Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 51 informacji. Wszystkie poniżej.

Kierowco naucz się pomagać  »
Tekst opublikowany 2012-08-31, opracowanie pol
Rozpoczęły się kolejne wspólne działania prewencyjne bolesławieckiej policji i Polskiego Czerwonego Krzyża w ramach akcji „Kierowco naucz się pomagać innym”. Przyspieszony kurs udzielania pierwszej pomocy mieli szansę przejść kierowcy zatrzymani przez bolesławieckich policjantów za wykroczenia drogowe.

Uwaga! Burze, grad, silne wiatry »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie imgw
Przekazujemy ostrzeżenie przygotowane przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu.

Kino nowości i nowoczesności »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie bok
Nowy sezon kulturalny w Forum oznacza nowe tytuły, wiele atrakcji oraz kilka zmian. Jest więc i coś dla najmłodszych, i dla starszych.

Dług Polski - bilion złotych i rośnie! »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie globalizacja.org
Szacunkowe zadłużenie Polski przekroczyło psychologiczną barierę biliona złotych i stale się powiększa – informuje Instytut Globalizacji.

Zmarłego z komórką nie można kremować »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie otowroclaw.com
Ciało ludzkie spala się w piecu kremacyjnym w temperaturze od 800 do 1120 stopni Celsjusza. Po ostudzeniu szczątki mieli się, aby zmieściły się do urny.

Kiedy krematorium w Bolesławcu? »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie red
Prywatny inwestor zainteresowany jest budową w Bolesławcu krematorium. Takie obiekty istnieją już we Wrocławiu i Głogowie.

Koncert Leopoldinum z Danowiczem »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie ag
W ramach 47. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans w Bolesławcu 1 września o godz. 19 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja przy ul. Kościelnej 3 odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry Leopoldinum z koncertmistrzem Christianem Danowiczem.

Bogactwo powiatu »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie sp
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bolesławcu miała miejsce poświęcona ceramice konferencja naukowa zorganizowana przez Bractwo Ceramiczne i BTG. Starosta bolesławiecki Cezary Przybylski objął patronat nad imprezą.

Co nasze dzieci robią z gadżetami? »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie red
Tornister, kalkulator, dzienniczek ucznia, a nawet tablica z kredą odchodzą w zapomnienie. Dziś na szkolnych korytarzach uczniowie coraz częściej biegają ze smartfonem czy tabletem, a do lamusa niebawem trafić mogą tradycyjne, papierowe ściągi. Co powinni wiedzieć rodzice o nowych technologiach wykorzystywanych przez swoje dzieci?

Pozytywni »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie SP
To była prawdziwa uczta. Najpierw ogród Młodzieżowego Domu Kultury zamienił się w strefę zabawy, ale też nauki idei Polskiej Akcji Humanitarnej. Interaktywne gry dotykały poważnych problemów - dostęp do wody, żywność, edukacja, pomoc humanitarna, uchodźctwo. To nie przekreślało dobrej zabawy, przeciwnie dzieci doskonale wchodziły w rolę, kupując wirtualne krowy lub planując budowę studni.

Policja kontra siedmiu naćpanych »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie pol/red
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prowadząc działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali 7 mężczyzn, podejrzanych o posiadanie i handel środkami odurzającymi.

Marilyn Monroe w Teatrze Starym! »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie mdk
Teatr Stary rusza pełną parą po letnim odpoczynku.

Dolnoślązacy wolą Turcję niż Grecję »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie red
Wśród mieszkańców Dolnego Śląska Grecja zaczyna wychodzić z mody — wynika ze statystyk rezerwacyjnych Travelplanet. pl, największego polskiego multiagenta turystycznego.

Tablica Honorowa Rady Europy dla Bolesławca  »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie um
25 sierpnia w sali kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury -Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta Bolesławiec, podczas której nastąpiło wręczenie Tablicy Honorowej Rady Europy miastu Bolesławiec.

Dziczyzna w stodole, „ziele” w ogródku »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie pol/red
Na terenie jednego z gospodarstw w pobliżu Nowogrodźca policjanci znaleźli niewielką hodowlę konopi indyjskich, zaś w stodole także skromną hodowlę… dziczyzny.

TAX FREE wśród gwiazd BŚC »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie prv
W niedzielę odwiedzający 18. Bolesławieckie Święto Ceramiki będą mogli usłyszeć na żywo zespół TAX FREE, który obok brytyjskiej wokalistki Sonique, będzie jedną z gwiazd wieczoru!

Uwaga, utrudnienia w ruchu »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie um
Podczas trwania Bolesławieckiego Święta Ceramiki zamknięte dla ruchu będą niektóre ulice

XX lat partnerstwa Bolesławiec – Siegburg »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie MBP
Prezydent Miasta Bolesławiec, Towarzystwo Miłośników Bolesławca, Muzeum Ceramiki oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zapraszają na otwarcie wystawy „XX lat partnerstwa Bolesławiec – Siegburg”. Otwarcie odbędzie się 24 sierpnia o godz.13 w Galerii „Format” – Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu.

Wernisaż wystawy »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie (info BOK-MCC)
W czwartek, 23 sierpnia, o godz. 18 w Galerii Długiej BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy XXXV Międzynarodowego Sympozjum Ceramiki „Porcelana Inaczej”. Oprócz uroczystego otwarcia ekspozycji odbędzie się specjalna prelekcja.

Plener trwa »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie kw
12 artystów z różnych stron świata. 3 tygodnie ceramicznych zmagań. 3 bolesławieckie zakłady ceramiczne. Trwa 48. Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski.

Bolesławieckie Święto Ceramiki dla dzieci »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie um
Wśród wielu atrakcji 18. Bolesławieckiego Święta Ceramiki znalazło się wiele przygotowanych z myślą o moc najmłodszych.

Niestety dramat »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie red/pol
Od tygodnia trwały dramatyczne poszukiwania 67-letniego Jana Kopczackiego z Bolesławca. 15 sierpnia wyszedł z domu na grzyby. Wczoraj odnaleziono jego ciało.

Szczytnica bez prądu »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie red
Po porannej nawałnicy zadzwonili do nas mieszkańcy Szczytnicy Osiedla. Pomóżcie, napiszcie, że nie mamy prądu i nie wiemy, jak długo to potrwa.

Koncert Finałowy XXII Festiwalu Blues nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie Karolina Ochocka
Na Koncercie Finałowym Blues nad Bobrem zagrali mi.in.: Zespół Jarosława Śmietany, Keith Dunn, G.Wolf oraz HooDooBand. Było to niezwykłe wydarzenie z udziałem muzyków światowego formatu.

Atrakcyjne Muzeum Ceramiki »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie mc
Z okazji Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2012 Muzeum Ceramiki przygotowało dla zwiedzających wiele atrakcji.

Złodzieje przewodów »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie pol
Policjanci odzyskali skradzione przewody elektryczne o wartości prawie 7500 złotych. Zatrzymano mężczyznę, podejrzanego o ten czyn. Trwają poszukiwania drugiego ze sprawców.

Koszmar pijanej cysterny na A4 »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie pol/red
Ta jazda mogła skończyć się tragedią. Cysterna prowadzona przez pijanego kierowcę siała postrach na A4. Policjantom udało się zatrzymać ją na wysokości Jawora.

Baaaardzo ciężka kradzież »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie pol/red
Ważącą ponad 22 000 kg koparkę skradziono przed dwoma dniami w powiecie strzelińskim. Odzyskano ją w Kruszynie, gmina Bolesławiec.

Dawni mieszkańcy odwiedzą Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie red
Kilkunastu dawnych mieszkańców Bolesławca z Bundesheimatgruppe Bunzlau zu Siegburg obecnych będzie na uroczystości dwudziestolecia partnerstwa Bolesławiec – Siegburg.

Kto kupi warsztaty szkolne? »
Tekst opublikowany 2012-08-16, opracowanie sp
Bolesławieckie starostwo wystawiło na przetarg budynek przy ul. Bankowej 6. Obiekt po warsztatach szkolnych ZSE wyceniono na 960 tys. złotych

Lipiany - pierwsza wieś tematyczna w powiecie »
Tekst opublikowany 2012-08-16, opracowanie KGW Lipiany/red
W Lipianach Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało akcję „Kuchcikowo”. Gospodynie chcą pobudzić społeczność sołecką i zaangażować do wspólnych przedsięwzięć.

UWAGA PILNE! Zaginął starszy mężczyzna »
Tekst opublikowany 2012-08-16, opracowanie kpp
Od 24 godzin policja, rodzina, znajomi poszukują starszego mężczyzny, który wyszedł do lasu w okolicach Suszek na grzyby.

Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy »
Tekst opublikowany 2012-08-14, opracowanie Karolina Ochocka
W sobotę 11 sierpnia zakończył się Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy, do którego zakwalifikowało się osiem zespołów. Nagroda główna powędrowała do grupy Cheap Tobacco. Po Przeglądzie mieliśmy także okazję posłuchać SOUL RE VISION oraz znakomitej Magdy Piskorczyk.

Prestiżowe wyróżnienie Rady Europy dla Bolesławca »
Tekst opublikowany 2012-08-14, opracowanie um
25 sierpnia 2012 r. w sali kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbędzie się ceremonia wręczenia Tablicy Honorowej Rady Europy miastu Bolesławiec.

Kto jeździł na podwójnym gazie? »
Tekst opublikowany 2012-08-14, opracowanie kpp
Przez dwa dni bolesławieccy policjanci na drogach naszego powiatu przeprowadzili działania „Alkohol i Narkotyki”. W wyniku 158 kontroli zatrzymano aż 5 kierujących pod wpływem alkoholu.

Starosta z apetytem inwestora  »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie sp
Rozmowa ze Starostą Bolesławieckim Cezarym Przybylskim, członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz szefem Konwentu Powiatów Dolnego Śląska.

Festiwal Globalny Lokalnie »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie sp
Powiat Bolesławiecki wraz lokalnymi przedstawicielami Polskiej Akcji Humanitarnej zapraszają na Festiwal Globalny Lokalnie „Włącz się” 25 sierpnia 2012.

Będzie winda  »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie um
II Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Parkowej w Bolesławcu otrzyma 100 tys. zł dotacji z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wiał z haszem na mopliku »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie kpp/red
Do dość kuriozalnego zatrzymania doszło w nocy na ulicach Bolesławca. Młody mężczyzna z narkotykami w kieszeni, bez dokumentów jechał chodnikiem, a później uciekał policji na… motorowerze.

Wiał z haszem na mopliku »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie kpp/red
Do dość kuriozalnego zatrzymania doszło w nocy na ulicach Bolesławca. Młody mężczyzna z narkotykami w kieszeni, bez dokumentów jechał chodnikiem, a później uciekał policji na… motorowerze.

Weź udział w Ceramiczne Paradzie i wygraj! »
Tekst opublikowany 2012-08-09, opracowanie (info BOK-MCC) fot. Rafał Tur
Wystarczy odrobina fantazji i pomysłowości, by stworzyć przebranie, które nawiązuje do tradycji bolesławieckiej ceramiki. A oryginalny strój może przynieść zwycięstwo w Ceramicznej Paradzie, która tradycyjnie już otworzy Bolesławieckie Święto Ceramiki.

GENESIS Classic w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-08-09, opracowanie (info BOK-MCC)
Sobotnią gwiazdą zbliżającego się już 18. Bolesławieckiego Święta Ceramiki będzie GENESIS Classic – Ray Wilson & the Berlin Symphony Ensemble.

Powstało centrum współpracy związków zawodowych  »
Tekst opublikowany 2012-08-08, opracowanie um
Prezydent Bolesławca Piotr Roman wziął udział w otwarciu siedziby Centrum współpracy związków zawodowych Dolnego Śląska i Saksonii.

Pomóżmy rodzinie Skibów »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie sp
Powiat Bolesławiecki włączył się w akcję pomocy dla rodziny Skibów, która w lipcu ucierpiała w pożarze w Nowej Kuźni w gminie Gromadka.

Dodał sobie mocy »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie red/kpp
Pośmigać motorem, to marzenie wielu młodych, ale okazuje się, że także nieco starszych. Zazwyczaj to kilkunastolatkowie przesiadają się na nielegalnie zarejestrowane motorowery z podkręconą mocą. Nie wystarcza im zdjęcie blokad podnoszące prędkość o kilkanaście km/godz.

Mistrzowie Bluesa nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie BnB
Tak zatytułowane jest jedno z wydarzeń tegorocznego XXII Festiwalu Blues nad Bobrem. Koncert odbędzie się 10 sierpnia w piątek o godz. 19:00 w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Złodziej długo nie pojeździł »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie red/kpp
Policjanci odzyskali samochód ciężarowy, który tej samej nocy padł łupem złodziei.

Kosztowne grafitti »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie red/KPP
Na trzech budynkach znajdujących się na terenie Bolesławca pojawiło się grafitti wykonane sprejem.

Zamek Kliczków pod młotek? »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie red
Wniosek o upadłość jednej najbardziej znanych w kraju firmy budowlano-konserwatorskiej – wrocławskiej spółki Integer S.A. wpłynął do Sądu Rejonowego Wrocław Fabryczna 5 lipca. 30 lipca sąd ogłosił upadłość…

Śmiechoterapia Pietrzaka »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie KW/BOK
Sobotni występ Jana Pietrzaka w Bolesławcu zgromadził niemal komplet publiczności, która przez dwie godziny bawiła się słuchając polskiego satyryka.

Piaskowa – Mała – Górne Młyny - będą zmiany »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie um
Prezydent Bolesławca przygotowuje zmianę organizacji ruchu przy ulicach: Piaskowa – Mała – Górne Młyny.

Dzisiaj
Sobota 19 września 2020
Imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl