory w budynku przy ulicy Merkurego 6 trafi na bruk? Przedstawiciele władz miasta twierdzą, że osoby te nie płacą swoich rachunków i przez lata nie załatwiły spraw urzędowych dotyczących zameldowania w poszczególnych lokalach. Czytaj więcej »

Majówka w regionie »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Ewa Chojna
Dużo słońca, trochę muzyki i ogromna dawka dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać lubińską majówkę. Trochę mniej atrakcji mieli na długi weekend mieszkańcy Głogowa. Dla nich przygotowano głównie obchody świąt narodowych i składanie kwiatów pod pomnikami. Czytaj więcej »

Majówka w regionie »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Ewa Chojna
Dużo słońca, trochę muzyki i ogromna dawka dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać lubińską majówkę. Trochę mniej atrakcji mieli na długi weekend mieszkańcy Głogowa. Dla nich przygotowano głównie obchody świąt narodowych i składanie kwiatów pod pomnikami. Czytaj więcej »

Dziennikarka w miejsce prezydenta? »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Ewa Chojna
Kto odebrał nagrodę przyznaną gminie Lubin za oszczędności energii? I dlaczego nie prezydent Lubina? Czytaj więcej »

Pojedynek Samsonów »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie Red.
Wyciskanie sztangi leżąc to chyba najbardziej popularny bój wykonywany przez wszystkich bywalców siłowni. Na terenie gminy jest ich piętnaście, stąd wielka popularność tej dyscypliny wśród młodych ludzi. Czytaj więcej »

Pijani rodzice opiekowali się dziećmi »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie ech
Słoneczne wolne dni zachęcają do spędzania czasu z rodziną na świeżym powietrzu. Tak też postanowili mieszkańcy Ścinawy, jednak zamiast opiekować się dziećmi pili alkohol i doszło do awantury. Czytaj więcej »

Relacja z koncertu Deep Purple »
Tekst opublikowany 2009-05-04, opracowanie 26
Relacja z koncertu, który odbył się 1 maja 2009 we Wrocławiu. Świetny koncert, super atmosfera, organizatorzy przyłożyli się. Czytaj więcej »

Interferie z Pucharem »
Tekst opublikowany 2009-05-03, opracowanie tom
Po raz pierwszy w historii lubińskiego kobiecego szczypiorniaka, piłkarki Interferii Zagłębia Lubin zdobyły dziś Puchar Polski, pokonując w finale zespół Politechniki Koszalińskiej 27:23. Czytaj więcej »

Likwidacja kursów autobusowych »
Tekst opublikowany 2009-05-03, opracowanie bom
Od 4 maja Polbus skraca i likwiduje kursy autobusowe do kilkunastu miejscowości. Powód? Brak pasażerów, czyli nieopłacalność przewozów. Czytaj więcej »

Nowy sprzęt dla strzelińskich policjantów  »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie red.
29 kwietnia w strzelińskiej komendzie Policji odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego ufundowane przez Starostę oraz 4 zestawy komputerowe zakupione ze środków finansowych Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie i strzelińskich Wodociągów. Czytaj więcej »

Bez planu B »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie Beata Sadowska
Decyzja o tym, czy we Wrocławiu odbędzie się Euro, zostanie podjęta 13 maja. Niezależnie od tego, co postanowią władze UEFA, we Wrocławiu mają zostać zrealizowane wszystkie inwestycje związane z organizacją mistrzostw. Czytaj więcej »

Jednogłośne absolutorium dla prezydenta Bolesławca »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie Red.
29 kwietnia podczas XXXIX sesji radni miasta udzieli absolutorium prezydentowi Bolesławca Piotrowi Romanowi. Czytaj więcej »

Sporne oko Wielkiego Brata »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie Agata Jurczak
Władze gminy Ziębice są zadowolone ze wstępnej realizacji pomysłu monitorowania miasta i uważają, że ten projekt pomoże w zapobieganiu aktom wandalizmu w mieście. Różne opinie na ten temat mają sami mieszkańcy. Czytaj więcej »

Na razie bez stanowisk »
Tekst opublikowany 2009-04-29, opracowanie kt
Tajemnicze postulatuy PiS ujawnione. Partia domaga się m.in. okien życia, internetowej kontroli uczniów, sms-ów do rodziców i monitoringu remontów wrocławskich ulic. Czytaj więcej »

Trzeci na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2009-04-29, opracowanie ar
Urząd Marszałkowski zakończył ocenę merytoryczną projektów unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - nabór 5/S/7.2/2008 „Kształcenie ustawiczne i szkolnictwo zawodowe”. W gronie 13 pozytywnie ocenionych wniosków znalazł się również projekt powiatu średzkiego. Czytaj więcej »

Ostro w Alive »
Tekst opublikowany 2009-04-29, opracowanie AW
Zapraszamy wszystkich miłośników dobrych dźwięków 30 kwietnia do klubu Alive na rockowy zespół Białe Wiśnie i Pigalle Platz. Czytaj więcej »

Badania archeologiczne na Włodkowica »
Tekst opublikowany 2009-04-29, opracowanie Izabela Biel
Na ul. Włodkowica już wkrótce wkroczą archeolodzy, którzy spodziewają się w miejscu wyburzonego niedawno budynku, odnaleźć wał obronny pochodzący z XIII wieku. Jeśli tak się stanie, będzie to jedno z największych odkryć archeologicznych ostatnich 25 lat. Czytaj więcej »

Jednostka do zadań specjalnych »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Łukasz Telus
We Wrocławiu od 5 lat działa Ochotnicza Straż Pożarna - Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego, która specjalizuje się w poszukiwaniach osób zaginionych z wykorzystaniem psów ratowniczych. Czytaj więcej »

Zabrał auto i orzeszki »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Red.
Jedna z mieszkanek powiatu ząbkowickiego zgłosiła na policję kradzież samochodu z ... orzeszkami. Czytaj więcej »

Awansowali do 2 ligi! »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Drużyna Granitu II Strzelin wywalczyła awans do II ligi tenisa stołowego! W decydującym meczu rozgromili Koronę Osiek 10:2. Czytaj więcej »

Strażacy zdawali egzamin »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dla 41 strażaków 19 kwietnia będzie na pewno ważną datą w ich karierze. Na ten dzień zaplanowany został egzamin, który zakończył szkolenie podstawowe dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu strzelińskiego. Czytaj więcej »

Nowogrodziec znów mistrzem »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Karolina Wieczorek
W poniedziałek, 27 kwietnia, w Osiecznicy zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej. Czytaj więcej »

Świństwo nadchodzi »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie kt
Wrocław szykuje się na epidemię. - Dotarcie świńskiej grypy do Polski jest tylko kwestią czasu – twierdzi Egbert Piasecki, wirusolog z Polskiej Akademii Nauk. - Nie ma jednak powodów do paniki. Czeka nas po prostu ciężki sezon grypowy. Czytaj więcej »

Kolejna śmierć na skrzyżowaniu  »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie EM
Zmarła 12-letnia dziewczynka ranna we wczorajszym wypadku na drodze krajowej nr 8 koło Jordanowa Śląskiego. Jest to kolejny tragiczne zdarzenie na tym skrzyżowaniu. Czytaj więcej »

Zagubieni w lesie »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie BESA
Policjanci i strażacy przez dwie godziny szukali kobiety, którą w lesie zostawił mąż. Mężczyzna poszedł po pomoc, gdy ich samochód ugrzązł w błocie. Niestety sam zabłądził. Czytaj więcej »

Jakość najważniejsza »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie RH
Jak zrobić na kliencie przysłowiowe pozytywne pierwsze wrażenie w czasie krótszym niż 10 sekund? Czy wystarczy przyjazny ton i mowa ciała okazywana wzrokiem, postawą, gestami i wyglądem? Czytaj więcej »

Darmowe badania bez skierowania  »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie Karolina Wieczorek
W sobotę, 9 maja, w parku przy bolesławieckim szpitalu od 10.00 do 14.00 pracownicy ZOZ-u organizują kolejną „Białą niedzielę”. Czytaj więcej »

Zderzenie na Legnickiej »
Tekst opublikowany 2009-04-26, opracowanie EM
Rano na ulicy Legnickiej doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Czytaj więcej »

Porywacze w areszcie »
Tekst opublikowany 2009-04-26, opracowanie EM
Policja zatrzymała w Nysie osoby podejrzane o udział w porwaniu 20-letniej kobiety. Czytaj więcej »

Recepta na sukces »
Tekst opublikowany 2009-04-25, opracowanie opr. kt
Podczas wykładu w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Rafał Dutkiewicz opowiadał o specyfice Wrocławia, kierunkach rozwoju miasta i sposobach na przyciąganie inwestorów. Czytaj więcej »

O krok od tragedii  »
Tekst opublikowany 2009-04-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wiele szczęścia miała mieszkanka Karnkowa, która kierowała samochodem osobowym marki Renault Megane w przód którego uderzyło oderwane koło z naczepy samochodu ciężarowego marki Scania Czytaj więcej »

Toksyczny sukces szkolnictwa wyższego »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie Red.
O „toksycznym sukcesie” szkolnictwa wyższego w Polsce, czyli o jego funkcjonalnym kryzysie, w piątek (24 kwietnia) będą rozmawiali przedstawiciele uczelni i instytucji zrzeszających szkoły państwowe i niepaństwowe z całego kraju. Czytaj więcej »

Najlepsi w powiecie »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie Red.
22 kwietnia na stadionie miejskim w Bolesławcu przeprowadzone zostały mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w lidze lekkoatletycznej. Czytaj więcej »

Piękne, choć tłukące »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie Red.
W Muzeum Śląskim w Görlitz została otwarta wystawa „Od rzemiosła do sztuki. Ceramika bolesławiecka z wytwórni Reinholda”. Czytaj więcej »

Wkrótce Rajd Konstytucji »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie EM
Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Nasza Brzezina" zapraszają 2 maja wszystkich mieszkańców gminy na Rajd Konstytucji. Czytaj więcej »

Rodzinny PITnik »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie Red.
W sobotę, 25 kwietnia, na Wyspie Słodowej odbędzie się Rodzinny PITnik. Podczas imprezy do dyspozycji przybyłych będą stanowiska z księgowymi, które pomogą wypełnić roczne PITy w zamian za przekazanie 1% podatku dochodowego Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, będącej głównym organizatorem akcji. Czytaj więcej »

Tajemnica ratusza »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie PM
Tadeusz Weltner, były mieszkaniec Strzelina, postanowił po latach opowiedzieć o wydarzeniach, których świadkiem był jako młody chłopak. Czytaj więcej »

Wina po stronie kierowcy TIRa »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie ech
Kierowca ciężarówki jest winny wczorajszej kolizji na drodze relacji Lubin – Wrocław, na wysokości Miłosnej. Dostała mandat w wysokości 500 złotych. Czytaj więcej »

O krok od wybuchu »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie tom
Do dwóch niebezpiecznych pożarów doszło w regionie polkowickim. Najpierw palił się wózek widłowy z butlą gazu propan - butan. Dwie godziny później na parkingu przy ul. Skalników zapalił się samochód przewożący butle spawalnicze. Czytaj więcej »

Fryderyki rozdane, a ich laureaci we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie I.B.
Jutro we Wrocławiu gościć będą zdobywcy tegorocznych Fryderyków. Koncert z udziałem laureatów pod hasłem Nowe Brzmienie Lecha Janerki organizuje Radio Wrocław. Czytaj więcej »

Autokar w rowie  »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie I.B.
Na trasie Gniechowice – Małuszów (droga krajowa nr 35) około godziny 7 doszło do wypadku autokaru, w którym jechało 19 osób. Czytaj więcej »

Stresujący czas dla gimnazjalistów »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie MK
W tym roku do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 150 uczniów klas trzecich Gimnazjum Gminnego w Sobótce. W odróżnieniu od poprzedniego roku, młodzież pisze testy przez trzy dni. Czytaj więcej »

Rozmawiali o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Red.
16 kwietnia w siedzibie starostwa powiatowego w Zgorzelcu odbyło się posiedzenie Zgorzeleckiej Rady Prewencyjnej. Czytaj więcej »

Ruszyła gazyfikacja »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Red.
Wkrótce w kilku miejscowościach rozpoczną się prace związane z gazyfikacją gminy Miękinia. Czytaj więcej »

Slot Art Festival »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Red.
W dniach 1 i 2 maja w Nowogrodźcu będzie miało miejsce wielkie, nowatorskie wydarzenie, jakim jest SLOT FEST. Czytaj więcej »

Ile zapłacimy za śmieci? »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie tsp
Przed radnymi miejskimi podjęcie bardzo ważnej decyzji o wstąpieniu, bądź nie do Związku Międzygminnego EkoGok. Twór ten docelowo zajmować ma się składowaniem odpadów stałych. Dla 13. gmin Dolnego Śląska i Opolszczyzny przynależność do niego zdała się być korzystna. Czy tak będzie również w przypadku gminy Ziębice? Czytaj więcej »

Najmłodsi do szkoły »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie PM
Jak poinformowały władze gminy Przeworno, niedługo rozpocznie się przebudowa części pomieszczeń w tamtejszej szkole podstawowej. Ma ona na celu utworzenie Gminnego Przedszkola Publicznego. Czytaj więcej »

Pośladki z bilbordów »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Izabela Biel
Bilbordy z hydraulikiem odsłaniającym pośladki czy kobietą w koronkowej bieliźnie eksponującej idealne ciało, wzbudzają zainteresowanie, ale też i bulwersują. I chociaż przyzwyczailiśmy się do obecności takich reklam, jeśli te obrażają nasze wartości i poczucie estetyki, mamy prawo protestować. Czytaj więcej »

Autokar w rowie  »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie I.B.
Na trasie Gniechowice – Małuszów (droga krajowa nr 35) około godziny 7 doszło do wypadku autokaru, w którym jechało 19 osób. Czytaj więcej »

Pomogą uzyskać fundusze »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie RH
Stale słyszymy o możliwości pozyskiwania funduszy unijnych, zwłaszcza na przedsięwzięcia mające duże znaczenie dla lokalnych społeczności. I chociaż chętnych na unijne pieniądze jest wielu, każdy szybko przekonuje się, że ich pozyskanie nie jest łatwe. Czytaj więcej »

Budżet na 101 »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Ilona Parejko
Budżet wykonany na sto jeden procent. Burmistrz Nowogrodźca dostał od radnych absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok. W maju będzie dokładnie wiadomo, na co Nowogrodziec przeznaczy cztery i pół miliona złotych z budżetowej nadwyżki. Czytaj więcej »

"Gieksa" pokonana »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie tom
KGHM Zagłębie Lubin pokonało dziś GKS Katowice 1:0, ale szkoleniowiec "miedziowych" Orest Lenczyk nie był do końca zadowolony z gry swoich podopiecznych. Bohaterem meczu znów był Ilijan Micanski. Czytaj więcej »

Praca dla bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie ech
40 bezrobotnych mieszkańców z terenu pięciu sąsiednich gmin dostanie pracę w ramach projektu „Bezrobotni dla gospodarki wodnej i ochrony przeciw powodziowej powiatu głogowskiego”. Czytaj więcej »

Kierowcy ciągle piją »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie Beata Sadowska
Policjanci ze Środy Śląskiej przeprowadzili akcję pod hasłem „Prędkość”. Zwracali przede wszystkim uwagę na kierowców, którzy jechali za szybko. W wyniku przeprowadzonych działań okazało się, że część osób kierujących pojazdami była pod wpływem alkoholu. Czytaj więcej »

Dwa dni świętowania w bibliotece »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie ech
Dzisiaj i jutro głogowska Miejska Biblioteka Publiczna świętuje Dni Książki oraz Praw Autorskich. Z tej okazji dla odwiedzających bibliotekę przygotowano mnóstwo atrakcji. Czytaj więcej »

Profilaktyczne badania piersi »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie Red.
W Bolesławcu można skorzystać z profilaktycznych badań sutka u kobiet. Badania są bezpłatne, finansowane z budżetu miasta w ramach programu zdrowotnego „Badania przesiewowe – profilaktyka schorzeń sutka u kobiet”. Czytaj więcej »

Egzotyczna ruletka »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie Beata Sadowska
Zbliżają się wakacje. Dobrze już dziś zaplanować ten czas, szczególnie, jeśli marzy się o podróży do odległych krajów. Wyjazd bez odpowiedniego przygotowania może mieć bardzo przykre konsekwencje. Czytaj więcej »

Marszałek w szpitalu »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie RH
Strzelińskie Centrum Medyczne odwiedził wicemarszałek województwa dolnośląskiego Piotr Borys, który zajmuje się między innymi polityką zdrowotną w naszym regionie. Czytaj więcej »

U źródła - Dzień Ziemi 2009 »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie Red.
Towarzystwo Przyjaciół Ziębic "DUCATUS" posprzątało okolice Źródła Cyryla. Akcje zorganizowano w ramach Światowego Dnia Ziemi. Czytaj więcej »

Dolnośląsko-opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie INTERIA.PL
Prof. Ryszard Legutko, Beata Kempa, Andrzej Jaroch i Sławomir Kłosowski to niektórzy z kandydatów do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwość okręgu dolnośląsko-opolskiego. Czytaj więcej »

Więcej lotów z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie Red.
Rośnie zainteresowanie lotami z Wrocławia do zagranicznych regionów turystycznych. W ofercie wrocławskiego Portu Lotniczego dostępne jest nowe połączenie, będące prawdziwą gratką dla podróżujących. Czytaj więcej »

Złoto i srebro do rąk własnych »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie Red.
7 kwietnia w sali konferencyjnej urzędu gminy Zgorzelec odbyło się spotkanie działaczy sportowych, szkoleniowców, nauczycieli wychowania fizycznego i sympatyków Zrzeszenia LZS. Czytaj więcej »

O kobietach i ich upodobaniach »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie pp
W środę, 29 kwietnia, o godz. 17.00 w legnickim Muzeum Miedzi odbędzie się wernisaż wystawy „W dążeniu do piękna i doskonałości. O kobietach i ich upodobaniach”. Czytaj więcej »

Wybuch pieca w firmie „Urzędowski” »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Agata Jurczak
Duża chmura dymu po silnym wybuchu pieca oraz straż pożarna na sygnale wstrząsnęły Ziębicami w poniedziałkowy poranek. Czytaj więcej »

Awionetka spadła na lotnisko w Skarbimierzu  »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Michał Dróbka/ infobrzeg.pl
Dwie osoby zostały ranne w wypadku awionetki w Skarbimierzu. - Obrażenia rannych nie zagrażają ich życiu - poinformował rzecznik opolskiej policji nadkom. Maciej Milewski. Czytaj więcej »

Powstaje kolej aglomeracyjna »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie EM
Marszałek Marek Łapiński zaprosił dolnośląskich samorządowców do współpracy przy tworzeniu kolei aglomeracyjnej. Czytaj więcej »

Zatrzymany po siedmiu latach poszukiwań »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie ech
Przez siedem lat poszukiwał go głogowski sąd, do tego dochodzi jeszcze list gończy wystawiony przez prokuraturę w Nowej Soli. W końcu, po tak długim czasie udało się zatrzymać 42-letniego Marka N... w Świnoujściu. Czytaj więcej »

Porzucona na stacji benzynowej  »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Iza Biel
Każdego miesiąca do przychodni weterynaryjnej w Środzie Śląskiej trafiają porzucone psy i koty. Weterynarze pomagają im, znajdując nowych właścicieli. Obecnie na nowy dom czeka osiem małych szczeniaków. Czytaj więcej »

KAN we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Iza Biel
W środę rozpocznie się X Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2009. Podczas pięciodniowej imprezy zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt filmów z Polski i zagranicy. Czytaj więcej »

Wybuch pieca w firmie „Urzędowski” »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Agata Jurczak
Duża chmura dymu po silnym wybuchu pieca oraz straż pożarna na sygnale wstrząsnęły Ziębicami w poniedziałkowy poranek. Czytaj więcej »

MOSiR pod lupą »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Ilona Parejko
Czy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bolesławcu zastraszał pracowników? Czy groził im wyrzuceniem z pracy? Taka – zdaniem kilku pracowników – miała być kara za przynależność do związku zawodowego. Czytaj więcej »

W związku ze Związkiem »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Ilona Parejko
Po roku przerwy, Związek Polskich Artystów Plastyków i wrocławska Akademia Sztuk Pięknych wracają do Bolesławca i będą współtworzyć Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Rzeźbiarski. Czytaj więcej »

Szansa dla poszukujących pracy  »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie I.B.
Jutro w godzinach 10.00 – 15.00 na Uniwersytecie Wrocławskim odbędą się targi pracy. Czytaj więcej »

Kabaret Klaps w Firleju »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie AW
„Ela Hela Szoł” to program z fajnymi „babkami” o poziomie testosteronu w normie. To bezpardonowy atak serotoniny. Czytaj więcej »

Pomoc Polonii w Gruzji »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Red.
W dniu 21 kwietnia 2009 r. o godz. 19.00 w galerii Concordia w Bolesławcu odbędzie się koncert „Pomoc Polonii w Gruzji”, w którym wystąpi uznany aktor gruziński Zaruba Pirveli. Czytaj więcej »

Nowogrodziec drugi w województwie »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Karolina Wieczorek
W sobotę, 18 kwietnia, na kąpielisku Morskie Oko we Wrocławiu reprezentacja Szkoły Podstawowej z Nowogrodźca wzięła udział w Finale Dolnośląskich Igrzysk, Gimnazjady i Licealiady w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Czytaj więcej »

Awionetka spadła na lotnisko w Skarbimierzu  »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Michał Dróbka/ infobrzeg.pl
Dwie osoby zostały ranne w wypadku awionetki w Skarbimierzu. - Obrażenia rannych nie zagrażają ich życiu - poinformował rzecznik opolskiej policji nadkom. Maciej Milewski. Czytaj więcej »

Strach przed morfiną »
Tekst opublikowany 2009-04-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Dlaczego w polskich szpitalach pacjenci cierpią z powodu bólu? Bo spora część lekarzy nie ma zbyt dużej wiedzy o dawkowaniu środków przeciwbólowych na bazie morfiny. Czytaj więcej »

Pobol: Nie zgadzam się z upomnieniem »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie ech
Niektórzy twierdza, że to już wojna, innego zdania jest główny zainteresowany, Radosław Pobol, sekretarz powiatu głogowskiego. Czytaj więcej »

Niezwykłe śniadanie wielkanocne »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie AW
7 kwietnia o godz. 9.30 tradycyjnie kierownik oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini przy wsparciu wójta gminy Miękinia spotkali się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym z osobami samotnymi, niepełnosprawnym i starszymi korzystającymi z pomocy ośrodka. Czytaj więcej »

Prawa niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie Karolina Wieczorek
500 złotych – tyle można zapłacić, jeśli zatrzymamy samochód na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Niektórzy kierowcy uważają, że kara jest wysoka. Innego zdania są osoby korzystające z takiego prawa. Czytaj więcej »

Wstrząsy pod ziemią »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie ech
W kopalni Polkowice-Sieroszowice doszło do wstrząsu. Jeden górnik został przysypany. Na szczęście nic mu się nie stało. Czytaj więcej »

Powstańców jak Pola Elizejskie  »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie Beata Sadowska
Paryż ma reprezentacyjną aleję z monumentalnym Łukiem Triumfalnym, a Wrocław spore ambicje. Wzdłuż ul. Powstańców Śląskich ma ciągnąć się luksusowa promenada śródmiejska zakończona na rondzie Bramą Tysiąclecia. Czytaj więcej »

Pijany kierowca autobusu zatrzymany »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie ech
Wczoraj wieczorem lubińscy policjanci zatrzymali kierowcę autobusu miejskiego, który kompletnie pijany wiózł pasażerów. Czytaj więcej »

Jak utrzymać sztabę złota? »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie Red.
Ile ważą sztabki złota znajdujące się w skarbcu? Czy są jakieś zabezpieczenia polskich banknotów, o których nie wiedzą laicy? Uczniowie technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Cegielskiego w Ziębicach mogli poznać te tajemnice podczas wizyty we wrocławskim oddziale Narodowego Banku Polskiego. Czytaj więcej »

Mała rewolucja w edukacji »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie RH
Już 1 września 2009 roku wejdzie w życie reforma programowa w szkołach. Choć najbardziej znanym novum jest obniżenie wieku rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej do sześciu lat, to tak naprawdę to tylko jedna ze zmian i to wcale nie najistotniejsza. Czytaj więcej »

Dużo śmiechu już w piątek »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie Karolina Wieczorek
Finał Międzyszkolnego Przeglądu Kabaretowego już w piątek, 17 kwietnia. Czytaj więcej »

Niebezpieczne place zabaw  »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie Beata Sadowska
Przyszła wiosna. Zrobiło się ciepło i dzieci chciałyby częściej spędzać czas na świeżym powietrzu. Niestety, w Środzie Śląskiej brakuje placów zabaw, które byłyby zadbane i przede wszystkim bezpieczne. Doszło już do kilku wypadków. Czytaj więcej »

Związki chcą podwyżek »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie ech
Po raz kolejny powraca temat podwyżek dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A. Przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Dołowych złożyli pismo, w którym domagają się spotkania z zarządem i to w trybie pilnym. Czytaj więcej »

Szklane impresje »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie AW
Witraż ożywa dzięki grze światła w krystalicznej strukturze szkła. Fascynujące jest, że wraz ze zmianą światła zmienia się też obraz, jaki postrzegamy. Czytaj więcej »

Punkowo w klubie Alive »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie AW
Zapraszamy wszystkich miłośników dobrych dźwięków 18 kwietnia do klubu ALIVE na zespoły: Dexter i Luncheon. Czytaj więcej »

Samo Voo Voo i Raz, Dwa, Trzy »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie AW
22 kwietnia do Wrocławia z promocją nowej płyty zawita legendarny zespół Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego – Voo Voo. Na koncert zaprasza klub muzyczny Alibi. Czytaj więcej »

Pijany prowadził drezynę »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie bom
Policjanci złapali kompletnie pijanego maszynistę drezyny, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Śledztwo ma ustalić, czy przez maszynistę mogło dojść do katastrofy kolejowej. Czytaj więcej »

Toyota w Wykrotach »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie IP
We wtorek 14 kwietnia przedstawiciele Toyoty i burmistrz Nowogrodźca podpisali akt notarialny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w połowie 2011 roku w Wykrotach pod Nowogrodźcem, Japończycy ruszą z produkcją samochodowych foteli. Czytaj więcej »

Przepis na sukces »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie kt
Szczypta tajemnicy, trochę miłości, dobrze wyselekcjonowany odbiorca i przemyślana strategia marketingowa. Składniki trzeba odpowiednio wymieszać, aby w efekcie otrzymać światowej sławy bestseller. Czytaj więcej »

Po chorwacku »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie Karolina Wieczorek
W ramach tournee po Polsce w Bolesławieckim Ośrodku Kultury wystąpi Chorwacki Narodowy Zespół Pieśni i Tańca „LADO” z Zagrzebia. Czytaj więcej »

Przestańcie wypalać trawy!  »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tylko w ostatnim tygodniu odnotowano serię groźnych pożarów powstałych w wyniku umyślnego działania człowieka. Jest to bardzo zła tradycja, z którą od lat zmagają się strzelińscy strażacy. Wypalanie traw nie jest sposobem na odnowienie łąki. Czytaj więcej »

Wywiad z wiceprezesem MKS "Ślęża" »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Red.
Wywiad z wiceprezesem Klubu Piłkarskiego MKS " Ślęża" Sobótka Wojciechem Kacperskim Czytaj więcej »

Szukają funduszy »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie MK
Do Gimnazjum w Mietkowie chodzi około 160 uczniów. Nie jest to duża liczba, ale i tak nie można wszystkich uczniów naraz zgromadzić w jednym miejscu, bo nie ma tak przestronnej sali. Czytaj więcej »

Ogień w Głębinowie »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie kt
10 jednostek straży gasiło wielki pożar, który wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek nad Jeziorem Nyskim. Spłonęła restauracja i stanica Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Czytaj więcej »

Polsko-afrykański dialog kulturalny »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie I.B.
Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów - taki obraz Afryki ma promować festiwal Afry Kamery, który rozpocznie się już w czwartek. Czytaj więcej »

Będzie monitoring i przedszkole »
Tekst opublikowany 2009-04-11, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Cała piętnastka radnych zebrała się w ratuszu miejskim podczas kolejnej w tym roku sesji Rady Gminy. Obrady poprzedził sympatyczny gest lokatorek przekazanych przez gminę dzień wcześniej mieszkań socjalnych. Czytaj więcej »

Ruszyły „schetynówki” »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie Karolina Wieczorek
Na drodze z Bolesławca do Chocianowa trwają już prace. A to tylko jeden z remontów, które będą miały miejsce. Czytaj więcej »

Muzyczna wiosna przedszkolaka  »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie opr aw
W Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się impreza „Muzyczna wiosna przedszkolaka”. Organizatorzy mają nadzieję, że już na stałe wpisze się w kalendarz imprez w gminie. Czytaj więcej »

Wiedza to życie »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie RH
Kiedy zdarzy się wypadek, często kilka minut decyduje o życiu. Podstawowa wiedza i kilka prostych czynności wystarczy, by ofiara przeżyła. Niestety wciąż zbyt mało osób wiedzę taką posiada. Czytaj więcej »

To niesprawiedliwe!!! »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie Robert Harhala
Prawie o połowę mniej środków na rehabilitację społeczną otrzymał w tym roku Powiat Strzeliński z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sytuacja ta była tematem konferencji zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Czytaj więcej »

Prawko przez Internet? »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie Karolina Wieczorek
Już niedługo sejm zdecyduje, czy zmienią się zasady zdawania egzaminu na prawo jazdy. Największą zmianą ma być egzamin wewnętrzny rozwiązywany przez Internet. Czytaj więcej »

„Zerówka” u starosty »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie RFP
7 kwietnia nietypowi goście odwiedzili starostę powiatu średzkiego. Czytaj więcej »

Dziki w rzece »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie kt
Strażnicy gminni ze Świętej Katarzyny otrzymali zgłoszenie, że na powierzchni rzeki Oławy unoszą się zwłoki dwóch dużych zwierząt. Okazało się, że to dzikie świnie. Czytaj więcej »

Wielki Czwartek »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie ech
Wielki Czwartek według religii katolickiej jest pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy. Czytaj więcej »

16-latka w ciąży piła ze szczęścia »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie kt
Przy ul. Na Szańcach, patrol straży miejskiej zauważył nastolatkę pijącą alkohol z dwoma starszymi mężczyznami. - To ze szczęścia, bo jestem w pierwszych tygodniach ciąży – oświadczyła. Czytaj więcej »

Gimnazjum pamięta »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie red.
Uroczystość rocznicy śmierci Jana Pawła II w Gimnazjum w Ujeździe Górnym rozpoczęła od apelu, zapalenia symbolicznego znicza i złożenia wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową. Czytaj więcej »

Konkretne projekty »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie RH
Trwają działania w ramach Strzelińskiego Partnerstwa Lokalnego. Celem organizowanych warsztatów jest wypracowanie, wybór i wdrożenie najlepszych projektów służących ożywieniu gospodarczemu powiatu. Czytaj więcej »

Z miłości do koni »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie IP
Fundacja Tara, która w Piskorzynie niedaleko Wrocławia prowadzi schronisko dla koni, podziękowała wszystkim, którzy pomagali przy organizacji charytatywnego koncertu w Bolesławcu (21.marca). Specjalne wyróżnienie dostali wydawcy Expressu Bolesławieckiego. Czytaj więcej »

Oszust zatrzymany »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie Beata Sadowska
Wrocławscy policjanci zatrzymali w Legnicy mężczyznę, który był poszukiwany listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Był on poszukiwany za liczne wyłudzenia pieniędzy. Czytaj więcej »

Festiwal Stołów Wielkanocnych »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie MK
Niedziela Palmowa to był ostatni dzwonek, żeby rozpocząć przygotowania do świąt. Dzień wcześniej, w sobotę, 4 kwietnia w Mietkowie można było kupić wszystko co potrzebne do zbliżających się świąt wielkanocnych. Czytaj więcej »

Aviomarin dla psa »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie MK
Policja w Sobótce dokonała kolejnych zatrzymań w związku z posiadaniem i sprzedażą narkotyków. Czytaj więcej »

800 kolarzy na otwarciu »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie MK
Po raz piętnasty spod stadionu OSiR-u w Sobótce wystartowali kolarze z całej Polski oraz Czech, Litwy, Słowacji i Rosji. Czytaj więcej »

Zakończono prace przy drogach dojazdowych ul. Widok »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie Red.
W dniu 7 kwietnia Urząd Miasta Bolesławiec odebrał prace przy budowie dróg dojazdowych ulicy Widok. Czytaj więcej »

Znalazła się zguba »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie Red.
Skradziony na terytorium Belgii pojazd został odnaleziony poprzez bazę SIS w Polsce. Czytaj więcej »

Będą mieli na czym się uczyć »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie PM
ZSP 1 w Strzelinie podjęło współpracę z firmą Citroen Tubek Sp. z o.o. Szkoła otrzymała części samochodowe do nauki zawodu. Czytaj więcej »

Skuteczni parafianie »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie Ilona Parejko
Minister kultury da pieniądze na remonty w bolesławieckim Sanktuarium - dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych. Potrzeba drugie tyle, ale sponsorzy, urząd miasta i urząd marszałkowski już deklarują pomoc. Remont ołtarzy i fresków rozpocznie się jeszcze w kwietniu. Czytaj więcej »

Lenovo ostatecznie opuszcza Legnickie Pole »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie Paweł Pawlucy
Jako pierwsi publikujemy komunikat w sprawie dalszego losu podlegnickiej fabryki komputerów osobistych. Potwierdził się czarny scenariusz zakładający, że Chińczycy nie zamierzają ruszyć z produkcją w Legnickim Polu. Czytaj więcej »

Akcja „Cytrus” »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie I.B.
Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli ponad dwadzieścia komputerów oraz 2 tys. płyt cd i dvd w ramach ogólnopolskiej akcji przeciwko pedofilom w sieci pod kryptonimem „Cytrus”. Czytaj więcej »

Złoto dla Krzemińskiego »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie Karolina Wieczorek
W dniach 3-5 kwietnia w Kaliszu rozegrano Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Reprezentant TOP Bolesławiec zwyciężył w swojej kategorii i wrócił do Bolesławca z medalem. Czytaj więcej »

Krwawy dobroczyńca »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie Kornelia Trytko, współpraca Agata Jurczak
Mięso zabitych ludzi sprzedawane na targowiskach. Paski i szelki z ludzkiej skóry. 40 ofiar. Ponad 20 lat rzezi. Intrygująca, a jednocześnie ciemna karta z dziejów Ziębic, jest wciąż odkrywana na nowo. Czytaj więcej »

Remont bez protestów »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Trzynaście miesięcy potrwa remont ulicy Wyścigowej. Wzdłuż ulicy zasadzonych zostanie 29 tys. drzew i krzewów. Czytaj więcej »

Do nauki »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie Red.
Za bardzo udaną należy uznać inaugurację działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ziębicach. Czytaj więcej »

Jest nadzieja »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie RH
Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec przekazał 100 tysięcy złotych na Dom Książąt Brzeskich. Tak szybka odpowiedź na wniosek zarządu powiatu strzelińskiego oraz przychylność wojewody pozwala mieć nadzieję na przywrócenie do życia tego pięknego budynku. Czytaj więcej »

Cudze chwalicie... »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie PM
W piątek, 3 kwietnia, w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie odbyła się 6. impreza organizowana przez uczniowski klub „Talent”. Czytaj więcej »

Bolesławiec piąty w rankingu »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie Red.
Bolesławiec uplasował się na piątym miejscu w „Rankingu gmin i powiatów” za 2008 rok. Ranking organizowany jest przez Związek Powiatów Polskich. Uczestniczą w nim powiaty, miasta na prawach powiatu i gminy. Czytaj więcej »

Gorączka świątecznych zakupów »
Tekst opublikowany 2009-04-05, opracowanie EM
W ostatni przedświąteczny weekend wrocławianie ruszyli tłumnie na zakupy. Czytaj więcej »

Autostopem do Chorwacji »
Tekst opublikowany 2009-04-04, opracowanie kt
W poniedziałek ruszają zapisy na Auto Stop Race, czyli studencki wyścig do Chorwacji. Do przebycia jest ponad 1000 km, a jedyny dozwolony sposób przemieszczania się to "łapanie okazji". Czytaj więcej »

Koniec z termometrami rtęciowymi »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie I.B.
Tradycyjne termometry rtęciowe odchodzą do lamusa. Od dziś w aptekach będzie można kupić tylko elektroniczne. Czytaj więcej »

Kolejne podróbki »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie Red.
Odzież oraz sportowe obuwie z podrobionymi znakami markowych firm o wartości ponad 28 000zł zabezpieczyli funkcjonariusze Łużyckiego Oddziału SG. Czytaj więcej »

Ponad granicami »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie Red.
W marcu szesnastu uczniów z trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu ząbkowickiego wyruszyło na dziesięciodniową wymianę uczniowską ze szkołą w Bad Mergentheim w Niemczech. Czytaj więcej »

Srebrne medale Mistrzostw Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Granit Strzelin wywalczył mistrzostwo drugiej ligi seniorów i zdobył srebrny medal podczas Drużynowych Mistrzostw Dolnego Śląska kadetów i młodzików. Czytaj więcej »

Wiosna na sportowo »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzelinie przygotował cykl sportowych imprez. Z pewnością każdy sportowiec znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy dla Państwa dokładny terminarz. Czytaj więcej »

Miasto uzyskało dofinansowanie do budowy dróg »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie Red.
Projekt budowy dróg dojazdowych do Bolesławieckiej Strefy Aktywności Gospodarczej uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Czytaj więcej »

Rocznica odejścia Jana Pawła II »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie Karolina Wieczorek
2 kwietnia mija czwarta rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Czytaj więcej »

Metadon - metoda na głoda »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie Beata Sadowska
Brudni i przerażający, leżący na dworcu, stojący w ciemnych bramach i zaułkach. Taki obraz narkomanów to już przeszłość. Wielu z nich zostało objętych leczeniem. Zamienili heroinę na słodki syrop, będący jej substytutem. Choć jest im ciężko, uczą się, pracują i zakładają rodziny. Czytaj więcej »

Nie bądź jeleń! »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie Karolina Wieczorek
Bezmyślność i głupota. Tylko tak nazwać można to, co robią ludzie, którzy zaśmiecają lasy. I nie chodzi tu o papierek po cukierku, ale o worki śmieci, które nielegalnie wywożone są poza miasto. Czytaj więcej »

Jedna osoba w ciężkim stanie »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie Karolina Wieczorek
W środę, 1 kwietnia, na drodze z Tomisławia do Osiecznicy doszło do wypadku. Czytaj więcej »

Uprzejmie donoszę »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie Ilona Parejko
Donosicieli nikt nie lubi, donosiciele wzbudzają wstręt, ale często się przydają. Z ich usług korzystają urzędy skarbowe, a za wyjątkowo cenne informacje – policja płaci, bo ma specjalny fundusz wynagradzający informatorów. Czytaj więcej »

Przedsiębiorczy „monopolista” »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie Opr. AW
Jeden z mieszkańców Ząbkowic Śląskich zajmował się handlem alkoholem nieznanego pochodzenia. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia. Czytaj więcej »

Nauka na europejskim poziomie »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie Red.
Gimnazjum w Jerzmankach to jedyna tego typu placówka na terenie gminy Zgorzelec. Władze gminy dokładają starań, aby stworzyć tam jak najlepsze warunki do nauki, aby szkoła była bezpieczna i dawała dobry start do dalszej nauki w szkołach średnich. Czytaj więcej »

Światełko dla Ojca Świętego »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie RH
Zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników muzyki i poezji. Plenerowy spektakl światła i dźwięku, muzyka poważna w zestawieniu z elektroniczną, projekcje obrazów na ścianach budynków – to wszystko zobaczymy już dziś w ramach widowiska in memoriam Janowi Pawłowi II „Światełko dla Ojca Świętego”. Czytaj więcej »

Aukcje sztuki: ~44 »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie Red.
Dochód przeznaczony będzie na projekty animacji i terapii artystycznej z dziećmi,osobami niepełnosprawnymi i starszymi. Czytaj więcej »

Easy Rider we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie AW
5 kwietnia w Sali Koncertowej Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka przy ul. Karkonoskiej 10 odbędzie się koncert znakomitego satyryka i piosenkarza Krzysztofa Daukszewicza. Czytaj więcej »

Soyka na bis »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie AW
3 kwietnia we wrocławskim Teatrze Muzycznym odbędzie się koncert z okazji 30 - lecia debiutu fonograficznego jednego z największych muzyków polskich drugiej połowy XX wieku – Stanisława Soyki. Czytaj więcej »

Wszystko dla młodych »
Tekst opublikowany 2009-03-15, opracowanie Red.
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Udanin ogłasza I edycję konkursu w ramach Lokalnego Funduszu Młodych ze środków Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Urzędu Gminy w Udaninie dla grup młodzieży z terenu gminy. Czytaj więcej »

Zatrzymanemu 13-latkowi udowodniono kolejne przestępstwa »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie pp
Chojnowscy policjanci udowodnili zatrzymanemu, małoletniemu przestępcy, cztery kradzieże z włamaniem do obiektów handlowych, rabunkowy napad na kobietę w podeszłym wieku oraz dwukrotne zniszczenie mienia. Czytaj więcej »

Odwieczne pragnienie »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie Zdzisław Abramowicz
W dawnych Bolesławicach 4 września 1907 roku ubodzy robotnicy podczas pracy na folwarcznych polach znaleźli skarb. Srebrna biżuteria i monety znalazły się jednak ostatecznie w miejskim muzeum, skąd zniknęły w roku 1945. Czytaj więcej »

Dziś w Expressie »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie red
Dziś oddajemy w Wasze ręce kolejny numer Expressu Legnickiego. Tradycyjnie już najpopularniejszy i największy tygodnik w naszym regionie czeka na Was na terenie całego miasta. O czym dziś piszemy? Czytaj więcej »

Pieśni barda Solidarności »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie Red.
5 kwietnia w Sali Koncertowej Radia Wrocław im Jana Kaczmarka odbędzie się koncert z okazji 5 rocznicy śmierci wybitnego barda Jacka Kaczmarskiego. Czytaj więcej »

Co czym gasić? »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie Red.
W Gimnazjum Publicznym w Ziębicach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Czytaj więcej »

Awanse kolejnych strażników granicznych »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie Red.
W sali tradycji Łużyckiego Oddziału SG odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowań na pierwszy stopień w korpusie chorążych. Czytaj więcej »

Kiermasz Wielkanocny »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie
Czytaj więcej »

Walczyli o Głogów »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie ech
Już jutro, przy pomniku Koalicji Antyhitlerowskiej w Parku Słowiańskim rozpoczną się uroczystości związane z 64. Rocznicą Zakończenia Walk o Głogów. Czytaj więcej »

Ognisko i Barka dla Papieża »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie ech
Już w najbliższy czwartek w Gorzycy zapłonie trzecie ognisko papieskie. W ten sposób organizatorzy chcą uczcić czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Czytaj więcej »

Asystenci rodzinni gotowi do pracy »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie Beata Sadowska
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini zrealizował cykl szkoleń w ramach projektu systemowego „Asystent Rodzinny” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS. Czytaj więcej »

Inwestuj w marzenia »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie Beata Sadowska
W obecnych czasach, aby zdobyć lub utrzymać wymarzoną pracę, trzeba stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Projekt „Inwestuj w siebie” przychodzi z pomocą wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Czytaj więcej »

Poranki filmowe »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie Karolina Wieczorek
W kwietniu w bolesławieckim kinie Forum odbędą się specjalne seanse w ramach poranków filmowych. Czytaj więcej »

Co z tą galerią? »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie red.
Burmistrz, Jolanta Barska, zdradza szczegóły sporu wokół galerii handlowej. Swoje opinie prezentują też nyscy radni. Czytaj więcej »

Naklejki chronią przed kradzieżą »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie RH
Strzelińska policja proponuje mieszkańcom powiatu bezpłatne znakowanie samochodów w ramach akcji „Stop 24”. To jedna z najnowszych metod zabezpieczenia auta przed kradzieżą. Czytaj więcej »

Odkryj Nysy czar na wiosnę »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie red.
Pierwsze promienie wiosennego słońca zachęcają do spacerów po mieście i jego okolicach. Dzięki przygotowanym szlakom turystycznym możemy być pewni, że nie przeoczymy najciekawszych zakątków Nysy. Czytaj więcej »

Leżaki w muzeum »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie EM
O godzinie 18 w Muzeum Narodowym odbędzie się wernisaż wystawy „Tożsamość sztuki” Marcina Berdyszaka i Zafosa Xagorarisa. Czytaj więcej »

Szukają wykonawcy terminalu »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie EM
Pięć dużych koncernów ubiega się o budowę nowego terminalu na wrocławskim lotnisku. Czytaj więcej »

Historia zbliża narody »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie RH
Międzynarodowa ścieżka historyczno – edukacyjna, pierwszy taki projekt w Polsce, powstać ma w przyszłym roku w Strzelinie. To efekt znakomitej współpracy i przyjaźni ze społecznością niemieckiego Aschendorf. Czytaj więcej »

Miasto zmienia oblicze »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie tsp
Przejeżdżając przez Wiązów trudno o przyjemne doznania. Niewątpliwy urok miasteczka odchodzi na dalszy plan, ustępując zwykle pola wrażeniu pozostawionemu przez fatalne drogi. Wiele jednak ma się w tej materii zmienić, a te już się zaczęły, choć jeszcze nie na naszych oczach. Czytaj więcej »

Ostatni przybiegł boso »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie MK
Podczas tegorocznej edycji półmaratonu dopisała pogoda i biegacze. Wystartowało około 790 maratończyków, do mety dobiegło 742. Pierwszy uczestnik pojawił się na mecie już kwadrans po dwunastej. Pokonał trasę w ponad godzinę. Ostatniemu zawodnikowi półmaraton zajął prawie trzy godziny. Czytaj więcej »

XXXVIII sesja Rady Miasta »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie Red.
31 marca 2009 r. o godz. 12.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się XXXVIII sesja Rady Miasta Bolesławiec. Czytaj więcej »

Uderzył w drzewo »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie EM
Wieczorem 27 marca nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek na Krzykach. Czytaj więcej »

Spaliła się słoma »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie ech
Pięć godzin trwało gaszenie sterty słomy położonej na polu w okolicach Michałowa w gminie Chocianów. Przyczyna pojawienia się ognia prawdopodobnie było podpalenie. Czytaj więcej »

Wielkanocny jarmark w Ratowicach »
Tekst opublikowany 2009-03-29, opracowanie EM
Na dwa tygodnie przed Wielkanocą mieszkańcy Ratowic mogli już poczuć świąteczny nastrój. Czytaj więcej »

Lenovo zostaje? »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie Paweł Pawlucy
6 kwietnia chiński producent komputerów osobistych ogłosi komunikat w sprawie dalszego losu firmy w Polsce. Zdaniem wójta Legnickiego Pola, Lenovo na 99% zostanie w Legnickiej Strefie Ekonomicznej. Czytaj więcej »

Solidarni mieszkańcy »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie MK
Oliwier Sopata z Jordanowa Śl. w styczniu obchodził roczek. Chłopczyk urodził się w 26 tygodniu i ważył nieco ponad kilogram. Spędził prawie dwa miesiące pod respiratorem. Czytaj więcej »

Co zrobić z Kiśćcem Tajwańskim »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie red. /www.powiatstrzelinski.pl
Czy kiściec tajwański (Lophura swinhoii) podlega wpisowi do rejestru zwierząt, prowadzenie którego nakłada na starostów Ustawa o ochronie przyrody? Okazało się, że w przypadku tego gatunku rzeczywiście taki obowiązek istnieje. O tym, jakie jeszcze obowiązki administracyjne mają hodowcy egzotycznych zwierząt lub zwykli hobbyści hodujący takie zwierzęta możesz przeczytać tutaj... Czytaj więcej »

Japończyk z Krakowa »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie pp
Muzeum Miedzi przygotowuje wystawę prac Wojciecha Weissa „Ten krakowski Japończyk”. Legniczanie będą mogli obejrzeć obrazy olejne, pastele, rysunki oraz unikatową kolekcję sztuki japońskiej. Czytaj więcej »

Przygotuj rower do wiosennych wypraw »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie red
Jako, że zbliża się okres w największym stopniu sprzyjający rowerowym eskapadom, warto już dziś odkurzyć swój dwukołowy pojazd i zapoznać się z kilkoma praktycznymi poradami. Czytaj więcej »

Pusto jak na... autostradzie »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie Ilona Parejko
Czternaście milionów euro chce konsorcjum Strabag, które buduje odcinek autostrady A4 z Krzyżowej do Wykrot. Za co? Za przyspieszenie prac i oddanie trasy do użytku przed terminem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapłacić nie ma zamiaru. Czytaj więcej »

Zapadnie wyrok? »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie ech
Czy dzisiaj zapadnie wyrok w głośnej sprawie pobicia Łukasza i Jana Witkowiczów z Polkowic? Posiedzenie lubińskiego sądu rozpocznie się o godzinie 12.30. Czytaj więcej »

Zapadnie wyrok? »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie ech
Czy dzisiaj zapadnie wyrok w głośnej sprawie pobicia Łukasza i Jana Witkowiczów z Polkowic? Posiedzenie lubińskiego sądu rozpocznie się o godzinie 12.30. Czytaj więcej »

Jaś i Małgosia w kinie Forum »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie Karolina Wieczorek
Trzy spektakle w jeden dzień. Wszystko to dla najmłodszych widzów, którzy we wtorek, 24 marca, zjawili się w bolesławieckim kinie. Czytaj więcej »

14-latek z narkotykami »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie pp
Legniccy policjanci trzykrotnie zatrzymali wczoraj posiadaczy narkotyków. Najmłodszy z nich miał zaledwie 14 lat. Czytaj więcej »

Śledztwo po masakrze gości »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Po pobiciach gości lokalu w Ciechowie, właściciel szacuje straty i martwi się, że zabraknie mu na opłacenie czynszu. Po napadach ludzie boją się spotykać w knajpie. Czytaj więcej »

Przyjeżdża Orzeł »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie Kamil Skrzypek
Dla sympatyków piłki nożnej w gminie Kąty Wrocławskie to nie jest zwykłe spotkanie o ligowe punkty. Konfrontacja Motobi Bystrzycy z Orłem Ząbkowice Śląskie to walka przede wszystkim o prestiż. Czytaj więcej »

W niedzielę wybory »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie EM
29 marca odbędą się wybory uzupełniające do średzkiej Rady Miejskiej. Czytaj więcej »

Kamecka przywrócona do pracy »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie Ewa Chojna
Alicja Kamecka zwolniona ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie wyrokiem sądu została przywrócona do pracy. Czytaj więcej »

Leśna - Piłsudskiego ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie Ewa Chojna
Starostwo Powiatowe w Lubinie rozpoczyna kolejny etap inwestycji w przebudowę dróg na ulicy Leśnej i Piłsudskiego. Czytaj więcej »

Lekarz zatrzymany  »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie Izabela Biel
Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną osobę w sprawie korupcji w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Czytaj więcej »

Mamy wicemistrza! »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie Red.
Krystian Huczko, zawodnik Zgorzeleckiego Klubu Bokserskiego, zdobył tytuł Wicemistrza Polski Juniorów w boksie. Czytaj więcej »

Po nitce do kłębka »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie MK
Policja w Świdnicy zatrzymała dwóch mieszkańców gminy Sobótka podczas próby kradzieży elektronarzędzi. U podejrzanych znaleźli trzy fiaty cinquecento oraz wiele innych przedmiotów pochodzących z kradzieży. Czytaj więcej »

Budują Międzynarodowe Centrum Ceramiki »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie Red.
Przy placu Piłsudskiego trwa budowa Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Czytaj więcej »

Koniec już bliski »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie RH
Z dużą intensywnością wznowiono prace na wiadukcie przy ul. Dzierżoniowskiej. Objazd przez ul. Borowską i Energetyków pozwala wykonawcy, firmie Mota-Engil, w szybkim tempie wykonać niezbędną infrastrukturę obiektu bez większych utrudnień w ruchu pojazdów. Czytaj więcej »

Śmiertelny wypadek  »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie I.B.
Jedna osoba zginęła w wypadku do którego doszło dzisiaj około godziny szóstej na ul. Sobieskiego w kierunku centrum miasta. Czytaj więcej »

Zebranie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej  »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie I.B.
Dzisiaj odbędzie się pierwsze zebranie Walnego Zgromadzenia Członków Założycieli Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej, na którym wyborne zostaną władze stowarzyszenia. Czytaj więcej »

Nadal brak miejsca »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie EM
W centrum Środy Śląskiej trzeba czasem dobry kwadrans szukać wolnego miejsca parkingowego. Czytaj więcej »

Kraksa czterech pojazdów »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie bom
Cztery auta ciężarowe zderzyły się na jednym z kobierzyckich skrzyżowań. Pomocy udzielono trzem rannym osobom. Czytaj więcej »

Sami próbowali odebrać dług »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie MK
Mieszkaniec Sobótki wyciągnął z samochodu kij bejsbolowy, żeby wystraszyć atakujących go mężczyzn. Oni jednak odebrali mu kij i pobili go nim. Czytaj więcej »

Dyskutowali o wspólnej promocji »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie Red.
20 marca 2009 r. w Urzędzie Miasta Bolesławiec odbyło się spotkanie z lokalnymi producentami ceramiki. Czytaj więcej »

Budynek w Zebrzydowej palił się dwa razy  »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie Karolina Wieczorek
W sobotni wieczór, 21 marca, w jednym z budynków w Zebrzydowej wybuchł pożar. Strażacy ugasili ogień, jednak nad ranem musieli interweniować po raz kolejny. Czytaj więcej »

Konkurs andersenowski »
Tekst opublikowany 2009-03-21, opracowanie EM
Dział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym „Życie i twórczość H. Ch..Andersena”. Czytaj więcej »

Spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie pp
W najbliższy czwartek, 26 marca, o godz. 17.00, w Klasztorze O.O. Franciszkanów odbędzie się spotkanie spotkanie z Ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim. Czytaj więcej »

Znaleźli trawkę »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie EM
Policjanci zatrzymali mężczyznę przy którym znaleziono znaczne ilości środków odurzających. Czytaj więcej »

Cześć ich pamięci »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie Red.
Zgorzeleckie Koło Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych zaprasza w sobotę 21 marca 2009 r. na plac przy Pomniku Ofiar Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych, gdzie o godzinie 14.00 odbędzie się uroczyste złożenie urn z ziemią przywiezioną z obozów koncentracyjnych. Czytaj więcej »

Grzegorz Halama »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie
Czytaj więcej »

Okradł kuzynkę »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie ech
Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o włamanie do mieszkania, kradzież i paserstwo. W chwili zatrzymania podejrzani byli kompletnie pijani. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Czytaj więcej »

Medal Europejski dla DSW »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie Red.
Dolnośląska Szkoła Wyższa znalazła się wśród laureatów XVIII edycji Medalu Europejskiego dla Usług. Uczelnia została nagrodzona za przygotowanie i wdrożenie europejskiej ścieżki edukacji połączonej ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego. Czytaj więcej »

Rozlicz się w Ziębicach »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie tsp
Aby rozliczyć się z urzędem skarbowym ziębiczanie nie muszą już jeździć do Ząbkowic. Raz w miesiącu mogą to załatwić w Ziębicach w siedzibie Ducatusa na pl. Strażackim. Czytaj więcej »

Spotkania z kulturą »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie PM
Bardzo ciekawie przedstawia się oferta strzelińskiego ośrodka kultury na najbliższy czas. Czytaj więcej »

Co na sesji... »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie ech
Już jutro odbędzie się sesja Rady Miejskiej Polkowic. Rajce debatować będą między innymi nad zaciągnięciem pożyczki z Funduszu Ochrony Środowiska i regulaminem wynagradzania nauczycieli. Czytaj więcej »

Tiry dla Tary – dary dla Tary »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie Red.
W najbliższą sobotę 21. marca w sali kina Forum – BOK w Bolesławcu odbędzie się koncert charytatywny „TIRY DLA TARY”. Koncertowi towarzyszyć będzie szereg imprez rekreacyjnych oraz zbiórka darów. Czytaj więcej »

Wyścig z czasem »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie Artur Szkudlarek
Czy Wrocław może stracić organizację Euro? To mało prawdopodobne, choć zamieszanie jakie ostatnio powstało wokół budowy stadionu, z pewnością szans stolicy Dolnego Śląska nie wzmacnia. Czekają nas więc dwa miesiące niepewności… Czytaj więcej »

Bolesny spacer z dworca »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Przyjazdy pociągów na stację w Środzie Śląskiej, są nieskoordynowane z kursami autobusów. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami muszą wracać do domu na piechotę. Czytaj więcej »

Międzyszkolny Przygląd Kabaretowy  »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie Red.
Jeżeli macie w swoim dorobku fajny program studniówkowy albo porywający apel na Dzień Górnika lub Odlewnika podzielcie się nimi z publicznością, może zyskacie sławę i pieniądze. Czytaj więcej »

Remont na Ostrowskiego  »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie Izabela Biel
W kwietniu rozpocznie się remont ul. Ostrowskiego. Prace mają potrwać siedem miesięcy. Czytaj więcej »

Młodszy brat serii „i” debiutuje na polskim rynku  »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie red.
Czy następca hyundaia getz z powodzeniem będzie konkurował z innymi autami segmentu B, jak fiat grande punto, toyota aygo, ford fiesta, renault twingo czy volkswagen polo? Czy typowy "mieszczuch" zaskarbi sobie klientów? Czytaj więcej »

Brydżyści z II ligi »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie Karolina Wieczorek
W miniony weekend zakończyły się rozgrywki II ligi drużynowej rywalizacji brydżystów sezonu 2008/2009. Bolesławiecka drużyna zajęła 12 miejsce. Czytaj więcej »

Ucz się, ucz »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie Red.
Ostatnie lata pokazują, że młodzi ludzie coraz częściej wybierają kształcenie techniczne i zawodowe. Z pewnością jest to wynikiem poszukiwania pewnej przyszłości, ale i również zapobiegliwości. Czytaj więcej »

W trzy dni dookoła regionu »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie Red..
W kwietniu ruszy IX Międzynarodowy Rajd Pieszych Internationaler Volksspotrverband „3 dni - 3 kraje - 3 wędrówki”. Polski dzień imprezy będzie nosił nazwę „Łużyckie Wędrówki”, czeski - „Putowani mizerkami”, a niemiecki - „Zittauer Gebirgslauf und Wandertreff”. Czytaj więcej »

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie tom
21 lutego zaginęła mieszkanka Legnicy, Emilia Mazurkiewicz. Kobieta ma 53 lata, 168 cm wzrostu. Zaginiona może potrzebować pilnej pomocy. Czytaj więcej »

15. pielgrzymka na Kresy »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie Red.
Już po raz piętnasty wyruszy autokarowa pielgrzymka turystyczno – krajoznawcza z Bolesławca na Kresy Wschodnie. Czytaj więcej »

Motorem bez papierów  »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie red. kt
19-letni motocyklista wjechał w tył forda focusa na ulicy Borowskiej. W momencie wypadku nie miał przy sobie dokumentów. Czytaj więcej »

Tragedia na krajowej 94 »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie kt
Sprawca wypadku na obwodnicy Środy Śląskiej zginął na miejscu. Pasażer pojazdu i kierowca drugiego samochodu trafili do szpitala. Czytaj więcej »

Tragiczny wypadek »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie Red.
Jedna osoba zginęła, a dwie pozostałe zostały przewiezione do szpitala w wyniku wypadku, do jakiego doszło dziś rano na drodze krajowej nr 4 pomiędzy miejscowościami Strzelno – Przesieczany. Czytaj więcej »

Ceramika w Głosce »
Tekst opublikowany 2009-03-15, opracowanie EM
W każdy wtorek w Domu Współpracy Międzynarodowej w Głosce odbywają się bezpłatne warsztaty ceramiczno-malarskie. Czytaj więcej »

Tańczą na stadionie »
Tekst opublikowany 2009-03-15, opracowanie EM
W ten weekend we Wrocławiu odbywa się Międzynarodowy Turniej Tańca towarzyskiego Wratislavia Euro Dance Festiwal 2009. Czytaj więcej »

Akcja „Truck” na drogach powiatu strzelińskiego  »
Tekst opublikowany 2009-03-14, opracowanie red.
11 marca 2009r. policjanci z Komendy Policji w Strzelinie wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego z Wrocławia przeprowadzili na drogach powiatu strzelińskiego działania mające na celu ujawnianie nieprawidłowości w transporcie drogowym. Czytaj więcej »

Pomysły na rynek »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie kt
Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno - urbanistycznej rewitalizacji rynku i przyległych ulic. Zwyciężył zespół z Wrocławia. Czytaj więcej »

Okradli kierowcę »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie bom
Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy ukradli jednemu z kierowców 13 tysięcy złotych. Czytaj więcej »

Prawko przez internet »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie Ewa Chojna
W kwietniu sejm zdecyduje czy zmienią się zasady zdawania egzaminu na prawo jazdy. Największe zmiany dotyczą egzaminu wewnętrznego, który będzie można zdawać...przez internet. Czytaj więcej »

Oddaj, co pożyczyłeś »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie Ilona Parejko
Czy opornych klientów bibliotek, którzy nie reagują na ponaglenia i latami nie oddają wypożyczonych książek mogą ścigać firmy windykacyjne? Mogą. Czytaj więcej »

Spektakl kabaretowy Formacji AŁAJ »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie
27 marca godz. 20.00, bilety w cenie 5 zł do nabycia przed spektaklem. Czytaj więcej »

Wiosenny Happening »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie
Zbiórka: 21 marca 2009 r. (sobota) o godzinie 11.00, koło Ośrodka Działań Twórczych Czytaj więcej »

Pijany łapówkarz »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie Karolina Wieczorek
Zatrzymany do kontroli kierowca, wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Kiedy chcieli oni sprawdzić, czy jest trzeźwy, mężczyzna zaproponował im łapówkę. Czytaj więcej »

Chciał ominąć a wylądował ciężarówką w rowie »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie red.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 39 w okolicach Wiązowa. Ok. godz. 8 rano jadący drogą samochód ciężarowy MAN przewożący mrożonki, podczas manewru omijania rowerzysty, złapał pobocze i wylądował w rowie. Czytaj więcej »

Katedra bazyliką? »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie kt
Jest duża szansa, że dzięki pozytywnej opinii Episkopatu Polski katedra w Nysie otrzyma status bazyliki. Potrzebna jest na to jeszcze zgoda papieża. Czytaj więcej »

Bliżej Europy »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie sita
Od kwietnia 2009r.  100 mieszkańców Legnicy i okolic  będzie mogło skorzystać z dofinansowanych kursów językowych prowadzonych Metodą SITA w ramach akcji "Bliżej Europy". Czytaj więcej »

Opera na ekranie »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Red.
Od marca Multikino w Pasażu Grunwaldzkim zaprasza na cykl transmisji najsłynniejszych widowisk operowych. Pokazy będą odbywać się raz w miesiącu w technologii high definition. Czytaj więcej »

Koncert duetu gitarowego Grooveisland  »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie
Czytaj więcej »

Spłonęli na autostradzie »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Karolina Wieczorek
Cztery osoby zginęły, a sześć zostało przewiezionych do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło na autostradzie koło Różyńca. Odpowiedzialny za tę tragedię pięćdziesięcioletni kierowca z Kazachstanu został aresztowany. Czytaj więcej »

Wystawa prac Tomasza Szulgi »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie
Wystawa czynna od pon.-pt. w godzinach 16.30-20.30, wstęp wolny. Czytaj więcej »

Zlikwidowali dziuplę »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Red.
Policjanci odzyskali skradziony samochód oraz zabezpieczyli elementy karoserii i tablice rejestracyjne pochodzące z aut kradzionych na terenie Niemiec i Polski. Czytaj więcej »

Bandyci ujęci  »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Izabela Biel
Wrocławska policja zatrzymała trzech mężczyzn, którym udowodniono dokonanie blisko pięćdziesięciu przestępstw. Czytaj więcej »

Niejedna z jedną »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Karolina Wieczorek
Już w piątek, 20 marca, w Galerii Długa odbędzie się wernisaż wystawy fotografii „Niejedna z jedną”. Wystawa poświecona jest młodym Polkom, które w wyniku choroby straciły jedną lub dwie piersi. Czytaj więcej »

Podróżnik spod Ślęży »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie MK
Bogusław Ogrodnik (Bergson Team) mieszkający w miejscowości niedaleko Ślęży zdobył najwyższy szczyt ziemi Mount Everest. Zanurkował również na głębokość 163 metrów w Blue Hole w Morzu Czerwonym. Czytaj więcej »

Pod palmami »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Karolina Wieczorek
Po raz kolejny Bolesławiecki Ośrodek Kultury organizuje specjalne warsztaty i zajęcia tematycznie związane ze świętami Wielkanocnymi. Czytaj więcej »

Spadki – teraz łatwiej i szybciej »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Red.
Łatwiej i szybciej będzie można załatwić formalności związane ze spadkiem. U notariusza uzyskamy poświadczenie dziedziczenia i jednocześnie będziemy mogli dokonać działu spadku. Czytaj więcej »

Dzieci nie odbiorą »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Jest już pewne, że żadne z jedenastu dzieci Marioli Markiewicz, która zmarła w styczniu - nie trafi do domu dziecka. Nawet mieszkańcy Wojczyc protestują przeciwko rozdzielaniu rodziny. Czytaj więcej »

Gmina zarabia i inwestuje »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie Beata Sadowska
Pismo „Wspólnota” opublikowało ogólnopolski ranking informujący o kondycji finansowej samorządów. Gmina Kobierzyce znalazła się w nim na 7. miejscu wśród najlepiej gospodarujących gmin wiejskich. Czytaj więcej »

Pierwsza na świecie galeria handlowa na górniczych wyrobiskach  »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie red.
25 metrów wysokości, 150 metrów średnicy, 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. 300 wpompowanych milionów złotych i półtora tysiąca nowych miejsc pracy. Czytaj więcej »

Pierwsza na świecie galeria handlowa na górniczych wyrobiskach  »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie red.
25 metrów wysokości, 150 metrów średnicy, 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. 300 wpompowanych milionów złotych i półtora tysiąca nowych miejsc pracy. Czytaj więcej »

Alkohol z konsumpcją »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie Kornelia Trytko
Pierwszy oficjalny striptiz odbył się w 1974 roku, w restauracji KDM. Od tamtej pory, rozbieranie było wliczone w cenę biletu. Czytaj więcej »

Ponad 1000 interwencji »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W 2008 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały średnio co 9 godzin! Specjalnie dla Państwa prezentujemy podsumowanie roku przygotowane przez strażaków ze Strzelina. Czytaj więcej »

Życie z igłami w sercu  »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie Jacek Bomersbach
26 lat temu na wrocławskich klinikach Dorota Hanka przeszła operację serca. Zabieg się udał. Lekarze zapomnieli jednak wyciągnąć z jej ciała dwóch igieł, które do dzisiaj nosi w sercu. Czytaj więcej »

Spłonęli na autostradzie »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie Karolina Wieczorek
W nocy z niedzieli na poniedziałek na drodze koło Różyńca doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Cztery osoby zginęły a sześć zostało przewiezionych do szpitala. Czytaj więcej »

Uczniowie wrócą do gimnazjum »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie tsp
Radni miejscy zdecydowali, że jeden ciąg gimnazjalny, przeniesiony niegdyś do budynku liceum, od września powróci w mury Gimnazjum im. Kopernika. Tym samym los Zespołu Szkół Ogólnokształcących został przesądzony. Czytaj więcej »

Dni Nysy pod gwiazdami »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie red. KT
W maju do Nysy zawitają największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zobaczymy m.in. Comę, Hey, Dodę i Kasię Kowalską. Czytaj więcej »

Tajemnicze szyfry przestępców »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie Beata Sadowska
O tatuażach więziennych rozmawiamy z dr Łukaszem Szleszkowskim z Zakładu Medycyny Sądowej na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Tanio, ale warunki straszne »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Na błoto, brak miejsc parkingowych i fatalne warunki skarżą się klienci targowiska w Środzie Śląskiej. Ich zdaniem miasto powinno poprawić jego wizerunek. Czytaj więcej »

Remont płyty rynku został wstrzymany »
Tekst opublikowany 2009-02-27, opracowanie pp
Państwowa Inspekcja Pracy wydała decyzję przerwania prac budowlanych w legnickim rynku. Powodem jest stwierdzenie szeregu uchybień, które powodować mogą zagrożenie dla życia przechodniów i pracowników budowlanych. Czytaj więcej »

Wzajemne zarzuty żony pacjenta i lekarza »
Tekst opublikowany 2009-02-25, opracowanie Karolina Wieczorek
Kobieta oskarża lekarza o opieszałość. Lekarz twierdzi, że pacjentka była wulgarna. Każdy z nich ma swoje racje. Czytaj więcej »

Tryton dla Eryka Wiercimoka »
Tekst opublikowany 2009-02-23, opracowanie Red.
W sobotę 21 lutego, w sali domu kultury, odbyła się gala wręczenia najbardziej prestiżowej nagrody w Nysie. Przedsiębiorca z Niemodlina otrzymała ją „za rekonstrukcję kamieniczek i wieży byłego ratusza”. Czytaj więcej »

Tajna inwigilacja w hipermarkecie? »
Tekst opublikowany 2009-02-13, opracowanie Karolina Wieczorek
W jednym z bolesławieckich sklepów policja zatrzymała trzy urządzenia podsłuchowe. Czy ochrona lub właściciele sklepu podsłuchiwali swoich klientów? Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo za 1,5 miliarda »
Tekst opublikowany 2009-02-13, opracowanie Kornelia Trytko
W budżecie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zarezerwowano 437 milionów zł na modernizację zbiornika w Nysie. To wystarczy na przeprowadzenie pierwszego etapu robót. Czytaj więcej »

Ratusz prawie gotowy »
Tekst opublikowany 2009-02-12, opracowanie KT
W nowej budowli na nyskim Rynku trwają ostatnie prace wykończeniowe. Na wieży montowane są barierki, lokale są przygotowywane do oddania. Czytaj więcej »

"Odlotowa" impreza »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie Paweł Pawlucy
Tegoroczne Dni Legnicy nie odbędą się w parku. Impreza przeniesiona zostanie na teren lotniska, a jej gwiazdami będą: Feel, Kombi oraz Boney M. Czytaj więcej »

Będzie większy szpital! »
Tekst opublikowany 2009-02-02, opracowanie Red.
Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem, pacjenci nyskiego szpitala za trzy lata będą się leczyć w znacznie lepszych warunkach. Czytaj więcej »

W interesie mieszkańców »
Tekst opublikowany 2009-01-29, opracowanie Red.
Z burmistrz miasta Jolantą Barską rozmawiamy o kontrowersjach wokół terenu byłej zajezdni MZK, sytuacji w podstrefie ekonomicznej i tym, co czeka Nysę w roku 2009. Czytaj więcej »

Co się stanie z teatrem? »
Tekst opublikowany 2009-01-15, opracowanie Ilona Parejko
Od prawie dwóch lat Stary Teatr w Bolesławcu stoi zamknięty. Aby teatr otworzyć na nowo potrzeba ponad 7 milionów złotych na remonty. Czytaj więcej »

Nieznane fakty »
Tekst opublikowany 2008-09-27, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Patrząc na dzisiejszy Strzelin, na zamieszkujących go mieszkańców i na życie, które sobie oni w nim organizują, do głowy przyjść nam nie chce, że tak działy się tu wcześniej rzeczy, w które dziś ciężko byłoby nawet uwierzyć. Czytaj więcej »

Uciec w plener »
Tekst opublikowany 2008-08-06, opracowanie Bartłomiej Sarna
Chcesz uciec przed zgiełkiem miasta albo po prostu aktywnie spędzić weekend. Na terenie gminy Długołęka z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Czytaj więcej »

Konsument w sieci »
Tekst opublikowany 2008-03-13, opracowanie Kornelia Trytko
W tym roku polskie organizacje chroniące praw konsumentów położyły nacisk na sferę wirtualnych zakupów. Czytaj więcej »

Tu Wersal, tam ruina  »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie (tom)
Jest takie jedno miejsce w Legnicy, w którym można na chwilę zapomnieć o codziennych sprawach, gdzie można uciec od zmartwień i trosk. Tam człowiek czuje się, jak w innym świecie. Czytaj więcej »

Jakie książki zostają w naszej pamięci? »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie Ewa Mastalska
Kultową książką mojego dzieciństwa był "Koziołek Matołek". Posługujemy się nawet czasem cytatami z niej podczas rozmów telefonicznych z moim ojcem. Czytaj więcej »

Piątkowe spotkania muzyczne - Muchy i Autor Nieznany »
Tekst opublikowany 2006-05-18, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Dwa zespoły wystąpią 19 maja w bolesławieckim klubie Pegaz - "Muhy" z Wrocławia oraz "Autor Nieznany" z Głogowa. Początek koncertu o godzinie 19.00, bilety 5 zł w przedsprzedaży, 8zł. w dniu koncertu. Przedstawiamy sylwetki zespołów. Czytaj więcej »

Zemsta z zazdrości. Porwana znalazła pomoc u sołtysa  »
Tekst opublikowany 2006-05-04, opracowanie BOM
Bogusława Misiak, żona sołtysa z Wojnowic, jako jedyna pomogła uprowadzonej dziewiętnastolatce i być może uratowała jej życie. Czytaj więcej »

Zaloguj sie, aby dodać komentarz sygnowany Twoim nickiem

KOMENTARZE
Dzisiaj
Poniedziałek 30 listopada 2015
Imieniny
Andrzeja, Maury, Ondraszka
Redakcja

tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl

Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Śniadanie Mistrzów
Kino FORUM
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2015 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl