Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 56 informacji. Wszystkie poniżej.

Nowy autobus w MZK »
Tekst opublikowany 2015-08-31, opracowanie um
Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu wzbogacił się o kolejny nowoczesny autobus klasy midi Solaris Urbino 8,9.
Zdjęć: 3  

Groził swoim bliskim siekierą »
Tekst opublikowany 2015-08-31, opracowanie pol
Bolesławieccy Policjanci otrzymali zgłoszenie o przemocy domowej, w trakcie podjętych czynności zatrzymali awanturującego się 24 latka który posiadał przy sobie środki odurzające.

Uniwersalna łódź płaskodenna powstała na PWr »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie otomedia.pl
Ewakuacja rannych, dowóz zaopatrzenia, gaszenie pożarów i służba patrolowa to tylko cześć zadań, które mogą być wykonywane przy użyciu nowoczesnej łodzi płaskodennej.
Zdjęć: 3  

Znowu Sahara? »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie rtr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu ostrzega przed nadciągającymi upałami.

Złoty pociąg - mogą liczyć na nagrodę  »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie Marta Kędziora – Dudek, Kancelaria Koksztys
Czy rzeczywiście pod Wałbrzychem stoi „Złoty pociąg”? To okaże się w najbliższych dniach. Teraz już jednak wiadomo, że jego odkrywcy mają podstawę, żeby domagać się nagrody.
Zdjęć: 1  

Dwa premierowe tytuły w Kinie Forum »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie bok
Od piątku, 28 sierpnia na ekranie kina Forum dwie premiery - jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów roku "Żyć nie umierać" z Tomaszem Kotem oraz „Hitman: Agent 47” kolejna odsłona przygód bohatera serii gier komputerowych.
Zdjęć: 2  

W październiku ruszy Bolesławiecka Karta Dużej Rodziny »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie um
Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu "Bolesławieckiej Karty Dużej Rodziny".
Zdjęć: 5  

„Koloniści” z Bośni w bolesławieckich stempelkach »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie SP
Delegacja z zaprzyjaźnionego Prnjavora goszcząca podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki spotkała się z władzami powiatu bolesławieckiego i dziećmi z Bośni, które właśnie przebywają na koloniach zorganizowanych przez powiat oraz MDK.
Zdjęć: 5  

Serenada na bis w CIK Orzeł »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie cik
Zapraszamy na spektakl ”Serenada” Teatru "hallo grupa" Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, który odbędzie się 7 września o godz. 19.00 w CIK „Orzeł”.
Zdjęć: 4  

Przyjdź do BOK-MCC i rozwijaj swoje pasje »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie bok
Ogłaszamy nabór na zajęcia w roku szkolnym 2015/2016 dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zapraszamy do pracowni: tanecznych, muzycznych, plastycznych, a także teatralnej, filmowej i fotograficznej.

Funkcjonariusz uratował życie kobiecie »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie pol
Podjęte przez dyżurnego Policji w Bolesławcu działania doprowadziły do uratowania kobiety. Funkcjonariusz otrzymał informację o poszkodowanej, która jak wynikało z przekazanych informacji miała się okaleczyć. Skontaktował się i uspokoił całą w emocjach kobietę oraz ustalił miejsce, gdzie się znajduje. Tam natychmiast skierował służby ratunkowe.

A gdyby tak… nie posłać dziecka do szkoły 1 września? »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie Marta Kędziora – Dudek/Kancelaria Koksztys
Najczęściej do szkoły nie chcą chodzić sami zainteresowani czyli dzieci. Niewiele osób zastanawia się nad konsekwencjami zatrzymania dziecka w domu przez opiekunów i nie posyłania go do szkoły.
Zdjęć: 1  

Finał wakacyjnych warsztatów BOK-MCC  »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie mb
W dniach 10 - 22 sierpnia w Bolesławieckim Ośrodku Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki - w budynku Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" odbywały się warsztaty artystyczno-teatralne.
Zdjęć: 10  

Cuda wianki »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie Anetta Kamińska
Kraśnik Dolny, funkcjonujący również pod nazwą Wioska Sześciu Zbóż, po raz kolejny pokazał, że nie jest to tylko nazwa. Panie z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały warsztaty wyplatania wianków.
Zdjęć: 6  

21. Bolesławieckie Święto Ceramiki »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie MB
Oficjalne otwarcie Bolesławieckiego Święta Ceramiki poprzedziła uroczysta Sesja Rady Miasta podczas, której tytuł Honorowego Obywatela Miasta otrzymała bolesławiecka artystka Janina Bany – Kozłowska.
Zdjęć: 94  

Lato 2015: dokąd latamy najchętniej? »
Tekst opublikowany 2015-08-23, opracowanie otomedia.pl
Wakacje w pełni. Które kierunki były najpopularniejsze wśród podróżnych Portu Lotniczego Wrocław? Przedstawiamy mapę wakacyjnych przebojów zarówno wśród fanów połączeń niskokosztowych, jak i osób preferujących czartery.
Zdjęć: 1  

Rozpoczęło się 21. Bolesławieckie Święto Ceramiki »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie MB
W Rynku odbywają się jedne z największych w Europie targów ceramicznych, trwa budowa pieca plenerowego „Drzewo Ognia” autorstwa Mateusza Grobelnego.
Zdjęć: 26  

Rzeźby z bolesławieckiego pleneru w Panschwitz-Kuckau »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie bok
W Klasztorze Marienstern w Panschwitz-Kuckau prezentowana jest wystawa prac artystów - uczestników Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskim w Bolesławcu. Ekspozycję można oglądać do 11 października br.
Zdjęć: 5  

Nasza Bośnia - zajęcia teatralno-literackie »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie mdk
Po zajęciach integracyjnych i plastycznych uczestnicy półkolonii w godzinach popołudniowych rozpoczęli zajęcia teatralno-literackie prowadzone przez Anetę Ćwieluch i Katarzynę Pranić - instruktorki MDK.
Zdjęć: 9  

Język polski łączy »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie mdk
18 sierpnia w Młodzieżowym Domu Kultury rozpoczęła się półkolonia „Nasza Bośnia – język polski łączy narody i pokolenia”.
Zdjęć: 8  

Skandaliczna „Żytnia” do prokuratury »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie otomedia.pl
Na profilu wódki opublikowano dramatyczna zdjęcie przedstawiające pięciu mężczyzn biegnących ze śmiertelnie rannym Michałem Adamowiczem. Na fotografii umieszczono napis: "Kac Vegas? Scenariusz pisany przez Żytnią".
Zdjęć: 1  

Wpadł 16-latek podejrzany o kradzież samochodu  »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie pol
Policjanci z powiatu bolesławieckiego odzyskali skradzionego mercedesa i zatrzymali podejrzanego o jego kradzież 16 – latka. Nieletni włamał się do domu jednorodzinnego podczas nieobecności jego właścicieli, skąd zabrał kluczyki, a następnie ukradł auto. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd rodzinny.
Zdjęć: 1  

Okradł dom, którym miał się opiekować »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie pol
Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Mieszkanka gminy Nowogrodziec poprosiła znajomego o opiekę nad domem podczas swojej nieobecności a ten ją okradł.

Prośba o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności śmierci noworodka »
Tekst opublikowany 2015-08-16, opracowanie www.podlaska.policja.gov.pl
Być może ktoś rozpozna przedmioty, w które owinięte było ciało noworodka odnalezionego w minioną sobotę w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Każdy sygnał w tej sprawie może być bardzo ważny w wyjaśnieniu okoliczności śmierci dziecka i dotarciu do osób mogących mieć związek z jego porzuceniem.
Zdjęć: 3  

51. Międzynarodowy Plener Ceramiczno - Rzeźbiarski w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2015-08-14, opracowanie rtr
W dniach 21 sierpnia - 12 września w Bolesławcu będziemy gościć 14 ceramików – rzeźbiarzy z Polski i Świata, którzy wezmą udział w 51. Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno – Rzeźbiarskim.
Zdjęć: 1  

BŚC – zmiana organizacji ruchu!  »
Tekst opublikowany 2015-08-14, opracowanie um
Podczas 21. Bolesławieckiego Święta Ceramiki od 20 sierpnia do 24 sierpnia 2015 przewidziane są zmiany w organizacji ruchu drogowego.
Zdjęć: 2  

Dzieła wielkiego formatu »
Tekst opublikowany 2015-08-14, opracowanie mdk
W dniach 10 – 14 sierpnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu odbywały się warsztaty wielkoformatowego malarstwa plakatowego.
Zdjęć: 18  

Podpalił quada i ukradł kilka tysięcy »
Tekst opublikowany 2015-08-13, opracowanie pol
Funkcjonariusze z Bolesławca zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenia mienia i kradzież. Jak ustalili policjanci sprawca z salonu gier ukradł 3 tysiące złotych. Następnie po kilku dniach od tego przestępstwa uszkodził dwa kaski motocyklowe oraz podpalił quada.

Najpiękniejszy wieniec dożynkowy »
Tekst opublikowany 2015-08-12, opracowanie SP
Podobnie jak w roku ubiegłym Powiat Bolesławiecki jest organizatorem konkursu na „Najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy”.
Zdjęć: 3  

Nowa ulica Kubika »
Tekst opublikowany 2015-08-12, opracowanie SP
Praktyczna, przejezdna i całkiem nowa. Ulica Kubika już od dawna wymagała remontu.
Zdjęć: 3  

Weekend w kinie Forum »
Tekst opublikowany 2015-08-11, opracowanie for
Od piątku, 14 sierpnia w kinie Forum premierowo najnowsza komedia Wood'ego Allena „Nieracjonalny mężczyzna” oraz „Amy” prawdziwa historia gwiazdy muzyki Amy Winehouse, która zmarła na skutek zatrucia alkoholowego w wieku 27 lat.
Zdjęć: 2  

Nagrody za ponad 7 500 zł - weź udział w Paradzie i wygraj! »
Tekst opublikowany 2015-08-11, opracowanie bok
Fantastyczny weekend, rower, czeki pieniężne oraz wiele innych nagród do wygrania w Konkursie na Najciekawszą Prezentację podczas Parady Ceramicznej – Festiwal Kultur.
Zdjęć: 2  

Atrakcje Muzeum Ceramiki »
Tekst opublikowany 2015-08-11, opracowanie (info MC)
Muzeum Ceramiki w czasie zbliżającego się Bolesławieckiego Święta Ceramiki zaprasza na wystawę prac prof. Krzysztofa Rozpondka oraz zachęca do udziału w warsztatach i zajęciach plastycznych.
Zdjęć: 1  

Tańcowała igła z nitką »
Tekst opublikowany 2015-08-11, opracowanie mdk
W Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu odbywały się warsztaty szycia i projektowania ubioru.
Zdjęć: 2  

III Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ »
Tekst opublikowany 2015-08-10, opracowanie fot: archiwum DRF
Największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. 14 sierpnia o godz. 18.00 zacznie się trzecia już edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic.
Zdjęć: 7  

Jury wybrało finalistów Blog Day 2015 »
Tekst opublikowany 2015-08-10, opracowanie otomedia.pl
Z rekordową liczbą 172 zgłoszeń zakończył się pierwszy etap konkursu Blog Day 2015 – na najciekawsze blogi Dolnoślązaków. Jury wskazało już 20 finalistów.
Zdjęć: 1  

Rekord zużycia wody »
Tekst opublikowany 2015-08-10, opracowanie um
W piątek, 7 sierpnia, mieszkańcy Bolesławca zużyli rekordową ilość w wody w dotychczasowej historii miasta.
Zdjęć: 1  

Zmiany w prawie budowlanym »
Tekst opublikowany 2015-08-10, opracowanie otomedia.pl
1 lipca weszła w życie nowelizacja prawa budowlanego. Celem zmian jest przyspieszenie procesu budowlanego poprzez skrócenie okresu oczekiwania na wydanie pozwolenia na budowę. Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa przybliża najważniejsze zmiany.

Kolejny raz odpowie za włamanie »
Tekst opublikowany 2015-08-09, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie. Do zdarzenia doszło w nocy. Złodziej zabrał z piwnicy m.in. narzędzia.

Para włamywaczy wpadła »
Tekst opublikowany 2015-08-09, opracowanie pol
Dzielnicowi z Bolesławca zatrzymali dwie osoby, podejrzane o kradzież z włamaniem. Sprawcy wpadli chcąc sprzedać skradzione butle osobie, którą kilka dni wcześniej również okradli.

Wyszarpywali nastolatkom torebki »
Tekst opublikowany 2015-08-09, opracowanie pol
Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z bolesławieckiej komendy a podejrzanym m.in. o rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Sprawcy działając wspólnie wyszarpywali nastolatkom torebki i grozili użyciem noża.
Zdjęć: 3  

Czy będzie można przewalutować kredyt hipoteczny? »
Tekst opublikowany 2015-08-09, opracowanie Grupa Emmerson S.A.
W Sejmie została uchwalona ustawa o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej.

Nadeszła Sahara i… zostanie »
Tekst opublikowany 2015-08-07, opracowanie IMGW-PIB
Zdaniem IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu co najmniej do następnego piątku.

Kupić mieszkanie i wynająć studentowi »
Tekst opublikowany 2015-08-07, opracowanie otomedia.pl
Studenci stanowią liczną grupę najemców mieszkań w Polsce. Dlatego osoby inwestujące na rynku nieruchomości starają się sprostać ich wymaganiom. Jak kupić mieszkanie z myślą o wynajmie studentom?
Zdjęć: 1  

Mały Książę w Kinie Forum  »
Tekst opublikowany 2015-08-06, opracowanie bok
Od najbliższego piątku, 7 sierpnia zapraszamy do Kina Forum na premierę „Małego Księcia”, ekranizację arcydzieła Antoine'a de Saint-Exupéry’ego - powieści, która przetłumaczona na ponad 250 języków sprzedała się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy.
Zdjęć: 1  

Wrocławskie lotnisko – remont pasa startowego »
Tekst opublikowany 2015-08-06, opracowanie otomedia.pl
Przystosowanie lotniska do kategorii drugiej ILS, nowe zaplecze techniczne i dwa dodatkowe rękawy lotnicze. Właśnie ruszył remont drogi startowej i budowa nowego oświetlenia nawigacyjnego.
Zdjęć: 1  

Utytułowani barbarzyńcy »
Tekst opublikowany 2015-08-05, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Mroczny wizerunek coraz szerszego marginesu egzystencji społeczeństw świata, nasączonego przemocą, barbarzyństwem i zbrodniami - jest nadzwyczaj często przedstawiany jako rzeczywistość kreowana głównie przez prymitywnych bandziorów, niedouczonych prostaków i zboczeńców...
Zdjęć: 2  

III Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ  »
Tekst opublikowany 2015-08-04, opracowanie fot. archiwum DRF
Zapraszamy na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. 14 sierpnia o godz. 18.00 zacznie się trzecia już edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic.
Zdjęć: 7  

Wakacje nad Bałtykiem – czyj portfel najmniej ucierpi? »
Tekst opublikowany 2015-08-04, opracowanie otomedia.pl
Polskie morze. Jedni nie wyobrażają sobie lepszego miejsca na wakacje - z sentymentu lub z powodu zasobności portfela. Inni wolą za „te same pieniądze” pozwiedzać zagranicę i łapać opaleniznę na bardziej egzotycznych plażach.
Zdjęć: 6  

Cypr atrakcyjnym kierunkiem, nie tylko turystycznym »
Tekst opublikowany 2015-08-04, opracowanie otomedia.pl
Skomplikowana sytuacja polityczna na północy Afryki skłania wielu turystów do wybrania innego miejsca wypoczynku. Naturalny wybór pada w tym wypadku na Cypr, który od lat jest sprawdzonym miejscem dla urlopowiczów z całej Europy.
Zdjęć: 5  

Alosza Awdiejew w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie ts
17 października o godz. 19:00 w Teatrze Starym odbędzie się koncert Aloszy Awdiejewa i Jego gości. Już teraz serdecznie Państwa zapraszamy. ALOSZA AWDIEJEW - człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra, człowiek kultury i nauki.
Zdjęć: 1  

Wieczór piosenek Okudżawy i Wysockiego »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie mdk
25 września w Teatrze Starym odbędzie się recital Mój Bułat, mój Wołodia – wieczór piosenek Okudżawy i Wysockiego w wyk. Aleksandra Trąbczyńskiego.
Zdjęć: 1  

Kolekcja zaginionych kielichów na www.muzeumutracone.pl »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Już dziś w wirtualnym Muzeum Utraconym zamieszczona została nowa letnia wystawa utraconych dzieł sztuki „Kielichy”.
Zdjęć: 2  

Nadchodzi Sahara – nawet 37 stopni – jak przeżyć? »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Na obszarze miasta i województwa dolnośląskiego prognozuje się od godz. 13.00 dnia 03.08 do 06.08 prognozuje się temperaturę maksymalną od 29°C do 33°C, temperatura minimalna od 16°C do 20°C.

Co kryje Montenegro? »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Wyjątkowe plaże z widokiem na pasma górskie, James Bond w „Casino Royale”, pierwsza główna rola Brada Pitta, zagłębie piratów, zatoka w kształcie ust czy żabi śpiew. Co jeszcze kryje perła Bałkanów?
Zdjęć: 1  

Najlepsze półrocze w historii wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Ponad milion obsłużonych pasażerów i zwiększenie liczby podróżnych o blisko jedną piątą – to wyniki wrocławskiego lotniska z pierwszej połowy 2015 roku.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Wtorek 21 marca 2023
Imieniny
Benedykta, Lubomiry, Lubomira

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl