Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 61 informacji. Wszystkie poniżej.

Pudzian w Bolesławcu - zobacz galerię zdjęć! »
Tekst opublikowany 2006-10-31, opracowanie MW
W sobotę 28 października w Bricomarche specjalnym gościem był Mariusz Pudzianowski. Sporty siłowe trenuje od kilkunastu lat, jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Najsilniejszego Człowieka Świata. Słynny Strong Man niestety nie pokazał nam swojej siły, za to świetnie prowadził różnego rodzaju konkursy i zawody dla dzieci oraz dorosłych.

Święto Wszystkich Świętych - komunikat MZK »
Tekst opublikowany 2006-10-31, opracowanie red.
Bolesławieckie MZK informuje o zmianach w rozkładzie jazdy autobusów podczas środowego Święta Wszystkich Świętych. Prezentujemy wszystkie zmiany, jednocześnie przypominamy - we wtorek i w czwartek autobusy MZK kursować będą wg rozkładu dnia roboczego.

Dyskotekom tak - narkotykom nie »
Tekst opublikowany 2006-10-31, opracowanie red.
W nocy z 28 ns 29 października funkcjonariusze Urzędu Celnego oraz KPP w Bolesławcu przeprowadzili wspólnie kolejną akcję skierowaną przeciwko dilerom narkotyków ("dyskotekom tak – narkotykom Nie"). Tym razem w rejonie dyskoteki w miejscowości Suszki funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód VW Passat.

Z myślą o przedsiębiorcach »
Tekst opublikowany 2006-10-30, opracowanie red.
26 października w Bolesławcu zakończono prace przy modernizacji siedziby Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy al. Wojska Polskiego 6, inwestycji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej.

Gimnazjaliści grali w piłkę »
Tekst opublikowany 2006-10-30, opracowanie red.
26 października, na stadionie MOSiR w Bolesławcu odbyły się zawody w piłce nożnej. W turnieju brały udział reprezentacje bolesławieckich klas gimnazjalnych. W serwisie prezentujemy wyniki zawodów.

Nasza rozmowa - Radosław Owczarkowski »
Tekst opublikowany 2006-10-30, opracowanie MW
Jak co tydzień na naszych łamach prezentujemy rozmowę z ciekawą osobowością naszego miasta. Dziś Radosław Owczarkowski, prawnik prowadzący kancelarią prawną, obsługujący osoby prywatne i firmy z terenu Bolesławca.

Spotkanie z Jadwigą Dörr »
Tekst opublikowany 2006-10-26, opracowanie red.
"Miłość, Dobro, Słowo" – tak zatytułowała spotkanie z czytelnikami poetka, pisarka Jadwiga Dörr. Odbyło się ono w ramach X Jubileuszowych Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej, w dniu ich zakończenia, 21 października w Galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu.

Śmierć w Kruszynie »
Tekst opublikowany 2006-10-25, opracowanie red.
Na drodze numer 4 w Kruszynie doszło do zderzenia dwóch Mercedesów - ciężarówki i samochodu osobowego. Kierująca autem 27-letnia kobieta prawdopodobnie jechała zbyt szybko, w wyniku zderzenia zginęła na miejscu. Jej pasażer walczy o życie w szpitalu.

Pudzian w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-10-25, opracowanie red.
Już w najbliższą sobotę, 28 października na terenie bolesławieckiego BricoMarche (Aleja Tysiąclecia 34A) odbędzie się impreza, podczas której gwiazdą będzie najlepszy polski Strong Man - Mariusz Pudzianowski. Siłacz weźmie udział w zawodach, które rozpoczną się o godzinie 10.00; dla uczestników przewidziano całą masę konkursów. Zapraszamy!

Przejazd zamknięty dłużej »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie red.
Remontowany obecnie przejazd kolejowy przy ulicach Polnej i Modłowej zamknięty będzie jeszcze do jutra - informuje wykonawca robót, Trakcja Polska z Warszawy. Pierwotnie przejazd miał być otwarty już dziś, kierowcy będą jednak musieli jeszcze trochę poczekać.

Są pieniądze na pomoc »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie red.
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podpisało porozumienie z prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem na realizację programu z zakresu funkcjonowania i rozwoju sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Bolesławiec jest przejrzysty  »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie red.
Zakończył się drugi etap akcji "Przejrzysta Polska". W Polsce pozytywnie zaliczyło go 178 samorządów spośród prawie 800, które dwa lata temu przystąpiły do akcji. 20 października odbyła się we Wrocławiu konferencja podsumowująca akcję "Przejrzysta Polska" w województwie dolnośląskim.

Mieszkańcy chcą się badać »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie red.
Bezpłatne badania profilaktyczne cieszyły się w Bolesławcu bardzo dużym zainteresowaniem. Radni miejscy chcą podjąć uchwałę, która pozwoliłaby kontunuować przeprowadzanie tego rodzaju akcji.

Niemcy już mają »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie red.
Jak widać na załączonym zdjęciu - w Niemczech jest już ulica naszego starego - nowego wice-premiera. Może więc my również nie powinniśmy się wstydzić? Zapraszamy Państwa do naszych galerii z humorem, zachęcamy do nadsyłania własnych zdjęć. Więcej fotografii w galerii - na tej stronie

Młodzi napadali na starsze kobiety »
Tekst opublikowany 2006-10-23, opracowanie red.
Bolesławieccy policjanci zatrzymali 15-letniego chłopca, który przy ul. Parkowej przewrócił 79-letnią kobietę i skradł jej torebkę. Jak się okazało - nie był to pierwszy tego rodzaju wyczyn chłopca, który zazwyczaj działał razem z kolegą.

Dwa drogie kilometry »
Tekst opublikowany 2006-10-23, opracowanie red.
Zakończył się remont drogi powiatowej na odcinku Bolesławiec – Krępnica. Naprawa niemal trzech kilometrów (2704 m) drogi kosztowała prawie 800 tysięcy złotych.

Zapisy na ligę »
Tekst opublikowany 2006-10-23, opracowanie red.
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Bolesławcu ogłosił zapisy do lig powiatowych w halowej piłce nożnej, koszykówce i siatkówce. Szczegółowych informacji na temat uczestnictwa w rozgrywkach uzyskać można w siedzibie MOS (hala sportowa I LO przy ul. Tyrankiewiczów), u Janusza Baranowskiego, tel 075 732 22 11.

Niemoc BKS »
Tekst opublikowany 2006-10-23, opracowanie red.
Piłkarze BKS z kolejki na kolejkę grają coraz słabiej. Mecz z Prochowiczanką-Urbex (0:0) był prawdziwym popisem piłkarskiej nieskuteczności. Dość powiedzieć, że znajdujący się w końcówce spotkania w sytuacji jeden na jeden Pietkiewicz nie trafił w bramkę...

Bolesławiec w kwiatach - znamy wyniki »
Tekst opublikowany 2006-10-20, opracowanie red.
18 października w Sali Rajców w Bolesławcu nastąpiło podsumowanie konkursu "Bolesławiec w kwiatach". W konkursie wzięło udział 34 uczestników, przeglądy zgłoszonych do konkursu ogródków kwiatowych i ukwieconych balkonów lub okien odbywały się od czerwca do lipca tego roku. Dziś znamy już zwycięzców konkursu.

Składy komisji wyborczych »
Tekst opublikowany 2006-10-20, opracowanie red.
W serwisie prezentujemy składy wszystkich osiemnastu komisji wyborczych, ustanowionych w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. 12 listopada wybierać będziemy członków Rady Miasta Bolesławiec, Rady Powiatu Bolesławieckiego, Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, również Prezydenta Bolesławca.

Stacjonarnie czy mobilnie? Nasza rozmowa. »
Tekst opublikowany 2006-10-20, opracowanie MW
Jakość notebooków jest wyższa, ponieważ dany sprzęt jest przeważnie produkowany u jednego producenta. - mówi w rozmowie z nami Radosław Szczepański, właściciel sklepu komputerowego Ovisnet znajdującego się w siedzibie 'Fast Service' przy ulicy Bielskiej.

Trwają konkursy 'Nasze Izery'! »
Tekst opublikowany 2006-10-19, opracowanie red.
Jeszcze tylko do końca października można przesyłać zdjęcia i prace plastyczne na polsko-czeskie konkursy – fotograficzny i plastyczny – pt. "Nasze Izery". Organizatorzy zapraszają do udziału dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z terenu powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego.

Samorządowcy grali w siatkówkę »
Tekst opublikowany 2006-10-18, opracowanie red.
Już po raz trzeci zorganizowano Samorządowy Turniej Siatkówki. O puchar prezydenta miasta walczyły reprezentacje Gminy Bolesławiec, Urzędu Miasta, Straży Miejskiej i MOSiR Bolesławiec.

Jedenasty Rock Blok w Bok »
Tekst opublikowany 2006-10-18, opracowanie red.
Tegoroczny Rock Blok w Bok ma charakter wspomnieniowy. Podczas 3 koncertów organizatorzy będą chcieli zaprezentować i przybliżyć to co przez dziesięć lat działo się na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Muzycznych - 'Rock Blok w Bok'.

Przejazd zamknięty od jutra »
Tekst opublikowany 2006-10-18, opracowanie red.
Trakcja Polska – PKRE, wykonawca modernizacji linii Bolesławiec - Zebrzydowa już jutro rano rozpocznie remont przejazdu kolejowego przy ulicach Polnej i Modłowej. Roboty potrwają do 23 października, w tym czasie przejazd będzie zamknięty.

Gimnazjaliści wreszcie w nowym budynku »
Tekst opublikowany 2006-10-17, opracowanie red.
11 października w Gimnazjum Samorządowym nr 3 w Bolesławcu odbyło się symboliczne rozpoczęcie roku szkolnego. Symboliczne, ponieważ gimnazjaliści rozpoczęli naukę w normalnym terminie po wakacjach, czyli 1 września - po rocznej nieobecności w swojej placówce.

Kolejne zawody pływackie »
Tekst opublikowany 2006-10-17, opracowanie red.
14 października odbyły się piąte zawody pływackie, organizowane przez MOSiR w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca. Impreza miała miejsce na basenie krytym przy ul. Zgorzeleckiej, zawodnicy pływali stylem motylkowym na trzech dystansach: 20, 60 i 100 metrów. W serwisie prezentujemy wyniki i zdjęcia z imprezy.

Oratorium Piotra Rubika - będzie telebim »
Tekst opublikowany 2006-10-17, opracowanie red.
Już jutro - 18 października - w Kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Orzeszkowej 3 odbędzie się oratorium "Tu es Petrus" Piotra Rubika. Przypomnijmy - wydarzenie pierwotnie miało się odbyć w sierpniu, intensywny deszcz i przenikliwe zimno spowodowało, iż organizatorzy zdecydowali się zmienić zarówno miejsce koncertu, jak i jego termin.

40. Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora  »
Tekst opublikowany 2006-10-16, opracowanie red.
23 listopada w Bolesławieckim Ośrodku Kultury wystąpi aktor z Kamerunu - Felix Kama z monodramem 'Gdzie Jest Lepiej' w reżyserii Andreja Kritenko.

Badanie opinii społecznej w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-10-16, opracowanie red.
Na terenie Bolesławca trwa badanie opinii społecznej. W ramach badań przeprowadzany jest sondaż opinii mieszkańców, a uzyskane wyniki będą zaprezentowane podczas najbliższej sesji Rady Miasta Bolesławiec w dniu 25 października.

Remis w derbach »
Tekst opublikowany 2006-10-16, opracowanie red.
W ostatniej kolejce IV ligi BKS Bolesławiec zremisował z Włókniarzem Mirsk 1:1. Wynik sprawiedliwy, obie drużyny stworzyły zacięte, wyrównane widowisko, same bramki padły na przestrzeni siedmiu minut. Najpierw Dubiel wykończył koronkową akcję dając prowadzenie gospodarzom, następnie wyrównał Demczar. BKS zajmuje 5 miejsce w tabeli.

Gmina Miejska Bolesławiec otwarta na fundusze strukturalne »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie red.
W ramach ogólnopolskiego projektu „Powiaty i gminy otwarte na fundusze strukturalne” Związek Powiatów Polskich wręczył certyfikaty pracownikom samorządowym i jednostkom samorządu terytorialnego szczególnie aktywnym w pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych.

Jesteśmy na pierwszym miejscu! »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie red.
W ostatnim numerze 'Nowin Jeleniogórskich' (nr 41) ukazał się 'VII ranking gmin', który obejmuje gminy byłego województwa jeleniogórskiego. Bolesławiec uplasował się w nim na pierwszej pozycji.

Iluminacja doceniona »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie red.
10 października Philips Lighting Poland uhonorował wysiłki samorządów, projektantów i wykonawców instalacji oświetleniowych zrealizowanych na sprzęcie Philips Lighting. Wśród wyróżnionych znalazło się również nasze miasto, w którym profesjonalnie oświetlono kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Muzeum Ceramiki.

Ogrody poezją malowane »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie red.
Jeszcze przez dwa dni przyjmowane będą wiersze, które wezmą udział w V Konkursie Poetyckim pn. "Ogrody Jesieni", organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu. Laureatów poznamy w połowie grudnia wówczas nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

Nasza rozmowa: Grzegorz Kiciński »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie MW
W naszym portalu rozpoczynamy cykl rozmów z bolesławieckimi ludźmi biznesu. Będziemy starali się opisać ich początki oraz sytuację obecną. Zapytamy również o przyszłość. W pierwszym odcinku rozmawiamy z Grzegorzem Kicińskim, właścicielem Baru Kama w Bolesławcu.

Drużynowe bieganie na przełaj »
Tekst opublikowany 2006-10-12, opracowanie red.
5 października br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Firmowy samochód szybciej »
Tekst opublikowany 2006-10-12, opracowanie red.
Od 6 października wnioski o rejestracje firmowych samochodów przyjmowane są w bolesławieckim starostwie w dodatkowo wydzielonym miejscu. Obecnie interesanci prowadzący działalność gospodarczą mogą szybciej załatwić formalności.

Czy już wiemy? »
Tekst opublikowany 2006-10-11, opracowanie red.
12 listopada czekają nas wybory samorządowe. Zarówno w polite krajowej, jak i na naszym lokalnym "podwórku" sporo się ostatnio dzieje. Postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy Bolesławca mają już sprecyzowanych faworytów, czy może wciąż się wahają. Zapraszamy do naszej sondy! Znajdą ją Państwo na tej stronie

Szukaj pracy z naszym portalem! »
Tekst opublikowany 2006-10-11, opracowanie red.
Na naszych stronach publikujemy zawsze aktualne oferty z Bolesławieckiego Urzędu Pracy. W naszym mieście pracę znajdzie zarówno strażnik miejski, jak również księgowa, stomatolog czy mistrz spawalni. Wszystkie oferty znajdują się w naszym specjalnym dziale - na tej stronie

Zagrają Tranzystory »
Tekst opublikowany 2006-10-10, opracowanie red.
W najbliższy piątek 13 października o godz. 20.00 zapraszamy do klubu Pegaz na koncert zespołu Tymon & Transistors. Bilety w przedsprzedaży 10zł w dniu koncertu 12zł.

O stale obecnych. »
Tekst opublikowany 2006-10-09, opracowanie red.
Już dziś zapraszamy do Starego Teatru, gdzie zorganizowany zostanie spektakl teatralny Niezależnej Grupy Aktorów z Legnicy "O stale obecnych". Spektakl oparty jest na wierszach księdza Jana Twardowskiego.

Mecz w kolorze czerwieni »
Tekst opublikowany 2006-10-09, opracowanie red.
Niezwykle ostry przebieg miał sobotni mecz trzynastej kolejki IV ligi pomiędzy Spartą/Polonią Świdnica a naszym BKS. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 1:1, obie bramki padły w przeciągu czterech minut - Polonia/Sparta wyszła na prowadzenie w 80 minucie, w 83 minucie wyrównał z rzutu karnego Rudyk. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę - sędzia przyznał aż dwie czerwone kartki. Szkoda, że BKS nie potrafił w pełni wykorzystać tej sytuacji. Nasza drużyna zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli.

Pomóżmy przygotować wystawę »
Tekst opublikowany 2006-10-06, opracowanie red.
Dział Historii Miasta Muzeum Ceramiki w Bolesławcu przygotowuje wystawę upamiętniającą 60 rocznicę przybycia na ziemię bolesławiecką Polaków z terenów byłej Jugosławii. W związku z tym pracownicy Muzeum zwracają się do reemigrantów lub ich potomków o pomoc w zebraniu materiałów, mogących rozbudować ekspozycję i ją uatrakcyjnić.

Podgórna gotowa »
Tekst opublikowany 2006-10-06, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończył się remont drogi dojazdowej do garaży przy ul. Podgórnej. 5 września Urząd Miasta Bolesławiec dokonał odbioru końcowego remontu. Wykonawcą prac jest firma Gregobud z Bolesławca. Wartość wykonanych robót wynosi 220.687 zł.

Ambitne plany w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-10-05, opracowanie red.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje budowę nowego mostu na Bobrze oraz gruntowną renowację istniejącego mostu, którego konstrukcja - z powodu natężonego ruchu samochodów ciężarowych - została mocno osłabiona.

Przejazd nieprzejezdny »
Tekst opublikowany 2006-10-05, opracowanie red.
Trakcja Polska – PKRE S.A. Warszawa, lider konsorcjum zadania "Modernizacja linii E-30 na odcinku Bolesławiec-Zebrzydowa" informuje, że w dniach od 14 do 18 października zamierza zamknąć przejazd kolejowy w ciągu ulic Polna-Modłowa, dla wykonania robót – ułożenie przepustów kabli telekomunikacyjnych, energetyki, gazociągu, wodociągu oraz przebudowy układu torowego.

Miejska Komisja Wyborcza w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-10-05, opracowanie red.
2 października odbyło się pierwsze posiedzenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Bolesławcu, powołanej przez Komisarza Wyborczego. W serwisie prezentujemy skład liczącej siedem osób komisji.

Jak wykorzystywać zasoby mineralne? »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie red.
Zakończyła się w Bolesławcu trzydniowa konferencja naukowo-techniczna poświęcona wykorzystaniu zasobów mineralnych - w tym odpadów - na obszarze transgranicznym.

Prezentacje naszego miasta »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie red.
Bolesławiec zaprezentował się 30 września na imprezie zorganizowanej przez Polsko-Niemiecki Instytut w Lipsku. Impreza odbywała się pod hasłem polsko-niemieckie święto ulicy Handwerkpassage.

Są nowe Planty »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończono prace przy rewaloryzacji plant na odcinku pomiędzy ulicami Sierpna 80 i Kościelną oraz pomiędzy ulicami Chopina i Kutuzowa- wzdłuż których wiedzie część historycznej trasy spacerowej. Warto przypomnieć, że u wylotu ul. Sierpnia 80 znajdowała się Brama Górna - jedna z trzech bram miejskich w obrębie zamkniętej murami starówki.

Seria wydawnicza "Boleslaviana" »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie red.
Praca magisterska Kingi Pacek "Życie muzyczne Bolesławca w XIX wieku" zapoczątkowała serię wydawniczą "Boleslaviana", w której prezentowane będą opracowania i studia naukowe z różnych dziedzin.

Rok akademicki czas zacząć »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie red.
30 września odbyła się inauguracja roku akademickiego Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Bolesławiec Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Szkoła powstała w wyniku porozumienia pomiędzy AGH a Gminą Miejską Bolesławiec i Powiatem Bolesławieckim.

Otwarte Mistrzostwa Bolesławca - znamy najlepszych tenisistów »
Tekst opublikowany 2006-10-03, opracowanie red.
30 września 2006 odbyły się w Bolesławcu rozgrywki w tenisa ziemnego, organizowane w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca. Imprezę opieką objął Miejski Klub Tenisowy, zawody odbyły się na stadionie miejskim w naszym mieście. Prezentujemy wyniki.

Festiwal Uliczny w Bolesławcu - galeria »
Tekst opublikowany 2006-10-03, opracowanie red.
30 września, na boisku I Liceum Ogólnokształcącego odbył się Festiwal Uliczny, podczas którego mogliśmy oglądać pokazy młodych "ekstremalnych" sportowców i twórców. Uliczna kultura udokumentowana została na stronach organizatora imprezy - MOSiR Bolesławiec. Aby zobaczyć galerię (ponad sto zdjęć), wystarczy kliknąć na ten link

Remont mostu »
Tekst opublikowany 2006-10-03, opracowanie red.
Od 18 września br. rozpoczął się remont zabytkowego, stalowego, mostu w Kraszowicach. Najprawdopodobniej prace przy obiekcie potrwają do końca listopada br. W związku z prowadzonymi robotami, niemożliwy jest przejazd drogą z Bolesławca do Ocic - przez Kraszowice.

Licencje czekają na taksówkarzy »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie red.
Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie dziesięciu przeznaczonych do wydania w 2007 roku nowych licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką. Od 2002 roku wydano w Bolesławcu 83 licencje na wykonywanie transportu drogowego taksówką i przyjęto 5 rezygnacji.

Bolesławiec w stowarzyszeniu 'France-Pologne pour l΄Europe' »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie red.
Gmina Miejska Bolesławiec przystępuje do stowarzyszenia "France-Pologne pour l΄Europe" ("Francja-Polska dla Europy"). Stowarzyszenie utworzone zostało w celu popierania integracji Polski z Unią Europejską, pogłębiania wzajemnego zrozumienia społeczeństw: francuskiego i polskiego, rozwijania wspólnych działań obywateli i instytucji Polski i Francji oraz rozwijania świadomości tożsamości europejskiej.

Miasto dofinansuje remont laboratorium SPZOZ »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie red.
SP ZOZ w Bolesławcu zwrócił się do prezydenta Piotra Romana z prośbą o pomoc w sfinansowaniu remontu pomieszczeń laboratorium centralnego. 27 września 2006 r. radni miejscy wyrazili zgodę na zawarcie przez Prezydenta porozumienia z Zarządem Powiatu Bolesławieckiego w sprawie przekazania dotacji celowej. Z budżetu miasta przeznaczono na dofinansowanie 3,370 zł.

Iluminacja nagrodzona »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie red.
Bolesławiec zajął drugie miejsce w konkursie "Na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2006 roku". 28 września w trakcie targów Światło i Elektrotechnika 2006 w Warszawie prezydent Piotr Roman odebrał nagrodę za iluminację dwóch obiektów: Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza oraz kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy pl. Zamkowym.

BKS Bolesławiec pnie się w górę »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie red.
Po słabszym początku sezonu wydaje się, że zespół BKS Bolesławiec odzyskuje świeżość i formę. Nasi reprezentanci grali w ostatnią środę z AKS Strzegom. Rywale strzelili gola już w 10 minucie, potem jednak bramki strzelali już tylko piłkarze BKS - najpierw Akacki, potem świetnie dysponowany Rissmann. Wygrana 2:1 pozwoliła BKS przesunąć się na szóste miejsce w tabeli IV ligi.

Dzisiaj
Wtorek 29 września 2020
Imieniny
Michaliny, Michała, Rafała

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl