Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk
Nasze archiwum
Znaleziono 89 informacji. Wszystkie poniżej.

Uczniowie GS2 wyróżnieni »
Tekst opublikowany 2011-12-30, opracowanie opr. HB
Ewelina Dubiel, Agata Rompała i Bartosz Baranowski otrzymali wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie „Moja Szkoła w Unii Europejskiej”.

Łyżwiarskie ABC w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-12-30, opracowanie UM
Miasto Bolesławiec pozyskało 30.000 zł na realizację programu "Łyżwiarskie ABC" - zajęcia sportowo-rekreacyjne z elementami edukacyjnymi w ramach programu upowszechniania sportów zimowych.

Bez nudy w MDK »
Tekst opublikowany 2011-12-30, opracowanie Halina Biernat
Dzieci, młodzież, ale także dorośli w czasie pomiędzy świętami nie mieli czasu na nudę, dzięki ofercie przygotowanej przez MDK. I na tym nie koniec, bo ferie zimowe zapowiadają się równie interesująco.

„Jednominutówki” w MDK »
Tekst opublikowany 2011-12-30, opracowanie MDK
Już dzisiaj Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu zaprasza na spotkanie z festiwalem filmów i form jednominutowych „Jednominutówki”.

30 ton „zardzewiałej śmierci” »
Tekst opublikowany 2011-12-29, opracowanie opr. HB
Prawie 2200 pocisków artyleryjskich, około 500 min przeciwpancernych i 400 sztuk innych materiałów niebezpiecznych zebrali w ciągu dwu miesięcznej akcji saperskiej żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) na jednym ze świętoszowskich placów ćwiczeń taktycznych.

Ważne dla przedsiębiorców  »
Tekst opublikowany 2011-12-29, opracowanie Aleksandra Zając
Polska Agencja Przedsiębiorczości opublikowała harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie projektów w 2012 roku.

Abolicja dla cudzoziemców »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie opr. bom
Od 1 stycznia 2012 roku rusza abolicja dla cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywają w Polsce. Obcokrajowcy, którzy chcą zalegalizować swój pobyt będą musieli złożyć wnioski do wojewody.

Pieniądze na start »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie UM
Jak zdobyć pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej ? Żeby się dowiedzieć należy przyjść na spotkanie informacyjne.

Koncert Przedsylwestrowy »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie Halina Biernat
MDK w Bolesławcu zaprasza na koncert. Piosenki Krystyny Prońko, Grażyny Łobaszewskiej, utwory kabaretowe i piosenki Gangu Marcela wykonają uczestnicy zajęć wokalnych. Wstęp wolny.

Święta za kratkami »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie Halina Biernat
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi podejrzanemu o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Mieszkaniec Bolesławca miał przy sobie 266 porcji marihuany.

Najcieplejsza zima od 30 lat »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Rok temu w okresie świąt temperatura spadała do minus 7-10 stopni. W tym roku mamy jedną z najcieplejszych zim od 30 lat. W Sylwestra może być nawet 10 stopni ciepła.

Czas na refleksję o czasie »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie opr. Halina Biernat
Czym jest czas z punktu widzenia różnych dyscyplin naukowych? Już dzisiaj własną koncepcję na ten temat przedstawi czterech przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych: fizyki, archeologii, teorii mediów oraz kulturoznawstwa.

Nie odpalaj po alkoholu »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Policja i lekarze ostrzegają, że niewłaściwie posługiwanie się fajerwerkami może powodować poparzenia twarzy, urwanie dłoni i palców. Osoby nietrzeźwe mają opóźnioną reakcję psychomotoryczną i nie powinny odpalać petard.
Zdjęć: 3  

Opublikowano listę leków »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie bom
Ministerstwo zdrowia opublikowało listę leków refundowanych, które mają obowiązywać od 1 stycznia. Medykamenty stosowane np. w terapiach nowotworowych nadal mają być bezpłatne.

WOŚP na ludową nutę »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie HB
Bolesławiecki Sztab WOŚP rozpoczyna cykl imprez zamkniętych, organizowanych przed Finałem. Gwiazdą pierwszego koncertu będzie zespół „Czeremszyna” z Podlasia.

Bazylika w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie Halina Biernat
Sanktuarium Maryjne w Bolesławcu zostanie podniesione do godności bazyliki mniejszej. Uroczystość odbędzie się 7 października 2012 roku.

Bez walki sądu nie oddamy! »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie Halina Biernat
„Nonsens i absurd. Logiki tutaj się nie można za bardzo doszukiwać. Bez walki sądu nie oddamy”. Tak reagują na wiadomość o projekcie likwidacji Sądu Rejonowego w Bolesławcu: mieszkańcy, władze, radni i pracownicy sądu.

Pancerniacy podsumowali rok »
Tekst opublikowany 2011-12-23, opracowanie opr. HB
O wyzwaniach stojących przed świętoszowską 10 Brygadą Kawalerii Pancernej, dążeniu do profesjonalizmu oraz zdobywaniu wiedzy i doskonaleniu (leasons learned), mówił do swoich żołnierzy generał brygady Cezary Podlasiński podczas odprawy podsumowującej służbę 3 tysięcy pancerniaków w 2011 roku.

Najlepsi wśród dzielnicowych »
Tekst opublikowany 2011-12-23, opracowanie Halina Biernat
Znamy zwycięzców konkursu na najlepszego dzielnicowego. W plebiscycie zwyciężyli asp. Mariusz Białowąs z Bolesławca i asp. Leszek Pawlikowski z Kruszyna

Nowe zadania przed Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2011-12-23, opracowanie UM
Rada Miasta Bolesławiec jednogłośnie przyjęła budżet na 2012 r.

Wykorzystaj swoją szansę »
Tekst opublikowany 2011-12-23, opracowanie Halina Biernat
Po poprawie atrakcyjności Starego Miasta i miejskich plant przyszedł czas na kolejną rewitalizację, tym razem społeczną. Wartość całkowita programu „Rewitalizacja Społeczna – wykorzystaj swoją szansę” wynosi ponad 1,5 mln. zł.

Incydent jak z horroru »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Operator wrocławskiej telewizji przypadkowo zarejestrował, jak na skrzyżowaniu ulic Ślężnej i Armii Krajowej ciało wypadło z ruszającego na światłach karawanu. Wrocławska prokuratura ma zbadać, czy nie doszło do zbezczeszczenia zwłok.

Pingpongiści z Trzebienia najlepsi »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie Halina Biernat
Drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Trzebieniu zdobyły Mistrzostwo Szkół Podstawowych Gminy Bolesławiec w Tenisie Stołowym.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie red
Bilety do kina i na koncerty, książki, programy komputerowe i gry oraz dvd z ćwiczeniami - to wysztsko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz sms.

Powiat nagrodzony »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie opr. HB/SP
W Senacie RP odbyła się konferencja podsumowująca konkurs "Samorządowy lider zarządzania 2011 - usługi społeczne". Projekt „Powiat Bolesławiecki ratuje teatr” został finalistą konkursu, a projekt „SOS – szkoły otwartych szans” oprócz statusu finalisty konkursu, zdobył wyróżnienie.

Minister odznaczył ks. Andrzeja Jarosiewicza »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie Halina Biernat
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował ks. prałata Andrzeja Jarosiewicza złotą odznaką „Za opiekę nad zabytkami".

Poślij Umysł na Akademię »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie red
W dzisiejszym świecie, gdzie informacja jest na wagę złota, szczególne zastosowanie znajduje prawda, że nie wystarczy mieć umysł, trzeba jeszcze wiedzieć, jak sprawnie go używać. Liczy się zdolność szybkiego przyswajania nowych informacji, umiejętność szybkiego postrzegania i odnajdywania się w nowych warunkach.

Batalia o sąd  »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie Halina Biernat
Według projektu Resortu Sprawiedliwości bolesławiecki Sąd Rejonowy, ma stać się ośrodkiem zamiejscowym sądu w Zgorzelcu. Projektu nie popiera prezes sądu, Rafał Gruca i bolesławieccy radni.

Oddział ratunkowy w MDK »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie MDK
Jeśli po świętach rozboli cię brzuch z przejedzenia, lub głowa z nadmiaru prezentów, mamy dla ciebie ratunek w Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu!

Medi@teka w Bolesławcu  »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie Halina Biernat
Komputery z dostępem do internetu, filmy na DVD, audiobooki, muzyka na CD, programy do nauki języków obcych, a nawet płyty winylowe dostępne dla wszystkich i bezpłatnie - w nowoczesnej „Mediatece” MBP.

Koncert Noworoczny »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie opr. HB
Poeticon, Szkoła Tańca Flamenco „Carmen”, Szkoła Tańca Orientalnego „Arabeska”, Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec” oraz uczestnicy pracowni wokalnych BOK-MCC wystąpią podczas koncertu noworocznego w kinie „Forum”. Wstęp bezpłatny!

Ostrożnie, ale z optymizmem »
Tekst opublikowany 2011-12-20, opracowanie Halina Biernat
Stare powiedzenie mówi, że kryzys tworzy wiele szans. Słabsi bankrutują a silniejsi zostają.Czy bolesławieckie firmy poradzą sobie w tym trudnym okresie? Czy kryzys już je dosięgnął ? Jaka przed nimi przyszłość?

Zamienili pałki na piłkę »
Tekst opublikowany 2011-12-19, opracowanie opr. Halina Biernat
Policjanci zamienili mundury na koszulki piłkarskie i krótkie spodenki, a pałki na piłkę podczas X Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu.

Siłacze się zmierzyli »
Tekst opublikowany 2011-12-19, opracowanie Halina Biernat
Zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W 112 startach wzięło udział łącznie 77 zawodników.

Anielskie spotkanie w sercu miasta »
Tekst opublikowany 2011-12-19, opracowanie BOK-MCC
W sobotę, 17 grudnia, na bolesławieckim Rynku odbyło się tradycyjne przedświąteczne spotkanie mieszkańców. W tym roku centrum miasta opanowały anioły.

Coraz bliżej święta »
Tekst opublikowany 2011-12-19, opracowanie Halina Biernat
Wspaniałe stroje, role odgrywane z zaangażowaniem i przejęciem, tak w skrócie można opisać jasełka wystawione przez małych aktorów z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7 w sali konferencyjnej BOK – MCC.

Praca magisterska w cenie »
Tekst opublikowany 2011-12-17, opracowanie opr.HB/MC
„Jak upiec trzy pieczenie na jednym ogniu”? napisać dobrą pracę magisterską, zdać studia i jeszcze dostać za to pieniądze? Wiedzą o tym laureaci V edycji Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec.

Czas wspólnej radości »
Tekst opublikowany 2011-12-17, opracowanie Halina Biernat
W atmosferze rodzinnego ciepła, przyjaźni i życzliwości przebiegało spotkanie wigilijne przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bolesławcu.

Przy świątecznym stole »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie Halina Biernat
Członkowie Stowarzyszenia Społecznego - Klub Nauczycielski "Carpe Diem" spotkali się przy wigilijnym stole. Było wspólne kolędowanie, życzenia i podsumowanie mijającego roku.

I ty możesz zostać aniołem »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie UM
Już jutro, w sobotę 17 grudnia na bolesławieckim Rynku odbędzie się przedświąteczne spotkanie, którego hasło brzmi „I ty możesz zostać aniołem”. Start już od godz. 10.

Głosuj na Kapelę Herbutów z Osiecznicy »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie Halina Biernat
Jeszcze tylko do północy 31 grudnia trwa głosowanie w konkursie listy przebojów Radia Zachód „Na swojską nutę”. Kapela Herbutów z Osiecznicy jak do tej pory znajduje się na drugim miejscu. Głosuj!

Scenarzyści na start! »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie opr. HB
Jeśli masz pomysł na scenariusz. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z Pracownią Edukacji Filmowej BOK-MCC, wyślij swoją wizję filmowej realizacji do 21 grudnia.

Sukces Klaudii Seneszyn »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie opr. HB
Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu  została laureatką konkursu fotograficznego „Dolny Śląsk w Unii Europejskiej”.

Mistrzowie powiatu w koszykówce »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie Halina Biernat
Koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu i koszykarki ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu zagrają w zawodach strefowych.

Pszczelarze świętowali »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie Halina Biernat
Święto swojego patrona – św. Ambrożego obchodzili bolesławieccy pszczelarze. A było się z czego cieszyć bo w tym sezonie miód polał się szerokim strumieniem, choć problemów nie brakuje.

Spartakiada na wesoło »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie opr. HB
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu wzięli udział w Mikołajkowej Spartakiadzie Integracyjnej na Wesoło.

GS nr 2 mistrzem Bolesławca »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie HB
Mistrzami Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Chłopców została reprezentacja Gimnazjum Samorządowego nr 2.

Nowe projekty Fabryki Prasowej »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie red.
Wrocławska Fabryka Prasowa, wydawca największej sieci gazet bezpłatnych na Dolnym Śląsku (12 tytułów prasowych i 22 serwisy internetowe) wprowadza na rynek nowe projekty medialne.

Ferie z BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie Halina Biernat
Warsztaty filmowe, tańca HIP-HOP, malarskie, ceramiczno-rzeźbiarskie, graficzne, Break Dance to tylko część oferty przygotowanej przez BOK-MCC. Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty, dvd z ćwiczeniami i kupony do restauracji - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz sms.

Podaruj dzieciom życie »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie Halina Biernat
Już w piątek rusza akcja zbiórki krwi dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Nie wahaj się i nie zatrzymuj jej tylko dla siebie.

Kulturalny MDK »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie HB
Wernisaże, spotkania z poezją, kulturą japońską, warsztaty plastyczne, muzyczne i wiele innych atrakcji przygotował na grudzień Miejski Dom Kultury. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Zapachniało świętami »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie Halina Biernat
W niedzielne popołudnie Dom Ludowy w Łaziskach „pękał w szwach”. Trzy, a może nawet cztery pokolenia mieszkańców wspólnie przygotowywały świąteczne ozdoby oraz potrawy wigilijne. Były „Jasełka” i wspólne kolędowanie.

Spłacamy, a dług rośnie »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie Łukasz Pałka, money.pl
Raty kredytów we frankach są już wyższe od kredytów w złotych. Ich posiadacze mogą spodziewać się, że będą również musieli zapłacić wyższe ubezpieczenia.

20 ton odpadów trafiło z Belgii do Polski  »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie HB/KPP
Policjanci z Bolesławca ujawnili transport odpadów w postaci 20 ton zużytej odzieży, który trafił z Belgii na teren powiatu. Funkcjonariusze ustalili, że odpady były wykorzystywane do ogrzewania jednego z tamtejszych hoteli. O sprawie powiadomiono inspektorów ochrony środowiska.

Nieletni włamywacze w rękach policji »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie opr. HB
Policjanci z Komisariatu Policji w Kruszynie wykryli sprawców 6 włamań na terenie Gminy Gromadka. Przestępcy mają po 15 lat.

Konkurs Husqvarna Tour 2012 »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie HB
Do 5 stycznia można nadsyłać prace na konkurs, na pocztówkę zawodów Husqvarna Tour 2012, które odbędą się w dniach 5-8 stycznia w Jakuszycach k. Szklarskiej Poręby.

Mikołajkowe poranki muzyczne »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie Halina Biernat
Najlepsi uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Bolesławcu wystąpili z trzema koncertami mikołajkowymi.W programie znalazły się utwory klasyczne oraz najbardziej popularne kolędy.

Artyleryjskie święto i zmiany »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie opr. HB
W bolesławieckim garnizonie, Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii miało szczególny charakter. Po 27. latach, 23 Śląska Brygada Artylerii w Bolesławcu została przeformowana w 23 Pułk Artylerii.

Ty masz wybór – to HIV nie wybiera »
Tekst opublikowany 2011-12-12, opracowanie Halina Biernat
Pomimo, że dużo mówi się dziś o AIDS, wiele osób nie do końca wie, czym jest ta choroba i jak się przed nią bronić - zwłaszcza, że na jej temat funkcjonuje wiele mitów, dlatego tak ważną rolę odgrywa wiedza, świadomość i…profilaktyka.

Villas zmarła na zator płucny »
Tekst opublikowany 2011-12-10, opracowanie bom
Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że przyczyną śmierci Violetty Villas mógł być zator tłuszczowy płuc, który powstał w wyniku złamania kości szyjki udowej.
Zdjęć: 2  

Rehabilitacyjny horror »
Tekst opublikowany 2011-12-09, opracowanie Halina Biernat
„Te kolejki i bałagan, to jest nienormalne, to jest horror” – takie słowa dało się słyszeć 9 grudnia w bolesławieckich przychodniach rejestrujących na zabiegi rehabilitacyjne na rok 2012.

PrzyGotuj się na święta z Ferio Legnica! »
Tekst opublikowany 2011-12-09, opracowanie Red.
Świąteczny klimat udzieli się każdemu, kto w grudniu odwiedzi Ferio Legnica. Aby ułatwić swoim klientom przedświąteczne zakupy, Ferio Legnica przygotowało szereg atrakcji.

10BKPanc walczy z desantem »
Tekst opublikowany 2011-12-09, opracowanie opr. HB/DK
Kilkuset żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) przy użyciu najważniejszych środków ogniowych brygady walczyło z desantem przeciwnika. Były to jedne z najważniejszych tegorocznych zajęć ogniowo-taktycznych.

Zostań aniołem ! »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie opr.HB
Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości, kiermasz świąteczny, happening Aniołów, koncerty, żywa szopka - tradycyjnie w grudniu w Rynku podczas przedświątecznego spotkania pod hasłem „I ty możesz zostać aniołem”.

Ludzie masowo wykupują leki »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Obawiając się podwyżek ludzie masowo wykupują leki na astmę, paski cukrzycowe, leki na demencję i wiele innych medykamentów refundowanych.

Usiłował wręczyć łapówkę »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Halina Biernat
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 27- letniemu mieszkańcowi Gminy Nowogrodziec, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych usiłował wręczyć policjantom 2000zł.

Nagrody dla wolontariuszy »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Halina Biernat
Adam Fornal, Zarząd Rejonowy PCK w Bolesławcu oraz Fundacja „Polska Miedź” w Lubinie – laureatami III konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Bolesławieckiego 2011”.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie red
Bilety do kina, teatru i na koncerty, książki czy dvd z ćwiczeniami - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz smsa.

Zdarzyło się 30 lat temu! »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Muzeum Ceramiki
Urząd Miasta Bolesławiec, NSZZ „Solidarność” Biuro Terenowe w Bolesławcu oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zapraszają mieszkańców miasta do wzięcia udziału w obchodach 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Ciało Villas zbadają toksykolodzy »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Prokuratura Okręgowa w Świdnicy chce przesłuchać świadków, opiekunów i syna Violetty Villas. W czwartek we wrocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej zostanie przeprowadzona sekcja artystki.

„Poezja z cieniu gotyckich katedr” »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie opr. HB
Jeśli chcesz podzielić się swoją twórczością albo szukasz inspiracji w sztuce to Noc Poetów w bolesławieckim MDK jest czasem dla Ciebie.

Czy nianie wyjdą z ukrycia? »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Halina Biernat
Od 1 października państwo opłaca za rodziców zatrudniających opiekunki do dzieci składki na ubezpieczenia społeczne. Niestety nie wszyscy dofinansowanie dostaną, a po drodze trzeba pokonać mnóstwo formalności. Czy rodzicom będzie się chciało zatrudnić legalnie nianię?

II LO podwójnym mistrzem w koszykówce »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Halina Biernat
Koszykarki i koszykarze II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach strefowych w koszykówce.

Mamy książki dla Czytelników »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Red.
Co, jeśli nie musiałbyś umrzeć, aby dowiedzieć się, czy istnieje niebo? Co, jeśli dowód na to mógłby cię zabić?

Szkielet do badań DNA »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie bom
Szczątki ludzkie znalezione w lasku między Pasikurowicami, a Siedlcami zostaną poddane badaniom DNA. Po nich okaże się, zbadają, czy są to zwłoki zaginionej 20-letniej mieszkanki Sieradza.

Wzmożone kontrole fajerwerków  »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Importerzy fajerwerków skarżą się na wzmożone kontrole Państwowej Inspekcji Handlowej. PIH sprawdza pozwolenia i certyfikaty produktów.

Violetta Villas nie żyje »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie bom
Słynna śpiewaczka zmarła w poniedziałek wieczorem w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Miała 73 lata. Sprawę bada świdnicka prokuratura.

Powiat bolesławiecki liderem edukacji »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie Halina Biernat
Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznała powiatowi bolesławieckiemu certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”.

Unia bije po jajach »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie Jacek Bomersbach
Hodowcy drobiu nie zdążyli jeszcze spłacać kredytów za zakup klatek do kurników, a już muszą kupować nowe. W myśl unijnych przepisów, które zaczną obowiązywać od stycznia, klatki mają być większe i posiadać grzędę w środku.

Wystawa poplenerowa »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie Halina Biernat
W Bolesławcu odbył się wernisaż wystawy poplenerowej 47. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego. Efekty pracy artystów można oglądać do 30 stycznia. Wstęp bezpłatny.

Małżeństwa na medal  »
Tekst opublikowany 2011-12-04, opracowanie Halina Biernat
11 par z Bolesławca pracowało wspólnie ponad 18 tysięcy 250 dni, na medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Znamy wyniki losowania grup Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie Halina Biernat
Grecja, Rosja i Czechy rywalami Polaków w fazie grupowej Euro 2012!

Historia Polskiej Miedzi »
Tekst opublikowany 2011-12-02, opracowanie opr. Halina Biernat
W Muzeum Miedzi w Legnicy odbyła się prezentacja książki "Polska Miedź 1945-2010", której autorem jest znany dokumentalista historii polskiej miedzi, bolesławianin – Jan Paździora.

Händel w Zamku Kliczków »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Halina Biernat
W Sali Dworskiej Zamku Kliczków z najsłynniejszym dziełem muzyki Händla - oratorium „Mesjasz” wystąpiła orkiestra Arte dei Suonatori zaliczana przez krytyków do czołówki polskich orkiestr, specjalizujących się w muzyce dawnej.

Misie, miśki i misiaczki »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Halina Biernat
W Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu obchodzono święto Pluszowego Misia - najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela dzieci i niezastąpionej przytulanki przy zasypianiu.

Dzieciaki i huk armat »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Halina Biernat
Wystrzały armatnie, błyski wyrzutni rakietowych, żołnierska grochówka i upominki. Tak wyglądał dzień spędzony przez uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, na świętoszowskim poligonie.

Straż będzie mieć nowe wozy »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Krzysztof Halla
Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu na zakup nowoczesnych pojazdów ratowniczych.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko masz w zasięgu ręki, wystarczy wysłać smsa.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl