Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 730 informacji. Wszystkie poniżej.

Złote gody u Mazurkiewiczów »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie Ilona Parejko
Władysław i Władysława Mazurkiewiczowie z Nowogrodźca, w małżeńskim stadle wytrzymali pół wieku. Zgodnie mówią, że niezawodną receptą na udany związek jest przede wszystkim wzajemny szacunek.

Służba Zdrowia: kiepsko będzie »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie Ilona Parejko
Dyrektor bolesławieckiego szpitala podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Miał do wyboru: albo bierze tyle, ile NFZ proponuje, czyli skandalicznie mało, albo szpitalowi grozi zamknięcie.

Szkoły pod czujnym okiem kamery »
Tekst opublikowany 2007-12-30, opracowanie red.
Ponad 73 tys. zł kosztował monitoring, który został zainstalowany w bolesławieckich szkołach. Pod czujnym okiem kamer znalazło się pięć placówek.

W Wierzbowej pozostanie szkoła »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MW
Szkoła się spaliła, ale uczniowie będą uczyć się nadal. Zaraz po feriach rozpoczną naukę w nowym budynku w swojej wsi.

Wychodki zrównane z ziemią »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie Ilona Parejko
Toaleta w mieszkaniu? Niby zwykła rzecz, a cieszy. Tym bardziej, że kilkoro mieszkańców ulicy Gdańskiej w Bolesławcu, po pięćdziesięciu latach życia w spartańskich warunkach, wreszcie nie musi biegać za potrzebą do podwórkowej sławojki.

O żołnierzach ze świrskiego lasu »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie Ilona Parejko
Kim są mieszkańcy Świrza - małego powiatu niedaleko Przemyśla i jak walczyli z okupantami podczas drugiej wojny światowej? Do dziś w okolicach Bolesławca mieszkają dawni świrzanie i ich potomkowie.

Za pierwszego męczennika »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Ukamieniowali go za gorliwe głoszenie ewangelii. W drugi dzień Bożego Narodzenia na znak pamięci o św. Szczepanie sypie się w kościołach owsem.

Pożar w Wierzbowej »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
W Boże Narodzenie w Wierzbowej spłonęła szkoła. Teraz na miejscu jest biegły i policja. Czy było to podpalenie, okaże się niebawem.

Bez TIR-ów w święta »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Jeszcze dziś obowiązuje całkowity zakaz poruszania się ciężarówek po drogach. Za złamanie przepisu grozi tysiąc złotych mandatu.

Na świąteczny spacer! »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Lekarze radzą: w drugi dzień Świąt koniecznie idźmy na spacer. Żołądek nie lubi obciążeń, których miał aż nadto przez trzy dni świętowania.

Kiedy narodził się Chrystus? »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie (tom)
Dzisiaj pierwszy dzień Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej święta te upamiętniają narodziny Jezusa Chrystusa, które poprzedzone są czterotygodniowym okresem oczekiwania, zwanego Adwentem.

Niebezpieczna Wigilia »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie Ewa Mastalska
Wczoraj przed południem na terenie powiatu bolesławieckiego doszło do trzech wypadków drogowych.

Wyjątkowo ważne remonty »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie red.
Mieszkańcy domu przy ulicy Gdańskiej w Bolesławcu od ponad 50 lat nie mieli toalety w budynku. Zakończony niedawno remont ma więc dla nich znaczenie niemal historyczne.

Rynek pełen życzliwości »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie red.
Wspólne składanie życzeń, śpiewnie kolęd, przekazywanie Światełka Betlejemskiego przez harcerzy – 21 grudnia na bolesławieckim rynku odbyła się Gwiazdka Życzliwości.

Babcine reflektory  »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Moda w zdobieniu świątecznego drzewka zmienia się każdego roku. Po szale na amerykańską kiczowatość kreatorzy wzornictwa i producenci bombek namawiają dziś do powrotu do staropolskiej tradycji.

Koleją w Święta »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie pkp.boleslawiec.pl
Ponad 100 dodatkowych dalekobieżnych pociągów pospiesznych, z których największa część połączy duże miasta z popularnymi górskimi kurortami, wyruszy w trasy podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i przełomu roku.

Idą pieniądze na działalność publiczną »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie red.
Miasto zdecydowało już, jakie pieniądze otrzymają podmioty prowadzące działalność publiczną w zakresie ochrony zdrowia. Najwięcej pieniędzy – 23 tysiące zł - otrzyma Parafia z ulicy Jarzębinowej.

W Pałacu Ślubów trwa zbiórka krwi »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie red.
W bolesławieckim Pałacu Ślubów w Ratuszu trwa zbiórka krwi, która jest jednym z elementów tegorocznej Gwiazdki Życzliwości.

Bobrzanie ostrzą zęby »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie Ilona Parejko
33 zdobyte bramki i 19 straconych, 12 zwycięstw, jeden remis i 6 porażek. Drużyna BKS Bobrzanie zakończyła jesienną rundę na czwartym miejscu w tabeli. A był czas, że byli pierwsi. Jakie plany piłkarze z Bolesławca mają na nowy rok?

Nie ma jak Miodek »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Ilona Parejko
Kto na zawiłościach polskiej mowy zna się najlepiej? Oczywiście słynny profesor o uśmiechu i nazwisku słodkim jak miód. Do Bolesławca przyjechał Jan Miodek.

Skazany, ma oddać kasę »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Ilona Parejko
Piotr D. - były dyrektor do spraw medycznych w bolesławieckim szpitalu - skazany. Musi oddać 40 tysięcy złotych. Za oszustwa i wyłudzenie pieniędzy sąd skazał Piotra D. na półtora roku więzienia w zawieszeniu.

Telewizja na naszych łamach! »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie red.
Zapraszamy Państwa do oglądania programów Telewizji Lubań - Bolesławiec na naszych łamach! Do Państwa dyspozycji oddajemy wszystkie sztandarowe programy stacji, które oglądać można bez żadnych ograniczeń.

"Czwórka" jak nowa »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie red.
Ponad 185 tysięcy złotych kosztował zakończony niedawno remont wnętrz Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4 przy ul. Sądowej. W ubiegłym roku budynek został ocieplony. Łącznie na modernizację placówki wydano z budżetu miasta ponad 700 tysięcy zł.

Katastrofa w szpitalu »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie Ilona Parejko
Oddziały pediatryczny, zakaźny, wewnętrzny i ortopedia w bolesławieckim szpitalu mogą zostać zamknięte, jeśli NFZ nie dołoży pieniędzy do przyszłorocznego kontraktu. Sytuacja jest katastrofalna.

Mamy mistrzów w brydża! »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie red.
Zawodnicy Bolesławieckiego Klubu Brydżowego zanotowali kolejny sukces. W turnieju finałowym międzypowiatowych Mistrzostw Związku Brydża Sportowego nasi reprezentanci w znakomitym stylu pokonali wszystkich rywali.

Plany są, kasy nie ma »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie Ilona Parejko
Sejmik Dolnośląski chce wybudować drogę biegnącą od ronda w Kruszynie do zjazdu na autostradę za wsią Łąka. Droga ma w przyszłości połączyć się z południową obwodnicą Bolesławca - jeśli będą pieniądze. Ale pieniędzy nie ma.

Wymień, bo podpadniesz »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Ilona Parejko
Trzy tysiące bolesławian wciąż nie złożyło wniosków o wydanie nowych dowodów osobistych. Urzędnicy czekają, bo ostateczny termin minie w sylwestra.

Wszystko gnije »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Ilona Parejko
Z jednej strony wysoki, nowy hotel, z drugiej budowana jest trzykondygnacyjna kamienica. W środku mały, przedwojenny dom, do którego nie można dojść suchą nogą, bo po deszczu na podwórku tworzy się jezioro.

Najdroższa i najtwardsza ulica w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Ilona Parejko
Prawie 2,5 miliona złotych kosztowała niespełna kilometrowa droga, którą mogą już jeździć potężne ciężarówki zaopatrujące bolesławiecki kawałek wałbrzyskiej strefy ekonomicznej.

Kronikarz "Złego” »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Ewa Mastalska
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się wczoraj spotkanie z pisarzem i publicystą Mariuszem Urbankiem.

Janusz K. aresztowany »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie red.
Radomska Prokuratura postawiła Januszowi K. zarzut przyjęcia łapówki w łącznej kwocie niemal 20 tysięcy zł. Dyrektor bolesławieckiego Szpitala Psychiatrycznego został aresztowany na trzy miesiące.

Piotr Roman odchodzi z PiS »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie red.
Na znak solidarności z Kazimierzem M. Ujazdowskim Prezydent Bolesławca Piotr Roman postanowił opuścić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. - Jestem wolnym człowiekiem - mówi w rozmowie z naszym serwisem.

Święta w tysiącu stopni »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie red.
15 grudnia, w Zabytkowym Zakładzie Przemysłowym w Warszawie otwarta zostanie ósma, świąteczna edycja ogólnopolskiej wystawy „Różne Oblicza Ceramiki. W organizacji imprezy bierze udział m.in. Bolesławiecki Ośrodek Kultury.

Druga młodość w Internecie »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie Ilona Parejko
W Domu Dziennego Pobytu „Senior” zainstalowano trzy komputery. Każdy z nich ma dostęp do Internetu. To prezent od Stowarzyszenia „Pogranicze” dla podopiecznych, którzy już bez Internetu żyć nie mogą.

Ptasia grypa daleko »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie red.
Ptasia grypa w Polsce – nie po raz pierwszy słyszymy już o ogniskach choroby, która dziesiątkuje stada ptaków hodowanych na fermach. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie?

To ulica starostwa! »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie red.
Jakiś czas temu pisaliśmy o wypadku, jaki przytrafił się jednej ze starszych mieszkanek naszego miasta. Wszystko z powodu złego stanu chodnika, którego zarządcą Starostwo Powiatowe, a nie - jak podawaliśmy - Urząd Miasta.

Janusz K. zatrzymany! »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie red.
Dzisiaj, około godziny 10.00 wrocławska policja zatrzymała Janusza K., dyrektora Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. Prawdopodobnie chodzi o śledztwo w sprawie łapówkarstwa.

Dodamy ci skrzydeł »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Ilona Parejko
Kto by nie chciał choć raz do roku przemienić się w anioła. Wystarczy trochę bibuły, puchu z poduszki, albo waty i skrzydła gotowe. Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na anielskie warsztaty.

Co w Kutuzowie piszczy? »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Ilona Parejko
Ledwie sześć lat temu, pomnik feldmarszałka Michaiła Kutuzowa przeszedł – jak się wydawało – kapitalny remont. Teraz naprawiany jest jeszcze raz.

Niemcy chcą inwestować w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Ilona Parejko
Niemiecka firma motoryzacyjna Hoerbiger zainwestuje w bolesławieckim "kawałku" wałbrzyskiej strefy ekonomicznej przy ulicy Modłowej. Mówi się, że wartość inwestycji przekroczyć ma 40 milionów euro.

Konkurs na pracę dyplomową - znamy laureatów »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie red.
Wczoraj, w Pałacu Ślubów ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w I edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności Bolesławca.

Głosu nie mają, smakują wybornie »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie Ilona Parejko
Wodę muszą mieć czystą, błota trochę, ale błota szlachetnego, bo torfowego. Z gospodarstwa rybackiego w Parowej, do sklepów w Bolesławcu, Zgorzelcu, a nawet w Szczecinie wyjeżdża właśnie ponad 200 ton karpia.

Obrona Lwowa w ratuszu »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie red.
Wczoraj, w hollu bolesławieckiego ratusza otwarta została wystawa fotograficzna Zdzisława J. Zielińskiego, przedstawiająca Walki o Lwów z 1918 roku. Na zaprezentowanych zdjęciach utrwalone zostały m.in. obszary i odcinki kontrolowane przez wojsko polskie oraz sylwetki uczestników walk.

Rowerem przez Kubika »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie red.
Koniec remontu chodnika przy ulicy Kubika. 4 grudnia nastąpił odbiór prac, których łączny koszt wyceniono na niema 125 tysięcy zł. Nowy chodnik został przystosowany nie tylko dla ruchu pieszego, ale również rowerowego.

Zero tolerancji »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie red.
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu działa punkt konsultacyjny, którego zadaniem jest udzielanie porad w sprawach przemocy i agresji, wśród dzieci i młodzieży dla rodziców, uczniów i nauczycieli.

Uwaga, anioły w rynku! »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie red.
Zgodnie z przyjętą tradycją Bolesławiecki Ośrodek Kultury rozpoczyna przygotowania do realizacji Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwości, która odbędzie się w piątek, 21 grudnia 2007 o godz. 17.00. Motywem przewodnim tegorocznej Gwiazdki będą Anioły.

Poszukiwany strażnik »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie red.
W Bolesławcu do obsadzenia są trzy etaty Miejskiego Strażnika. Kandydaci powinni spełniać kilka ustawowych warunków - m.in. muszą mieć ukończone 21 lat, nienaganną opinię i dobrą sprawność zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Tu znajdziemy pomoc »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie red.
W związku z rozpoczynającym się okresem zimowym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu informuje o instytucjach, które udzielają wsparcia osobom i rodzinom potrzebującym.

Czyn społeczny do remontu »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie red.
Miasto otrzymało ponad 360 tysięcy zł unijnej dotacji na przygotowanie dokumentacji remontu Ośrodka Wodno - Sportowego. Dzięki temu być może w przyszłym roku uda się pozyskać pieniądze na gruntowną przebudowę obiektów przy ul. Spacerowej.

Miasto zapomina o długach »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie red.
W tym miesiącu miasto kolejny raz umorzyło Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zaległości w podatku od nieruchomości. Łącznie prezydent Piotr Roman umorzył szpitalowi ponad 6,5 tysiąca złotych.

Dramat na Jeleniogórskiej »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie red.
Do makabrycznego wypadku doszło dziś przed godziną 14.00 na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej i Podgórnej w Bolesławcu. Wracająca z targowiska kobieta została potrącona przez nadjeżdżającą ciężarówkę. Pod kołami samochodu ciągnięta była przez 7 - 10 metrów.

Piątoklasista otarł się o brąz »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie red.
W bolesławieckim I LO rozegrane zostały Pierwsze Indywidualne Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym. Zawody zorganizował Bolesławiecki Klub Brydżowy przy współudziale Dyrekcji I LO w Bolesławcu.

W Bolesławcu wygrała Zazdrość »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie red.
1 grudnia w kinie Orzeł odbył się Trzeci Festiwal KIna OFF w Bolesławcu. Główną nagrodę - tysiąc zł - jury jednogłośnie przyznało Filipowi Rudnickiemu za obraz "Zazdrość". Wyróżnienia otrzymali Przemek Filipowicz za film "Portret Ewy" i Luiza Banach za obraz "Ormianka".

Okradli sklep »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie Ilona Parejko
Tuż przed godziną dziewiątą, patrolujący ulicę Prusa strażnicy miejscy zauważyli, że szyba w drzwiach do sklepu odzieżowego jest wybita. Przed drzwiami, na chodniku leżały połamane wieszaki.

Bolesławianka na podium mistrzostw świata! »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie red.
Kilkaset osób przyjechało do Wiednia, aby w dniach 23 - 25 listopada uczestniczyć w siódmych już Mistrzostwach Świata w Racketlonie. Po raz pierwszy jednak rozdzielono MŚ w grach podwójnych od MŚ w grach pojedynczych.

Jedyny taki konkurs w Polsce »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie Ilona Parejko
Ponad 300 listów miłosnych i o śmierci, listów zwyczajnych i pisanych wierszem, z Bolesławca, ale i z Ukrainy. Tyle listów trafiło na zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kruszynie konkurs na najpiękniejszy list.

Idź na kiermasz, pomóż dzieciom »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie Ilona Parejko
Bolesławiecki Dom Dziecka zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na przedświąteczny kiermasz. Każdy będzie mógł sobie kupić choinkowe ozdoby wykonane przez podopiecznych Domu.

Lecz się dobrym słowem »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie Ilona Parejko
Jest w Bolesławcu taki dom, w którym chorzy psychicznie uczą się żyć, dbać o siebie i innych. Wszyscy przychodzą tu dobrowolnie. Nie ma krat, ani ochroniarzy.

Niezależni filmowy w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie red.
Zbliża się trzecia edycja bolesławieckiego Festiwalu Kina Off. Impreza odbędzie się 1 grudnia w kinie Orzeł. Wszyscy fani niezależnego kina będą mogli obejrzeć i ocenić dziewięć konkursowych obrazów.

Czek na zielone »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie red.
Podczas zakończonych niedawno w Poznaniu targów Poleko - największej ekologicznej imprezy w Europie Środkowej - bolesławiecki Zakład Gospodarki Komunalnej wyróżniony został spejalnym zielonym czekiem. I nie chodzi tu o obrót dolarami.

Blisko tragedii »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie Ilona Parejko
Podbite oko i stłuczona skroń. Starsza pani, mieszkanka Bolesławca i tak miała sporo szczęścia. Kobieta potknęła się o wystającą płytę chodnikową i głową uderzyła w trotuar. To mogło się przydarzyć każdemu.

Wojtek leci do Hiszpanii »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie red.
Wojtek Leszczyński, wychowanek KK StarBol Bolesławiec, został powołany do koszykarskiej kadry narodowej kadetów (U-16) na międzynarodowy turniej, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Hiszpanii.

Nie mają sobie równych »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie red.
Kolejny raz bolesławieccy brydżyści udowodnili swoją bezwzględną dominację w regionie. Tym razem niemal roznieśli rywali podczas zawodów rozgrywanych w Lwówku Śląskim.

Lepsi od Gdańska i Wrocławia »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie red.
Zwycięstwem zakończył się występ bolesławieckich tenisistów stołowych z zespołu TOP SON Bolesławiec w rozegranym w Wielkopolsce Międzynarodowym Turnieju Osób Niepełnosprawnych.

Denat w lesie »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie Ilona Parejko
W lesie między wsią Dobr, a Kliczkowem znaleziono zwłoki mężczyzny. Denat może mieć od 40 do 45 lat. Ciało leżało w lesie od dłuższego czasu i było już nadgryzione przez dzikie zwierzęta.

Kacper Grela znów najlepszy »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie red.
Zakończył się cykl szachowego Grand Prix Bolesławca, organizowanego pod nawą "Młode Talenty". Składało się na niego osiem zawodów, w których udział wzięło łącznie niemal trzydziestu młodych zawodników.

Strzeleckie rekordy StarBolu »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie red.
W sobotę 24 listopada bolesławieccy koszykarze zmierzyli się w meczu 8 kolejki kadetów z zespołem UKS Mniszek Boguszów. W całym meczu nasi zawodnicy rzucili aż 134 punkty. Rywale nie mieli szans.

Teresa na krańcu świata »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie Ilona Parejko
Teresa Bancewicz ma 74 lata. Zabiera plecak, a w nim mleko w proszku i owsiane płatki i idzie w świat. W zeszłym roku autostopem dojechała do Japonii. Właśnie wróciła z Kuby.

Rebelia niemal zmiażdżona »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie Marcin Torz
Sukces oddziałów rządowych. Kontratak wojsk Polski i Unii Europejskiej prawie zmiótł z powierzchni ziemi dolnośląskich rebeliantów. Czy to koniec największej w ostatnich latach wojny domowej?

Szpital z certyfikatem jakości »
Tekst opublikowany 2007-11-23, opracowanie red.
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu jest pierwszą dolnośląską placówką zdrowotną tego typu, która otrzymała Certyfikat dla Systemu Zarządzania wg EN ISO 9001:2000.

Niemcy tną krzaki w Kliczkowie »
Tekst opublikowany 2007-11-23, opracowanie Ilona Parejko
Taki widok może zastanawiać. Niemcy przyjechali do Polski, aby wycinać krzaki. Pięćdziesięciu pilarzy i drwali porządkuje pałacowy park w Kliczkowie. I robią to za darmo.

Wróg jak żywy »
Tekst opublikowany 2007-11-23, opracowanie Ilona Parejko
Kawalerzyści z 10. Brygady Pancernej w Świętoszowie mają coś, czego nie mają żołnierze w żadnej innej polskiej jednostce. To komputerowa strzelnica symulująca prawdziwe bojowe akcje.

Paweł Śliwko w MDK »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie red.
Bolesławiecki MDK oraz Koło nauczycieli ZNP zapraszają na wernisaż malarstwa Pawła Śliwko. Impreza odbędzie się 28 listopada o godzinie 11.00.

Piorunująca kąpiel »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Bywa, że niespodzianki sprawiane przez kapryśną aurę wydają się nam czymś niespotykanym w przeszłości. Jednak sięgnięcie do osobistych wspomnień dawnych mieszkańców bolesławieckiej ziemi przekonuje, że różne zjawiska przyrodnicze miały tu miejsce w każdym czasie.

Dziewczyny walczyły na parkiecie »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie red.
21 listopada na sali Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce. Udział brały reprezentacje dziewcząćt. Najlepsze okazały się zawodniczki Gimnazjum nr 1.

Jeszcze o odpadach »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie Ilona Suchecka/red.
Pewnego niedzielnego jesiennego i słonecznego dnia mój znajomy wybrał się na spacer – pisze nasza czytelniczka. - Trafiwszy na ulice Bohaterów Getta dosłownie osłupiał. Zrobił też zdjęcie, które przesłał mi znając moje zdanie w kwestii śmieci.

Świetny występ bolesławianki »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie red.
W miniony weekend w miejscowości Furth koło Norymbergii odbył się kolejny turniej pucharu świata w racketlona – Wilson Bavarian Open. Jedyną reprezentantką naszego kraju była Krystyna Szwajkowska z Bolesławca.

Wciąż dajemy się oszukiwać »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Marcin Torz
Oszuści wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę, sprzedaż artykułów przemysłowych czy też wykorzystując prestiż niektórych instytucji. A my wciąż dajemy się nabierać.

Oddział zamknięty »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Ilona Parejko
Oddział ratunkowy, który miał przynosić szpitalowi powiatowemu w Bolesławcu 150 tysięcy miesięcznego dochodu miał działać wiosną tego roku. Póki co, szpital i powiat wydają tylko pieniądze na projekty i budowę, a końca prac nie widać.

Ciągle jestem dzieckiem »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie Ilona Parejko
Pisze o mrówkach, lisach, srokach, czasami o ludziach. Pisze bajki, bo jak twierdzi – mimo siwej głowy – sam jest dzieckiem i nigdy nie zamierza dorosnąć. Poeta i drwal, Ryszard Gruchawka wydał nową książkę.

Ze świetlicy do wody »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie red.
17 listopada na pływalni bolesławieckiego MOSiRu odbyła się spartakiada Świetlic Środowiskowych w Bolesławcu. Każda z reprezentacji liczyła sobie 10 osób.

Brydżyści: będzie walka o awans »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie red./Jarosław Molenda
Na drugim zjeździe II Ligi brydża sportowego w Gliwicach w bolesławieckiej drużynie panowały zmienne nastroje. Sobotnie mecze zakończyły się trzema porażkami, w tym jedną bardzo dotkliwą.

Odcięli Gromadkę »
Tekst opublikowany 2007-11-18, opracowanie red.
Jak dojechać do Bolesławca? – takie pytanie zadają sobie mieszkańcy Gromadki. 5 listopada drogowcy zamknęli most prowadzący do naszego miasta. Teraz mieszkańców gminy czeka rok komunikacyjnego horroru.

Wspólny sukces »
Tekst opublikowany 2007-11-18, opracowanie Ewa Mastalska
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu uzyskał certyfikat jakości ISO 9001:2000.

Wyjątkowe kino w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie red.
Już dziś w kinie Orzeł będziemy mieli okazję "zaliczyć" dwa doskonałe filmy kończącego się roku. Zarówno polski "Wszystko będzie dobrze", jak i rumuński "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" były sensacją tego sezonu.

Trójka najlepsza w siatkę »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie red.
14 listopada w Gimnazjum Samorządowym nr 4 w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce. W zawodach brały udział dziewczęce reprezentacje miejskich gimnazjów. Prezentujemy zdjęcia i wyniki imprezy.

Wieża Babel »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie Ilona Parejko
W I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu odbyło się doroczne święto lingwistów, czyli Dzień Języków. Były konkursy sprawnego mówienia i pisania, oczywiście w językach obcych. Ale nie tylko.

Chciała zabić kochanka »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie MW
Wczoraj w trakcie awantury domowej kobieta próbowała zabić swojego konkubina. Nie udało się – zraniony mężczyzna przebywa w szpitalu.

Policjanci nie wzięli »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie MW
Nietrzeźwy kierowca upierał się, by policjanci przyjęli od niego łapówkę. Teraz odpowie za dwie czynności: jazdę po pijanemu i korupcję.

Życiu na ratunek »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie Ilona Parejko
Nowy respirator, który władze miasta podarowały oddziałowi anestezjologii i intensywnej terapii w bolesławieckim szpitalu, to sprzęt niezbędny do ratowania ludzkiego życia. Sprzęt warto jest aż 80 tysięcy złotych.

Ginący gatunek »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie Ilona Parejko
Agata Wagner i Bartek Frączkiewicz z Bolesławca – to laureaci pierwszych miejsc w konkursie poezji śpiewanej ERATO 2007. Inny bolesławianin, Andrzej Kosterenko, zajął miejsce trzecie. W dwudniowych zmaganiach z gitarą i piórem udział wzięło piętnastu śpiewaków z Bolesławca, Kamiennej Góry, Wrocławia, Jeleniej Góry i Legnicy.

Płytki grób »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie Ilona Parejko
Wynajęci przez IPN pracownicy odkopali ludzkie kości. Szczątki leżały pomiędzy MDK a targowiskiem przy ulicy Wesołej. Robotnicy pracujący na pobliskiej budowie dopiero teraz przyznają się, że to oni zakopali kości w dole.

Zimowy atak na Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie red.
Tak wyglądał Bolesławiec w niedzielę, 11 listopada. Na szczęście dla drogowców na ulice miasta wyjechało w tym dniu stosunkowo niewiele samochodów. Gdyby nie dzień wolny i święto, czekałby nas komunikacyjny horror.

Ucz się języka nową metodą »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie red.
Od połowy listopada stu mieszkańców Bolesławca i okolic będzie mogło skorzystać z dofinansowanych kursów językowych prowadzonych Metodą SITA w ramach akcji "Bliżej Europy".

Zabił po pijaku »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie BOM
Na trzy miesiące Policja w Bolesławcu aresztowała Roberta C., który po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek zabijając dwie osoby. 23-latka poszukiwała Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu.

Z muzą pod rękę »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie IP
Wielbiciele poezji śpiewanej będą mięli aż dwa dni, aby posłuchać co i jak śpiewają inni, a także wystąpić samemu. 10 listopada w klubie Pegaz rozpoczyna się konkurs poezji śpiewanej Erato 2007.

Wypowiedz się w sprawie inwestycji »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie red.
Urząd Miasta rozpoczyna konsultacje z mieszkańcami Bolesławca w sprawie kluczowych miejskich inwestycji. Każdy będzie mógł teraz wypełnić specjalną ankietę, którą prezentujemy Państwu w naszym serwisie.

Wrócili z Afganistanu »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie Ilona Parejko
Żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej wrócili z Afganistanu. Podczas półrocznej misji dowodził nimi generał Marek Tomaszycki, na co dzień dowódca świętoszowskiej jednostki. Wyjechało ich 22, wróciło 21. W Afganistanie poległ podporucznik Łukasz Kurowski.

PWiK samorządowe, nie państwowe »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie IP
Bolesławieckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji jako jedno z nielicznych, a może nawet ostatnie w kraju przedsiębiorstwo tego typu – było państwową firmą.

Szkoli najlepiej »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie Ilona Parejko
Antonina Kopała – Wdowiak, to bolesławiecka restauratorka, którą uznano za najlepszą nauczycielkę zawodu anno domini 2007. Głosowali na nią uczniowie szkół zawodowych i rzemieślnicy zrzeszeni w Cechu.

TIR wylądował w rowie »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie MAT
Kierowca TIRa przekroczył prędkość, przez co potężna maszyna wylądowała w rowie. Do zdarzenia doszło na ulicy Jeleniogórskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Odważna czy wariatka? »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie Ilona Parejko
Ona ma pistolet i nie zawaha się z niego skorzystać, bo taka jest odważna. "Odważna", to najnowszy film z Jodi Foster, na który już dziś zapraszamy do kina Orzeł.

Promujesz miasto? Zgłoś się po nagrodę! »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie red.
15 grudnia upływa termin składania wniosków o przyznanie nagrody za promocję Bolesławca w tym roku. Wszystkie zgłoszenia rozpatruje Prezydent miasta, który ma zamiar przyznać nagrody indywidualne i zespołowe.

Nowy rozkład od grudnia »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie red.
Od 9 grudnia br. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Już dziś podajemy godziny odjazdów dla stacji Bolesławiec.

Dzisiaj jest piątek »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie Ilona Parejko
Już niebawem, w kinie Orzeł po premierze jednego z najnowszych polskich filmów “Dzisiaj jest piątek” widzowie będą mogli spotkać się z Małgorzatą Kożuchowską i Marcinem Dorocińskim.

Czyści jak łza »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie Ilona Parejko
Spośród wszystkich gmin w Polsce, to Warta Bolesławiecka najlepiej i najbardziej dba o ochronę środowiska. Tak przynajmniej twierdzi minister środowiska, który Warcie przyznał pierwsze miejsce w konkursie lider polskiej ekologii.

Dariusz K. zatrzymany! »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie red.
80 tysięcy złotych – z takimi pieniędzmi w ubiegłym roku uciekł zagranicę Dariusz K., który wcześniej oszukał i okradł setki bolesławian. Mamy dla wszystkich dobrą wiadomość – złodziej został zatrzymany, siedzi w areszcie i czeka na karę.

Trzecia porażka BKS »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie red.
O dobrej grze BKS Bolesławiec piłkarscy kibice w naszym mieście powoli już zapominają. W sobotnim spotkaniu Piast IV ligi nasza drużyna podejmowała we Wrocławiu zespół tamtejszego Wulkanu.

Śmieciowy interes »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie Ilona Parejko
Mieszkańcy Nowogrodźca, choćby nawet chcieli, nie mogą segregować odpadów. Burmistrz kazał Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej z Bolesławca zabrać wszystkie kubły na makulaturę, szkło i plastik.

Dzisiaj poznamy tajemnicę Aleksandry »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie Ilona Parejko
DKF zaprasza na ucztę kinomana. Tym razem, australijski dreszczowiec - Tajemnica Aleksandry. Już dzisiaj, o godzinie 19 w kinie Orzeł. Bilety po 8 złotych. Karnet do DKF na cały listopad jedyne 20 złotych.

Na tropie siatki dilerów »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie MW
19-latek uprawiał konopie indyjskie. Policja znalazła w jego domu pół kilograma marihuany. Chłopak może posiedzieć nawet 8 lat.

Wyjątkowo spokojne święta »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie ks
Zupełny spokój – takimi słowami policjanci określają wczorajszą sytuację na drogach w Bolesławcu. W całym mieście doszło tylko do jednej, niegroźnej kolizji. Inaczej sytuacja wygląda dziś, w Dzień Zaduszny.

Dłuższe pociągi, tańsze bilety »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie red.
Od weekendu do składów dołączane są dodatkowe wagony, w sprzedaży dostępne są tanie bilety. Ponad 3200 pociągów PKP Przewozy Regionalne jest przygotowanych do pracy podczas Wszystkich Świętych.

1 listopada - pojedziemy inaczej »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie red.
Policja zapowiada kilka zmian w organizacji ruchu drogowego w Bolesławcu. Wszystko związane jest ze Świętem Zmarłych. Zamknięta zostanie m.in. część ulicy Śluzowej.

Mieszkanko pod lasem »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie Ilona Parejko
W przyszłym roku bolesławiecki magistrat zacznie sprzedawać działki pod budowę jednorodzinnych domków. Działki są duże, całkowicie uzbrojone i w pięknej okolicy.

Pieniądze dla wybitnych »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie Ilona Parejko
Od prawie 40 lat, w I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu przyznawane są stypendia imienia Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów, którzy uczyli w tej szkole i cały swój majątek przeznaczyli dla najpilniejszych uczniów ogólniaka.

Ambientowy Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie red.
2 listopada, w Bolesławieckim Ośrodku Kultury odbędą się wyjątkowe, muzyczne zaduszki. Po raz pierwszy w mieście będziemy mogli wysłuchać tworzonej na żywo muzyki ambient.

Co kryje ziemia? »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie Ilona Parejko
Naukowcy z Instytuty Pamięci Narodowej przywieźli do Bolesławca georadar. Tym specjalistycznym urządzeniem prześwietlają ziemię w ogrodzie należącym do bolesławieckiego domu kultury.

Tragiczny finał koleżeńskiej sprzeczki »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie Ilona Parejko
Trzydziestojednoletni Jarosław zmarł po tym, jak pobili go dwaj jego koledzy. Policja złapała sprawców, którzy przyznali się do winy.

Tragedia w Kruszynie »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie Ilona Parejko
20-letni mieszkaniec podbolesławieckiego Kruszyna – pracownik tamtejszej firmy - palił śmieci w beczce. Nastąpił wybuch i młody mężczyzna zaczął płonąć.

Dolnośląski Nikifor na strychu MDK-u »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie Ilona Parejko
Zygmunt Sarna, to malarz samouk. Upodobał sobie aniołki, Matkę Boską i Jezusa. Lubi też malować kościoły i zamki. Nazywany jest dolnośląskim Nikiforem, a jego obrazy oglądać można w galerii na strychu w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu.

Internet za darmo w mieście! »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie red.
Urząd Miasta uruchomił tzw. HotSpot - otwarty i dostępny publicznie punkt umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej.

Demon seksu przed pięćdziesiątka »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie Ilona Parejko
Czy zbliżająca się do 50. kobieta może zadebiutować w nocnym klubie w roli seksownej hostessy? W filmie Sama Garbarskiego może. Kino Orzeł zaprasza na Irinę Palm – historię kobiety, która wychodzi na prostą.

Nie ma mocnych na Świdnicę... »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie red.
W meczu na szczycie IV ligi piłki nożnej wicelider tabeli, zespół BKS Bolesławiec uległ liderowi Polonii/Sparcie Świdnica 1:4. Kibiców rozczarował zarówno styl gry naszej drużyny, jak i postawa sędziów.

Reprezentant z Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie red.
Wojtek Leszczyński - zawodnik bolesławieckiego klubu Starbol został powołany na zgrupowanie młodzieżowej kadry narodowej koszykarzy kadetów U-16. Aby znaleźć się w tym elitarnym gronie nasz zawodnik musiał przejść sito eliminacji.

Trzeci Festiwal Kina Off w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie red.
1 grudnia o godzinie 16.00 w Kinie Orzeł odbędzie się w Bolesławcu kolejna edycja festiwalu filmów niezależnych i offowych. Swoje produkcje zgłaszać można do 16 listopada.

MZK: idzie święto, będą zmiany »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie red.
Szykują się zmiany w rozkładach bolesławieckiej komunikacji miejskiej. Wszystkie związane będą ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych.

Śladami zbrodni w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie red.
Od 2006 roku Instytut Pamięci Narodowej realizuje program badawczo-edukacyjny "Śladami zbrodni". Obecnie zespół pracowników prowadzi badania m.in. w Bolesławcu.

Posła aktualnie brak »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie Ilona Parejko
Mimo wysokiej, bo ponad 55 procentowej frekwencji podczas niedzielnych wyborów, Bolesławiec znowu nie ma posła. Cezaremu Przybylskiemu z Platformy Obywatelskiej zabrakło niespełna dwustu głosów, aby dostać się parlamentu.

Wspierają uzdolnionych »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie red./UM/scholaris.pl
W poniedziałek dyrektor SP nr 1 w Bolesławcu Kornel Filipowicz odebrał Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia. Tym samym bolesławiecka placówka dołączyła do elitarnego grona szkół najskuteczniej promujących uczniów uzdolnionych.

Zimny prysznic w Trzebnicy »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie red.
W rozgrywanym 20 października meczu 15. kolejki IV ligi zespół BKS Bolesławiec przegrał w Trzebnicy z tamtejszą Polonią 0:1. Tymczasem nasz główny rywal w grze o awans - Polonia / Sparta Świdnica wygrała swoje 14 kolejne spotkanie.

Przyszła jesień...? »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie red.
Już coś szeleści pod stopami, chyba idzie jesień - pisze jeden z naszych czytelników, który w połowie miesiąca sfotografował ul. Bohaterów Getta w Bolesławcu.

Dwie wygrane na początek »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie red.
Siatkarski zespół TOPu, grający w mistrzostwach województwa dolnośląskiego kadetów udanie rozpoczął nowy sezon. Nasi zawodnicy odnieśli dwa zdecydowane zwycięstwa.

I PO wyborach »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie (tom)
Pięć mandatów dla Platformy Obywatelskiej, cztery dla Prawa i Sprawiedliwości, dwa dla Lewicy i Demokratów oraz jeden mandat dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. Takie są wstępne wyniki wyborów do Sejmu w okręgu legnicko - jeleniogórskim.

Będzie poseł z Bolesławca? »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie red.
- Póki co, wiem o około 6 200 głosach oddanych na mnie - mówi naszemu portalowi Cezary Przybylski. Bolesławiecki Starosta ma duże szanse na poselski mandat.

Mamy wyniki »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie (tom)
Znamy listę posłów nowej kadencji Sejmu z okręgu legnicko - jeleniogórskiego.

Uderzyła w poloneza »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie MW
W piątek rano w Trzebieniu opel vectra zderzył się z polonezem. Obu kierowców przewieziono do szpitala.

Zmienne szczęście brydżystów »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie red.
Ze zmiennym szczęściem rozpoczęli bolesławieccy brydżyści zmagania w II Lidze Brydża Sportowego. BKB Prnjavor Bolesławiec na pierwszym zjeździe w Gliwicach rozegrał 5 meczy, w których trzykrotnie zwyciężał i doznał dwóch porażek.

Kolejowa rewolucja w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie red.
Znany jest już projekt nowego rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od 9 grudnia br. Wszystko wskazuje na to, że nasze miasto czeka kolejowa "rewolucja".

Bolesławiec – dobra frekwencja »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie red.
Według wstępnych wyników do urn poszło wczoraj ponad 55 procent Bolesławian. Łącznie oddano 18348 ważnych głosów. Spośród partii biorących udział w wyborach najmniejszym poparciem w mieście cieszy się Polska Partia Pracy.

Jak i na kogo głosujemy? »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie red.
O godzinie 6.00 rozpoczęły się w Polsce wybory parlamentarne. Głosować będzie można do godziny 20. Wszyscy udający się do lokali wyborczych powinni zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Cisza wyborcza do 22.55 »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
Wciąż nie znamy przybliżonych wyników wyborów do parlamentu. Cisza wyborcza została przedłużona do 22.55.

Polacy wybrali PO  »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
44,2 % - PO, 31,3 % - PiS, 12,2 % - LiD – tak wyglądają przybliżone wyniki wyborów parlamentarnych. Do sejmu wejdzie jeszcze tylko PSL – 7,9 %. Przybliżona frekwencja wyniosła 55,3 %.

Dzień prawdy  »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie (tom)
W najbliższą niedzielę będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Do urn może iść ponad 30 milionów Polaków, bo tylu jest uprawnionych do głosowania. Przypominamy, jak głosować, by nasz głos był ważny.

Guzikowscy w DKF »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie Ilona Parejko
Już w najbliższy poniedziałek, 22 października, w kinie Orzeł zobaczymy znakomitą czeską komedię "Guzikowcy". W swym kraju film ma już opinię obrazu kultowego.

Po wertepach »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie Ilona Parejko
Mieszkańcy ulicy Krótkiej w Wykrotach od lat proszą urzędników o budowę drogi. Skutek jest taki, że od 30 lat własnymi siłami zasypują czym popadnie dziury, aby móc dotrzeć do asfaltu.

Julian Tuwim na bluesowo »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie Ilona Parejko
W klubie Pegaz działają warsztaty poezji śpiewanej. Młodzi ludzie sami wybierają teksty, jeśli trzeba piszą piosenki, komponują muzykę i aranżują utwory.

Biedronka kompletnie zniszczona »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie Ilona Parejko
W środę wieczorem, kiedy w sklepie Biedronka przy ulicy Chrobrego byli jeszcze klienci, przechodnie zauważyli ogień wydobywający się spod powały dachu. Ogień gasiło 18 zastępów straży pożarnej. Straty są ogromne.

Starsi jeżdżą na gazie »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie red.
Dwóch pijanych mężczyzn zatrzymała bolesławiecka policja. Obaj jechali rowerem, obaj wiekiem przekroczyli pięćdziesiątkę. Solidarnie przekroczyli również poziom jednego promila alkoholu we krwi.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie red.
13 października odbyła się w Bolesławcu uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Zamiejscowego Ośrodka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Podczas uroczystości podpisano porozumienie w sprawie utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu.

Bolesławianie wygrywają w trzeciej lidze »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie red.
10 Października na Sali w Gromadce rozpoczął się pierwszy mecz trzeciej ligi koszykówki pomiędzy drużynami TOP Bolesławiec i LOSSM Wrocław. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od zdecydowanego ataku naszej drużyny.

Głowy Marka, foty Grześka, teksty Jacka »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie Ilona Parejko
Muzeum Ceramiki zaprasza na wystawę, jakiej jeszcze w Bolesławcu nie było. Swoją twórczość zaprezentuje trzech bolesławian - Marek Zyga – rzeźbiarz, Grzegorz Sidorowicz - fotografik i Jacek Pałka – pisarz.

Diamentowe Gody Państwa Złotków »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie Ilona Parejko
Jak to się robi, że dwoje ludzi w szacunku i miłości wytrzyma ze sobą 60 lat? Receptę na szczęśliwe małżeństwo znają Bronisława i Józef Złotkowie z Nowogrodźca, którzy po 60 latach odnowili przysięgę małżeńską.

Kobiety mają plan »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie Ilona Parejko
Na pierwsze spotkanie organizacji "Kobiety aktywne" przyszło kilkanaście pań - większość o powstaniu towarzystwa dowiedziała się od nas. Co łączy kobiety aktywne, działające pod wodzą Elżbiety Maciejewskiej?

Porządki niedokończone »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie red.
Ostatni tydzień sejmowej kampanii wyborczej nie sprzyja chłodnej refleksji o akcie przerwanym w połowie. W tych dniach wszyscy oczekujemy od partyjnych zastępów skondensowanego przekazu i celnego ciosu powalającego konkurenta.

I po najwyższym »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie BOM
W serwisie prezentujemy ostatnie dni wrocławskiego Poltegoru. Zobacz jak znikał najwyższy na Dolnym Śląsku biurowiec!

Miejskie inwestycje - wyraź swoje zdanie! »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie ks
25 października w Ratuszu przedstawione zostaną planowane w mieście inwestycje, związane m.in. z rewitalizacją Bolesławca. Podczas spotkania każdy z uczestników będzie mógł wyrazić swoje zdanie na temat planów.

BKS zwycięski, niepokonana Świdnica »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie ks
Trzynasta kolejka IV ligi nie była dla zawodników BKS Bolesławiec pechowa - nasz zespół pokonał drużynę Górnika Złotoryja 1:0. To dziesiąte zwycięstwo drużyny, która wciąż jednak traci do liderującej Oleśnicy pięć punktów.

TIR w ogródku »
Tekst opublikowany 2007-10-13, opracowanie Ilona Parejko
Do groźnego wypadku doszło w piątkowe popołudnie w Zebrzydowej. Jadący od strony Bolesławca tir dosłownie staranował inną ciężarówkę, która wylądowała w ogrodzie należącym do Władysława Zięby.

Matka dziecka ukarana »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie Ilona Parejko
Matka dwuletniej dziewczynki, która omal nie wypadła z okna mieszkania na trzecim piętrze uniknęła odsiadki, ale spotkała ją surowa kara.

DKF Cząstki elementarne »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie Ilona Parejko
W najbliższy poniedziałek o godzinie 19, członkowie Dyskusyjnego Klubu Filmowego obgadają nowy, jak na dekaefowskie standardy film, bo nakręcony zaledwie rok temu.

Artyści biją konkurencję na głowę »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie Ilona Parejko
Mieszkańcy Bolesławca zostali laureatami międzynarodowych konkursów plastycznych - rywalizacji dla dzieci i młodzieży oraz konkursu fotograficznego dla seniorów.

Z piaskiem do rowu »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie IP
Ciężarówka wioząca kilkanaście ton piachu omal nie wpadła do przydrożnego rowu. Kolizja wydarzyła się przy ulicy II Armii Wojska Polskiego w Bolesławcu, przy wyjeździe z miasta w kierunku Zgorzelca.

Policjanci nie biorą, tylko zakładają obrączki »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie Ilona Parejko
W sztok pijany kierowca ciężarówki chciał, aby za łapówkę policjant dmuchnął za niego w alkomat. Niemal natychmiast poczuł chłód stali na nadgarstkach.

Wystawa prac Jana Bancewicza »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie red.
Wieczór autorski Jana Bancewicza odbędzie się w najbliższą sobotę 13 października, w klubie Pegaz. Artysta zaprezentuje swoje prace malarskie i graficzne.

Do malowania! »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie red.
Prezentujemy zdjęcia klatki schodowej przy ulicy Gałczyńskiego 40B w Bolesławcu. - Może ktoś się zawstydzi - pisze nasz czytelnik, który bezskutecznie domaga się remontu budynku.

Kacper jedzie na mistrzostwa! »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie red.
W dniach 6–7 października w wałbrzyskim Zamku Książ odbyły się szachowe mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów. W imprezie udział wzięło ponad 200 zawodników - wśród nich nasz siedmiolatek z klubu TOP Bolesławiec, Mistrz Polski Kacper Grela.

Łapówka po pijaku »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie red.
200 zł chciał wręczyć policjantom 35-letni kierowca ciężarówki, którego funkcjonariusze przyłapali na jeździe po pijanemu. Próba przekupstwa się nie udała.

Ścina i cyka? »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie red.
Zdjęcie specyficznego zakładu fotograficznego wykonał w Bolesławcu nasz czytelnik Piotr Harmider. Czyżby ten fryzjer ścinał i robił zdjęcia jednocześnie? ;-)

PO z LiD robi wielką różnicę  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie MP,TS
"My nie wykluczamy wielkiej koalicji, ale w innym wydaniu niż to, co proponuje Donald Tusk" - rozmowa z Adamem Lipińskim, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, posłem PiS z okręgu legnicko – jeleniogórskim.

Wysoka wygrana BKS! »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie red.
W sobotę swój kolejny mecz w IV lidze rozgrywał zespół BKS Bobrzan Bolesławiec. Nasi zawodnicy grali w Kobierzycach z tamtejszym GKS. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem bolesławian 4:1.

Biegali na przełaj »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie red.
5 października na terenie bolesławieckiego MOSiRu odbyły się Mistrzostwa Bolesławca podstawówek i gimnazjów w sztafetowych Biegach Przełajowych.

Mają go - zobacz film »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie Ilona Parejko
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który napadł i ciężko ranił właścicielkę biura kredytowego przy ulicy Zgorzeleckiej w Bolesławcu. To 22-letni mieszkaniec Lwówka. Przyznał się do winy. Bandytę rozpoznała ofiara napaści, która po ciężkiej operacji wraca do zdrowia.

Krócej posiedzi »
Tekst opublikowany 2007-10-04, opracowanie MW
Mariuszowi C. udało się skrócić swój wyrok za przyjęcie łapówki od dwóch funkcjonariuszy, którzy udawali pacjentów. Co ciekawe, wcześniej ordynator poprawnie zdiagnozował chorobę jednego z policjantów.

Cud wyśniony czy sukces wypracowany? »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie http://www.boleslawiec.wfp.pl/magazyn.php?rodzaj=1
Otwieramy nasz nowy dział - Woda na młyn, w którym mogą Państwo publikować swoje opinie, felietony, plotki, zachęcając innych do dyskusji. Już dziś drugi felieton Mieczysława Piotrowskiego. Zapraszamy!

Tęgie głowy z ogólniaka »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie Ilona Parejko
Troje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego pokonało kilkadziesiąt drużyn z całego województwa. Stawką był tytuł mistrza mowy angielskiej.

Walczmy z głodem »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie red.
W dniach 12 - 13 października na ulicach miasta prowadzona będzie kwesta w ramach Światowego Dnia Walki z Głodem. Mamy szansę pomóc m.in. dzieciom w szkołach oraz mieszkańcom Schroniska dla Osób Bezdomnych PCK w Bolesławcu.

"Katyń" od piątku  »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie tom
Od najbliższego piątku, w bolesławieckim kinie "Orzeł" będzie można oglądać film Andrzeja Wajdy "Katyń" To pierwsza w historii polskiego kina próba ukazania zbrodni na polskich oficerach dokonanej przez NKWD.

Chciał zabić »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie Ilona Parejko
Młody mężczyzna pobił i ranił nożem pracownicę biura kredytowego przy ulicy Zgorzeleckiej. Do napadu doszło w centrum miasta w samo południe. Kobieta wczołgała się po stromych schodach z biura na chodnik i wzywała pomocy.

Dźgnął nożem kobietę »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie red.
Trwają poszukiwania mężczyzny, który dziś, około godziny 13:00, napadł i dźgnął nożem kobietę przy Centrum Kredytowym na ulicy Zgorzeleckiej.

Komenda "oczyszczona" z komendantów »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie Ilona Parejko
Adam Różycki nie jest już komendantem policji w Bolesławcu. Jego zastępcą nie jest już Leszek Dłużyk. Za chwilę nie będzie w komendzie również drugiego zastępcy komendanta, Pawła Górzyńskiego. Istna rewolucja.

Nie jesteśmy feministkami »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie Ilona Parejko
Całe życie zawodowe spędziła biegając po budowach i organizując zajęcie mężczyznom. Teraz, razem z piętnastoma innymi paniami Elżbieta Maciejewska tworzy w Bolesławcu oddział Europejskiej Unii Kobiet.

Iluminacja wyróżniona »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie red.
Bolesławiec profesjonalnie wykorzystuje światło dla podkreślenia urody swoich zabytków architektonicznych - tak twierdzą przedstawiciele firmy Philips, którzy przyznali miastu specjalne wyróżnienie.

Gwiazdy kina w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie red.
Z pomocą Filmoteki Narodowej Bolesławiecki Ośrodek Kultury ma zamiar zorganizować dwa duże projekty filmowe - kolejną edycję Festiwau Kina Off w Bolesławcu oraz cykl "Twarze dużego ekranu".

Policja namierza »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie Ilona Parejko
Policjanci znaleźli chłopaka, który – jako jedne z liczniejszej grupy – brał udział w dystrybucji pornograficznego filmu nakręconego rzekomo w bolesławieckim Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Mistrzowie i uczniowie »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie Ilona Parejko
Zrzeszeni w cechu rzemieślnicy z Bolesławca, razem z dyrektorami szkół zawodowych i przedstawicielami starostwa wybierają najlepszych pracodawców, którzy szkolą uczniów.

BKS zwycięski, będzie awans? »
Tekst opublikowany 2007-09-30, opracowanie Ilona Parejko
W sobotę BKS Bobrzanie pokonał Górnika Polkowice 1:0. W 78 minucie bramkę zdobył Krzysztof Szymański. Bolesławianie grali wyśmienicie i zafundowali kibicom wspaniałe sportowe widowisko.

7-letnie bestie »
Tekst opublikowany 2007-09-30, opracowanie Marcin Torz
Dwóch siedmiolatków drewnianym kołkiem zabiło 7 gołębi hodowlanych, a jednego bardzo ciężko zraniły. Mordowali z zimną krwią.

Nowa naczelna Azart-Satu »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Prezes zarządu Telewizji Lokalnej Azart-Sat Krzysztof Błażejczyk powołał na stanowisko redaktora naczelnego stacji Alicję Burchardt. Nowa szefowa redakcji rozpocznie pracę 1 października.

Konkurs na najlepszy dyplom - szanse rosną! »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Prezydent Bolesławca postanowił zmienić regulamin konkursu na najlepszą pracę magisterką bądź doktorską, poświęconą problematyce podnoszenia konkurencyjności miasta w kraju i zagranicą.

Walczy o uniewinnienie »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Mariusz Ch., były ordynator odziału neurologii szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu, walczy o uniewinnienie. W maju tego roku lekarz skazany został na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Mężczyźnie zarzucono korupcję.

Wejdź za darmo, zrzuć się na flagę! »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Już jutro, o godzinie 16.00 BKS Bobrzanie Bolesławiec rozegrają swój kolejny mecz w rozgrywkach IV ligi. W czasie przerwy kibice zapowiadają specjalną akcję.

Odwołani odpierają zarzuty »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie AS
Kilka dni temu, w publikacji "Zmiana Warty" pisaliśmy o odwołaniu dotychczasowego prezesa BKS Bolesławiec Damiana Sawczaka oraz Dariusza Wójtowicza. W oficjalnym piśmie obaj odpierają stawiane im zarzuty.

Podzielą się pieniędzmi »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie Ilona Parejko
Członkowie zespołu Dead People, którzy wygrali główną nagrodę przeglądu Rock Blok w BOK postanowili oddać część pieniędzy choremu 2-latkowi z Bolesławca.

BKS: będzie klub kibica? »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie red.
Już w najbliższą sobotę BKS Bobrzanie zmierzy się z Górnikiem Polkowice. Bolesławianie zajmują drugie miejsce w tabeli IV ligi i mają duże szanse na awans. Brakuje tylko...kibiców.

Przemycali ludzi na Zachód »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie red.
Zatrzymano 5 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się przemytem cudzoziemców z Ukrainy do krajów Unii Europejskiej. Wśród zatrzymanych jest mieszkaniec Bolesławca.

Męskie kino w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie red.
Z okazji kalendarzowego Dnia Chłopaka, Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza 30 września na specjalny cykl seansów filmowych, sygnowanych wspólną nazwą "Męskie kino".

Wyżył się na radiowozie  »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie tom
Bolesławieccy policjanci zatrzymali krewkiego mężczyznę, który się awanturował w swoim mieszkaniu. Gdy znalazł się w radiowozie postanowił wyżyć się na..drzwiach samochodu.

Pauzowali, utrzymali »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie KS
Podczas weekendu rozegrano jedenastą kolejkę czwartej ligi. Tym razem zespół BKS Bolesławiec pauzował. Mimo to nasi zawodnicy utrzymali wysokie, drugie miejsce w tabeli. Problemem staje się jednak strata do lidera.

Zakręcił się na rondzie »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie red.
Nic dziwnego, że kierujący ciężarówką mężczyzna wypadł wczoraj z ronda przy Alei 100-lecia. Jak się okazało - mężczyzna był kompletnie pijany.

Kto ich zamordował? »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie Ilona Parejko
Szkielety dwojga ludzi – kobiety i mężczyzny – odkopali robotnicy budujący mur. Szczątki leżały w płytkim grobie, za Młodzieżowym Domem Kultury w Bolesławcu.

Prawda, czy zemsta wrednego ucznia? »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Ilona Parejko
W internetowym serwisie You Tube pojawił się film nakręcony rzekomo w bolesławieckim Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. A w nim para młodych ludzi, przy głośnym aplauzie koleżanek i kolegów uprawia seks...po francusku.

Woli więzienie od samotności »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Ilona Parejko
Czesław Rosowicz z Wykrot skończył 80 lat. Od kilku lat stara się o miejsce w domu starców. Tylko w tym roku odmówiono mu już dwa razy. Urzędnicy uznali go za wystarczająco sprawnego, aby mógł się zajmować sobą sam.

Lisy do szczepień »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie red.
Na początku października rozpocznie się na terenie naszego województwa akcja szczepienia wolno żyjących lisów. Ostrożność będziemy musieli zachować przez ok. dwa tygodnie.

Zmiana warty »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie Ilona Parejko
Zaledwie dwa miesiące trwała kadencja prezesa i wiceprezesa BKS Bobrzanie. Damian Sawczak i Dariusz Wójtowicz zostali wykluczeni z zarządu klubu, bo nie rozliczyli się z wydatków i faktur po piłkarskiej imprezie Ceramik Cup Bolesławiec 2007.

Szukają bandyty »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie IP
Policja poszukuje młodego mężczyzny, w wieku około 18 – 19 lat. Poszukiwany podejrzewany jest o napad rabunkowy, którego miał się dopuścić 10 września w Bolesławcu. Ofiarą napastnika jest młoda kobieta.

ZOZ nie musi spłacać długu »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
17 września prezydent Bolesławca Piotr Roman umorzył zaległość w podatku od nieruchomości szpitalowi powiatowemu. Łącznie na wniosek dyrektora miejskiego ZOZu umorzono kwotę 40 tysięcy zł.

Wygrywa z faworytami »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
Świetnie zaprezentował się bolesławianin Waldemar Krzemiński w Międzynarodowym Turnieju Kwalifikacyjnym Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Impreza rozgrywana była w niemieckim Wuppertalu.

Oława wygrywa i goni BKS »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
W dziesiątej kolejce czwartej ligi zespół BKS Bobrzan Bolesławiec uległ w Oławie piłkarzom tamtejszego MKS 1:3. Mimo przegranej nasza drużyna utrzymała drugie miejsce w tabeli.

Na izbę trafia się za nic »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie MAT
Niedawno na wrocławskiej izbie wytrzeźwień zmarł młody mężczyzna. Miał 4 promile alkoholu we krwi. Bezpośrednie przyczyny zgonu ustala prokuratura.

Modelarze - im więcej, tym taniej! »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
Członkowie modelarni lotniczej przy MDK w Bolesławcu wybierają się na Targi Modelarskie w Lipsku i w Pradze. Jeśli zainteresowanych wyjazdem będzie dużo, obniżą się koszty przejazdu.

Trzy dni z brydżem »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Zakończyła się XVI Trzydniówka Bolesławiecka w Brydżu Sportowym. Przez trzy dni ponad 120 zawodników z całej Polski rywalizowało w czterech turniejach.

Bolesławiec na targach w Bautzen »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
W dniach 14 - 16 września odbywały się w niemieckim Bautzen 15. Targi Przedsiębiorców. Kolejny raz swoją specjalną prezentację miał Bolesławiec.

Puścili go w skarpetkach »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Przy ulicy Chrobrego policjanci złapali 24-letniego chuligana. Mundurowi podejrzewali jegomościa, że wspólnie z kolegą napadł na 20-letniego chłopaka.

Nie wolno zapomnieć »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie Ilona Parejko
W Bolesławcu uroczyście obchodzono Dzień Sybiraka. To święto ustanowione w hołdzie Polakom wywiezionym w głąb Syberii przez stalinowskich oprawców. Do dziś żyją w Bolesławcu ludzie, którym z Syberii udało się wrócić.

Toną samochody »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Wystarczy większy deszcz, aby w Bolesławcu doszło do kilku miejscowych "podtopień". Nie inaczej jest na ulicy Jana Pawła II, której zdjęcia nadesłał jeden z naszych czytelników.

Poszaleć na sali »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie Ilona Parejko
Prawie 5 milionów złotych kosztowała budowa hali sportowej, która już służy gimnazjalistom i uczniom szkoły podstawowej w Nowogrodźcu.

Cofanie na ostrym gazie »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie red.
Przy ulicy Piastów w ręce policjantów wpadł kierowca opla. Mężczyzna chciał wycofać swoje auto z parkingu.

Zawodnik z Bolesławca w krajowej czołówce »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie red.
Zawodnik Grupy Kolarskiej Cyklosport Bolesławiec - Rafał Iwan zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Mio Fujifilm Bikemaratonu. To największa w kraju impreza poświęcona kolarstwu górskiemu.

Belgowie kupują "Wizów" »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Ilona Parejko
Belgijski koncern chce kupić Zakłady Chemiczne "Wizów" w całości. To szansa, że fabryka ruszy z produkcją, a zwolnieni wiosną tego roku pracownicy będą mogli wrócić do pracy.

Koleją na nowych zasadach »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Dzisiaj wchodzą w życie nowe przepisy taryfowe w pociągach spółki PKP Przewozy Regionalne. Większości pasażerów zmiany ułatwią życie. Stracą ci, którzy będą chcieli zwrócić w kasie bilet miesięczny.

Projekt Katyń w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Dziś mija kolejna rocznica ataku ZSRR na Polskę. Z tej okazji Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza nauczycieli języka polskiego, historii i WOS na prezentację projektu edukacyjnego Lekcja Katyńska.

Szczęśliwa wygrana BKS »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Mimo dobrych wyników drużyna BKS Bolesławiec nie jest w stanie przyciągnąć na swój stadion większej ilości kibiców. Kolejne zwycięstwo naszej drużyny oglądała ledwie garstka sympatyków piłki nożnej.

Bił żonę wiertarką »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
5 lat więzienia - taka kara czeka 26-letniego mieszkańca Bolesławca, który bestialsko znęcał się nad swoją konkubiną. Jak wynika z zeznań poszkodowanej i świadków - mężczyzna atakował przy użyciu m.in, wiertarki i widelca.

Uciekł, ale już go mają »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie Ilona Parejko
Kierowca lancii to człowiek, którego lepiej nie spotkać na swojej drodze. Nie dość, że przez jego brawurę troje ludzi trafiło do szpitala, to w dodatku nawet się nie zatrzymał, aby udzielić im pomocy.

BKS potwierdza formę »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie red.
Znakomita forma piłkarzy BKS Bobrzan Bolesławiec trwa. W meczu Pucharu Polski nasz zespół pokonał na wyjeździe drużynę GKS Raciborowice.

Komandos straszy ludzi »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie Ilona Parejko
W śmietniku przy ulicy Cichej mieszka potężnie zbudowany mężczyzna. Jest nieco przed czterdziestką, albo zaraz po. Wysprzątał śmietnik jak salę operacyjną i sypia w nim w śpiworze.

Damski bokser idzie siedzieć »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie Ilona Parejko
Pięć lat za kratami spędzi 26-letni mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka, Zdzisław G. Mężczyzna znęcał się nad konkubiną. Bił ją notorycznie, wyzywał i zastraszał.

Skocz w Rock z BOK »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w organizacji tegorocznej imprezy Rock Blok w Bok.

Spowodował wypadek i uciekł »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie red.
Trzy osoby trafiły do szpitala na skutek wypadku, do jakiego doszło na drodze A4. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Śmiertelnie na drodze »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie red.
Żadnych szans nie miał pasażer Fiata, którego kierowca stracił kierowanie nad pojazdem i uderzył w nadjeżdżającego Forda Transita.

Skarby ze śmietnika »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie Ilona Parejko
Przy ulicy Piaskowej w Bolesławcu, archeolodzy odkopali starodawny śmietnik, a w nim znaleźli kilkaset kilogramów ceramicznych naczyń.

Osiem najlepszych filmów w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie red.
Objazdowy Festiwal Przedpremier to specjalny przegląd filmów, które do dystrybucji trafią pod koniec tego roku i na początku przyszłego.

BKS coraz wyżej! »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie red.
W sobotnim meczu czwartej ligi zespół BKS Bolesławiec wygrał na wyjeździe z Pogonią Oleśnica 3:2. Tym samym nasz zespół awansował na drugie miejsce w tabeli!

"Następca tronu" powraca »
Tekst opublikowany 2007-09-09, opracowanie Ilona Parejko
Władze Bolesławca planują sprzedaż placu leżącego w rynku, tuż pod murami sanktuarium Wniebowziętej Matki Kościoła. Do początku lat 70. ubiegłego wieku, stały tam dwie kamienice.

Straż Miejska kontroluje, czy napada? »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie Ilona Parejko
Młody bolesławianin oskarża miejskich strażników o pobicie. Mężczyzna złożył już doniesienie do prokuratury. Strażnicy nie przyznają się do winy i też zamierzają bronić się w sądzie przed pomówieniami.

Do przodu mimo kontrowersji »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
W kolejnym meczu czwartej ligi druża BKS wygrała na swoim boisku z Prochowiczanką Prochowice 2:0. Nie obyło się bez kontrowersji - wyrównującej bramki dla gości nie uznał sędzia spotkania.

Cmentarz po remoncie »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
4 września dokonano oficjalnego zakonczenia robót na terenie cmentarza przy ulicy Willowej. Obiekt ma odnowioną główną alejkę, teren wokół pomnika oraz bramę wejściową.

Seanse z psychiatrą »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
W kinie Orzeł trwa cykl filmów psychologicznych, których projekcje kończy dyskusja z udziałem pracowników Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu.

Śmierć w Wykrotach »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
Tragicznie zakończyła się jazda rowerem 67-letniego mężczyzny, który w Wykrotach wpadł pod Opla Vectrę. To kolejny śmiertelny wypadek na drogach naszego regionu.

Wojska się nie boją »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
Ulica Wojska Polskiego w Bolesławcu (przy jednostce). Spontaniczny parking kilku samochodów mimo dwóch znaków zakazu zatrzymywania się.

O prawach człowieka w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
W piątek, 7 września w bolesławieckim I LO odbędzie się konferencja zatytułowana "Godność i prawa człowieka", organizowana przez miejskie PCK.

Nigdy więcej takiego września »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie Ilona Parejko
68 lat temu rozpoczęła się największa i najokrutniejsza wojna w dziejach ludzkości. Żyją dziś w Bolesławcu ludzie, patrioci, którzy 1 września 1939 roku, jako bardzo młodzi ludzie poszli bić się za ojczyznę.

Raport z remontów »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie red.
Góralska, Staszica, Gałczyńskiego - to tylko niektóre remontowane obecnie ulice Bolesławca. W serwisie prezentujemy dokładny raport na temat prowadzonych prac oraz planów ich zakończenia.

Czy komandosi wrócą do Bolesławca? »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie Ilona Parejko
62. Kompania Specjalna "Komando" ma już 40 lat. Wprawdzie tę elitarną formację wojskową rozwiązano w 1994 roku, ale do dziś w Bolesławcu żyją komandosi, którzy brali udział w akcjach na całym świecie..

Zobacz bolesławieckie skarby »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
W Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oglądać już możemy przegląd wyników badań archeologicznych prowadzonych na terenie bolesławieckim współcześnie, jak i przed wojną.

Światowej sławy muzyk w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
W niedzielę 9 września, o godz. 19.30 w Sanktuarium odbędzie się wyjątkowy koncert zatytułowany "Róża bez skazy".

Są miejsca na studia inżynierskie w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
W Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Bolesławiec Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie studiuje aktualnie około 100 osób.

Kruk alkoholik? »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
To jest po prostu niesamowite - pisze nasz czytelnik, Mariusz Rogoziński - jak zwierzę potrafi się przyzwyczaić się do człowieka.

IRA na Dożynkach »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
9 września w Sobótce odbędą się tegoroczne Dożynki Wojewódzkie, podczas których posłuchać będziemy mogli koncertów takich wykonawców jak Zorba czy Kapela Pieczarków. Gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

Szukają skarbów »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Ilona Parejko
Na zapleczu bolesławieckiego rynku, archeolodzy wykopali dziurę głęboką na dwa metry. Na jej dnie spodziewają się znaleźć XII wieczną ceramikę.

Na skargę do rzecznika »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Ilona Parejko
W bolesławieckim szpitalu przyjmuje nietypowy rzecznik. Czeka na pacjentów niezadowolonych z medycznej obsługi w szpitalu powiatowym i podległych mu przychodniach zdrowia.

Śmiertelna jazda »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Ilona Parejko
W wypadku zginęło dwóch 16-letnich chłopców. Dwóch walczy w szpitalu o życie. Są w bardzo ciężkim stanie.

Złodzieje na gościnnych występach »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Ilona Parejko
Para rumuńskich “turystów” zatrzymała się na stacji paliw w Brzeźniku pod Bolesławcem. Aby zrobić zakupy weszli do sklepu, w którym narobili nieprawdopodobnego zamieszania.

Śmierć na torach »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie
Mieszkaniec Lwówka, 45-letni Andrzej J. zginął na kolejowym przejeździe. Mężczyzna pracował jako manewrowy i przeprowadzał pociągi towarowe przez niestrzeżone przejazdy. Zginął, bo w wagon na którym stał uderzyła ciężarówka.

Muzyczna uczta za darmo »
Tekst opublikowany 2007-08-30, opracowanie IP
Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans zagra w Bolesławcu już po raz szósty. 9 września o godzinie 19 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Paul Mc Creesh poprowadzi równie znany i popularny zespół muzyki dawnej, chór i orkiestrę Gabrieli Consort and Players.

Remonty i inwestycje komunalne  »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie red.
Pogoda sprzyja, więc prace przy budowie i remontach infrastruktury w Bolesławcu – dróg, chodników i innych obiektów komunalnych – trwają w najlepsze.

Krajobraz po katastrofie »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie Ilona Parejko
Woda zalała ponad 100 domów w Milikowie, Gościszowie i Nowogrodźcu. Maleńka zazwyczaj rzeczka Iwisa zniszczyła dorobek życia wielu gospodarzy. Burmistrz Nowogrodźca mówi, że straty są ogromne. Większość domów i upraw nie była ubezpieczona.

Szukają skarbów »
Tekst opublikowany 2007-08-27, opracowanie Ilona Parejko
Na zapleczu bolesławieckiego rynku, archeolodzy wykopali dziurę głęboką na dwa metry. Na jej dnie spodziewają się znaleźć XII wieczną ceramikę. Wszystko co znajdą zostanie opisane i zakonserwowane i oddane do miejscowego muzeum.

Powódź pod Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie red.
Oberwanie chmury nad Milikowem. Mieszkańców tej małej miejscowości pod Bolesławcem przeraził stan rzeki Iwisy, która momentalnie zaczęła wylewać. Skutki są opłakane.

Tym razem do przodu »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie red.
Po rozczarowującej przegranej na własnym boisku z zespołem Motobi Kątów Wrocławskich tym razem drużyna BKS Bobrzan Bolesławiec stanęła na wysokości zadania, wygrywając w Wałbrzychu z tamtejszym Górnikiem/Zagłębiem.

Supermarket na wrzosowisku »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie Ilona Parejko
Dojrzewające kiełbasy z jelenia, wędzone karpie, pierogi z grzybami na sposób łemkowski, miody czyste, nieskalane żadną trucizną. I jeszcze kozi twarożek i jajka od kur zielononóżek.

Wiadukt stulatek »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Zabytkowy wiadukt kolejowy w Bolesławcu ma już 161 lat! Dzięki uprzejmości serwisu Pkp.boleslawiec.pl prezentujemy historię tego wspaniałego obiektu.

Biegiem na dziewiąte piętro »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
19 sierpnia, na placu Piłsudskiego w Bolesławcu odbyły się nietypowe zawody - wszyscy chętni mogli się ścigać biegając po...schodach Urzędu Miasta. Do pokonania były 184 stopnie.

Pożar czy zachód? »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników nadesłał nam wyjątkowe zdjęcie zachodu słońca w Bolesławcu. Poświata wygląda równie pięknie, co niepokojąco.

Więcej pieniędzy na remonty »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Ministertwo Finansów zwiększyło o ponad 160 tysięcy zł. subwencję na oświatę dla Bolesławca. Pieniądze przeznaczone będą na dofinansowanie remontów miejskich obiektów oświatowych.

Z nami na koncert za darmo! »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie IP
Dla naszych Czytelników mamy darmowe wejściówki na oratorium "Psałterz Wrześniowy". Wystarczy o odpowiedniej porze zadzwonić pod nasz numer.

Trzy ofiary śmiertelne pod Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie IP
Późnym wieczorem w poniedziałek, na drodze w Wykrotach pod Nowogrodźcem doszło do tragicznego wypadku. Zginęły trzy osoby, a cztery zostały ciężko ranne.

Trzy dni balangi, 20 dni za kratami »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie IP
Od piątku do poniedziałku przeciągnął się wieczór kawalerski jednego z mieszkańców bloku przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Bolesławcu. Wtedy to do akcji wkroczyli policjanci.

Strongmani w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie red.
W niedzielę, 18 sierpnia odbył się w Bolesławcu Turniej Siłaczy - popularnych Strongmanów, którzy walczyli w czterech specjalnie przygotowanych konkurencjach. Najlepszy okazał się zawodnik z Legnicy.

Przegrana z Kątami »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie red.
Po wysokich zwycięstwach w dwóch pierwszych meczach nowego sezonu zawodnicy BKS Bolesławiec spuścili z tonu. W trzeciej kolejce IV ligi nasi zawodnicy przegrali u siebie z Motobi Kąty Wrocławskie.

O firmach, które wymieniają się pracownikami »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ilona Parejko
Czterech pracowników Zakładu Energetyki Cieplnej prezes oddelegował do Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, gdzie zajmują się układaniem nowych chodników.

Pod skrzydłami mistrzów »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ilona Parejko
Na muzyczne warsztaty Blues nad Bobrem do Bolesławca przyjechało blisko 80 uczestników z całej Polski, ale również z Holandii i Australii. Najmłodszy warsztatowicz miał 15, a najstarszy 60 lat.

Udaremniona próba kradzieży brukowej kostki »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ilona Parejko
Nawet 5 lat w więzieniu spędzić może mieszkaniec ulicy Wybickiego w Bolesławcu, którego na kradzieży brukowej kostki przyłapali miejscy strażnicy.

Wypadek na A4 - objazd przez Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie red.
Kierowca tira zginął na autostradzie A4 w okolicy zjazdów na Chojnów i Jadwisin. Z nieznanych przyczyn na mężczyznę, który zaparkował tira na pasie awaryjnym, wjechała inna ciężarówka.

Gliniany zawrót głowy »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Ilona Parejko
Kto nie był i nie widział, niech żałuje. Tegoroczne Bolesławieckie Święto Ceramiki było tak różnorodne i bogate, że każdy, nawet największy malkontent mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Pożar w mieście »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie red.
Nasz czytelnik był świadkiem pożaru, do jakiego doszło w piątek na terenie byłego Rulimpexu w Bolesławcu.

Uciekał przed płomieniami »
Tekst opublikowany 2007-08-19, opracowanie red.
Tragiczny w skutkach pożar kamienicy w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył z okna płonącego mieszkania.

Zmiana organizacji ruchu »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie red.
Organizacja tak dużej imprezy plenerowej, jaką jest Bolesławieckie Święto Ceramiki, wiąże się ze zmianą organizacji ruchu drogowego w centrum miasta.

Śmierć z wycieńczenia »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Magda Wieteska
Danuta S. i jej brat Marek S. spędzali wakacje na Krecie. 21 lipca wraz z przewodnikiem i grupą udali się na autokarową wycieczkę do wąwozu Samaria, oddalonego od hotelu o 170 km. Jednak do wąwozu nie weszli. Sześć dni błąkali się po skalistych górach, przekonani, że odnajdą przewodnika i resztę grupy. Pomoc nadeszła dopiero wtedy, gdy oboje już nie żyli.

Z wysokiego „C” »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie red.
BKS Bobrzanie Bolesławiec na inaugurację IV ligi pewnie pokonali Nysę Zgorzelec 3:0. Już jutro podopieczni Marcina Cilińskiego zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica.

Bolesławiec ma mistrza Polski »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Ilona Parejko
Kacper Grela, siedmiolatek z Bolesławca jest mistrzem Polski juniorów w szachach szybkich i zdobył Puchar Polski.

Żyją sztuką i ze sztuki »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Ilona Parejko
43 Międzynarodowy Plener Ceramiczno - Rzeźbiarski w pełni. Do miasta zjechali artyści z całego świata. Ich prace mają szansę trafić do znanych galerii i muzeów sztuki współczesnej. Artyści żyją dla sztuki, ale czy ze sztuki da się żyć?

Próba samobójstwa? »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie red.
Kilka dni temu opublikowaliśmy materiał na temat wypadku, w którym zginął mieszkaniec Osiecznicy. - Za śmiercią tego człowieka stoi jego przeszłość i to, kim był - pisze dziś jeden z naszych czytelników.

A gdzie sprzedawczynie...? »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
To zdjęcie zrobiłem na terenie jednego z bolesławieckich podwórek - pisze Wojciech Kwaśnik, jeden z naszych czytelników.

330 filmów w Zwierzyńcu! »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Aż 330 filmów z 5 kontynentów z 55 państw świata w ciągu 10 dni zobaczą uczestnicy 8. edycji Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, która odbędzie się w dniach 10-19 sierpnia.

Wielki wypał »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie Ilona Parejko
3,5 miliona złotych kosztowały dwa piece, które zamontowano w Zakładach Ceramicznych "Bolesławiec". Teraz fabryka może wyprodukować nawet dwa razy więcej kamionkowych naczyń, a ludzie nie muszą pracować w soboty i niedziele.

Alkoholowe rekordy »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie Ilona Parejko
Aż 3,2 promila alkoholu w organizmie miał 41-letni kierowca fiesty, który na drodze w Jurkowie staranował innego forda.

Objazdowy dom kultury »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie Ilona Parejko
Prawie siedemdziesięcioro dzieci z gminy Gromadka przychodziło codziennie na zajęcia, które przygotowali dla nich instruktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu.

Zginął młody mężczyzna »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie Ilona Parejko
31-letni mieszkaniec Osiecznicy, kierowca renault laguna najprawdopodobniej jechał za szybko. Na zakręcie stracił panowanie nad kierownicą, auto wpadło do rowu i zatrzymało sie na drzewie.

Plener Ceramiczny czas zacząć »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
W najbliższą sobotę, 4 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy do klubu Pegaz na prezentacje multimedialne przygotowane przez uczestników tegorocznego pleneru.

Sie macie, ludzie! »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Zapowiadany wieczór filmowy Sie Macie, Ludzie odbędzie się we wtorek, 7 sierpnia o godz. 19.00 w kinie Orzeł. Gościem imprezy będzie Maciej Balcar, obecny wokalista grupy Dżem.

Pucowanie wieżowca »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie Ilona Parejko
Dwóch wysokościowych pomywaczy czyści szyby biurowca przy placu Piłsudskiego. Jeśli pogoda będzie łaskawa, pucowanie potrwa cztery dni.

Harcerze pamiętają »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie Ilona Parejko
Harcerze z hufca imienia Szarych Szeregów uczcili 63 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i pamięć bohaterów, swoich rówieśników, którzy polegli w obronie stolicy.

Car Audio Show »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Już w najbliższy weekend zapraszamy na V Eliminacje Mistrzostw Polski Car Audio. Eliminacje rozgrywane będą na terenie Centrum Handlowego Ferio w Legnicy przy ulicy Chojnowskiej 41 (parking na dachu).

Dziś 63 rocznica Powstania Warszawskiego »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (bach)
Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku, punktualnie o godzinie 17:00. Mimo wcześniejszych planów walki zbroje rozpoczęły się już przed "godziną W".

Ostatnia szansa »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie red.
Już w najbliższy poniedziałek, 6 sierpnia br., rozpoczyna się w Bolesławcu siedemnasty festiwal Blues nad Bobrem. Imprezę zakończy Koncert Finałowy, który zaplanowano na przedświąteczny wtorek, 14 sierpnia.

Jest strefa, ma być kasa »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie Ilona Parejko
Zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) ma ambitne plany. Do końca roku w całej strefie ma się pojawić co najmniej 14 nowych firm.

Codziennie dmucha trzech »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie Ilona Parejko
Tylko w tym roku, kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji zabrali na pielgrzymki blisko tysiąc osób, drugie tyle na turystyczne wycieczki po całej Europie.

Rajd samochodowy w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie red.
W dniach 11 - 12 sierpnia odbędzie się IX runda Pucharu Polski Automobilklubów. Zawody odbędą się w Bolesławcu, na lotnisku w Krzywej, Gromadce i Witkowie k/Chojnowa w większości na nawierzchniach szutrowych.

Dedukują, śledzą, gonią »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie Ilona Parejko
Starszy posterunkowy, Paweł Gałuszka dostał kopertę z pieniędzmi. I bez cienia zażenowania ją przyjął. Dostał również awans na sierżanta. Bo to dobry policjant.

Termobiblioteka »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie red.
Do końca listopada potrwają prace związane z termomodernizacją Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu. Koszt remontu szacuje się na ponad 800 tysięcy zł.

Robili zakupy płacąc fałszywymi pieniędzmi »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie Ilona Parejko
Dwóch młodych bolesławian odpowie przed sądem za próbę wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów euro. Banknoty o nominale 100 euro są dobrze podrobione.

Krew w Czerwonej karczmie »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie Ilona Parejko
Napad na człowieka, przecięta tętnica, wyzywanie i straszenie policjantów śmiercią. Bandyta, 22-letni bolesławianin póki co nawet nie został aresztowany.

Sen o wiatrakach »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie Ilona Parejko
Czy w specjalnej strefie ekonomicznej pod Nowogrodźcem powstanie elektrownia wiatrowa? Niemcy i Hiszpanie chcieli budować tzw. farmy wiatrowe w Parzycach oraz pomiędzy Czerną i Gierałtowem.

Awantura i próba przekupstwa »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie red.
Ponad dwa promile alkoholu we krwi miał mieszkaniec Bolesławca, który najpierw wszczął domową awanturę, potem zaś próbował przekupić interweniujących policjantów.

Wybiorą jeszcze raz »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie Ilona Parejko
Mieszkańcy Trzebienia i Wykrot pójdą do urn i wybiorą radnych. W Trzebieniu (gmina wiejska Bolesławiec) zwolnił się mandat, bo Zbigniew Bożęcki radnym być już nie chce.

Okrucieństwo i głupota bez granic »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie Ilona Parejko
W Dobrej pod Bolesławcem ktoś zastrzelił rocznego kundelka z broni nabitej śrutem. Po psie rozpacza 12-letnia właścicielka. Weterynarz, który robił sekcję puka się w głowę.

Kolejne zwycięstwo BKS »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie red.
Powstała w wyniku połączenia dwóch bolesławieckich klubów drużyna BKS Bobrzanie świetnie prezentuje się w przedsezonowych sparingach. Nasi piłkarze odnieśli kolejne wyjazdowe zwycięstwo.

Pani Profesor z naszych serc »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie Ilona Parejko
W Muzeum Ceramiki przy ulicy Kutuzowa wyłożono księgę kondolencyjną, do której wpisywać się mogą przyjaciele, uczniowie i wielbiciele talentu zmarłej plastyczki i nauczycielki, Jolanty Ajlikow – Czarneckiej.

Będzie więcej lokalnych placów zabaw »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie red.
20 lipca w Bolesławcu rozpoczął się montaż lokalnych placów zabaw. Urządzenia zabawowe rozmieszczane są na podwórkach i terenach zieleni w różnych punktach miasta.

Czterej pancerni byliby z nich dumni »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie Ilona Parejko
Polacy ze Świętoszowa w niemieckich czołgach wygrali z Niemcami. Nie chodzi oczywiście o frontową potyczkę, ale o międzynarodowy turniej pancerniaków w czołgach Leopard 2.

Wielki pisarz w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie Ilona Parejko
Przenikliwie mądry, serdecznie uśmiechnięty, skromny. Taki jest Tadeusz Różewicz. Bolesławianie mieli okazję poznać go osobiście. Wielki pisarz przyjechał do księgarni Agora, aby spotkać się z czytelnikami.

Sobotni Freestyle »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie red.
21 lipca na obiektach miejskiego OSiRu odyła się wakacyjna Sportowa Sobota, podczas której rozegrano zawody pływackie, oraz turnieje w badmintona i boule (gra w kule).

Wymienić Komunę, wyrzucić Kutuzowa »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie Ilona Parejko
Członkowie Forum Młodych PiS wpadli na pomysł, aby zmienić nazwy niektórych ulic w Bolesławcu. Młodym nie podoba się feldmarszałek Kutuzow, bo znanym polakożercą był i Komuna Paryska, chociażby przez samo skojarzenie nazwy.

Śmietnisko w uroczej dzielnicy »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie Ilona Parejko
- Ludzie z miasta podrzucają nam swoje brudy – mówi Jerzy Rusin. - Zamiast wsadzić śmieci do kubłów, zostawiają je zapakowane w reklamówki obok pojemników. Tak niektórzy bolesławianie pojmują ideę segregacji odpadów – podrzucić byle gdzie, byle dalej od siebie.

Zwycięstwo w sparingu »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie red.
Przygotowujący się do kolejnego sezonu IV ligii zespół BKS Bobrzanie Bolesławiec wygrał w Żaganiu z tamtejszymi Czarnymi 2:1. Obie bramki strzelił Łukasz Rudyk.

Uwaga na oszustów! »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie red.
1 lipca uwolniono rynek energii elektrycznej - teraz każdy sam może wybrać dostawcę energii. Uważajmy jednak na nieuczciwych ludzi, który mogą próbować wykorzystać tą sytuację dla własnych celów.

Shrek Trzeci w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie red.
Już od czwartku 19 lipca, w bolesławieckim kinie Orzeł rozpoczną się seanse jednej z najbardziej kasowych premier tego roku - "Shreka Trzeciego".

Sadysta – recydywista »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie Ilona Parejko
Kilka lat w więzieniu spędzi 39-letni mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka za psychiczne i fizyczne maltretowanie matki i brata. Sadysta był już karany za bicie i wyzywanie rodziny. Kiedy wychodził z wiezienia, zaczynał się horror.

Bolesławiec w rankingu "Rzepy" »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie red.
13 lipca ogłoszono wyniki Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej", który ma na celu wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin oraz samorządów, które najlepiej dbają o podniesienie jakości życia mieszkańców.

Piłka plażowa w upale »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie red.
14 lipca, na terenie miejskiego MOSiRu rozegrano kolejną rundę otwartych mistrzostw Bolesławca. Tym razem rywalizowano w plażowej piłce nożnej.

Bolesławiec na fotografiach »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie red.
Od 15 lipca mieszkańcy Bautzen mogą oglądać wystawę fotograficzną, na której prezentowane są najbardziej atrakcyjne miejsca i obiekty Bolesławca i Bautzen.

Omal nie zabił sąsiada »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie IP
Do aresztu trafił 26-letni bolesławianin, który nożem pokiereszował sąsiada. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala. Napastnik może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Czy kopalnia Konrad ożyje? »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie Ilona Parejko
Władze KGHM poważnie rozważają możliwość wznowienia wydobycia rudy miedzi w Iwinach pod Bolesławcem. Do końca wakacji znane będą wyniki ekspertyz. Chodzi o wielkość złoża i koszty ponownego uruchomienia kopalni Konrad.

Uwaga, piątek trzynastego! »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie (bach)
Nie dość, że 13 dzień miesiąca, to jeszcze piątek. To połączenie przyprawia jedną czwartą Polaków o dreszcze. Odwracamy głowę, gdy przez ulicę przebiega nam czarny kot.

Gwiazdy w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie red.
Znamy już program tegorocznej edycji Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Wśród wielu różnorodnych atrakcji największym zainteresowaniem bez wątpienia cieszyć się będą muzyczne gwiazdy imprezy.

Góralska bez dziur »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie red.
Do 31 sierpnia gotowa będzie nowa nawierzchnia ulicy Góralskiej w Bolesławcu. Przez miesiąc trwania robót ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Pijana matka »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie Ilona Parejko
Prokurator oskarża matkę 2-letniej dziewczynki o skandaliczne zaniedbanie dziecka i narażenie go na śmiertelne niebezpieczeństwo. Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko nieodpowiedzialnej matce.

Chodzi pan po Dąbrowie »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie Ilona Parejko
We wsi Dąbrowa i w sąsiedniej Krępnicy pojawił się jegomość z aparatem fotograficznym. Gospodarzom tłumaczy, że musi wejść do ich domów, aby zrobić ścianom zdjęcia.

Plac będzie pusty »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie IP
- Na tym skwerze nie będziemy budować – mówi o placu przy ulicach Wąskiej i Kubika Jan Kubarski, rzecznik fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Z Diety do Windy »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie Ilona Parejko
Halina Chlastawa wraca do telewizji. Ta popularna prezenterka, która prowadziła w Azart Sat program "Kulturalna dieta", w Telewizji Lubań Bolesławiec poprowadzi "Kulturalną windę".

Nasz towar eksportowy »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie Ilona Parejko
Do połowy sierpnia, w Muzeum Ceramiki przy ulicy Mickiewicza oglądać można najnowsze i nieco starsze kamionkowe dzieła wyprodukowane przez Zakłady Ceramiczne Bolesławiec.

Na Boże Narodzenie będzie jak znalazł »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie IP
Tuż obok sanktuarium wisi zdezelowana świąteczna ozdoba. Ktoś zapomniał ją zdjąć po karnawale i nie doliczył się straty. Przed tegorocznym Bożym Narodzeniem będzie – dosłownie – jak znalazł.

Będą nowe chodniki »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie red.
Już niebawem rozpoczną się prace remontowe chodników przy ulicy Wybickiego, Brody, Piastów i Tysiąclecia. Wartość robót przekracza 250 tysięcy zł.

Plastyczne lato »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie red.
"Ceramiczny Bolesławiec" i "Żywe obrazy" to tytuły wakacyjnych warsztatów plastycznych, na które Bolesławieci Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież od lat 8.

Nowy parking w mieście »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie red.
W okolicach Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 wybudowany zostanie nowy parking. Miasto przekazało już plac budowy pod realizację tego zadania.

Chętnych (nie)brak »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie Ilona Parejko
Wart 14 milionów złotych Wizów ciągle szuka nowego właściciela. Właśnie odbył się drugi przetarg. Zgłosiło się dwóch chętnych, ale żaden z ich nie spełniał formalnych wymogów zapisanych w regulaminie przetargu.

Duch Demarczyka krąży po oddziałach »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie Ilona Parejko
Lekarze żądają od władz powiatu rozliczenia osób, które zatrudniły Piotra Demarczyka bez sprawdzenia jego kompetencji.

Odzyskany – zaniedbany »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie Ilona Parejko
W 2005 roku Gmina Żydowska odebrała miastu placyk u zbiegu ulic Wąskiej i Kubika, na którym przed wojną stała synagoga. Teraz skwer zarasta krzakami służąc miejscowym za toaletę i wysypisko śmieci.

Blues znowu nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie Ilona Parejko
Festiwal Blues nad Bobrem wraca do Bolesławca. Będzie przegląd, codzienne jam sessions w festiwalowym klubie, wielki koncert na finał. Jak za dawnych, dobrych czasów.

Ekstraklasa za darmo »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie Ilona Parejko
Chcesz zobaczyć piłkarzy czwartej drużyny Orange Ekstraklasy w akcji? I w dodatku za darmo. Już we wtorek (10 lipca) sparingowe mecze na stadionie przy ulicy Spółdzielczej.

Najlepsze kino w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie red.
Przez cały lipiec, w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w kinie Orzeł odbywać się będą projekcje w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zobaczymy przegląd najciekawszych obecnie światowych produkcji.

Filistyński nie jest już naczelnym? »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie Ilona Parejko
Telewizja Lokalna Azart Sat będzie miała nowego redaktora naczelnego? Prezes, Krzysztof Błażejczyk odwołał ze stanowiska Dariusza Filistyńskiego. Tak przynajmniej twierdzi Filistyński.

Palisz, nie jedź  »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie (tom)
Posłowie chcą całkowitego zakazu palenia papierosów podczas jazdy samochodem i w miejscach publicznych. Projekt ustawy już na starcie wzbudza wiele kontrowersji wśród palaczy.

Burniak na bezrobociu »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie Ilona Parejko
Były dyrektor PWiK - Józef Burniak - w sądzie pracy wygrał odszkodowanie. Sąd przyznał mu prawie 37 tysięcy złotych, które będzie musiało wypłacić przedsiębiorstwo.

Telemaniak - kodołamacz »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Ilona Parejko
Nawet trzy lata w miejscu, gdzie nie ma satelitarnej telewizji spędzić może 20-letni chłopak, który łamał zabezpieczenia Cyfry Plus i razem z rodziną i znajomymi oglądał za darmo wszystkie programy.

Istne szaleństwo »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Ilona Parejko
Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej udowadnia, że świetnie można się bawić i bez wielkich, drogich gwiazd estrady. Festiwal jest pomysłem na pokazanie kulturalnej różnorodności okolic Bolesławca.

Bolce palą gumy »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Ilona Parejko
Mają problemy z policją, wożą zakonnice i dzieci z domu dziecka, zbierają pieniądze dla szpitala, nie tolerują wariatów. Na co dzień stateczni biznesmeni i tatusiowie. Tacy są Bolce, czyli chłopaki i panowie z motocyklowego stowarzyszenia.

Neptun i syrenki odpadają »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie Ilona Parejko
Nowoczesna w formie, ale niewielka. Wykonana z naturalnych materiałów, ale bez nawiązywania do sztuki antycznej. Jak będzie wyglądała fontanna, która stanie w Rynku? Najlepszy projekt wybrany zostanie w konkursie.

Psałterz w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie red.
1 września, o godzinie 18.00 odbędzie się w Bolesławcu widowisko muzyczne pt. "Psałterz Wrześniowy" z muzyką Piotra Rubika. Impreza mieć będzie miejsce w nowo wyremontowanym amfiteatrze.

Zgierz w kolorze złota »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie red.
W miniony weekend w Zgierzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Racketlonie. Doskonale zaprezentowali się podczas imprezy zawodnicy Top Bolesławiec. Jak zwykle najmocniej błyszczała Krystyna Szwajkowska.

Świetny początek Kasperczyka »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie red.
W poniedziałek w Rotterdamie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Weteranów w Tenisie Stołowym. W zawodach bierze udział zawodnik TOP Bolesławiec Remigiusz Kasperczyk. który startuje w kategorii powyżej 70 lat.

Kto będzie dyrektorem połączonych szpitali? »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie Ilona Parejko
Czy dwa bolesławieckie szpitale połączą się w jedną całość? Starosta twierdzi, że rozmowy w tej sprawie to wyłącznie wymiana poglądów i żadnych decyzji jeszcze nie podjęto. Przeciwna łączeniu załoga nie czeka.

Bolesławiec ponad granicami »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie red.
30 czerwca, o godzinie 14.00, przed bolesławieckim Ratuszem odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej, połączonej z promocją albumu i prezentacji multimedialnej, zrealizowanych w ramach projektu "Bolesławiec – Bautzen. Ponad Granicami. – Promocja Transgranicznej Współpracy"

Pożegnanie belfrów »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie Ilona Parejko
Maria Łużniak – pani od polskiego, Zofia Sobczyszyn – wuefistka i Stanisław Małkowski – historyk i dyrektor. Cała trójka wybitnych nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego przeszła na emerytury.

Wakacje z tańcem nowoczesnym »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
Dwutygodniowe zajęcia tańca nowoczesnego hip - hop to jedna z propozycji Bolesławieckiego Ośrodka Kultury na wakacje.

Potwory na kołach »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
Nasz czytelnik nadesłał nam zdjęcia wielkiej ciężarówki po tuningu - takie pojazdy coraz częściej spotkać można w naszym mieście.

Plażowo w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
23 czerwca na terenie Ośrodka Wodno Sportowego w Bolesławcu odbył się Pierwszy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Prezydenta Bolesławca.

Kto rozpozna złodzieja? »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie Ilona Parejko
Policja szuka złodzieja, który włamuje się do ciężarówek i kradnie z nich paliwo. Złodziejowi grozi kara do 10 lat więzienia. Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć, proszone są o kontakt z policją.

Pracownicy szpitala mówią nie »
Tekst opublikowany 2007-06-23, opracowanie red.
Publikujemy list otwarty pracowników Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu, nadesłany do nas w związku z planowanym połączeniem placówki z SPZOZ Bolesławiec.

Wolnoć Tomku w swoim domku? »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie Ilona Parejko
Józef Czerski z Osiecznicy chce się pozbyć zięcia, który mieszka w jego domu. Cały dom jest własnością Czerskiego. Zięć zamierza się w nim zameldować. Teść jest bezsilny, bo skoro raz wpuścił zięcia pod dach, to teraz musi go zameldować. I nie ma na to rady.

Sezon letni czas zacząć! »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie red.
30 czerwca od godziny 10.00 MOSiR zaprasza na otwarcie sezonu letniego na bolesławieckim basenie (ulica Spacerowa).

Dobry ratownik, to żywy ratownik »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie Ilona Parejko
500 śniadań, obiadów i kolacji. Tyle posiłków każdego dnia wydawała polowa kuchnia. Strażacy, piloci, antyterroryści musieli być dobrze karmieni, aby wytrzymali morderczy program ćwiczeń.

Najmłodszy wiceprezydent w historii miasta »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie Ilona Parejko
Maciej Małkowski ma zaledwie 31 lat, a od 10 lat pracuje w magistracie. Niebawem zostanie wiceprezydentem Bolesławca. Zajmie się m.in. oświatą, kulturą, sportem i sprawami obywatelskimi.

Tragiczne skutki beztroskiej zabawy »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie Ilona Parejko
Jak z majtek i ręcznika zrobić opatrunek na krwawiącą ranę? Dlaczego nie wolno skakać do wody głową naprzód? Jak wygląda życie sparaliżowanego człowieka?

Kierowca miał pecha »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie red.
15 czerwca, Bolesławiec. Ciężarówka ciągnąca naczepę kilka minut wcześniej prawdopodobnie nie zmieściła się pod jednym z mostów. Zdjęcie nadesłał nasz czytelnik.

Kto i za ile weźmie Wizów? »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie Ilona Parejko
Z prawie 200 pracowników Zakładów Chemicznych Wizów zostało 30 osób. Część załogi odeszła sama, część dostała wypowiedzenia. Zakłady nie produkują od kilku miesięcy.

Najlepsi nagrodzeni »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
Aż 400 uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych otrzymało nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce. Wręczenie upominków odbyło się w Gimnazjum Samorządowym nr 3.

Wiadukt zamknięty »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
Od 18 czerwca zamknięty jest wiadukt kolejowy nad ulicą Staszica w Bolesławcu. Planowana przebudowa obiektu ma potrwać około cztery miesiące.

Wszystko o dotacjach »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
28 czerwca, o godz. 11.00 w Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Bolesławcu odbędzie się spotkanie poświęcone dotacjom dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych.

Flamenco w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich miłośników gorących rytmów Flamenco. Zajęcia poprowadzi instruktor z Berlina.

Bricomarche ma dwa lata »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie IP
Bricomarche to największy w Bolesławcu sklep z artykułami wyposażenia wnętrz i ogrodu, narzędziami, farbami, tapetami...Właśnie świętuje swoje drugie urodziny.

Filmowa Letnia Szkoła zaprasza »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie red.
Jesteś uczniem Gimnazjum, Liceum – interesujesz się filmem, pragniesz rozwinąć swoje umiejętności, zdobyć doświadczenie – ta propozycja jest dla Ciebie!

Sport, rozrywka i biesiada »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie Tomasz Matyjewicz/red.
Zorganizowane w dniach 15 - 17 czerwca Dni Gromadki dobiegły końca. Wśród uczestników imprezy nastroje zmieniały się jak w dziecinnym kalejdoskopie.

Siatkówka plażowa w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie red.
23 czerwca odbędą się pierwsze zawody siatkówki plażowej w cyklu Otwartych Mistrzostw Bolesławca. Uczestnicy zawodów walczyć będą o Puchar Prezydenta Miasta.

Nieszczęścia chodzą parami »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie IP
O sporym szczęściu mówić może jeden z bolesławieckich kloszardów. Tylko dzięki refleksowi kierowcy BMW nie stracił życia.

Pociągiem do Liberca »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
Dzięki biletowi Zvon "Euro-Nysa" mieszkańcy Bolesławca zyskują możliwość jednodniowego wypadu do naszych zachodnich i południowych sąsiadów. Wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie.

Teletubisie najlepsze w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
16 czerwca odbyła się kolejna, siódma już edycja Kwiatoligi, czyli otwartego osiedlowego turnieju piłki nożnej drużyn podwórkowych. W zawodach wzięło udział łącznie osiemnaście ekip.

Młodzi kajakarze mistrzami Polski »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego (KKK), w którym udzielają się również młodzi mieszkańcy naszego miasta, zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal Mistrzostw Polski.

Piotr D. zatrzymany! »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie Ilona Parejko
Ścigany listem gończym przez kilka prokuratur na terenie całej Polski - Piotr D. - były dyrektor do spraw medycznych w bolesławieckim szpitalu wpadł w ręce policji.

Zakończył się wyścig kolarstwa górskiego MTB »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
16 czerwca na terenie bolesławieckich Lasów Komunalnych odbył się Międzynarodowy Wyścig Kolarstwa Górskiego MTB. W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników.

Będzie strajk? »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie Ilona Parejko
Załoga szpitala psychiatrycznego szykuje się do strajku. Protest popierają wszystkie szpitalne związki zawodowe; salowe, pielęgniarki, lekarze i pracownicy administracji.

Bezpieczne szkoły »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie red.
Gimnazjum Samorządowe nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu uzyskały certyfikat "Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo".

Księgowa okradała sanepid »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie Ilona Parejko
Pięć lat odsiadki grozi Grażynie P. - głównej księgowej w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bolesławcu. Kobieta przelała na swoje konto 158 tysięcy złotych.

Świetni tenisiści »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie red.
Bardzo dobrze spisała się drużyna Top Son Bolesławiec w Dwunastym Międzynarodowym Turnieju Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym o Puchar Miasta Lanskie Laznie.

Pijacka recydywa »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie Ilona Parejko
Był pijany, jechał rowerem. Na szczęście wpadł w ręce policji. To 50-letni bolesławianin, który nie zrezygnował z podróży jednośladem mimo, że w organizmie miał prawie promil alkoholu.

O bezpieczeństwie w regionie »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie
13 czerwca odbyło się w Bolesławcu kolejne posiedzenie zespołu zajmującego się poprawą stanu bezpieczeństwa na Dolnym Śląsku. Inicjatywę od trzech lat firmuje pozarządowa organizacja Euroregion Nysa.

Piłka w Bolesławcu - dwa w jednym »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie red.
Podczas wtorkowego spotkania przedstawicieli dwóch miejskich klubów piłkarskich - MKS Bobrzanie Bolesławiec i BKS Bolesławiec - podjęto decyzję o połączeniu sił i stworzeniu jednego, silnego klubu.

Hochsztapler, czy ofiara lekarskiej zmowy? »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie Ilona Parejko
Piotr D. nie jest już dyrektorem w bolesławieckim szpitalu. Został zawieszony, a jego wynagrodzenie wstrzymane. Być może Piotr D. nie ma zawodowych kwalifikacji.

Bałkany zbliżą się do Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie red.
30 czerwca 2007 w Bolesławcu odbędzie się Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej. W ramach tegorocznej edycji na placu Ks. Jerzego Popiełuszki powstanie "przystanek Martyniec" zaaranżowany przez koła gospodyń wiejskich oraz zespoły folklorystyczne.

Bolesławianin w czołówce motocyklistów »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie red.
W dniach 2 - 3 czerwca odbyła się w Poznaniu druga runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, w której wzięli udział trzej bolesławieccy motocykliści. Wśród nich najlepiej zaprezentował się Mariusz Durynek.

Iluminacja bolesławieckich kamieniczek  »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie red.
W Bolesławcu rozpoczęły się roboty przy budowie instalacji kablowej zasilania iluminacji kamieniczek.

Skoczył po piwko »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie Ilona Parejko
W supermarketach można nabyć wszystko, ale trzeba za towary zapłacić. Takiej świadomości nie miał młody mężczyzna, który z Hypernovej zamierzał wynieść 6, puszek piwa, oczywiście z pominięciem kasy.

Kolejny sukces chóru Camerton »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie red.
Szóstego czerwca 2007 roku chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st w Bolesławcu uczestniczył w Dolnośląskim Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych I st. w Lubinie.

To już człowiek, czy medyczny odpad? »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie Ilona Parejko
W jednej murowanej mogile na komunalnym cmentarzu pochowano sześć maleńkich istot. Nikt ich nie odwiedza, nie pali świeczek. Rodzice chcą zapomnieć. Martwymi płodami zajął się szpitalno – cmentarny system.

Remis na zakończenie »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Na dziesiątym miejscu w tabeli zwartej ligi zakończyli sezon piłkarze BKS. W ostatnim meczu nasi piłkarze zremisowali 1:1 z Nysą Zgorzelec.

Bobrzanie klasę wyżej »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Wielkim sukcesem zakończył się sezon piłkarski dla zespołu Bobrzan Bolesławiec. Po wygranej 4:1 nad Jawą Otok nasi piłkarze awansowali do ligi okręgowej.

Promile i łapówka »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Zatrzymany w Nowogrodźcu 31-letni kierowca Forda miał we krwi niemal dwa promile alkoholu. Sprawę starał się wyjaśnić pasażer auta, próbując wręczyć policjantom łapówkę.

Sukcesy bolesławieckich brydżystów »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Kolejny ogromny sukces bolesławieckiego brydżysty Mariana Kupnickiego. Po ubiegłorocznym tytule drużynowego Mistrza Polski w tym roku potwierdził swoją klasę zdobywając tytuł Wicemistrza Polski z drużyną Eko – All Poznań.

Starosta chce połączyć dwa szpitale »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie Ilona Parejko
Czy dwa szpitale połączą się w jeden? Starostwo szuka finansowego ratunku dla powiatowej lecznicy i własnego budżetu, którym poręczyło kredyty zaciągane przez ZOZ.

Boże Ciało w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie Ilona Parejko
Mimo dokuczliwego upału, kilka tysięcy ludzi przeszło ulicami miasta w procesjach z okazji święta Bożego Ciała.

Obyś grobu swego przodka nie stracił  »
Tekst opublikowany 2007-06-07, opracowanie Ilona Parejko
Gdyby MZGK zaczął likwidować groby, za które nikt nie zapłacił, okazałoby się nagle, że połowa cmentarza przy ulicy Śluzowej jest wolna.

Ratunku, zalewa nas! »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Ilona Parejko
- W naszej piwnicy i na podwórku pływały ścieki z całego miasta – mówi Jolanta Kocielska. - Boimy się każdego deszczu. Ściany i podłogi w naszym mieszkaniu już zaczęły pękać. Wszystko przez wodę.

Na długi weekend koleją »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie red.
PKP Przewozy Regionalne przygotowały specjalną ofertę na "długi weekend". Z biletem turystycznym można jeździć po całym kraju - od środowego wieczora aż do poniedziałkowego poranka.

Bolesławianin coraz bliżej Olipiady! »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie red.
W dniach 1 - 3 czerwca w Pieszczanach na Słowacji odbył się Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny Osób Niepełnosprawnych do Olimpiady w Pekinie. Podczas imprezy znakomicie zaprezentował się Waldemar Krzemiński z TOP Bolesławiec.

Witajcie w naszej bajce »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Ilona Parejko
"Księżniczka w oślej skórze" i spotkanie z reżyserem teatralnych spektakli dla dzieci. To propozycja BOK dla najmłodszych i rodziców na najbliższą sobotę w kinie Orzeł.

Miasto na Śnieżce »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Andrzej Żurek
Od 7 do 10 czerwca na najwyższym szczycie Karkonoszy odbywać się będzie wyjątkowa, plenerowa impreza muzyczno - artystyczna o nazwie "Bolesławiec na Śnieżce".

Kwiatoliga 2007 »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie red.
16 czerwca, na boiskach przy ulicy Spacerowej odbędzie się siódma edycja Kwiatoligi, czyli turnieju "dzikich" drużyn piłkarskich. Zawodnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych.

Biegi, skoki, karaoke »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie Ilona Parejko
Wyścigi na szczudłach, rzutki, miska grochówki i sceniczne występy. Załoga MOSiR i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 pracowicie spędzili minioną sobotę.

Babski maraton »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie Ilona Parejko
W ciągu czterech godzin przejechały ok. 180 kilometrów i straciły po 1600 kalorii. W maratonie na stacjonarnych rowerach wystartowało 10 pań. Mimo morderczego wysiłku, wszystkie "dojechały" do mety.

Zlot siłaczy »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie Ilona Parejko
Ważąca zaledwie 34 kilogramy zawodniczka podniosła sztangę dwukrotnie cięższą od siebie. Siłacz z Pieńska – w jednym podejściu - wycisnął 210 kilogramów.

Kolejna porażka BKS »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie red.
3 czerwca drużyna BKS Bolesławiec rozgrywała swój przedostatni mecz w tym sezonie. W Prochowicach nasi zawodnicy znów nie zachwycili, przegrywając z tamtejszą Prochowiczanką.

Święto Ceramiki  »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie red.
Tegoroczna edycja Święta Ceramiki w Bolesławcu odbędzie się w dniach 17 - 19 sierpnia.

Kraksa na skrzyżowaniu »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
W czwartek, tuż przed godziną 13, na skrzyżowaniu ulic Wybickiego z Opitza zderzyły się dwa auta. W prawidłowo jadącego passata z angielskimi tablicami rejestracyjnymi uderzył kierowca renault.

Zamknięte dłużej »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
Do 25 czerwca zamknięty będzie przejazd kolejowy w ciągu ulic Polna - Modłowa.

Autostrada zaraz za miastem »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
Tylko kilka kilometrów ma dzielić centrum Bolesławca od zjazdu na autostradę biegnącą w kierunku Wrocławia i Zgorzelca.

Wielki gol dla Golnic »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
Mieszkańcy Golnic wybudowali prawdopodobnie największą piłkę w Polsce. Dzieło przetrwało ostatnie wichury i gradowe burze.

Bomba przeniesiona »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie red.
Grażyna Bomba nie jest już kierowniczką stacji pogotowia ratunkowego. Teraz zajmuje się tworzeniem oddziału opiekuńczego.

Zmiany w rozkładach »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie red.
PKP Przewozy Regionalne wprowadzają poprawki do rozkładu jazdy pociągów - zmiany zaczną obowiązywać od piątku 1 czerwca.

Filmowy czerwiec dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie red.
W czerwcowym repertuarze kina Orzeł, oprócz wielkich filmowych produkcji ostatnich tygodni – "Spider-Man 3" i "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" organizatorzy proponują kilka tytułów dla widzów najmłodszych.

Weteranów mamy najlepszych »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie red.
W dniach 25-27 maja w Jastrzębiu Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział ponad dwustu zawodników z całej Polski.

Abolicja w bibliotece  »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie red.
Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu informuje, że do końca maja można zwracać bez żadnych konsekwencji finansowych książki, które nie zostały oddane w regulaminowym terminie.

Potknięcie w Wykrotach »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie red.
W niedzielę drużyna Bobrzan Bolesławiec grała w Wykrotach. Po porażce z Tomaszowem wszyscy zawodnicy byli bardzo mocno zmotywowani i głodni zwycięstwa.

Bałkany w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie red.
30 czerwca, na pl. Ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej. W ramach festiwalu powstanie wieś Martyniec.

Kto wystraszył nauczycieli? »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie red.
W nauczycielskim strajku udział wzięła dosłownie garstka pedagogicznego ciała. Większość członków ZNP najpierw zgłosiło się do udziału w proteście, aby w ostatniej chwili zrezygnować i wrócić na lekcje.

270 przestępstw »
Tekst opublikowany 2007-05-29, opracowanie red.
Policjanci rozbili przestępczą szajkę. Zatrzymali 11 osób – niemal wszyscy to bolesławianie – podejrzewanych o przynależność do gangu i dokonanie blisko 270 przestępstw.

Husaria nieco pokonana »
Tekst opublikowany 2007-05-29, opracowanie red.
Mało kto wie, że mamy w Bolesławcu drużynę rugby plasującą się w czołówce tej dyscypliny w Polsce. W niedzielę odbył się turniej zaliczany do krajowej ekstraligi.

Starosta ma nowego rzecznika »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie red.
Jerzy Małachowski został nowym rzecznikiem prasowym starosty. Poprzedni rzecznik zachował jednak część dawnych obowiązków i comiesięczne wynagrodzenie.

Eksperci udzielali porad »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie red.
25 maja w siedzibie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Bolesławcu odbyło się spotkanie dla osób niepełnosprawnych, podczas którego zainteresowani mogli skorzystać z porad prawnych, doradztwa zawodowego i porad psychologa.

Bez bramek w meczu z Włókniarzem »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie red.
O kończącym się sezonie zapomnieć chcą już nie tylko bolesławieccy kibice. Również piłkarze BKS zdają się myśleć o wakacjach - wystarczyło spojrzeć z jakim "zaangażowaniem" grali w meczu z Włókniarzem.

Rozpoczną się prace przy budowie sieci wodociągowej »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie red.
24 maja prezydent Piotr Roman podpisał umowę na budowę wodociągów w Bolesławcu. Prace prowadzone będą przez dwie legnickie firmy.

Bobrzanie na meczu Zagłębia »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie red.
We wtorek, 22 maja zarząd klubu MKS Bobrzanie Bolesławiec zorganizował wyjazd na mecz wicelidera Orange Ekstraklasy Zagłebie Lubin – Widzew Łódź.

Moskwa później w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie red.
Zapowiadany koncert zespołu Moskwa z powodu choroby jednego z muzyków został przesunięty na 1 czerwca 2007r.

Krew się znowu poleje »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie red.
Wstyd, że ten plac tak sie nazywa. Piwsko żłopią, klną, kłócą się i tłuką – mówi Robert Rosiński. Tak radny powiatu podsumowuje wieczorne zabawy młodzieży na placu Popiełuszki.

Cud narodzin »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie red.
Doktor Pretty Agrawal przyjechała do Bolesławca, aby uczyć położne i lekarzy ludzkiego podejścia do rodzących kobiet. Lekarka jest zwolenniczką naturalnych porodów rodzinnych.

Nie bójmy się ankieterów »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie red.
W maju i czerwcu ankieterzy Urzędu Statystycznego po raz kolejny zapukają do drzwi wylosowanych rodzin na Dolnym Śląsku.

Kulisy brawurowego napadu »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie red.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, brawurowa kradzież dwóch gofrów ze smażalni przy restauracji Starówka wyglądała nieco inaczej niż w wersji podawanej przez policję.

Biegi uliczne za nami »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie red.
20 maja odbyły się w Bolesławcu Biegi Uliczne - impreza organizowana przez MOSiR przy współpracy klubu "Bolesłavia". Start i meta zawodów znajdowała się na placu ks. Jerzego Popiełuszki.

Przedszkolne harce »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie red.
Wymalowane farbami gębusie, występy, loteria z nagrodami, dużo muzyki i śmiechu, a nawet policyjne radiowozy.

Transport na miarę czasów »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie Andrzej Żurek
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu zakupił niedawno drugi nowy wózek elektryczny do transportu wewnętrznego.

Dyrektor podkręca śrubę »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie red.
Doktor Jan Ośko nie jest już ordynatorem oddziału chirurgicznego. Sam złożył dymisję, bo nie mógł znieść plotek i pokątnych knowań na temat swojej przyszłości w szpitalu.

Kasparov z Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie red.
Kacper Grela ma sześć lat. W minioną sobotę po raz trzeci obronił tytuł szachowego mistrza Dolnego Śląska. Tydzień wcześniej został mistrzem Polski i pokonał 108 zawodników z całego kraju.

O tym jak husyci palili Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie red.
Rajców z burmistrzem na czele wyprowadzono przed ratusz. A potem wszystkich nabito na pale. Był rok 1429. Pod murami Bolesławca stanęły zbrojne zastępy.

Euforia w mieście »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie red.
Od stycznia tego roku Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza do kina na wybrane tytuły filmowe prezentowane w cyklu Kino Konesera.

Szkoły są czyste »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie red.
W czwartek 16 maja, w czterech gimnazjach i czterech szkołach podstawowych odbyły się kontrole przeprowadzone przez Straż Miejską z Bolesławca i Straż Graniczną z Lubania.

Wojtek odszedł na zawsze »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie red.
17 maja nad ranem zmarł Kierownik Oddziału Terapii Odwykowej w Bolesławcu Bogumił Wojciech Krzywdziński. Zmarły przeżył 63 lata.

Mają sposób na baterie »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
12 maja 2007 r.- podczas obchodów Dni Miasta - ogłoszono wyniki trzeciej edycji konkursu ekologicznego pn.: "Na baterie też jest sposób - 2007".

Ukradli...dwa gofry »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
Dwa gofry - taki był łup czterech mężczyzn, którzy 15 maja wkradli się do bolesławieckiej gofrowni. Wygłodniałych złodziei zatrzymała policja.

Zabiła, czy kogoś osłania? »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
Kobieta, która potrąciła Piotra Sudoła i uciekła z miejsca wypadku może spędzić w więzieniu nawet 12 lat. Starszy pan nie przeżył.

Trudno lubić to, czego się nie zna »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie Magda Molińska
Rozmawiamy z Elżbietą Andrusieczko – Tor, instruktorem i choreografem Zespołu Pieśni i Tańca Bolesławiec.

Walczyli szachiści »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
13 maja w bolesławieckim Starostwie odbył się Międzynarodowy Mityng Szachowy. W ramach imprezy zorganizowano również symulantę szachowa.

Przegląd Tańca Nowoczesnego »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
W ramach Dni Bolesławca, w niedzielne popołudnie Bolesławiecki Ośrodek Kultury zorganizował plenerowy Przegląd Tańca Nowoczesnego.

Odbyły się eliminacje konkursu recytatorskiego »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu przeprowadził eliminacje rejonowe 52 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

Dla najmłodszych petentów »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
W Urzędzie Miasta w Bolesławcu przygotowano kącik do zabawy dla najmłodszych klientów. Miejsce do zabawy znajduje się na drugim piętrze (wydział spraw obywatelskich).

Wymień dowód! »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
Jeszcze około osiem tysięcy mieszkańców Bolesławca powinno do końca tego roku wymienić swoje dowody osobiste. W serwisie przypominamy jak to zrobić.

Mamy wicemistrza Polski! »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
W dniach 11 – 13 maja odbyły się w Radomiu Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Doskonale spisał się reprezentujący TOP Bolesławiec Waldemar Krzemiński.

Bolesławiec w Twojej komórce »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
Na stronie internetowej Urzędu Miasta Bolesławiec dostępne są tła na ekrany telefonów komórkowych, na których znajdują się bolesławieckie motywy.

Nowy dyrektor w MZGM  »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
Po zakończeniu procedury konkursowej prezydent Bolesławca podjął decyzję o powierzeniu obowiązków dyrektora MZGM Jarosławowi Karbowskiemu.

Kobieta z ułańską fantazją »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie red.
Przejechała autostopem 40 tysięcy kilometrów. Nie połamała paznokci nawet podczas przeprawy przez góry Ałtaj. A Wojciech Cejrowski i Marek Kamiński mogą jej plecak nosić.

Powstaje zatoka autobusowa przy szkole  »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Jana Pawła II trwają prace budowlane, które ma podnieść bezpieczeństwo podczas wsiadania i wysiadania z autobusów uczniów pobliskiej szkoły.

Stadion Bobrzan dla miasta »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie red.
Wojewoda Dolnośląski podjął decyzje o nieodpłatnym przekazaniu Gminie Miejskiej Bolesławiec nieruchomości przy ul. Rajskiej w Bolesławcu.

Jeden wyrzucony, drugi przywrócony »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie Mateusz Bień
Tomasz Z. policjant, który postrzelił kolegę stracił pracę. Został dyscyplinarnie zwolniony ze służby. Ofiara jego wygłupów, Jakub A. wrócił do pracy.

Wysokie miejsca bolesławieckich racketlonistów »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie red.
W maju ukazał się najnowszy światowy ranking rackietlona, w którym najwyższe miejsca z Polskich zawodników zajmują zawodnicy klubu TOP Bolesławiec.

Blamaż BKS »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie red.
BKS Bolesławiec przegrał w sobotę z Polonią - Spartą Świdnica aż 0:7. Mecz odbył się w Bolesławcu, była to 30 kolejka czwartej ligi. Dla gości cztery gole strzelił Kopernicki.

Piknik pod gradową chmurą »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie red.
Dni Miasta bolesławianie mają już za sobą. Jedni narzekali na nudę i nieciekawy program imprezy, inni bawili się świetnie. Czyli jak zawsze. Chociaż tym razem, pogoda dostarczyła dodatkowych atrakcji.

W styczniu premiera »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie Ilona Parejko
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w styczniu przyszłego roku, wyremontowane i wyposażone na nowo kino Forum otworzy podwoje.

Bohaterowie naszych czasów »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie Ilona Parejko
W powiecie jest ich 411, z czego tylko 60, to zawodowcy. Reszta, to ochotnicy, gotowi stanąć do walki z żywiołem o każdej porze dnia i nocy.

Kto widział wypadek? »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie Ilona Parejko
Zwłoki młodego mężczyzny znaleziono w niedzielę 29 kwietnia w przydrożnym rowie na trasie z Kraśnika Dolnego w kierunku Krzyżowej.

Walczyli młodzi lekkoatleci »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie red.
10 maja na stadionie miejskim w Bolesławcu rozegrano Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Lidze Lekkoatletycznej.

Zmiany w rozkładzie MZK »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie red.
W związku z robotami na ul. Granicznej 14 maja (od godziny 8.00) do odwołania zamknięta będzie część ul. Granicznej i Staszica.

Historia pewnej fotografii »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Zacięte walki, toczone u schyłku drugiej wojny światowej na ziemi lubańskiej, a także w okolicach Nowogrodźca, Gościszowa, Zebrzydowej i Wykrot, pozostawiły widoczne do dnia dzisiejszego bitewne ślady.

Dzieci i śmieci »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie Ilona Parejko
Lalki Barbie, samochody z wyrzutniami, gry komputerowe, kosmetyki. Tyle można dostać za górę aluminiowych puszek.

Dni miasta już w ten weekend »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie red.
Przedstawiamy program tegorocznych Dni Bolesławca. Początek imprezy już 12 maja, wśród gwiazd usłyszeć będziemy mogli rapera Mezo, któremu towarzyszyć będzie Kasia Wilk.

Partnerska wizyta w Danii »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie red.
Od 1 do 3 maja delegacja Urzędu Miasta przebywała z wizytą roboczą w Mariagerfjord w Danii. Dotychczas miastem partnerskim Bolesławca była miejscowość Hobro w Danii.

Świetna postawa TOPu w Świebodzicach »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie red.
3 maja odbyły się Mistrzostwa Świebodzic w tenisie stołowym. W turnieju wystartowało 60 zawodników z całego Dolnego Śląska.

Spokojne i pewne zwycięstwo Bobrzan »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie red.
W niedzielę Bobrzanie Bolesławiec rozegrali swój 23 mecz w tym sezonie, mierząc się tym razem z GKS-em Warta Bolesławiecka.

Nieznane kino uznane »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Filmowego, w każdy majowy poniedziałek zawsze o godz. 19.00 w kinie Orzeł.

Były bolesławiecki ordynator skazany »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie red.
Zakończył się proces Mariusza Ch. - byłego ordynatora oddziału neurologicznego Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu.

Jeździecka majówka za nami »
Tekst opublikowany 2007-05-04, opracowanie red.
W dniach 29 kwietnia - 1 maja, na terenie bolesławieckiego Bulwaru nad Bobrem oraz na zamku w Kliczkowie rozegrane zostały regionalne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody.

Zostań policjantem »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie Ilona Parejko
W bolesławieckiej komendzie policji brakuje ludzi do pracy. Na chętnych czeka kilkanaście wolnych etatów. Jednak wcale nie tak łatwo zostać policjantem. Chętnych odstraszają wymagania i niskie płace.

Strażnicy mają nową siedzibę »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie Ilona Parejko
Miejscy strażnicy przeprowadzili się pięć metrów dalej od dotychczasowej siedziby. W wyremontowanym baraku mają nawet prysznic, a w garażu siłownię.

Bez kasy ani rusz »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie Ilona Parejko
Radni powiatu jednogłośnie zadecydowali o poręczeniu kredytu, który ZOZ przeznaczy na dokończenie budowy oddziału ratunkowego. Chodzi o ponad 1,5 miliona złotych.

Remonty i inwestycje na drogach »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie red.
W ramach realizacji kontraktu "Kanalizacja w mieście Bolesławiec" trwają roboty instalacyjne przy ul. Dolne Młyny oraz przy ul. Staszica.

Wypromuj się »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie Ilona Parejko
Jesteś zdolny, a przynajmniej tak ci się wydaje? Skorzystaj z nowej oferty Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, który miejscowym twórcom - amatorom pomoże zorganizować wystawę, recital, spektakl teatralny i rozreklamuje przedsięwzięcie.

Po flagę do urzędu miasta »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie red.
Od dzisiaj w Urzędzie Miasta, w holu Ratusza wydawane będą flagi państwowe. Urząd przygotował sto nowych flag.

Europejskie miasto - Bolesławiec czwarty »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie red.
25 kwietnia w Starym Ratuszu we Wrocławiu odbyła się konferencja "Europejska gmina, europejskie miasto" oraz zaprezentowane zostały wyniki rankingu opublikowanego przez Gazetę Prawną.

Nie będzie Rubika »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie red.
Zapowiadany na 3 czerwca 2007 r. bolesławiecki koncert "Psałterz Wrześniowy" nie odbędzie się w związku z niewyjaśnioną sytuacją pomiędzy agencją koncertową Duo i Piotrem Rubikiem.

Niebawem parada parowozów »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie red.
Kilka wolnych dni na przełomie kwietnia i maja to doskonały czas na relaks, wycieczki dalekie lub bliskie, a przy tym niekonwencjonalne spotkania z koleją.

Diagnoza za darmo »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie Ilona Parejko
Przedsiębiorstwo PKS zaprasza kierowców na bezpłatne przeglądy aut. Na przegląd zgłaszać się można we wszystkie pierwsze piątki i soboty miesiąca od godziny 7 do 21, a w sobotę od godziny 7 do 13.

Jacek Dehnel w Bibliotece »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
W środę, 18 kwietnia miłośnicy talentu młodego pisarza spotkali się z Autorem w Galerii „Format” w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Lisy do szczepienia »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bolesławcu informuje, że w dniach 2 - 25 maja przeprowadzona zostanie wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Uzupełnienie bazy informacji teleadresowych »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Przedstawiciele firm, instytucji i organizacji związanych z obsługą ruchu turystycznego w Bolesławcu proszeni są o dostarczenie informacji teleadresowych, jak również informacji dotyczących zakresu świadczonych usług.

Makabryczne wygłupy »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie Ilona Parejko
Sławek Kowalski (21 lat) omal nie stracił oka. Na głowie ma 15 szwów i krwawe wybroczyny. Siedział z kolegami nad Bobrem przy ulicy Rajskiej, kiedy z drugiego brzegu rzeki ktoś rzucił w niego butelką po piwie.

Szkoła Muzyczna - zapisy rozpoczęte »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie red.
Państwowa Szkoła Muzyczna im. W. Lutosławskiego w Bolesławcu przyjmuje zapisy do klasy pierwszej. Egzamin wstępny odbędzie się drugiego czerwca.

Jest nowy chodnik »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończył się remont chodnika przy ul. Kaszubskiej. Odbiór prac nastąpił 23 kwietnia. W ramach prac remontowych zwężony został dotychczas istniejący chodnik.

Efektywna energia w mieście »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie red.
20 kwietnia Gmina Miejska Bolesławiec otrzymała nagrodę specjalną w II edycji konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polce.

Na weekend majowy koleją »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie red.
Na zbliżający się długi weekend spółka PKP Przewozy Regionalne oferuje kilka nowych ofert, wśród których znalazł się m.in. Regio - Karnet.

12 - 13 maja: dni Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie red.
Dwudniowa impreza charakterze rodzinno – rekreacyjnym odbędzie się w centrum miasta, na placu J. Piłsudskiego i zielonym skwerze przy Bolesławieckim Ośrodku Kultury.

BKS gromi »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie red.
W meczu 26. kolejki IV ligi piłkarskiej Bolesławianie pokonali zespół Polonii Trzebnica aż 6:1. Co ciekawe - pierwszą bramę meczu zdobyli goście.

Reklama kosztem urzędu? »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie KS
"Chcę, by wszyscy byli jednakowo traktowani i mieli te same warunki" - mówił o rynku mediów rzecznik prasowy Starostwa. Tymczasem od jakiegoś czasu pod adresem internetowym urzędu widniała reklama prywatnego serwisu rzecznika.

Nauki dla przyszłych rodziców »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie Ilona Parejko
Na zajęcia do Szkoły Rodzenia przychodzą tłumy. Położne uczą przyszłe mamy jak przygotować się do porodu, a później opiekować maleństwem.

Święto koni, Indian i rycerzy »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie Ilona Parejko
29. kwietnia na Bulwarze nad Bobrem rozpoczną się Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody. A już 1. maja na zamku w Kliczkowie rządzić będą rycerze, a jeźdźcy z najlepszych polskich klubów dokończą zawody.

Poety wyprawa za chlebem »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie Ilona Parejko
Krytycy literatury twierdzą, że bajki Ryszarda Gruchawki nie są gorsze od dzieł Tuwima i Brzechwy, a jego ostatnia sztuka teatralna nie ustępuje dramatom Różewicza.

BOKoffskie Konfrontacje teatralne »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie red.
Druga odsłona teatralnego projektu BOK – tym razem alternatywna [:] Scena Witkacego.Wro ze spektaklem Vnyl Side B wg tekstu Andreasa Pilgrima w reżyserii Sebastiana Majewskiego – w sobotę 21 kwietnia o godz. 18.00 w klubie Pegaz

Mistrzostwa w Biegu na Orientację za nami »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie red.
14 kwietnia 2007, na terenach strzelnicy wojskowej odbyły się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w Biegu na Orientację. W zawodach wziąć mogli udział wszyscy chętni, bez względu na miejsce zamieszkania, zarówno amatorzy, jak i zawodowcy.

Nie uciekają z Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie Ilona Parejko
- Żadnych zwolnień grupowych nie będzie, a firma nadal zamierza inwestować w Bolesławcu - mówi Grzegorz Menet, dyrektor Bader Polska.

Nowe osiedla mieszkaniowe »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie red.
W marcu radni Rady Miasta Bolesławiec uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta.

Przyjaciel do wzięcia »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie Ilona Parejko
- Nasze psy to ofiary ludzkiego okrucieństwa - mówi Helena Bortkiewicz, opiekunka psów, które mieszkają w mini schronisku założonym przez miejskich strażników.

Chcieli skraść manekina »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu odzieżowego. Jeden z zatrzymanych miał na sobie spodnie, które ściągnął z manekina.

Gorzki smak starości »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie Ilona Parejko
Takiej starości jak moja nie życzę najgorszemu wrogowi - skarży się Czesław Rosowicz z Wykrot. - Jestem chory i samotny, nikomu niepotrzebny.

Pierwsze miejsce Bartłomieja Frączkiewicza »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie red.
Podczas czwartej edycji Festiwalu Sacro - Song Bolesławiecki Ośrodek Kultury reprezentowali członkowie grupy poetyckiej "Poezja śpiewana – i nie tylko", prowadzonej przez Annę Frączkiewicz.

Motobi Kąty Wrocławskie - BKS 1:1 »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie red.
Aż do 90 minuty spotkania BKS prowadził w Kątach Wrocławskich z wiceliderem czwartej ligi - zespołem Motobi. Niestety tuż przed końcem meczu gospodarzom udało się wyrównać.

Klub Filmowy dofinansowany  »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury otrzyma dofinansowanie z programu wspierania działalności kin oraz dyskusyjnych klubów filmowych.

Spotkanie z Janem Nowickim »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
W piątek 27 kwietnia, o godz. 17.00 zapraszamy do kina Orzeł na spotkanie z Janem Nowickim. W programie przedpremierowy pokaz filmu "Niepochowany" w reż. Marty Meszaros.

Psałterz Wrześniowy w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
Oratorium, trzecia część Tryptyku Świętokrzyskiego z muzyką skomponowaną przez Piotra Rubika, pod jego dyrekcją zostanie zaprezentowane 3 czerwca w Bolesławcu.

Łapki przy sobie »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie Ilona Parejko
Osiemnastoletnia bolesławianka oskarżyła instruktora jazdy o nieobyczajne zachowanie. Zeznała policjantom, że mężczyzna wywiózł ją do lasu i zaczął obłapiać. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Podziwiaj górskie piękno »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie red.
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza wszystkich miłośników przyrody i piękna do obejrzenia wystawy fotograficznej "Piękno Gór Kaczawskich i Pogórza Kaczawskiego".

Mistrzostwa w badmintona »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie red.
15 kwietnia, o godzinie 10.00 w sali sportowej LO im. Jana Pawła II w Złotoryji odbędą się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Powiatu Złotoryjskiego w Badmintona.

Myśliwego sen czy jawa? »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie http://www.boleslawiec.wfp.pl/artykul.php?id=139
Wbrew powierzchownym opiniom, łowiectwo to nie tylko zabijanie – chociaż tak czasem sądzą ludzie, nie dociekający prawdziwej istoty myślistwa. Najgorliwsi przeciwnicy polowań uważają wręcz za haniebne mordowanie "dla zabawy" dzikiej zwierzyny.

Planowane ścieżki rowerowe w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
26 marca Gmina Miejska Bolesławiec uzyskała pozwolenie na budowę ścieżek rowerowych na terenie miasta.

-123 min. w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
Mija właśnie 10-lecie powstania tego czeskiego zespołu. -123 min. to fuzja jazzu, bluesa, rocka doprawiona pierwiastkami etno, latyno, funky plus nonszalancka improwizacja. W klubie Pegaz już 22 kwietnia o godz. 18.00

Wspomnienie Marka Grechuty »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
W najbliższą sobotę, 14 kwietnia o godz. 18.00, w klubie Pegaz odbędzie się program przygotowany przez grupę młodzieży z różnych klas I LO, według autorskiego scenariusza, opracowanego przez nich samych.

Rozbita szyba w BOKu »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Pl. Piłsudskiego funkcjonariusze Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 22-letniego mężczyznę.

Biegaj na orientację  »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie (tom)
Bolesławiecki MOSiR oraz UKS Tukan w Iwinach zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w I Otwartych Mistrzostwach Bolesławca w Biegach na Orientację

Przejęte przemycane papierosy »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie red.
Dolnośląscy policjanci przejęli pod Bolesławcem ponad 30 tysięcy paczek przemycanych papierosów.

Od jutra zamknięty przejazd kolejowy »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie red.
Od 11 kwietnia (od godz. 8.00) do 31 maja (godz. 18.00) zamknięty będzie przejazd kolejowy w ciągu ulic Polna – Modłowa w Bolesławcu.

Bolesławiecki plakat nominowany do nagrody Złote Formaty »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie red.
Biuro organizacyjne Festiwalu Promocji Miast Polskich przekazało informację, że praca konkursowa "Bolesławieckie Święto Ceramiki" została nominowana do nagrody Złote Formaty w kategorii plakat reklamowy.

Wiosenne porządki »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie e-red.
Harcerze z Hufca im. Szarych Szeregów w Bolesławcu rozpoczęli wielkie sprzątanie miasta. 5 kwietnia młodzież posprzątała tereny zielone na osiedlu Kwiatowym. W sumie zebrano ok. 70 worków odpadów.

Tęczowy urok wiosny – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie e-red.
29 marca wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego "Tęczowy urok wiosny" zorganizowanego przez Filię Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu.

Wszystkiego dobrego! »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie red.
Wszystkim naszym czytelnikom radosnych i udanych Świąt Wielkanocnych życzy cała redakcja portalu. Już po świętach spotykamy się ponownie, aby nadal informować o tym, co najciekawsze w naszym mieście. Wszystkiego dobrego!

Bolesławiec trzeci w rankingu gmin »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie red.
Związek Powiatów Polskich jest organizatorem corocznego rankingu powiatów i gmin. W rankingu gmin za 2006 rok Bolesławiec uplasował się na trzecim miejscu, zdobywając w konkursowym współzawodnictwie 3374 punkty.

Kolejne zmiany w MPK »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie red.
W związku z robotami na ul. Staszica, z dniem 10 kwietnia od godz. 8:00 do odwołania zamknięta będzie dalsza część ul. Staszica na odcinku skrzyżowanie z Orzeszkową do Granicznej.

Kino Orzeł w Sieci Kin Studyjnych »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
Po kilkumiesięcznych staraniach i spełnieniu wymogów programowych określonych w regulaminie Sieci, kino Orzeł oficjalnie zostało przyjęte w poczet Ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych.

Wielkanocne pływanie »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
Tylko cztery złote kosztować będzie wstęp na bolesławiecką pływalnię w okresie świątecznym. Do aktywnego spędzenia świąt wielkanocnych zaprasza MOSiR.

Złodzieje z narkotykami »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
Wczoraj, przy ul. Dolne Młyny bolesławieccy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn (20 - 25 lat), którzy włamali się do samochodu Seat Toledo i skradli radioodtwarzacz marki JVC.

Kuba Hankiewicz z Chmury najlepszy! »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
Jakub Hankiewicz z Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportów Wodnych „CHMURA” zajął pierwsze miejsce w kategorii juniorów w II Halowych Zawodach we Freestyle’u Kajakowym LOOP ’07

TOP ostatecznie drugi »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
31 marca w sali sportowej ZSOiZ bolesławieccy tenisiści stołowi rozegrali ostatni mecz sezonu zamykający zmagania ligowe, których zwieńczeniem miał być awans do I Ligi.

MZK informuje »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
W dniach 14 i 28 kwietnia 2007 (sobota) uruchomione zostaną trzy nowe kursy linii 8.

Groźnie na drodze nr 4 »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
W Kruszynie na drodze nr 4 kierujący (31 lat) samochodem ciężarowym marki Citroen najechał na tył Malucha.

Bobrzanie wygrali z Przyszłością »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
Wczoraj o godz. 11 pierwsza drużyna Bobrzan zmierzyła się z Przyszłością Dłużyna. Lider klasy A zdecydowanie wygrał mecz.

Euroregionalnie o demencji »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
Czteroosobowa delegacja Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu uczestniczyła w dwudniowym kongresie medycznym zorganizowanym w niemieckim Görlitz.

Przyrodnicze szkolenie »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie red.
27 marca 2007 r. w Bolesławcu odbyło się szkolenie dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych pt. "Europejska Ramowa Dyrektywa Wodna w edukacji ekologicznej".

Dyskusyjny Klub Filmowy »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Filmowego, w każdy kwietniowy poniedziałek (oprócz świątecznego!) zawsze o godz. 19.00 - w kinie Orzeł.

Koncert w klubie Pegaz »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie red.
Zapraszamy na kolejny Muzyczny Piątek, w którym zespoły z Bolesławca grają z zespołami z Dolnego Śląska. Już jutro muzyka z gatunku Death Metal za sprawą świetnego i rokującego na przyszłość zespołu z Bolesławca Grimoirum.

Pożar na Jana Pawła II »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie red.
27 marca, w jednym z bolesławieckich wieżowców przy ul. Jana Pawła II wybuchł pożar w czterech pomieszczeniach piwnicznych. Z uwagi na zadymienie budynku ewakuowano mieszkańców.

Znamy zwycięzców konkursu recytatorskiego »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie red.
28 marca w auli Młodzieżowego Domu Kultury odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Pegazik". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej.

Będzie autostrada »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie red.
Wojewoda Krzysztof Grzelczyk podpisał pozwolenie na budowę 45-kilometrowego odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Bolesławiec.

Najlepsi tenisiści »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie red.
24 marca w Sali Gimnastycznej przy ulicy Armii Krajowej odbyły się zawody w tenisa stołowego. W imprezie mógł wziąć udział każdy chętny.

Poezja Śpiewana i nie tylko »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie red.
Na wieczór poświęcony twórczości Haliny Poświatowskiej, zaprasza do klubu Pegaz Bolesławiecki Ośrodek Kultury w sobotę 31 marca o godz. 18.00.

Jan Bancewicz w Galerii "Format" »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie red.
Trwającą od 15 lutego wystawę rysunku Jana Bancewicza w Miejskiej Bibliotece Publicznej zakończył miły akcent – spotkanie Artysty z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Wyjątkowe odkrycie archeologów  »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie red.
W Bolesławcu trwają prace przy renowacji płyty głównej Rynku. Wraz z płytą Rynku wybrukowaniu podlega ulica Prusa. W trakcie trwających prac odkryto wiele interesujących zabytków.

Naklejki "Bolesławiec miasto ceramiki" »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie red.
Od 27 marca w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta (biurowiec) przy pl. Piłsudskiego w Bolesławcu dostępne będą naklejki na ramki do tablic rejestracyjnych.

Stary Teatr w Bolesławcu będzie zamknięty do czasu remontu »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie red.
Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął w piątek bolesławiecki teatr. Budynek jest w fatalnym stanie technicznym.

Jan Wołłodźko nowym Geodetą Powiatowym »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie red.
Nowy naczelnik Wydziału Geodezji, Katastru i Nieruchomości ma wykształcenie wyższe oraz posiada odpowiednie uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii.

Jakie trendy w optyce? »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie red.
"Najważniejsze jednak jest, aby okulary pasowały do rysów twarzy" - rozmawiamy z Adrianem Śliwińskim właścicielem zakładu optycznego "Dakota Smith" przy ul. Zgorzeleckiej 40 w Bolesławcu.

Zmiana rozkładu Wrocławianina »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
Z powodu prac modernizacyjnych na linii Warszawa - Łódź, w dniach 24-31 marca br. zmieni się rozkład jazdy pociągu pospiesznego "Wrocławianin".

Od dziś Testosteron »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
"Testosteron" wbrew nazwie nie jest przeznaczony tylko dla mężczyzn. To seans obowiązkowy również dla kobiet, które pragną...pośmiać się z facetów oraz dla wszystkich widzów, którzy cenią sobie dobrą zabawę.

Autobusy pojadą inaczej »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
1 kwietnia nastąpi zmiana rozkładów jazdy autobusowych linii miejskich. Zmiany rozkładów dotyczą zarówno drobnych przesunięć w godzinach odjazdów autobusów, jak i dołożenia dodatkowych kursów.

Skradł auto wspólnika »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
22 marca, około godziny 21.00 na ul. Grunwaldzkiej w Bolesławcu doszło do kradzieży busa. Jak się okazało, złodziejem był współwłaściciel auta.

Alkohol - nieletnim wstęp wzbroniony »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
21 marca w Urzędzie Miasta Bolesławiec zakończyło się dwudniowe szkolenie skierowane do sprzedawców napojów alkoholowych.

Trwa remont chodnika przy ul. Kaszubskiej »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
W Bolesławcu rozpoczął się remont chodnika przy ul. Kaszubskiej. Wykonawcą robót jest Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. Z budżetu miasta przeznaczono na remont 44 tys. zł.

Trzy punkty dla Bobrzan »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
W niedzielnym meczu Bobrzanie zmierzyli się z rywalami z Łąki pokonując ich stosunkiem 3-2. Mecz rozegrany był na stadionie MOSiR-u przy ul. Spółdzielczej.

Grały "Trójki" »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
20 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Bolesławca Szkół Podstawowych w Mini-Siatkówce "Trójek". W zawodach uczestniczyły reprezentacje bolesławieckich szkół podstawowych w kat. dziewcząt i chłopców.

Ucz się grać na basie »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
Warsztaty na gitarę basową w Bolesławieckim Ośrodku Kultury, projekt dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Zwycięstwo w meczu na szczycie »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
W sobotę 17 marca drużyna TOP Ekoceramika Bolesławiec rozegrała wyjazdowy mecz II ligi tenisa stołowego z LZS SKS Raszówka. Był to mecz 2 i 4 drużyny w tabeli.

Zostań ratownikiem »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie red.
Bolesławiecka drużyna WOPR zaprasza na kurs ratownika oraz młodszego ratownika WOPR. Spotkanie odbędzie się 25 marca na pływalni bolesławieckiego MOSiRu.

Nietypowa promocja Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
Na nietypowy pomysł promocji miasta wpadły władze Bolesławca. Mieszkańcy i przyjezdni - za darmo - będą mogli dostać i zamontować na własnych samochodach ramki do tablic rejestracyjnych.

Dotacja dla rozpoczynających działalność gospodarczą »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie Radosław Owczarkowski
Podstawowym problemem osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej jest pozyskanie środków na rozruch firmy.

Wygrana na wyjeździe »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
17 marca zespół TOP podejmował na wyjeździe Ołavie Oława, wygrywając 3:1. Top wystąpił w składzie bez trzech podstawowych graczy.

Plan dla prawobrzeżnej części Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
14 marca radni Rady Miasta Bolesławiec uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Bolesławiec.

Psałterz Wrześniowy w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Znana jest już data bolesławieckiego koncertu Psałterz Wrześniowy pod batutą Piotra Rubika. To kontynuacja koncertów Golgota Świętokrzyska i Tu es Petrus.

Jutro koncert Maleńczuka »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
W sobotę 31 marca, zapraszamy do Centrum Bankietowego "Galeria" na koncert Macieja Maleńczuka. Początek koncertu o godzinie 19.30.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów zaprasza »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
W Starostwie za darmo można uzyskać poradę z zakresu praw konsumenta. Pomocy udziela doświadczony prawnik, Waldemar Sawicki.

Życzliwość i dążenie do celu »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Na siłowni wszyscy chcą mi pomagać - to miłe, ja jednak uważam się za osobę samodzielną i w miarę możliwości radzę sobie sama. Rozmawiamy z Bogumiłą Zając, niepełnosprawną mieszkanką Bolesławca.

Miss Polonia w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Już dziś odbędzie się w Bolesławcu casting do wyborów Miss Polonia. Casting odbędzie w się w kinie Orzeł o godz. 16.00.

Konkurs na najwyższą palmę »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do wzięcia udziału konkursie na najwyższą tradycyjną palmę wielkanocną.

Kino Orzeł zaprasza dzieciaki »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Projekt edukacji filmowej "Bajki i baśnie z mojego dzieciństwa" kierujemy do najmłodszych widzów. Ma on na celu popularyzowanie bajek, które niosą ze sobą pozytywne, pozbawione przemocy treści, filmy które towarzyszyły nam przed laty.

Młode siatkarki Top trzecie na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Młodziczki TOP Bolesławiec udziałem w dwóch turniejach finałowych o mistrzostwo Dolnego Śląska zakończyły sezon rozgrywkowy 2006/07 zajmując ostatecznie III miejsce w województwie.

Okiem Łukasza Gromolaka »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury oraz PracoFFnia Teatralna Na 1 Piętrze zaprasza na kolejną odsłonę Art. Przestrzeń Bolesławiec Projekt

Dziesięć kilogramów marihuany w kołach »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Dwaj Dolnoślązacy zatrzymani za przemyt ponad 10 kilogramów marihuany o wartości ponad ćwierć miliona złotych. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów z Centralnego Biura Śledczego pod Bolesławcem.

Dwie Moce »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Na wieczór autorski zapraszamy do klubu Pegaz, w sobotę 17 marca o godz. 19.00. W programie gościnnie wystąpi znakomity muzyk, aranżer i kompozytor Czesław Majewski.

Grały "czwórki" »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Wczoraj, 13 marca, w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Bolesławca Szkół Podstawowych w Mini Siatkówce "Czwórek".

Sensacyjne odkrycie »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie red.
Prawdopodobnie trzeba będzie zweryfikować opinie historyków, datujących początki rozwoju ceramiki w mieście na XV lub XVI wiek.

Otwarcie przejazdu pod wiaduktem »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie red.
W sobotę uruchomiony został przejazd pod wiaduktem w ciągu ulicy Kościuszki w Bolesławcu. Dziś uruchomiana zostanie w tym miejscu sygnalizacja świetlna.

Gnali na stacjonarnych rowerach »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie red.
11 marca odbył się Pierwszy Bolesławiecki Maraton na rowerach stacjonarnych. Udział w tej kilkugodzinnej imprezie wzięło trzynaście osób.

Wstrząsająca pomyłka »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie red.
Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu pomylili przygotowane do pochówku zwłoki. Prezes MZGK Władysław Bakalarz przyznaje się do winy.

Laptopy wygrywają konkurencję »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie red.
Dlaczego coraz częściej kupujemy notebooki? Czym powoli stają się obecnie komórki? Czy warto wstrzymać się jeszcze z zakupem wciąż taniejącego sprzętu? Pytamy Grzegorza Chojnackiego, właściciela salonu Chojna.

Szkolenie dla sprzedawców alkoholu »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie red.
W dniach 20 - 21 marca w godzinach od 8.00 do 14.00 w Pałacu Ślubów odbywać się będzie szkolenie skierowane do właścicieli oraz personelu punktów sprzedaży napojów alkoholowych.

W sobotę rywalizacja pływaków »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie red.
10 marca, w sobotę, o godz. 15:00 na pływalni krytej w Bolesławcu odbędą się II Zawody pływackie w ramach Otwartych mistrzostw miasta 2007.

Samochodowi złodzieje złapani »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie red.
Bolesławieccy policjanci zatrzymali czterech złodziei włamujących się do zaparkowanych w mieście samochodów. Jednego ze sprawców zatrzymano na gorącym uczynku.

Bolesławiec na targach turystycznych w Berlinie »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie red.
Bolesławiec - tradycyjnie już - wystawia się na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie, które w tym roku trwają od 7 do 11 marca.

Maciej Maleńczuk w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie red.
31 marca, w Centrum Bankietowym Galeria w Bolesławcu wystąpi muzyk, poeta, skandalista - Maciej Maleńczuk. Początek koncertu o godzinie 19.30, bilety nabyć można w Bolesławieckim Ośrodku Kultury.

Były prezydent miasta oskarżony o płatną protekcję  »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie red.
Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze skierował do Sądu Rejonowego w Bolesławcu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu Kazimierzowi S. oraz 57-letniemu byłemu prezydentowi Bolesławca Józefowi B.

Staż absolwencki w UM »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie red.
Urząd Miasta Bolesławiec poszukuje kandydatów na staż absolwencki od marca / kwietnia 2007 r.

Bolesławiecki tygiel »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie red.
Warsztaty plastyczne z cyklu Boleslawiecki Tygiel przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą rozwijać umiejętności rysunkowe i malarskie oraz poznać różne techniki plastyczne.

Szpital pomoże uczelni »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie red.
Najprawdopodobniej już latem bieżącego roku w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu rozpoczną się specjalizacje kliniczne dla psychologów.

Rozstrzygnięcie konkursu na temat segregacji odpadów »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie red.
1 marca odbył się konkurs dla uczniów klas IV szkół podstawowych zorganizowany przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu. Konkurs zakończył warsztaty, które realizowane były w styczniu i w lutym.

Załóż własną działalność! »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie Radosław Owczarkowski
Dla wielu osób poszukujących pracy, albo chcących rozwijać swoje pasje i umiejętności, łącząc je z możliwością zarobkowania, założenie własnej działalności gospodarczej wydaje się rozwiązaniem optymalnym.

Siedem lat więzienia dla pedofila z Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie red.
1 marca przed Sądem Rejonowym w Bolesławcu zakończył się proces 44 - letniego mieszkańca Bolesławca Bronisława W., oskarżonego o pedofilię.

Nadchodzi kolejny "Dług" »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie red.
Na uroczystą premierę filmu "Bezmiar sprawiedliwości" zapraszamy w dniu 10 marca o godz. 20.15, do kina Orzeł.

Kolejne zmiany w MZK »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie red.
W związku z robotami na ul. Staszica, 5 marca do odwołania zamknięta będzie droga na odcinku Góralska - skrzyżowanie z Orzeszkową.

Internet nie jest konkurencją »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie red.
Moda w tej branży zmienia się średnio co pół roku, zmieniamy więc fasony i style tak często, jak to możliwe - rozmawiamy z Czesławem Pietrzakowskim, współwłaścicielem Studia Sukien Ślubnych w Bolesławcu.

Supermarket w klubie Pegaz »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
3 marca, w klubie Pegaz zobaczyć będziemy mogli spektakl "Supermarket" w wykonaniu aktorów Teatru Odnalezionego. Początek o godzinie 18.00, wstęp kosztuje 5 zł. Spektakl inspirowany jest operą mydlaną Biljany Srbljanović.

Propozycje MDK »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
W marcu Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu organizuje aż cztery wydarzenia kulturalne. Już 2 marca w Galerii MDK wystawione zostaną prace ceramiczne uczestników pleneru "Zima 2007" oraz prace uczestniczki zajęć MDK - Aurelii Zduńczyk.

Niekonwencjonalna lekcja historii »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Wczoraj Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej przy ul. Ceramicznej 5 w Bolesławcu uroczyście odchodziła jubileusz sześćdziesięciu lat istnienia.

Siatkarskie Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
W sobotę 24 lutego w sali GS nr 3 przy ul. Armii Krajowej w Bolesławcu odbył się kwalifikacyjny turniej o Mistrzostwo Dolnego Śląska w piłkę siatkową młodzików.

Droższa kolej »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Od jutra podróżujący koleją zapłacą więcej. Ceny biletów jednorazowych i okresowych wzrosną średnio o 5 proc. Oznacza to, że np. za bilet normalny z Bolesławca do Wrocławia, który kosztuje teraz 16 zł, trzeba będzie zapłacić o 1 zł więcej.

Oskarowy film w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
"Życie na podsłuchu" opowiada o totalnej inwigilacji enerdowskiego społeczeństwa i ewolucji postawy oficera Stasi, który podsłuchuje małżeństwo znanych artystów. Obraz zdobył statuetkę Oskara 2007 za najlepszy film zagraniczny.

Kościelny włamywacz zatrzymany »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
Policjanci z Bolesławca ustalili i zatrzymali 19-latka podejrzanego o włamanie do kościoła w Gromadce oraz odzyskali skradzione naczynia liturgiczne.

Dorośli mogą muzykować »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
Społeczne Ognisko Muzyczne Towarzystwa Muzycznego w Bolesławcu organizuje od 1 marca 2007 r. zajęcia umuzykalniające dla dorosłych.

Pozbądź się problemu z azbestem »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
Ważna informacja dla wszystkich posiadaczy wyrobów, obiektów bądź odpadów zawierających azbest. Miasto będzie dofinansowywać prace i działania mające na celu usuwanie niebezpiecznych dla zdrowia materiałów i substancji.

Odnowiony dach muzeum »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończyły się prace remontowe dachu na budynku Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14. Koszt prac dokumentacyjnych i remontowych wyniósł 114 tys. złotych.

Bez zwycięstwa, z doświadczeniem »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie red.
25 lutego w Bełchatowie odbył się turniej halowej piłki nożnej chłopców z rocznika 1996 (i młodszych), w którym udział wzięli zawodnicy MKS Bobrzanie i BKS Bolesławiec.

Od dziś zmiany w trasach autobusów MPK »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie red.
W związku z robotami na ulicy D.Młyny (w okolicy Stomadentu) oraz jej zamknięciem bolesławieckie MPK informuje o zmianach w rozkładach jazdy wybranych linii autobusowych.

Tragicznie pod Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie red.
Jedna osoba zginęła, a trzy pozostałe odniosły poważne obrażenia w wypadku, do jakiego doszło 22 lutego w Brzeżniku. Ciężarówka zderzyła się z osobowym Audi.

Kompetencja przede wszystkim »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red,
"Sklep z tak dużą powierzchnią, asortymentem, oferujący tak szeroką gamę technik handlu jest niewątpliwie ekscytującym wyzwaniem" - rozmawiamy z Januszem Górnym, kierownikiem Bricomarche.

Profilaktyczne badania diagnostyczne »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
Już od 1 marca do 14 grudnia będzie można w Bolesławcu bezpłatnie poddać się badaniom przesiewowym w tamach profilaktyki schorzeń sutka i prostaty.

Koncertowy piątek - kolejna odsłona »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
Początek o godz. 18.00, wystąpią dwa zespoły - Puls Nierealności - Fikcja ze Strzegomia / Świdnicy oraz Leaf z Wrocławia. Zapowiadany występ zespołu Kold ze względu na chwilowy brak pełnego składu został przełożony na inny piątek.

Nietrzeźwi kierowcy prowadzili 24-tonowe auta »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
Dwaj panowie upili się piwem. Zamiast odpocząć, postanowili przejechać na inny parking przy trasie A4. Nieopodal Jeleniowa koło jednego z samochodów ugrzęzło na miękkim poboczu.

Walczyli młodzi piłkarze ręczni »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
W czwartek odbyły się mistrzostwa Bolesławca szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej. Impreza miała miejsce w sali gimnastycznej Jednostki Wojskowej w Bolesławcu.

Święto Ceramiki atrakcją regionu »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie red.
Dolnośląska Organizacja Turystyczna rozstrzygnęła konkurs na najciekawszą atrakcję turystyczną regionu w 2006 r. Zwycięzcą konkursu zostało "Bolesławieckie Święto Ceramiki", które uznano za najciekawszą atrakcję turystyczną regionu.

Kina DVD szansą dla polskiego widza »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie red.
Najnowszy film Wiesława Saniewskiego, "Bezmiar sprawiedliwości", będzie pierwszym tytułem, którego dystrybucja kinowa odbywać się będzie równocześnie zarówno poprzez klasyczne kopie filmowe, jak również nośnik DVD.

Tydzień pomocy ofiarom przestępstw »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie red.
Od dziś do 1 marca po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W Bolesławcu mieszkańcy będą mogli skorzystać z pomocy prokuratorów.

Pewne zwycięstwo pingpongdzistów »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
W sobotę 17 lutego drużyna TOP Ekoceramika Bolesławiec rozegrała kolejny mecz II ligi tenisa stołowego z Odrą II Księginice.

Siatkarze w świetnej formie »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
W niedzielę 18 lutego bolesławieccy siatkarze, grający w IV lidze dolnośląskiej, odnieśli kolejne zwycięstwo. Zespół prowadzony przez Bogdana Mienculewicza wykorzystał przewagę techniki i warunków fizycznych nad gospodarzami ze Złotoryii.

Wyróżnili prezydenta »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska Prezydent Bolesławca Piotr Roman został wiceprzewodniczącym zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.

Szpital z porozumieniem »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
Dodatkowa premia dla załogi szpitala za pierwszy kwartał oraz podwyżki wynagrodzeń od pierwszego maja bieżącego roku - to wynik negocjacji prowadzonych pomiędzy reprezentacjami związków zawodowych i dyrekcją Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu.

Cztery cykle tematyczne Jana Bancewicza  »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
15 lutego 2007 r. w galerii „FORMAT” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu odbyło się otwarcie wystawy, na której kolejny raz prezentowany jest dorobek artystyczny Jana Bancewicza.

Młode siatkarki TOP Bolesławiec w finale Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
W sobotę 17 lutego 2007r. sukcesem zakończył się udział młodziczek w rozegranym w Głogowie turnieju barażowym o wejście do Finału Dolnośląskiej Ligi Młodziczek.

Zmiany w rozkładzie »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Od marca zmienią się rozkłady jazdy miejskiej komunikacji w Bolesławcu. Zmiany dotyczą czterech linii - 3,4,7 i 11 - chodzi zarówno o godziny odjazdów autobusów, jak i ich trasy przejazdu.

Wpadł altankowy złodziej »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Policjanci Sekcji Kryminalnej KPP zatrzymali 47 letniego Jerzego P. mieszkańca Bolesławca, który dokonał czterech kradzieży z włamaniem do altanek przy ul. Piastów.

Boją się spalarni »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
Mieszkańcy Nowej Wsi w powiecie bolesławieckim protestują przeciw planom budowy spalarni odpadów. Władze gminy Nowogrodziec na razie się do sporu nie włączają.

Wręczono nagrody za promocję Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
16 lutego w Teatrze Starym w Bolesławcu prezydent Piotr Roman wręczył nagrody za promocję miasta w 2006 r. W tym roku to już X gala wręczenia nagród za promocję Bolesławca.

Warsztaty perkusyjne w Klubie Pegaz »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
W ramach projektu "Muzyczne Piątki - warsztaty w Klubie Pegaz" zapraszamy na kolejne warsztaty - tym razem perkusyjne, które odbędą się na początku marca.

Zobaczmy, jak się całowali »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
Niemal 44 sekundy - tak długo całowali siępod wodą Beata Suchocka i Krystian Skowroński. To zwycięska para zabawy, jaką z okazji walentynek zorganizował bolesławiecki MOSiR. Prezentujemy galerię zdjęć.

Powrót Blues Nad Bobrem? »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
W najbliższą sobotę, 17 lutego, w sali konferencyjnej hotelu Piast w Bolesławcu odbędzie się zebranie reaktywowanego Stowarzyszenia "Blues nad Bobrem". To szansa na reaktywację samego festiwalu.

Aktywność popłaca »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
Najważniejszy jest sam ruch, jego forma może być różna – szybki spacer, biegi, jazda na rowerze, basen - rozmawiamy z Pawłem Chruszczem, właścicielem Fitness Clubu "Activ" na ul. Ogrodowej

Radni wybrali wiceprzewodniczącego »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie red.
Wczoraj Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę o wyborze drugiego wiceprzewodniczącego.

Piąta sesja za nami »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie red.
Podczas obrad podjęto uchwałę w sprawie zamiaru utworzenia Miejskiego Zespołu Szkół Nr 2 w Bolesławcu, w skład którego wejdą: Szkoła Podstawowa Nr 1 oraz Gimnazjum Samorządowe Nr 1 przy ul. Jana Pawła II 38 c.

Historia gromadzona w domowych albumach »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie e-red.
W budynku Działu Historii Miasta można obejrzeć wystawę fotograficzną "Bolesławieckie dziedzictwo i współczesność u progu nowego wieku".

Pomoc dla szpitala powiatowego »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie e-red.
Prezydent Piotr Roman postanowił rozłożyć na dwie raty zaległości szpitala powiatowego w podatku od nieruchomości z tytułu X, XI i XII raty za rok 2006 (łącznie to suma ok. 20 tysięcy zł.)

Szersza oferta Zvon »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie e-red.
Całodzienny bilet Zvon Euro - Nysa to specjalna oferta przewoźników z trzech państw: Polski, Niemiec i Czech. Już od ponad roku mieszkańcy Bolesławca mogą wybrać się pociągiem na wycieczkę do Niemiec i Czech korzystając z jednego biletu.

Bolesławiec nagradza basistę »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie red.
Gdyby nie Wojtek Pilichowski, kultowe warsztaty bluesowe zniknęłyby na dobre z kulturalnej mapy miasta. Za uratowanie imprezy i zorganizowanie darmowych lekcji znany gitarzysta basowy dostanie nagrodę od władz miasta.

Kino Orzeł zostało dofinansowane »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie red.
Znamy już decyzję o dofinansowaniu wniosków złożonych na sesję 1(6)/2007 Programów Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Bolesławiecki Ośrodek Kultury otrzymał środki na doposażenie kina Orzeł.

Z fantazją w bibliotece »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
Spotkania pod tytułem "Podróże do Krainy Fantazji" organizowane w czasie ferii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu gromadziły codziennie od 20 do 30 uczestników.

Zmiany w rozkładzie PKP »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
Z powodu prac modernizacyjnych na linii kolejowej E-30 nastąpiły zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Zmiany w rozkładzie stacji Bolesławiec są niewielkie.

Dlaczego nie do kina? »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
W lutowym repertuarze kina Orzeł oprócz familijnego filmu "Noc w Muzeum" i kandydatów do tegorocznych Oscarów znalazła się kolejna premiera ogólnopolska.

43 sekundy pod wodą »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
Najpierw głęboki wdech, potem zanurzenie, uścisk, pocałunek i mnóstwo starań, by wytrzymać jak najdłużej. A pod wodą nie było to wcale takie łatwe.

Prokuratorzy pomogą »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
W ramach obchodów Tygodnia Ofiar Przestępstw prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu będą udzielali informacji prawnych.

Top walczy o drugą ligę »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
W sobotę 10 lutego trzecioligowy zespół pingpongistów TOP Bolesławiec rozegrał spotkanie na wyjeździe z liderem ligi drużyną Bobry Jelenia Góra. Dla układu tabeli był to mecz niezwykle istotny, gdyż zwycięska drużyna miała gwarantowany niemal na 90% awans do II ligi.

Nowa Willowa »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończył się remont drogi i chodników przy ul. Willowej. Na remont chodnika (lewa strona) przeznaczono ponad 135 tys. zł z budżetu miasta.

Są pieniądze na oczyszczanie »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie red.
Komisja Europejska pozytywnie zaopiniowała wniosek Gminy Miejskiej Bolesławiec o rozszerzenie projektu Oczyszczanie ścieków w Bolesławcu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Kto najlepiej promuje miasto? »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie red.
16 lutego, o godz. 18.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2006 roku.

Nie nudzili się »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie red.
9 lutego 2007 r. pięćdziesięciu pięciu uczestników półkolonii zorganizowanej przez Centrum TOP Bolesławiec zakończyło dwutygodniową feryjną przygodę.

Sesja w walentynki »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
Przewodnicząca Rady Miasta Bolesławiec informuje, że 14 lutego o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się kolejna, piąta sesja Rady Miasta Bolesławiec.

Zniesienie współwłasności  »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie Radosław Owczarkowski
Jeżeli współwłaściciele nie mogą dojść między sobą do zgody w kwestii wspólnego korzystania z rzeczy lub sposobu zarządzania nią, często najwłaściwszym rozwiązaniem staje się zniesienie współwłasności.

Koncert Bez Sensu »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
W najbliższy piątek (9.02) o godz. 19.00 w klubie Pegaz będzie można posłuchać dwie zespoły Bez sensu z Zielonej Góry oraz Masterpiece z Czech.

Mirko najlepszy »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
Statuetkę Kazimierza dla Przedsiębiorcy Roku 2006 otrzymali właściciele Firmy Transportowej Mirko, czyli Lucyna i Mirosław Seneszynowie. Ich firma powstała w 1992 roku i zatrudniała wówczas osiem osób. Teraz załoga to 48 pracowników.

Kradli impulsy »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu nadzoruje śledztwo dotyczące kradzieży impulsów telefonicznych. Sprawcy mogli okraść nawet do tysiąca nieświadomych abonentów.

Polskie drogi - śmiech przez łzy »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie galeria.php?id=114
To nie żart - tak właśnie potrafią wyglądać polskie drogi. Współczujemy i życzymy powodzenia tym, którzy muszą zmagać się z tego rodzaju drogowymi absurdami. Zapraszamy również do naszej galerii i do nadsyłania własnych zdjęć.

Będą bić romantyczne rekordy »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie red.
W sobotę 10 lutego, o godz. 19:00 na pływalni krytej odbędą się VI Mistrzostwa Bolesławca w Pocałunku Pod Wodą. Wszystko w ramach Walentynek 2007.

Czołowo w Passata »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie red.
Pięć osób w szpitalu - to bilans wypadku, do jakiego doszło 3 lutego na drodze nr 4 w rejonie Tomaszowa Bolesławieckiego. Czołowo zderzyły się dwa samochody.

Po pijaku w Trabancie »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie red.
3 lutego, na ul. Gdańskiej w Bolesławcu funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali kierującego Trabantem 33-letniego mężczyznę, który znajdował się w stanie nietrzeźwości - 2,5 promila...

DKF w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Filmowego – dkf bok – w każdy poniedziałek, zawsze o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie już za tydzień, 12 lutego.

Dwa bilety w cenie jednego »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie red.
Tylko 12 złotych zapłacimy za dwa wyświetlane w kinie Orzeł filmy animowane - "Po rozum do mrówek" oraz "Happy Feet - Tupot małych stóp". Oba filmy są kinowymi przebojami sezonu.

Pieniądze kontra dzieci »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie Gazeta Wrocławska
Do końca lutego gminy mają obowiązek powiadomić o zamiarze likwidacji szkół. Uczniowie z Wykrotów, Nowej Wsi i maluchy z Parzyc od września mają dojeżdżać do odległego o 20 km Nowogrodźca.

Pracownicy protestują »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Pracownicy PWiK zarzucają wojewodzie łamanie prawa i skarżą go do sądu. Rada Pracownicza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji uważa, że wojewoda, powołując ponownie Andrzeja Chodyrę na stanowisko tymczasowego kierownika, złamał prawo

Biblioteka zaprasza na ferie »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zaprasza dzieci w okresie ferii zimowych do 9 lutego 2007 w godz. od 12.00 do 14.00 na zajęcia pod tytułem "Podróże do Krainy Fantazji" – zabawy z wyobraźnią.

Pogotowie ma nową karetkę »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
Nowa karetka reanimacyjna jest w dyspozycji bolesławieckiego pogotowia od kilku dni. Razem z wyposażeniem medycznym, między innymi pulsoksymetrem i defibrylatorem, kosztowała około 250 tys. złotych.

Koncert walentynkowy »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
14 lutego zapraszamy do Teatru Starego, w którym odbędzie się specjalny Koncert Walentynkowy. Publiczności zaprezentuje się grupa teatralna Tygrys Ogłuszony Domem.

Ferie czas zacząć »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
Do aktywnego wypoczynku podczas trwających właśnie ferii zimowych zapraszają bolesławiecką młodzież miejskie placówki - MOS, MOSiR oraz BOK. Atrakcji nie powinno zabraknąć.

Były prezydent oskarża »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie Radio Wrocław
Były prezydent Bolesławca złożył zawiadomienie o przestępstwie, którego miał dokonać wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk. Chodzi o przedłużenie kontraktu dla zarządcy bolesławieckich wodociągów.

Wygrana w świetnym stylu »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
W minioną sobotę drużyna TOP Bolesławiec rozegrała swój czwarty mecz rundy rewanżowej. Tym razem nasi siatarze pokonali trzecią drużynę w tabeli.

Kupujemy mieszkanie...ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie http://www.boleslawiec.wfp.pl/artykul.php?id=124
W naszym magazynie Radosław Owczarkowski, prawnik prowadzący kancelarię Twojeprawo.pl, pisze o wszelkich "niespodziankach", które czekać nas mogą podczas kupowania mieszkania. Zapraszamy do lektury!

Sztuka ponad granicami »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie red.
Od 3 lutego w Miejskim Dom Kultury w Zgorzelcu będzie można obejrzeć wystawę prac artystów ceramików - rzeźbiarzy, którzy przez cały sierpień pracowali w okolicznych zakładach ceramicznych.

Top gra z Chrobrym »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie red.
W sobotę 27 stycznia, przy ulicy Jana Pawła II w sali sportowej Zespołu Szkół Podstawowych nr 1. odbędzie się mecz IV ligi piłki siatkowej pomiędzy drużynami Chrobry Głogów - TOP Bolesławiec.

Nowe możliwości współpracy »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
23 stycznia Czeska Lipa, miasto partnerskie Bolesławca, było organizatorem konferencji inaugurującej projekt "Nowe możliwości współpracy i kształcenia w rozszerzonej Europie".

Bolesławianin nagrywa z gwiazdami »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Miłośnicy talentu Bartka Łęczyckiego mają kolejny powód do radości i dumy. W miniony czwartek zakończyła się sesja nagraniowa wspólnej płyty Wojciecha Waglewskiego i Maćka Maleńczuka.

Nasze galerie: co ze śniegiem? »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Mimo, że opady śniegu już ustały, efekty ostatnich dwóch dni nadal sprawiają sporo kłopotów mieszkańcom Bolesławca. Przeszkadzają szczególnie nieodśnieżone chodniki.

Grano w szachy »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie re.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu zorganizował 23 stycznia miejskie mistrzostwa klas gimnazjalnych w szachach. Prezentujemy zdjęcia i wyniki imprezy.

Przyszła zima »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie red.
Wszyscy ci, którzy liczyli na wyjątkowo łagodną zimę tego roku, dzisiejszego ranka przeżyli rozczarowanie. Czy drogowcy stanęli na wysokości zadania? Zapraszamy do dzielenia się informacjami na ten temat.

Nie będzie nudno »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie red.
Ferie 2007 bez nudy - tak swoje propozycje na najbliższe tygodnie nazwał bolesławieci MOSiR. Placówka zaprasza do aktywnego spędzenia dwóch wolnych tygodni - otwarte będą pływalnia, centrum gier i zabaw oraz sale gimnastyczna.

Zawody dwóch pokoleń »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
21 stycznia na pływalni miejskiego OSiRu odbyło się Święto Dziadków, w którym rywalizowały duety dziadków / babć i ich wnucząt.

Na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
Bolesławieccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku pięciu sprawców, którzy wypompowywali olej napędowy ze zbiornika samochodu ciężarowego.

Karol Stasik straci funkcję? »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
Przewodniczący Rady Powiatu Bolesławieckiego znalazł się wśród osób, wobec których toczy się postępowanie wyjaśniające w sprawie niedostarczenia na czas oświadczenia majątkowego. Wedle nowych przepisów za spóźnienie grozi utrata funkcji.

Wichura nad Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie red.
W Bolesławcu w nocy z 18 na 19 stycznia 2007 r. silny wiatr spowodował głównie szkody w drzewostanie. Na terenie miasta wichura przewróciła ok. 50 drzew.

Apocalypto w mieście »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie red.
Jeszcze do środy w kinie Orzeł będziemy mogli obejrzeć jeden z najbardziej emocjonujących filmów ostatnich dni - "Apocalypto" Mela Gibsona.

Wyjazdowe zwycięstwo TOPu »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie red.
Mecz TOP Bolesławiec - Silesia Świebodzice zakończył się wygraną Topu 3:2. Mecz odbył się w sali sportowej w Świebodzicach.

Anielsko w Bibliotece »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie red.
15 stycznia zawitały do Galerii "Format" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu sympatyczne aniołki.

Zostań strażnikiem miejskim »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie red.
Czterech nowych pracowników szuka bolesławiecka straż miejska. W serwisie prezentujemy wymagania oraz proces rektutacyjny.

O krok od tragedii »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie red.
Zdecydowane działanie bolesławieckich policjantów doprowadziło do uratowania 16-letniej dziewczynki, która chciała popełnić samobójstwo.

Będzie wiało! »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Radio Wrocław
Dziś pojawi się na Dolnym Śląsku ekstremalnie silny wiatr. Na terenach zabudowanych do 90 km/h w porywach nawet 125 kilometrów. Ale już w szczytowych partiach Sudetów do 180 km/h!

Szpital spłaci długi »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Andrzej Żurek
Do końca stycznia br. Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu spłaci wszystkie swoje zaległe wierzytelności. Jeden ze znanych banków udzielił placówce kilkaset tysięcy złotych kredytu.

Wykorzystujemy fundusze unijne »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie red.
Według tygodnika Wspólnota Bolesławiec jest w gronie pięciu miast powiatowych, które najlepiej w kraju wykorzystują przypadające im fundusze unijne.

Wymiana doświadczeń »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
11 stycznia na zaproszenie mera Nogent sur Marne J.P. Martina (Francja) prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz burmistrz Siegburga Franz Huhn uczestniczyli w spotkaniu miast partnerskich.

Skutecznie pozyskiwać fundusze »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
W Urzędzie Miasta Bolesławiec trwa szkolenie dla urzędników dotyczące pozyskiwania środków unijnych na lata 2007-2013 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

MZK szuka kierowcy »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
MZK w Bolesławcu poszukuje pracowników na stanowisko: kierowca autobusu. Wymagane jest prawo jazdy kategorii D oraz kurs dokształcający na przewóz osób.

BOK otrzymał dotację »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
11 stycznia Zarząd Województwa podjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych, których realizacja rozpoczyna się od stycznia 2007r

Nabrali doświadczenia »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
W pierwszym Ogólnopolskim turnieju Halowej Piłki Nożnej Trampkarzy w Krakowie reprezentujący Bolesławiec klub MKS Bobrzanie zajął 10 miejsce.

Jak uczyć się skutecznie? »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie Zdzisława Tubaj
"Umiejętność czytania powinniśmy więc doskonalić, aby w pełni korzystać z nowych zdobyczy i odkryć współczesnego świata" - specjalnie dla naszego portalu pisze Zdzisława Tubaj z bolesławieckiej szkoły szybkiego czytania.

Nieudany sparing Bobrzan »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie red.
W sobotę 13 stycznia Bobrzanie rozegrali mecz towarzyski w ramach okresu przygotowawczego z 4-ligową Nysą Zgorzelec.

Agent w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie red.
Codziennie o godz. 17.00 Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza miłośników agenta 007, który właśnie zyskał swoje szóste filmowe wcielenie w postaci Daniela Craiga.

Orkiestra zagrała »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie red.
Prawie setka wolontariuszy brała udział w XV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolesławcu. Organizacją tegorocznej zbiórki zajęło się Stowarzyszenie Promocji Kultury i Sztuki Bolesławca i Miast Partnerskich Kah.

Przegrana TOPu »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie red.
W sobotnim meczu czwartej ligi siatkówki TOP Bolesławiec podejmował na własnym boisku lidera tabeli - AKS Strzegom. Mimo ambitnej postawy nasi siatkarze ulegli 2:3.

Kratki z Nowogrodźca »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie red.
Wystarczyło półtora roku, aby w Nowogrodźcu na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stanął nowy zakład. Lovink Polska specjalizuje się w oczyszczaniu i emaliowaniu żeliwa.

Agent musi być psychologiem »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie red.
Na jakie cechy agentów ubezpieczeniowych powinniśmy zwracać uwagę? Rozmowawiamy z Andrzejem Siedleckim i Joanną Mieżejowską, właścicielami Biura ubezpieczeniowo - finansowego przy ulicy Sierpnia 80.

Orkiestra zagra już dziś »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie red.
Już dziś w Bolesławcu, o godzinie 18.00 odbędzie się pierwsza impreza związana z XV finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Transport na miarę czasów »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie red.
Od końca grudnia ubiegłego roku w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu jest nowa karetka sanitarna. Auto służy do transportu chorych i materiałów medycznych.

Do Tokio za jeden uśmiech »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie red.
Teresa Bancewicz z Bolesławca wrzuciła do plecaka mleko w proszku, płatki owsiane oraz...buty na wysokim obcasie i wyruszyła w wymarzoną podróż do Tokio.

Rynek w nowej aranżacji  »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie red.
W Bolesławcu rozpoczęła się realizacja projektu renowacji płyty głównej Rynku. W roku 2004 powstał pomysł przywrócenia bolesławieckiemu Rynkowi dawnej świetności i historycznej formy płyty głównej.

Młodzi Bobrzanie w Krakowie »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie red.
Klub MKS Bobrzanie Bolesławiec weźmie udział w Pierwszym Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Trampkarzy rocznik '95. Organizatorem imprezy jest Wisła Kraków.

Co z pożyczką dla szpitala? »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie red.
Prezydent Bolesławca Piotr Roman zastanawia się nad zażądaniem zwrotu pożyczki udzielonej przez miasto Powiatowi. Wszystko w związku z utworzeniem w Starostwie Powiatowym nowego stanowiska, objętego niedawno przez Dariusza Kwaśniewskiego.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie red.
Wczoraj, około godziny 18.00, na ulicy Bolesława Chrobrego - w rejonie sklepu Biedronka - doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Porażka TOPu »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie red.
Pierwszy mecz drugiej rundy IV ligi siatkówki z udziałem siatkarzy Top Bolesławiec oraz Bystrzycy Oławskiej zakończył się porażką naszej drużyny 1:3

Orkiestra w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie red.
Podczas XV Finału Orkiestra w całej Polsce gra podobnie jak w roku ubiegłym, dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.

O czym trzeba wiedzieć, kupując mieszkanie? »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie artykul.php?id=121
Na rynku nieruchomości panuje gorączka. W mniejszych miastach, takich jak np. Bolesławiec, nie odczuwa się tak drastycznego wzrostu cen. Pamiętajmy jednak, że rynek nieruchomości działa na zasadzie naczyń połączonych.

Świetna postawa naszych reprezentantów »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie red.
W IV Międzynarodowym Turnieju Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w dniach 29-31.12 w Żywcu bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy TOP Bolesławiec.

Coś dla kinomanów »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza do kina na wybrane tytuły filmowe prezentowane w cyklu Kino Konesera.

Poślizg nad samym ranem »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie red.
Do groźnego wypadku doszło dzisiejszej nocy w Tomisławiu. Kierujący samochodem BMW 20-letni mężczyzna około godziny 4.30 stracił panowanie nad kierownicą.

Dla wspierających działania publiczne »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
Prezydent Bolesławca ogłosił otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz inne uprawnione podmioty.

Będzie można sprawdzić samochód »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
W każdy pierwszy piątek i sobotę miesiąca bolesławieccy kierowcy będą mogli za darmo dokonać przeglądu swojego samochodu.

Kosztowne żarty »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
Kierowniczka bolesławieckiej stacji pogotowia ratunkowego złożyła oficjalną skargę na mężczyznę, który dwa razy wzywał karetkę do umierającego kolegi. Rzecz w tym, że wszystko sobie wymyślił.

Noworoczny złodziej »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
Nie udał się młodemu mieszkańcowi naszego miasta sprytny pomysł kradzieży w czasie, gdy większość wokół dochodzi do siebie po sylwestrowych szaleństwach.

Znamy prezesa »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
Poznaliśmy już nazwisko nowego prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu. Schedę po Wiesławie Ogrodniku (obecnym wiceprezydencie miasta) przejął Józef Król.

Przemytnik z Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
390 paczek papierosów próbował przemycić przez granicę w Zgorzelcu 50-letni mieszkaniec naszego miasta. W specjalnie przygotowanych skrytkach funkcjonariusze znaleźli 7760 sztuk papierosów.

Jest nowa sala »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie red.
W przyszłym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu rozpoczną zajęcia sportowe w nowej sali gimnastycznej.

Budżet uchwalony »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie red.
29 grudnia 2006 odbyła się IV sesja Rady Miasta Bolesławiec, podczas której uchwalono budżet na kolejne 12 miesięcy. Jak ustalili radni, W roku 2007 miasto wyda na inwestycje ponad 60 milionów zł.

Sylwester raczej spokojny »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie red.
Bolesławianie witali nowy rok spokojnie - policja nie odnotowała poważniejszych ekscesów. Tragicznie było za to na bolesławieckich drogach - w wyniku wypadku jedna osoba zginęła, pięć trafiło do szpitala.

Koniec remontu oświetlenia »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie red.
28 grudnia w Bolesławcu zakończona została realizacja remontu instalacji oświetlenia drogowego przy ulicach Asnyka – Sierpnia 80 – Mickiewicza – Ogrodowa – Kaszubska.

Dzisiaj
Wtorek 29 września 2020
Imieniny
Michaliny, Michała, Rafała

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl