Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 53 informacji. Wszystkie poniżej.

Napoleońska bitwa w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2013-08-29, opracowanie um
Po upływie dwóch wieków do Bolesławca znów zawitają wojska Napoleona i koalicji antyfrancuskiej. 6 i 7 września 2013 roku nad Bobrem obok bolesławieckiego wiaduktu rozegra się bitwa.
Zdjęć: 1  

ABC PRZEDSIĘBIORCY »
Tekst opublikowany 2013-08-29, opracowanie um
Referat Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Bolesławiec zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne spotkanie informacyjne.

200 rocznica kampanii napoleońskiej  »
Tekst opublikowany 2013-08-29, opracowanie um
Rocznica śląskiej kampanii 1813 r. świętowana będzie w Bolesławcu w dniach 6 i 7 września 2013 r. Obchody będą miały bogaty i zróżnicowany program.
Zdjęć: 1  

Po ceramicznym karnawale  »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie BOK-MCC
19. edycja Bolesławieckiego Święta Ceramiki przeszła do historii. Przez pięć dni na rynku w stolicy polskiej ceramiki swoje wyroby prezentowało blisko 80 wystawców ceramiki z Bolesławca i okolic, z Polski i zagranicy: Litwy, Czech, Węgier i Włoch.

Centymetry od tragedii »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała. Za tego typu czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przybywa polskich Niemców »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie INTERIA.PL
Niemieckie paszporty otrzymało w zeszłym roku 4 496 Polaków - podał Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Liczba Polaków, którzy zmienili obywatelstwo na niemieckie, wzrosła w porównaniu z rokiem 2011 o 5 proc.

BOK-MCC zaprasza do pracowni  »
Tekst opublikowany 2013-08-23, opracowanie bok
Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na zajęcia do pracowni Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Ceramiczny zawrót głowy »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie bok
Trwa 19. Bolesławieckie Święto Ceramiki. Imprezę promującą nasze miasto jako stolicę ceramiki rozpoczął kiermasz w Rynku.
Zdjęć: 5  

Odnaleźli Zaporę i Łupaszkę! »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie niezalezna.pl
Hieronim Dekutowski "Zapora", Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka", Władysław Borowiec "Żbik", Henryk Borowski "Trzmiel" są wśród dziewięciu zidentyfikowanych ofiar komunistycznego terroru, których szczątki znaleziono na tzw. Łączce.

Najnowszy sondaż  »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 35 proc. Polaków, Platformę Obywatelską wybrałoby 22 proc. Polaków - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini.

O tożsamości mężczyzny i kobiety »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie ppw
W niedzielę 25 sierpnia o godz. 18.00, w parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu, ul. E. Orzeszkowej 3 (os. Staszica), konferencję: "O tożsamości kobiety i mężczyzny" wygłosi Ks. Piotr Pawlukiewicz.
Zdjęć: 1  

Co wystraszyło młodych prawników? »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/rp.pl
W tym roku znacznie mniej absolwentów prawa będzie zdawać na aplikację adwokacką i radcowską.

Ponad pół miliona dla Kaplera  »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
Zgodnie z decyzją warszawskiego sądu, Narodowe Centrum Sportu ma wypłacić swojemu byłemu szefowi Rafałowi Kaplerowi ponad pół miliona zł wraz z odsetkami tytułem wynagrodzenia dodatkowego za sprawowanie funkcji. Wyrok jest nieprawomocny.

Fakt: Minister wyda 3 mln zł na telefony »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/FAKT
"Minister Sławomir Nowak i jego podwładni budują linie kolejowe w żółwim tempie. To nie przeszkadza, aby nagradzać pracowników nowymi telefonami, wartymi miliony złotych" - oburza się "Fakt".

SE: Córka Rostowskiego dalej pracuje dla rządu »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
"Super Express" ujawnia, że Maya Rostowska, córka wicepremiera i ministra finansów, nadal pracuje w rządowej instytucji.

Szlakiem wystaw święta ceramiki  »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie bok
Podczas tegorocznej imprezy warto wyruszyć szlakiem wystaw promujących artystyczny dorobek Bolesławca oraz prezentujących artystów związanych z naszym miastem.
Zdjęć: 1  

RMF24: Rostowski sam wypuścił informację o dymisji? »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
To sam Jacek Rostowski mógł stać za rozpuszczeniem wczorajszej plotki o swojej dymisji. Taką tezę stawiają zagraniczni dziennikarze biznesowi i ekonomiści.

Odzyskali busa za 80 tysięcy złotych  »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o poruszanie się skradzionym pojazdem. Do zatrzymania doszło na odcinku autostrady A-4, na terenie powiatu bolesławieckiego.
Zdjęć: 2  

Piąta firma na pięciolecie strefy »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie um
Firma Kegger uczciła zwieszenie wiechy na nowo budowanym zakładzie na terenie bolesławieckiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Zdjęć: 7  

Koncert dla Polaków »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie mdk
Towarzystwo Pomocy Polakom "Wielkie Serce" z Nowego Rozdołu na Ukrainie i starosta bolesławiecki Cezary Przybylski zapraszają na koncert charytatywny w Teatrze Starym w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Prace rozbiórkowe w pływalni przy ul. Zgorzeleckiej »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
Trwają prace rozbiórkowe w zabytkowej pływalni przy ul. Zgorzeleckiej w Bolesławcu. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Przywrócenie dawnej funkcji zakładu kąpielowego w zabytkowej pływalni przy ul. Zgorzeleckiej”.
Zdjęć: 6  

Bezpłatne przejazdy autobusami MZK »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
MZK Sp. z o. o. w Bolesławcu zaprasza do korzystania z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej w dniu 24 sierpnia 2013 r. (sobota) - Bolesławieckie Święto Ceramiki.
Zdjęć: 1  

Be Fair - internet jako dobro wspólne »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
Zakończyły się prace porządkowe po budowie linii światłowodowej na terenie miasta. Inwestycja realizowana jest ramach projektu "Be Fair - internet jako dobro wspólne".
Zdjęć: 1  

Apartamenty wakacyjne – dobra lokata kapitału? »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie Jarosław Mikołaj Skoczeń, ekspert nieruchomości ot
Przyglądając się ofercie rynku apartamentów wakacyjnych w Polsce można stwierdzić, że rynek podnosi się po wyraźnym spowolnieniu, które miało miejsce w minionych 3-4-latach. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że w szczytowym momencie popularności tego segmentu w Polsce (2007 i I poł. 2008 r.) dodatkowym bodźcem do rozwoju rynku był popyt stricte spekulacyjny, tj. inwestorzy, którzy w zakupie apartamentu (niekiedy pakietu apartamentów) w kurorcie wypoczynkowym upatrywali bardzo korzystnej lokaty kapitału, która przyniesie duże zyski w niedalekiej przyszłości.

CANON we Francji »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie bok
Najstarsza grupa zespołu CANON z BOK-MCC uczestniczyła w polsko-francusko-niemieckim projekcie pn: "Move your body".
Zdjęć: 5  

Mamy ceramikę, chcemy mieć… miedź »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie sp
Jak co roku pod koniec sierpnia organizowane jest Bolesławieckie Święto Ceramiki. Czas ceramicznych kiermaszów, muzycznych koncertów oraz przyciągającej turystów „Gliniady”. Ale w tym roku będzie to również czas… dyskusji.
Zdjęć: 1  

Zagadka leśnej mogiły »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Truizmem jest stwierdzenie, że kolejne rocznice zakończenia drugiej wojny światowej oddalają nas coraz bardziej od tamtych, tragicznych wydarzeń, które pochłonęły miliony człowieczych istnień niwecząc jednocześnie ogromny dorobek wielu pokoleń.
Zdjęć: 1  

Nie będzie pomocy dla kredytobiorców »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie INTERIA.PL
Polskich banków nie stać na pomoc dla kredytobiorców, którzy spłacają kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Według Komisji Nadzoru Finansowego, pomysł PiS-u, by polski rząd poszedł w ślady Hiszpanii, Węgier, czy Chorwacji jest nierealny.

Reklamacja bez paragonu »
Tekst opublikowany 2013-08-12, opracowanie Powiatowy Rzecznik Konsumentów
Powiatowy Rzecznik Konsumentów przypomina - żaden przepis prawa nie uzależnia skuteczności złożenia reklamacji od posiadania paragonu.
Zdjęć: 1  

Dokąd latamy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie otomedia.pl
Malaga i Alicante – te dwa hiszpańskie miasta otwierają pierwszą trójkę najchętniej wybieranych tanich, wakacyjnych połączeń Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Rolniczy protest zawieszony »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie Dominika Panek,(www.tvr24.pl)
Były szumne zapowiedzi o proteście, Grudziądz miał tonąć w korkach za sprawą blokady strategicznych tras ... tymczasem rolnicy odpuścili.

PO : PiS - 11 proc. różnicy »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
35 proc. dla PiS, 24 proc. dla PO - takie poparcie otrzymałyby te partie, gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku sierpnia - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Homo Homini dla Wirtualnej Polski.

Prezydent RP twarzą wirusa »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie rtr
W Internecie pojawiły się nowe odmiany wirusów typu ransomware (z ang.: ransom – okup, software – oprogramowanie), które blokują użytkownikom w całej Europie dostęp do komputerów.
Zdjęć: 6  

Mój pierwszy dzień »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie tvp
Rzadko zdarza się, by telewizja o swoim programie informowała inaczej niż za pośrednictwem „zwiastunów” emitowanych na własnej antenie. Tym razem zorganizowała konferencję prasową.
Zdjęć: 5  

Oto kolos z Odry! »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie PZW7/Kąty Wrocławskie
198 cm, 62 kg, 80 minut walki, 1500 m po wodzie, 16 cm wobler, to parametry opisujące walkę z ogromną rybą.
Zdjęć: 6  

Nagrody w Ceramicznej Paradzie  »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie rtr
Tylko do 14 sierpnia można zgłosić się do udziału w konkursie na Najciekawsze Przebranie podczas Ceramicznej Parady 19. Bolesławieckiego Święta Ceramiki.
Zdjęć: 1  

Gwiazdy na Bolesławieckim Święcie Ceramiki »
Tekst opublikowany 2013-08-07, opracowanie (info BOK-MCC)
23 sierpnia publiczność Święta Ceramiki porwie rockowe brzmienie muzyki etnicznej, na dużej scenie wystąpi polsko-łemkowsko-ukraiński zespół LemON, zwycięzca trzeciej edycji programu Must Be The Music-Tylko Muzyka.
Zdjęć: 7  

Człowieczy los… »
Tekst opublikowany 2013-08-07, opracowanie Stefan Pukany, Zdzisław Abramowicz
Minęła właśnie kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, a już wkrótce będziemy z zadumą i szacunkiem wspominali tych Rodaków, którzy stawili czoła hitlerowskiej nawale w tragicznym dniu pierwszego września 1939 roku.
Zdjęć: 1  

Zatrzymany seryjny włamywacz »
Tekst opublikowany 2013-08-06, opracowanie pol
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który okradał samochody ciężarowe parkowane na terenie stacji benzynowych.

Kto weźmie ogródki działkowe? »
Tekst opublikowany 2013-08-06, opracowanie INTERIA.PL
Posłowie PO chcą uwłaszczenia dla działkowców. Gminy i Polski Związek Działkowców na razie mówią "nie" - donosi"Rzeczpospolita".

ND: Na koszt państwa »
Tekst opublikowany 2013-08-05, opracowanie ND/INTERIA.pl
Pobiera niemal 6 tysięcy złotych emerytury, jednak w sądzie broniony jest przez adwokata z urzędu. "Nasz Dziennik" informuje, że za reprezentowanie oskarżonego o zbrodnie komunistyczne byłego naczelnego prokuratora wojskowego płaci państwo.

GPC: Rząd chce zamieszek »
Tekst opublikowany 2013-08-05, opracowanie GPC/INTERIA.PL
Z dokumentów Ministerstwa Środowiska i ONZ-etu, do których dotarła "Gazeta Polska Codziennie", wynika, że propozycja, aby konferencja klimatyczna odbyła się 11 listopada akurat w Warszawie, to pomysł polskiego rządu.

Grunty rolne –w górę  »
Tekst opublikowany 2013-08-03, opracowanie Emmerson S.A.
W I półroczu 2013 r. zainteresowanie gruntami rolnymi sprzedawanymi przez Agencję Nieruchomości Rolnych było niższe niż przed rokiem. Mimo to po raz kolejny odnotowano wzrost średniej ceny sprzedaży.
Zdjęć: 1  

Zbiórka dla poszkodowanych »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie um
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu organizuje zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych w wyniku ostatnich nawałnic z terenu powiatu lubańskiego.
Zdjęć: 4  

Oczekiwana zamiana miejsc »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie pol
1 sierpnia w Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu odbyło się uroczyste przekazanie jednostki.
Zdjęć: 5  

Wyłudzacze zatrzymani »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie pol
3-osobowa grupa wyłudziła sprzęt RTV oraz kredyt powodując straty w wysokości 26 tysięcy złotych.

Święto Policji »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie pol
W Teatrze Starym w Bolesławcu odbyły się uroczystości z okazji 94 rocznicy powołania Policji Państwowej.
Zdjęć: 11  

Data szczytu prowokacją? »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie INTERIA.pl
Jarosław Kaczyński uważa, że organizacja szczytu klimatycznego w dniu Święta Niepodlełgości 11 listopada to czysta prowokacja.

Fakt: 6,5 mln na podwyżki dla urzędników  »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie INTERIA.PL/Fakt
"Pieniędzy dla szpitali jest coraz mniej, ale urzędnikom pensje rosną. Jakbyśmy mieli najlepszą służbę zdrowia na świecie - oburza się "Fakt".

Uwaga nadchodzi żar »
Tekst opublikowany 2013-08-01, opracowanie imgw
Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega mieszkańców regionu przed jutrzejszymi upałami.
Zdjęć: 1  

Budynek socjalny ocieplony »
Tekst opublikowany 2013-08-01, opracowanie um
Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu informuje, że zakończyły się roboty przy remoncie budynku mieszkalnego przy ul. Wierzbowej 1.
Zdjęć: 1  

Modernizacja Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 »
Tekst opublikowany 2013-08-01, opracowanie um
Budynek Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Dolne Młyny poddany jest gruntownej modernizacji. Aktualnie trwają prace przy przebudowa obiektu.
Zdjęć: 6  

Nowe oblicze dawnego kina  »
Tekst opublikowany 2013-08-01, opracowanie um
W lipcu zakończyły się roboty budowlane przy adaptacji byłego kina „Orzeł” na potrzeby Centrum Integracji Kulturalnej w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl