Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk
Urząd Skarbowy w Bolesławcu - a przyjmowanie rocznych rozliczeń PIT - uwagi subiektywne!
Autor: Tadek.

Jestem zdziwiony i zawiedziony - z czego i dlaczego? Jako nowy mieszkaniec miasta, poszedłem do tut. Urzędu Skarbowego złożyć odpowiedni formularz (NIP) - to załatwiłem szybko u bardzo uprzejmego urzędnika (tu punkty "dodatnie"). Ale (jest jednak ALE)zauważyłem coś co mnie zdziwiło i ZAWIODŁO. Rozliczenia roczne PIT są przyjmowane bez sprawdzania. Mieszkałem w innym mieście (żadna metropolia!) i ZAWSZE było JEDNO stanowisko dla tych co uważali że są "nieomylni", oraz kilka (w zależności od ilości interesantów) gdzie na bieżąco były PIT-y sprawdzane, gdy trzeba to uzupełniane, poprawiane i odrazu wprowadzane przy interesancie do komputera.

Ten system pozwalał UNIKNIĘCIA wezwań i przyjścia ponownego do Urzędu dla dokonania nieraz błahej pomyłki.Widzę, że budynek jest nowy, miejsca wystarczająco - co brakuje aby wprowadzać do systemu odrazu sprawdzone zeznanie? Dlaczego Urząd Skarbowy w Bolesławcu jest na "niższej półce"? A TYM SAMYM MY PODATNICY narażani jesteśmy nieraz na dodatkową stratę czasu (nikt nie jest nieomylny), nieprzyjemny dreszczyk wezwania z Urzędu Skarbowego "do wyjaśnienia"!Tam gdzie poprzednio składałem, było dodatkowo stanowisko, gdzie na bieżąco była porada i pomoc w wypełnianiu, szczególnie przy różnych odliczeniach - nie wystarczą broszury itp. Po takiej pomocy i weryfikacji przy składaniu, mogłem chociaż raz w roku przychylniej spojrzeć na Skarbówkę!!!

Czy to wygórowane żądanie? Nie i jeszcze raz NIE. Z mojego (między innymi) podatku są pensje urzędników, wyposażenie biur i komputeryzacja, i za te pieniądze chcę widzieć i odczuć większy pożytek - ULŻENIE życia podatnikowi - szaremu i zwykłemu. Pozdrawiam tych co to rozumieją i o to się starają. Tych co mają inne zdanie - też chętnie posłucham ich argumentów.

Zaloguj sie, aby dodać komentarz sygnowany Twoim nickiem

ODPOWIEDZI
Dzisiaj
Sobota 19 września 2020
Imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl