Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 80 informacji. Wszystkie poniżej.

Premiera filmu warsztatowego  »
Tekst opublikowany 2006-05-31, opracowanie red.
Już jutro w kinie Forum odbędzie się premiera najnowszej produkcji bolesławieckiej młodzieży - "Tu też może być Lodyn". W ramach tego niezależnego filmowego wieczoru zobaczymy również amatorskie filmy "Gigant" i "Sen". Początek spotkania o godzinie 19.00

Targi pracy - będzie impreza cykliczna? »
Tekst opublikowany 2006-05-31, opracowanie Krzysztof Zamorski
Duże zainteresowanie towarzyszyło Powiatowym Targom Pracy, jakie 24 maja zorganizował PUP w Bolesławcu. Liczba chętnych zaskoczyła zarówno organizatorów, jak i prezentujące swoją ofertę firmy.

Ukazała się druga część publikacji „Bolesławiec na dawnych pocztówkach” »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie UM Bolesławiec
W Bolesławcu ukazała się druga część publikacji, w której zaprezentowano zbiory widokówek o tematyce bolesławieckiej pt.: „Bolesławiec na dawnych pocztówkach”. Autorem publikacji jest Anna Bober-Tubaj.

Dni Miasta już za nami »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie UM Bolesławiec
28 maja 2006 r zakończyły się Dni Bolesławca, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Bolesławiec – miasto bez granic”. Podczas trzydniowej imprezy plenerowej o charakterze rekreacyjno – rodzinnym mieszkańcy Bolesławca i turyści mogli uczestniczyć w bogatym programie, któremu towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera, liczne konkursy z nagrodami, turnieje oraz koncerty gwiazd.

Spotkanie dotyczące przemysłu ceramicznego »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie UM Bolesławiec
1 czerwca 2006 roku o godzinie 1100 w bolesławieckim Ratuszu w Sali Rajców organizowane jest spotkanie dotyczące przemysłu ceramicznego.

Bolesławiec ma nowego skarbnika, sprawą J. Burniaka zajmie się komisja »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie UM Bolesławiec
24 maja 2006 r. odbyła się XLVIII sesja Rady Miasta Bolesławiec. Podczas sesji uległ zmianie proponowany porządek obrad.

Przedszkolaki zaprosiły mamy na koncert »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie UM Bolesławiec
Na tegoroczny Dzień Matki bolesławieckie przedszkolaki zaprosiły swoje mamy do centrum miasta na koncert „Tobie Mamo…”. Podczas koncertu, oprócz prezentacji artystycznych i występu Majki Jeżowkiej, przewidziano gry i zabawy dla wszystkich uczestników imprezy.

Tymczasowo posiedzą »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie Administrator
Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 2 mężczyzn, którzy w dniu 13 maja br. w Bolesławcu przy ul. Kościuszki włamali się do altanki.

Rekordzista na ulicach »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie Administrator
W Bolesławcu przy ul. Komuny Paryskiej funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 33 letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym m-ki Fiat 126 p na ul. Gdańskiej spowodował kolizję drogową z samochodem osobowym m-ki Opel i odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie sprawcy na alcomacie wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości - 4,20 promila...

Skradziono Niemcowi... »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie Administrator
W Brzeźniku z terenu prywatnej posesji nieustalony sprawca skradł samochód terenowy m-ki BMW X5 o wartości 350 tys. zł. na szkodę obywatela Niemiec. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bolesławcu - tel. 075 7323073.

Ukradli i wpadli »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie Administrator
W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boleslawcu zatrzymali 2 mężczyzn (53 i 22 l.), którzy pojazdem przewozili skradzione wcześniej na drodze nr A 18 elementy metalowe do zbrojenia konstrukcji mostów, o łącznej wartości 2.800 zł. Sprawcy zostali osadzeni w PDOZ.

Nosił pół grama »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie Administrator
W Bolesławcu przy ul. Piotra i Pawła funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej KPP w czasie kontroli nieletniego (16 l.) ujawnili 0,5 grama marihuany. Nieletni po wykonaniu czynności został zwolniony do domu.

Pijany totalnie »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie red.
Prawdziwego alkoholowego rekordzistę zatrzymali bolesławieccy policjanci przy ulicy Komuny Paryskiej. 33-letni mężczyzna, który jadąc małym fiatem spowodował kolicję i próbował uciec z miejsca zdarzenia, miał we krwi aż 4,2 promile alkoholu!

Konkurs muzyki rozrywkowej »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie inf.
15 maja w auli PSM odbył się kolejny Konkurs Muzyki Rozrywkowej w wykonaniu uczniów PSM I st i SM II st. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Uczniowie wykonali utwory kompozytorów: A.Haugton , J.Sands´a , P.de Seneville´a , A.Benjanina , C. Mahr´a i innych.

Powiatowy Turniej Wiedzy o Sztuce »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie inf.
Tegoroczna edycja turnieju miała miejsce 19 maja. Odbyła się w pięknych stylowych wnętrzach Zamku Kliczków. Jej organizatorami, tradycyjnie już, były bolesławieckie Muzeum Ceramiki i Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr przy współpracy z Markiem Haniszewskim, nauczycielem sztuki w Gimnazjum Samorządowym nr 3.

Młodzi twórcy z Bolesławca zapraszają na wystawę »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie inf.
- Zacząłem fotografować dość późno. Na 3 roku socjologii pierwszy raz w życiu wziąłem do ręki aparat fotograficzny – wyznaje Michał Rułka. - To moja pierwsza wystawa. Cieszę się, że odbywa się w Bolesławcu, moim rodzinnym mieście – mówi Wojtek Zieliński.

Siłacze mogą odpocząć »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie inf.
Zbigniew Klimek okazał się najlepszym siłaczem podczas zawodów organizowanych w ramach Dni Bolesławca 2006. Najbardziej wytrzymały strongman zdobył 22 punkty, wyprzedzając Wojciecha Wojciechowa i Piotra Kręzela. Prezentujemy opis poszczególnych konkurencji.

Europejskie Biegi Uliczne już za nami »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie inf.
Zakończyły się Europejskie Biegi Uliczne, które odbyły się 21 maja na ulicach Bolesławca. W zawodach udział brały dzieci, dorośli, przewidziano również bieg dla VIpów, Abstynentów oraz Rodzin. Prezentujemy zdjęcia imprezy oraz wyniki.

Tajemnicze zniknięcie BKS »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie red
Piłkarze BKS Bolesławiec 27 maja wybierali się do Trzebnicy, aby z tamtejszą Polonią rozegrać kolejny mecz w ramach czwartoligowych rozgrywek. Jak się jednak okazało - nasi piłkarze do Trzebnicy nie dotarli, a okoliczności całego zdarzenia wydają się dość tajemnicze.

Ponad 3,5 tysiąca w kabinie »
Tekst opublikowany 2006-05-26, opracowanie Administrator
W Bolesławcu przy ul. Al. 1000-lecia nieustalony sprawca włamał się do kabiny samochodu ciężarowego m-ki MAN skąd skradł dokumenty i pieniądze w kwocie 3.660 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Pech kierowcy MANa »
Tekst opublikowany 2006-05-26, opracowanie red.
O wielkim pechu może mówić kierowca, który zaparkował swojego ciężarowego MANa przy ul. Al. 1000-lecia w Bolesławcu. Pozostawione w kabinie ponad 3,5 tysiąca złotych oraz dokumenty stały się łupem nieznanego sprawcy, który włamał się do ciężarówki. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Skandal na ogródach działkowych. Kto wysypał asbest? »
Tekst opublikowany 2006-05-25, opracowanie red / Gaz. Wrocławska
Na ulicy Staroszkolnej, przy bolesławieckich ogródkach działkowych ktoś wysypał potłuczony, rakotwórcz eternit. Sprzątanie należącej do powiatu drogi potrwać może nawet miesiąc - tyle przeciętnie trwa proces podejmowania tego rodzaju decyzji. Zdjęcie - Ilona Parejko, Gazeta Wrocławska

Ponad czasem, ponad granicami »
Tekst opublikowany 2006-05-25, opracowanie bok.boleslawiec.pl
W sobotę 27 maja o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy do galerii BOK na wernisaż wystawy "Bolesławiec, miasto bez granic - ponad czasem… ponad granicami…"

Sumptuastic walczy o Mundial »
Tekst opublikowany 2006-05-25, opracowanie red.
Rozpoczął się konkurs na piosenkę, która towarzyszyć będzie naszym piłkarzom podczas zbliżających się Mistrzostw Świata. W konkursie bierze również udział pochodzący z Bolesławca zespół Sumptuastic. Każdy internauta jest w stanie pomóc naszym reprezentantom w zwycięstwie.

Chciał ominąć zwierzę, wpadł na samochód »
Tekst opublikowany 2006-05-25, opracowanie red.
W rejonie Brzeźnika na drodze krajowej nr 4 kierujący (24 l.) samochodem osobowym m-ki Opel Astra chcąc ominąć zwierzynę zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem osobowym m-ki Skoda Felicja. W wyniku zderzenia pojazdów 3 osoby trafiły do szpitala w Bolesławcu.

Znowu włamanie »
Tekst opublikowany 2006-05-25, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Al. 1000-lecia nieustalony sprawca włamał się do kabiny samochodu ciężarowego m-ki MAN skąd skradł dokumenty i pieniądze w kwocie 3.660 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Plan zdjęciowy zakończony! »
Tekst opublikowany 2006-05-24, opracowanie bok.boleslawiec.pl
W sobotę wieczorem zakończono zdjęcia na planie filmu, będącego częścią projektu "Kreator". Film pokazuje nasze miasto w sposób ...niebanalny i wpisuje proste opowieści z życia trzech par w klimat Bolesławca. Premierę zaplanowano na czerwiec.

Dni Bolesławca na sportowo »
Tekst opublikowany 2006-05-24, opracowanie red.
W dniach 27 - 28 maja odbędą się w Bolesławcu Dni Miasta, na które serdecznie zapraszamy (więcej na naszej specjalnej podstronie - tutaj). Amatorów sportu zachęcamy do spędzenia święta z przygotowanymi przez MOSiR imprezami, odbywającymi się w ramach "Dni Miasta na Sportowo". Dziś prezentujemy dokładny plan imprezy.

Będzie remont »
Tekst opublikowany 2006-05-23, opracowanie red.
Prezydent Piotr Roman ogłosił przetarg na remont chodników przy ulicy Bielskiej oraz łącznika Bielska - Cicha. Miasto planuje zupełnie przebudować chodniki, które zyskają estetyczną kostkę brukową oraz profilowane podłoże, w planach jest również budowa schodów. Będziemy czekać na rozpoczęcie prac.

Radni mają swój kodeks »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Agnieszka Gergont - UM
Radnych Rady Miasta Bolesławiec obowiązuje uchwała w sprawie przyjęcia Kodeksu etyki radnego Rady Miasta Bolesławiec, którą w lutym 2005 r. unieważnił Wojewoda Dolnośląski.

Koncert Symfoniczny »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie bok.boleslawiec.jpg
Koncert symfoniczny "Sacrum - niezgłębiona tajemnica", odbędzie się w Bolesławcu w Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ulicy Orzeszkowej. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na budowę ołtarza. Bilet: 5 zł.

Urządzą sobie mieszkania »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Administrator
W Wilczym Lesie na parkingu stacji paliw nieustaleni sprawcy z przyczepy samochodu cieżarowego skradli 20 pralek automatycznych, 5 lodówek pod zabudowę, 3 zmywarki i inne urządzenia AGD o łącznej wartości 67.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bolesławcu - tel. 075 7323073.

Pobili aby zadzwonić »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Administrator
W Bolesławcu przy ul. Ślusarskiej 2 nieustaleni sprawcy pobili 16 letniego mężczyznę i skradli mu telefon komórkowy m-ki Nokia 6230 o wartości 460 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Na szczęście zatrzymany »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Administrator
W Bolesławcu na ul. Kościuszki funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 33 letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym m-ki VW Jetta będąc w stanie nietrzeźwości - 2,20 promila...

Za łapówkę się nie da »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Administrator
W Czernej na drodze nr 4 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali kierującego (23 l.) samochodem osobowym m-ki Mercedes, który usiłował wręczyć 100 zł korzyści majątkowej. Łapówka miała spowodować odstąpienie policjantów od wykonania czynności służbowych w związku z popełnieniem przez sprawcę wykroczenia drogowego.

Za łapówkę się nie da »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie red.
Dziś w nocy, na drodze nr 4 (Czerna) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali kierującego Mercedesem 23-latka, który majpierw popełnił wykroczenie, potem zaś usiłował wręczyć policjantom 100zł łapówki. Pieniądze miały spowodować odstąpienie policjantów od wykonania czynności służbowych, końcowy efekt był jednak zupełnie odwrotny. Mężczyznę zatrzymano.

Czyszczenie nie tylko miasta »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie Rzecznik UM
W ramach realizacji projektu Funduszu Spójności pn.: "Oczyszczanie ścieków w Bolesławcu", poza budową kanalizacji w mieście i modernizacją oczyszczalni ścieków trwają roboty na terenach wiejskich.

Terenowy wypadek »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie Administrator
W Bolesławcu na ul. Kościuszki kierujący samochodem terenowym m-ki Jeep wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z kierującym samochodem osobowym m-ki Daewoo Lanos. W wyniku zderzenia pojazdów obrażenia ciała odniósł kierujący (55 l.) Daewoo i pasażer Jeppa (28 l.), którzy trafili do szpitala w Bolesławcu.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie Administrator
Na drodze nr 18 (56,7 km) kierujący samochodem osobowym m-ki Mercedes uderzył w tył samochodu ciężarowego m-ki Liaz, którego kierujący jadąc z przeciwnego kierunku jazdy wykonywał manewr skretu w lewo i zajechał drogę dla kierującego Mercedesem. W wyniku zderzenia pojazdów smierć poniosła pasażerka Mercedesa, a jego kierujący trafił do szpitala z ciężkimi obrazeniami.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie red.
Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj na drodze numer 18, kiedy kierującemu Mercedesem mężczyźnie drogę zajechała skręcająca ciężarówka. Śmierć na miejscu poniosła pasażerka Mercedesa, kierowca z ciężkimi obrażeniami przebywa w szpitalu.

Oglądaj Marię »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie bok.boleslawiec.jpg
Już dziś w kinie Forum pierwsza bolesławiecka projekcja filmu "Maria" w reżyserii Abela Ferrary. Ten kontrowersyjny obraz ma być odpowiedzią na "Pasję" Mela Gibsona, reżyser filmu znany jest ze swych budzących wielkie emocje produkcji. Początek projekcji o godzinie 18.00

Piątkowe spotkania muzyczne - Muchy i Autor Nieznany »
Tekst opublikowany 2006-05-18, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Dwa zespoły wystąpią 19 maja w bolesławieckim klubie Pegaz - "Muhy" z Wrocławia oraz "Autor Nieznany" z Głogowa. Początek koncertu o godzinie 19.00, bilety 5 zł w przedsprzedaży, 8zł. w dniu koncertu. Przedstawiamy sylwetki zespołów.

Konsekwencje po sześciu miesiącach »
Tekst opublikowany 2006-05-18, opracowanie red.
Rady powiatu Jan P. 12 grudnia ubiegłego roku prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Zatrzymany przez policję dmuchnął w alkotest, który wykazał ponad dwa promile alkoholu we krwi. Mimo to radny do dziś pozostaje na swoim stanowisku - przewodniczący rady dopiero teraz dowiedział się o wpadce Jana P.

Dyrektor szpitala zostaje »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie Rzecznik Powiatu
Podczas kwietniowo – majowych posiedzeń, Zarząd Powiatu Bolesławieckiego podjął szereg decyzji związanych ze sprawnym funkcjonowaniem naszego regionu. Jedna z uchwał dotyczyła dalszego zatrudnienia dyrektora bolesławieckiego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Powołana na to stanowisko (3 listopada ub. r.) Urszula Fuchs nadal będzie pełnić dotychczasowe obowiązki.

Spłonął dom pod Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2006-05-16, opracowanie red.
W nocy z 15 na 16 maja spłonął dom jednorodzinny w Nowej Wsi Kraśniciej pod Bolesławcem. Ogień trawił budynek bardzo szybko, mimo akcji pięciu jednostek straży pożarnej. W budynku była jedna osoba, której nic się nie stało. Teraz dom trzeba będzie najprawdopodobniej rozebrać.

Światowy Dzień Ziemi w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-05-16, opracowanie UM Bolesławiec
W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi ponad tysiąc uczniów z dwunastu bolesławieckich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych usuwało odpady z wyznaczonych obszarów miasta.

W Bolesławcu rekordowo niskie bezrobocie »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W Bolesławcu systematycznie zmniejsza się liczba osób bezrobotnych. W marcu 2002 r. liczba bezrobotnych wynosiła 4055, natomiast w marcu br. jest o 1147 bezrobotnych mniej. Stan na 26 kwietnia 2006 r. wynosi 2807 bezrobotnych i jest to najmniejsza ilość bezrobotnych zanotowana w Bolesławcu od początku lat 90-tych.

Urząd Miasta przekazał plac budowy przy ul. Konwaliowej i ul. Słoneczników »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W Bolesławcu trwają prace przy budowie wraz z odwodnieniem i oświetleniem dróg przy ul. Konwaliowej i ul. Słoneczników.

Wspólne projekty „Pogranicza” »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
4 maja w Urzędzie Miasta w Bolesławcu odbyło się zebranie sprawozdawcze Południowo-Zachodniego Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze".

Ponad 3 promile na rowerze »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
21 kwietnia w Przejęsławiu funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego KPP zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości - 3,20 promila...

Odpowie za doprowadzenie do bezbronności »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
22 kwietnia Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy wobec 20-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o to, iż w dniu 19.04.2006 r. w Bolesławcu na ul. Wróblewskiego wspólnie z innymi mężczyznami bijąc 21-letniego mężczyznę doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie skradł mu dokumenty i pieniądze w kwocie 120 zł.

Mikro samochód, Makro promile... »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
22 kwietnia o godz. 15.30 w Bolesławcu na ul. Lubańskiej funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 45 letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym m-ki Nissan Micra, będąc w stanie nietrzeźwości - 3,10 promila...

Nie mógł się dodzwonić? »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
23 kwietnia o godz. 19 w Bolesławcu przy ul. Słowackiego funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który będąc w stanie po spożyciu alkoholu rozbił 2 szyby w budce telefonicznej DIALOG-u. Sprawca został osadzony w PDOZ.

Tym razem w Seacie »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
Pół godziny później na drodze nr A 18 funkcjonariusze Sekcji Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym m-ki Seat, będąc w stanie nietrzeźwości - 3,20 promila...

Odurzające trio »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
27 kwietnia Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 2 mężczyzn i 1 kobiety, których zatrzymano w dniu 25-04-2006 r. w m. Bronowiec podczas produkcji środków odurzających.

Potrącił i uciekł »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
27 kwietnia o godz. 20.45 w Nowych Jaroszewicach kierujący samochodem osobowym m-ki Ford Fiesta potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony z urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Sprawca (42 l.) został ustalony, w trakcie zatrzymania znajdował się w stanie nietrzeźwości - 2,50 promila...

Skradł 25 ton! »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W nocy z 27/28 kwietnia w Nowogrodźcu przy ul. Lubańskiej nn. sprawca skradł samochód ciężarowy m-ki Renault Magnum z naczepą, na której znajdował się ładunek 25 ton aluminium. Wartość skradzionego mienia - 300.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowgrodźcu - tel. 075 7316295.

Nieostrożny golfista »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
28 kwietnia po godz.22 w Bolesławcu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Tamka kierujący samochodem osobowym m-ki VW Golf potrącił 55 letniego mężczyznę, który odniósł obrażenia nogi lewej.

Wpadł z wizytą »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
2 maja tym razem w Przejęsławiu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowgrodźcu zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym m-ki Ford Fiesta wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Badanie sprawcy wykazało, że w czasie zdarzenia znajdował się on w stanie nietrzeźwości - 2,50 promila...

Dążyli do Unii »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
3 maja w nocy w Bolesławcu przy ul. Prusa funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy skradli wiszącą flagę Unii Europejskiej.

Skradł dla siebie i dzieci »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W nocy z 3 na 4 maja w Starej Olesznie nn. sprawca włamał się do sklepu ogólnospożywczego, z którego skradł alkohol, papierosy różnych marek i wyroby cukiernicze o łącznej wartości 1.680 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bolesławcu - tel. 075 7323073.

Czemu winne słupki? »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
5 maja w nocy w Bolesławcu przy ul. Tamka funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który zniszczył 6 słupków drogowych o łącznej wartości 300 zł. Sprawca został osadzony w PDOZ.

Bili szybę o północy »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
6 maja po północy w Bolesławcu przy ul. Prusa funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali trzech mężczyzn (w wieku 18, 19 i 19 lat), którzy wybili w punktach usługowych 2 szyby wystawowe o łącznej wartości 600 zł.

Potrzebował torebki »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
8 maja w Bolesławcu przy ul. Zygmunta Augusta funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który usiłował skraść torebkę damską. Sprawca został osadzony w PDOZ.

Torebki coraz bardziej potrzebne »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
10 maja Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy wobec 27-letniego mieszkańca Bolesławca, który w dniu 8 maja 2006 roku w Boleslawcu przy ul. Zygmunta Augusta został zatrzymany podczas próby kradzieży torebki damskiej.

Po telefonach »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
10 maja w Świętoszowie przy ul. Husarskiej w jednym z mieszkań nieustalony sprawca skradł 4 telefony komórkowe o łącznej wartości 750 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowogrodźcu -tel. 075 7316295.

Pobili i skradli »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W Bolesławcu przy ul. Garncarskiej dwóch nieustalonych sprawców w wieku 15-16 lat po pobiciu 12 letniego chłopca skradli mu pieniądze w kwocie 2,35 zł oraz telefon komórkowy m-ki Sony Ericson o wartości 357 zł.

Zatrzymał się na drzewie »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W Bolesławcu przy ul. Murarskiej funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 35 letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym m-ki Ford Sierra wjechał w drzewo. Badanie na alcomacie wykazało, że sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości - 2,80 promila...

Zabalowali »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
13 maja w Bolesławcu przy ul. Garncarskiej na terenie parku, w trakcie odbywajacej się w tym miejscu imprezy ogniskowej doszło do bójki z udziałem 8 osób, w trakcie której jeden ze sprawców (21 l.) spowodował nożem kilka ran u 37 letniego meżczyzny. Sprawcy zostali zatrzymani.

Śmiertelny wypadek w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
13 maja w Bolesławcu na ul. II Armii WP kierujący (49 l.) samochodem m-ki Mercedes zjechał na lewy pas ruchu i dzerzył się czołowo z jadącym na przeciwko samochodem ciężarowym m-ki DAF. W wyniku zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniósł kierowca mercedesa.

Uzbrojeni bez pozwoleń »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
13 maja 2006 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zostali telefonicznie powiadomieni, że w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Krępnica nieustalone osoby strzelają z broni palnej. W toku podjętych czynności bolesłwieccy policjanci we wskazanym miejscu zatrzymali 4 mężczyzn (45, 45, 44 i 31 lat), którzy z nielegalnie posiadanej broni (karabinek KBKS mod. TOZ-18, kal. 5,6 mm z lunetą) strzelali do plastikowych butelek i metalowych puszek. W samochodzie, którym sprawcy przyjechali na miejsce znaleziono i zabezpieczono 245 sztuk amunicji do KBKS. Następnie w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania jednego ze sprawców policjanci odnaleźli i zabezpieczyli rewolwer gazowy UMAREX mod. Champion kal. 9 mm oraz 10 sztuk amunicji gazowej i 4 sztuki amunicji ostrej. W tej sprawie wykonano czynności procesowe, w trakcie których ustalono, że żadna z zatrzymanych osób nie posiada zezwolenia na broń. W chwili obecnej policjanci ustalają, w jaki sposób sprawcy weszli w jej posiadanie. Sprawcom grozi pozbawienie wolności do 8 lat.

Uzbrojeni bez zezwoleń »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie red.
13 maja policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zostali telefonicznie powiadomieni, że w lesie w okolicach miejscowości Krępnica nieznane osoby strzelają z broni palnej.

Zmiany lokalowe w UM »
Tekst opublikowany 2006-05-12, opracowanie UM Bolesławiec
W związku z następującymi zmianami lokalowymi w Urzędzie Miasta Bolesławiec rzecznik miejski informuje, że Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych urzęduje w Ratuszu w pokoju nr 305, nr tel. 075 645 64 46.

Zamkną ulicę »
Tekst opublikowany 2006-05-12, opracowanie UM Bolesławiec
Na dwa dni - 15 i 16 maja - zamknięta dla ruchu zostanie ulica Ceramiczna na odcinku od ul. Widok do ul. Mostowej w Bolesławcu. Zamknięcie ulicy spowodowane jest prowadzonymi robotami związanymi z przywróceniem do stanu pierwotnego nawierzchni drogi po wykonaniu kanalizacji w ramach kontraktu "Kanalizacja w mieście Bolesławiec".

51 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, eliminacje Rejonowe »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Mariola Kojder i Jagoda Siegień, uczestniczki Grupy Teatralnej BOK, prowadzonej przez instruktora Martę Jowczuk otrzymały wyróżnienia w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się Jeleniogórskim Centrum Kultury. Gratulujemy!

Dni Bolesławca 2006 »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Trzydniowa, majowa impreza o charakterze rekreacyjno – rodzinnym, w tym roku pod hasłem „Bolesławiec – miasto bez granic” odbędzie się w dniach 26 – 28 maja na zielony skwerze, w centrum miasta, na placu ks. Jerzego Popiełuszki.

Bolesławiecki film w TVP2 »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Film "Gigant" został wysłany na konkurs do TVP Kultura, będącego projektem "Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka", tam zauważył go juror Andrzej Wolf i zaproponował emisję filmu i wywiad z twórcami w KinOff TVP2.

"Rozmowy traw" w galerii Format »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie Rzecznik UM
5 maja 2006 r. w galerii "Format" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu, została otwarta wystawa akwareli Janiny Sarzyńskiej.

Rusza budowa amfiteatru »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie Rzecznik UM
8 maja 2006 r. Urząd Miasta Bolesławiec przekazała plac budowy pod realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa amfiteatru nad Bobrem”. Nowy amfiteatr powstanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Spacerowej.

Wyróżnienie dla naszego powiatu »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie boleslawiec.pl
Wicestarosta Cezary Przybylski został powołany przez prezesa Związku Powiatów Polskich Ludwika Węgrzyna, do rządowo - samorządowego zespołu opracowującego algorytm podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl