Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 45 informacji. Wszystkie poniżej.

Przy wspólnym stole »
Tekst opublikowany 2012-03-31, opracowanie Halina Biernat
W atmosferze rodzinnego ciepła, przyjaźni i życzliwości zasiedli do wspólnego wielkanocnego śniadania uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Akcja poszukiwania mamy i taty ! »
Tekst opublikowany 2012-03-31, opracowanie op. HB/PCPR
Rodzicielstwo zastępcze – wielkie wyzwanie i ogromna satysfakcja. Pomóżmy zapewnić opiekę i stać się rodziną dla dzieci częściowo lub całkowicie pozbawionych opieki rodzicielskiej.

Marzanko, Marzanko ... »
Tekst opublikowany 2012-03-31, opracowanie Halina Biernat
Trzebień pożegnał zimę. Jej miejsce zajęła słoneczna, kwitnąca wiosna.

Pokazy "Chemiczne czary - mary" »
Tekst opublikowany 2012-03-30, opracowanie salazabawoli.pl
Powszechnie wiadomo, że chemia nie cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci w szkole. Zazwyczaj lekcje z chemii ograniczają się do tablicy, kredy, skomplikowanych wzorów i równań chemicznych. Podczas nauki należy pobudzać wiele zmysłów, aby skutecznie utrwalić i zrozumieć przyswajaną wiedzę. Słowa Konfucjusza są idealnym odwzorowaniem powyższego stwierdzenia: "Powiedz mi, a zapomnę; Pokaż mi, a zapamiętam; Pozwól mi zrobić, a zrozumiem".

Dzień Dawcy Szpiku w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-03-28, opracowanie opr. HB/ZSOiZ
W Polsce statystycznie co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, owego dawcy nie znajduje. Tylko od nas zależy, czy ulegnie to zmianie. Również i ty możesz uratować komuś życie!

Prestiżowa nagroda dla Bolesławca i Nowogrodźca »
Tekst opublikowany 2012-03-28, opracowanie Halina Biernat
Bolesławiec i Nowogrodziec laureatami rankingu „Filary Polskiej Gospodarki Województwa Dolnośląskiego” przygotowanego przez dziennik Puls Biznesu. Oba miasta zdobyły tytuł „Samorządowy Menadżer Regionu 2011”.

Prezydent wesprze Starostę »
Tekst opublikowany 2012-03-27, opracowanie opr. HB
Prezydent Bolesławca zadeklarował finansowe wsparcie remontu dróg powiatowych na terenie miasta.

Wiosenny koncert »
Tekst opublikowany 2012-03-27, opracowanie Halina Biernat
Szkoła Muzyczna II stopnia wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia powitały wiosnę koncertowo.

Droga przez mękę »
Tekst opublikowany 2012-03-25, opracowanie Halina Biernat
- Panie Starosto niech pan zobaczy jaką mamy drogę. Jeśli Starosta nie radzi sobie z tematem dróg, niech poda się do dymisji – mówią zdesperowani mieszkańcy Gościszowa. - Ja rozumiem, że w stan dróg w gminie Nowogrodziec trzeba inwestować i to robimy – odpowiada starosta.

Ukryte skarby małych miejscowości z „Klasy BGŻ” »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie red.
Do 31 marca trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa BGŻ”. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2012/2013 do programu będzie mogło dołączyć 80 uczniów.

Księżniczki w kinie »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
 Widownia kina „Forum” zapełniła się prawdziwymi księżniczkami, które przyszły obejrzeć swoje bajkowe wcielenie „Królewnę Śnieżkę”.

Spotkanie z fotografią »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie opr.HB/Muzeum Ceramiki
W Muzeum Ceramiki w Bolesławcu odbyło się pierwsze w tym roku Otwarte Spotkanie Miłośników Fotografii. Uczestniczyli w nim członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego „Camera”, Stowarzyszenia Fotograficznego „Obiektywni” oraz niezrzeszeni sympatycy fotografii.

Wynurzeni z szamba  »
Tekst opublikowany 2012-03-22, opracowanie Halina Biernat
W miejscu zlikwidowanej oczyszczalni wybudowano nowoczesną i ekologiczną. To największa jak do tej pory inwestycja, na którą Nowogrodziec pozyskał środki unijne. I na tym nie koniec.

Rozświetlony Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2012-03-22, opracowanie Halina Biernat
Bolesławiec został uznany za najlepiej oświetlone miasto w Polsce w ogólnopolskim konkursie na „Najlepiej oświetloną gminę, miasto i osiedle 2011”. Nagrodę odebrał prezydent Piotr Roman.

Rozdajemy bilety do teatru »
Tekst opublikowany 2012-03-19, opracowanie red.
Wielkie otwarcie, po kilkuletnim remoncie, Teatru Starego w Bolesławcu tuż, tuż. Mamy dla naszych Czytelników wejściówki na dwa spektakle.

Mistrz Polski w kickboxingu »
Tekst opublikowany 2012-03-19, opracowanie opr.HB/10BKPanc
Starszy szeregowy Eliasz Jankowski, żołnierz 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) po raz trzeci został Mistrzem Polski w Kickboxingu (Low-Kick). Mistrzostwa wśród rywalizujących 270 zawodników przeprowadzono pomiędzy 9-11 marca w Kleszczewie.

Spotkania Miłośników Fotografii »
Tekst opublikowany 2012-03-18, opracowanie opr.HB/Muzeum Ceramiki
Stowarzyszenie Fotograficzne „Camera” oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zapraszają na pierwsze w tym roku Otwarte Spotkania Miłośników Fotografii.

Czwartek z Arlekinem »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie red.
W czwartek, 22 marca w Bolesławcu wystąpi Cyrk Arlekin pod dyrekcją Krzysztofa Mazura i Juliana Madeja. W tym roku Arlekin świętuje swój jubileusz 15-lecia istnienia a przez te lata stał się jednym z najbardziej znanych cyrków polskich. Dla Czytelników mam 5 wejściówek.

Sonique i Ray Wilson na Święcie Ceramiki  »
Tekst opublikowany 2012-03-15, opracowanie Halina Biernat
Prezydent miasta Piotr Roman i dyrektorka BOK-MCC Ewa Lijewska poinformowali jakie gwiazdy wystąpią podczas XVIII Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

Drugie życie „elektrośmieci”  »
Tekst opublikowany 2012-03-15, opracowanie HB/ILO
Zapewne nie potrafilibyśmy wyobrazić sobie rzeczywistości bez urządzeń elektrycznych czy elektronicznych, ale co z nimi zrobić gdy się zużyją albo zepsują? Najlepiej oddać je „Grupie z Odzysku”.

Za zdrowie pań »
Tekst opublikowany 2012-03-14, opracowanie (HB)
Dzień Kobiet to czas, w którym panowie zastanawiają się jaką miłą niespodziankę przygotować dla pań. I choć nieodzownym elementem tego dnia są życzenia, kwiaty i czekoladki, to panowie z Dobrej poszli o krok dalej.

Przez internet do przedszkola »
Tekst opublikowany 2012-03-14, opracowanie opr. HB/UM
Rekrutacja do miejskich przedszkoli publicznych w Bolesławcu na rok szkolny 2012/2013 odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru.

Niezwykłe lekcje historii »
Tekst opublikowany 2012-03-14, opracowanie Halina Biernat
Uczniowie ZSOiZ spotykają się z przesiedleńcami z Kresów Wschodnich oraz znawcami tematyki kresowej. Tego typu zajęcia stwarzają okazję do zdobycia nowej interesującej wiedzy, rozbudzenia zainteresowania historią i uatrakcyjnienia lekcji poprzez kontakt z autentycznymi świadkami historii.

Podwójne zwycięstwo GS1 »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie Halina Biernat
Drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Bolesławcu mistrzami powiatu w piłce ręcznej.

Beata Kempa w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie Halina Biernat
Politycy Solidarnej Polski przekonywali mieszkańców Bolesławca do swojej formacji politycznej.

Eliminacje zakończone »
Tekst opublikowany 2012-03-11, opracowanie opr. HB/MCC
Zakończyły się eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych klas 4 - 6. Znamy nazwiska tych, którzy będą reprezentować Bolesławiec podczas eliminacji powiatowych.

Mini aquapark w Osiecznicy »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie Halina Biernat
Kto myśli, że kryte pływalnie buduje się w dużych miastach, ten z pewnością się myli. Mieszkańcy Osiecznicy w powiecie bolesławieckim mają swój mały aquapark.

Jan Woch opuścił Radę Sportu »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie Halina Biernat
W dniu wczorajszym Jan Woch złożył na ręce prezydenta rezygnację z pełnionej funkcji w Radzie Sportu.

Z pomocą Celinie »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie HB/JS
3181 złotych zebrali bolesławieccy harcerze wspólnie z uczniami ze SP nr 5, na leczenie dwunastoletniej Celiny, u której zdiagnozowano złośliwy nowotwór kości.

Kolejny „Orlik” nadleciał »
Tekst opublikowany 2012-03-08, opracowanie Halina Biernat
Wstęga przecięta, obiekt poświęcony. „Orlik” na terenie Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu oficjalnie został otwarty.

Awans szczypiornistów „jedynki” »
Tekst opublikowany 2012-03-07, opracowanie Halina Biernat
Piłkarze ręczni ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Bolesławca awansowali do rozgrywek wojewódzkich.

Nowe projekty unijne w Muzeum »
Tekst opublikowany 2012-03-07, opracowanie opr.HB/Muzeum Ceramiki
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu będzie realizowało w 2012 roku trzy projekty dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej. Wśród nich jest projekt „Ogrody żywej tradycji – ochrona wspólnego dziedzictwa pogranicza polsko-czeskiego”.

Otwarcie nowego „Orlika” »
Tekst opublikowany 2012-03-07, opracowanie opr.HB/UM
8 marca o godz. 11:00 na na terenie Gimnazjum Samorządowego nr 3 przy ul. Słowackiego nastąpi uroczyste otwarcie kompleksu sportowego Orlik 2012.

Napadł z nożem na kuriera »
Tekst opublikowany 2012-03-07, opracowanie KPP Bolesławiec
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie , który napadł na kuriera i ranił go nożem. Sprawca ukradł przesyłkę i pieniądze o wartości ponad 22 tys. złotych.

Kurtyna w górę! »
Tekst opublikowany 2012-03-07, opracowanie Halina Biernat
Długo oczekiwany przez mieszkańców Bolesławca Teatr Stary podniesie swoją kurtynę już 22 marca. Przez cztery dni bezpłatnie będzie można obejrzeć spektakle teatralne.

Koncert dla Pań! »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie opr. HB/MDK
Jak co roku Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego zaprasza na Koncert z okazji Dnia Kobiet. Wstęp wolny.

Niebiański wernisaż »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie opr. HB/MCC
W holu Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbył się wernisaż podsumowujący projekty "Gwiazdozbiór" oraz "Nieboskłon". Na uroczyste otwarcie przybyły prawdziwe tłumy.

Tragedia przy ul. Asnyka »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Halina Biernat
W mieszkaniu przy ul. Asnyka policja znalazła ciała dwóch mężczyzn. Przyczyną tragedii było prawdopodobnie zatrucie tlenkiem węgla.

Wokół Wielkanocnej Palmy »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Halina Biernat
Chcecie wspólnie z dziećmi przygotować wyjątkowe Palmy Wielkanocne ? Poznać technikę ich tworzenia? Szukacie nowych oryginalnych pomysłów na ozdoby ? BOK-MCC zaprasza na przedświąteczne warsztaty.

Siatkarki z Kraśnika Dolnego najlepsze »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie opr. HB/GOKiS
Zawodniczki ze SP w Kraśniku Dolnym będą reprezentować Gminę Bolesławiec w rozgrywkach powiatowych.

Grupa Pościgowa wygrała MAUPę »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie opr. HB/GOKiS
„Grupa Pościgowa” z czasem 4 godziny 34 minuty 27 sekund i 90 setnych sekund zwyciężyła w Maratonie Układania Puzzli. Wynik zostanie zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnesa.

Moja praca-moją pasją  »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie opr. HB/ZSHiU
Zespół Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych, uczących się na terenie miasta i powiatu bolesławieckiego, do udziału  w konkursie fotograficznym.

Canon i Canonki podbijają Wrocław  »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
Zespoły taneczne BOK– MCC wzięły udział w III edycji Dolnośląskiego Festiwalu Tańca  „I CAN DANCE”  we Wrocławiu.  

Najwyższe wtajemniczenie sapera »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie opr. HB/KP
29 lutego dało się słyszeć potężne wybuchy. To saperzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc), na świętoszowskim poligonie prowadzili szkolenie z użyciem bojowych min przeciwpancernych.

Bilet za SMS »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie red.
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Dzisiaj
Wtorek 17 maja 2022
Imieniny
Brunony, Sławomira, Wery

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl